صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 144

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    چرا امید نباشه... اصلاً اشتباه ترین کار اینه که عقب نشینی کنی اونم به خاطری یه بند قابل حل مثل 214... ولی بهترین حالت اینه که با دوستان دیگه در تماس باشید و ببینید اونا چی شدن و ببینید چی کار می کنند کسایی که با کاپلان اونجا رد شدن... شما فامیل داشتین آمریکا؟!

حتماً حال همسفر هاتون رو جویا شید و به ما هم خبر بدین
    بقيه هنوز خبري ندارن.
    خاله ي همسرم توي همون ايالت بودن كه آلتا يه جورايي اشاره كرد كه مهم نيست. فكر كنم BS ام زياد بود. I20. زده بود. 23000$, براي هر كدوممون ولي ما 120000$ داشتيم.

ولي ما جفتمون job offer داشتيم و همسرم هم سندي كه مال شركت خودش بود داشت(يعني نشون ميداد خودش با دوستاش شركت دارن و اون سهام داره اونجا و رييس هيت مديرس) اما اصلا از ما نخواست . شوهرم كفت كار من ايران هست و هر موقع خانمم جا بيوفته من بايد بيام ايران.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 15th, 2014 در ساعت 08:50 PM دلیل: ترکیب ارسال‌ها

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط lotusflower91 نمایش پست ها
    بقيه هنوز خبري ندارن.
    خاله ي همسرم توي همون ايالت بودن كه آلتا يه جورايي اشاره كرد كه مهم نيست. فكر كنم BS ام زياد بود. I20. زده بود. 23000$, براي هر كدوممون ولي ما 120000$ داشتيم.
    BS رو نگه داشت؟ البته اگر نگه نداره هم همون موقع میزنه تو کامپیوتر... ولی برای کنجکاوی خودم می پرسم... اصلاً احتمالش کم نیست که به خاطر همین باشه... کلی رو BS حساسه و این مسئله خودش رو از جون جولای نشون داده...... اون موقع تو جولای که مطمئنم با دلار 1200 حساب می کرد!!! شما نرخ رو با 3000 حساب کردین شد 120K؟

اگر احتمال می دید همین باشه دفعه بعدی که BS رو خفیف کنید.... هیچ بعید نیست روش حساس باشن چون با اون پول خیلی کارا میشه کرد و هیچ کنترلی هم روش نیست! و واقعاً از نظر اونا پول کمی هم نیست...فکر کنم پول 3 سال حقوق خود آلتا باشه... البته فکر کنم به ازای هر ریجکتی هم که می کنه یه پورسانتی بهش میدن... وگرنه آدم سالم اینطوری ریجکت نمی کنه!

اینم بخون:

Still, CAARP allows officers to implicate applicants under these provisions as national security concerns even though they are not technically admissible or removable. CAARP allows officers to even look beyond the parameters of these provisions through “other suspicious activities” such as unusual travel patterns, large scale transfers or receipt of funds, or membership or participation in organizations outlined in sections 212(a)(3)(A), (B), or (F), or 237(a)(4)(A) or (B) of the INA. Finally CAARP allows officers to wander much further to look at whether the applicant has a family member or “close associate” who is a national security concern. Such a “close associate” could be a roommate, coworker, employee, owner, partner, affiliate or friend.

آپدیت اول:
    آدم به عقل اینا کلاً شک می کنه و این بی در و پیکر بودنشون... و این که چقدر سیاست های سفارت ها با هم فرق می کنه و یک دست عمل نمیشه.... و چقدر سلیقه توش دخیله... یکی از دوستان که همسرش متولد آمریکا هست و جفتشون پزشکن در سن 50 سالگی تصمیم گرفتن از طریق این مسئله که همسرشون متولد اونجان و سیتیزن هستند اقدام کنند و چند روز پیش ابوظبی بودن و 1 میلیون و 200 هزار دلار استیتمنت برده بودن و آفیسر هم گفته باید یه اسپانسر مالی خوب دیگه هم پیدا کنی... البته من جزئیات غیر دانشجویی رو از مبتدی ترین افراد هم کمتر اطلاع دارم (فقط میدونم اگر واکسن نزده باشن با یه 212 دیگه رد میشن... :دی ) ...

ولی آخه 1 میلیون و 200 دیگه اسپانسر مالی می خواد چی کار... خودش یه پا اسپانسره!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

بله BS. رو نكه داشت.

Junior Member

روز سه شنبه 14 ژانویه از 5نفر خانم کاترین 4 نفرو ریجکت کرده متاسفانه. نمیدونم چرا حالشون خوب نیست!

