صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 144

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام.کلا چطور دیدید جهت گیری این سفارتو؟ سخت گیره؟

For GPA Conversion See INJA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirafii نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 8 می مصاحبه عشق اباد داشتم. 10 روز قبلش پیام داده بودم که همسفر پیدا کنم کسی جواب نداد. بعد رفتم کنار سفارت دیدم بچه ها یکی یکی پیداشون شد. یه پدر ومادر بودن که با دخترشون میخواستن برن فارغ التحصیلی اون یکی دخترشون و دختر کوچیکه هم پذیرش همون دانشگاه تو یه رشته دیگه گرفته بود. یه پسر مشهدی که دکتری فیزیک پذیرش گرفته بود ویه دختره که مستر کامپیوتر پذیرش گرفته بود و با هزینه شخصی میخواست بره. یه دکتر که واسه گاپلان میرفت و یه پسر دیگه دقیق نمیدونم چی میخوند. از دکتره و پسر اخریه خبر ندارم ولی ما بجز دختر اولیه که خواهرش تگزاس بود همه رفتن واسه کلیر شدن. خانم آلتا به دختره گفته بود که نمی تونم باور کنم که بعد تحصیل بر میگردی. آخه دختره قبلا از دبی و همون عشق آباد