Junior Member

بله درسته
    منم جزء اون چهار نفر بودم. همه ما برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده بودیم که به چهارنفر ما همون فرم 214 رو داد و گفت ریجکت هستین و یکی از بچه ها که اکسپت شد فک میکنم به دلیل این بود که همسرش ایران میموند. حدس میزنم ترکمنستان وضعیتش بد شده. پیشنهاد میکنم بچه ها قبل از انتخاب تحقیق کنند.

بردیا فرصت مطالعاتی منطورتون ویزای J است؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط akbari نمایش پست ها
    بردیا فرصت مطالعاتی منطورتون ویزای J است؟
    بله برای ویزای J قدام کرده بودیم

سلام
    همونطوری که دوستم bardia گفتن ما 6 نفر بودیم که 14 ژانویه وقت داشتیم و در کمال ناباوری همه ی ما، که 1 درصد هم احتمال رد شدن از ashgabat رو نمیدادیم همه به جز یه نفر رد شدن.
    من حدس میزنم که سیستم سفارت آمریکا در ترکمنستان از اواخر 2013 تا الان واقعا عوض شده. پس به دوستان توصیه میکنم که زیاد با دید خوب نرن اونجا که بعد تو ذوقشون بخوره. آخه واسه خود من که اینطوری بود.
    در ضمن یه نکته ای هم که لازم میدونم بهش اشاره کنم این که اگر ایمیل تایید وقت سفارت رو داشته باشین با همون برگه میتونید ویزای ترکمنستان رو همون توی مرز بدون دردسر بگیرید ما این رو توی مرز از خود مسولین پرسیدیم که گفتن باید دعوت نامه داشته باشید و همین ایمیل تایید حکم دعوت نامه رو داره.

سلام.
    ما 14 ژانویه توی عشق آباد مصاحبه داشتیم که از 5 نفر 4 تا رد شدن. تاریخ 16 ژانویه 11 نفر مصاحبه داشتن که فقط 1 نفر ویزا گرفته و 10 نفر رد شدن. من این رو از دوستانم شنیدم جزییات رو نمیدونم. اما مثل اینکه کسایی که 16 ام مصاحبه داشتن هیچ کدوم از تجربیاتشون چیزی نگفتن. امیدوارم که این کار رو حداقل یکیشون انجام بده.
    خلاصه که اوضاع عشق آباد این روزا داغون هست و اصلا رفتن نداره.

Junior Member

با سلام
    یکمی دیر شد ولی حالا که تموم شد تجربیات رو مینویسم شاید بدرد دیگران بخوره
    روز مصاحبه ما 14 ژانویه بود. که دوستان قبلا اشاره کردن. من خوشبختانه ریجکت نشدم.
    مصاحبه حدود 20-30 دقیقه طول کشید. مصاحبه کننده خانم کاترین بود. سوالاتی که پرسیدند:
    برای چی میخواهی بری؟
    اونجا چیکار میخواهی بکنی؟
    کدوم دانشگاه میخواهی بری؟
    چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    کاری رو که میخواهی انجام بدی توضیح بده؟ (این قسمت زیاد طول کشید. چون هرچی توضیح میدادم از توضیحات من سوال در میاورد و ازم میپرسید)
    تو امریکا کجا میخواهی زندگی کنی؟
    هزینه های تحصیلت رو تو امریکا از کجا میاری؟
    هزینه های زندگیت رو تو امریکا چطوری تامین میکنی؟
    هزینه های زندگیت تو ایرات چطوری تامین میشه؟
    هزینه های تحصیلت تو ایران چطوری تامین میکنی؟
    متاهلی؟ چند وقت ازدواج کرید؟ چطوری با خانومت آشنا شدی؟ خانمت چیکار میکنه؟ چه رشته ای درس خونده؟
    خودت کجا ها کار کردی؟
    تا اونجا که یادم میاد همینارو پرسید. من آخرین نفر بودم که مصاحبه شدم و استرس زیادی هم داشتم.
    پایان خدمت داشتم ولی چیزی ازم نپرسید فقط گفت میتونم اصل ترجمه کارتت رو داشته باشم؟ یا اینکه ازش کپی بگیرم و اصلش رو بهت برگردونم که منم گفتم این برای شما تهیه کردم و تشکر کرد.
    بعدش هم پاسپورتم رو پس داد با یسری از مدارک و گفت پاست رو میدم که بتونی برگردی کشور خودت و اگه تا سه هفته دیگه از ما خبری نشد ایمیل بزن. درست روز 21 میل زدن که پروندت برگشته و میتونیم بهت ویزا بدیم.
    امیدوارم به درد دوستانی که در آینده میرن بخوره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)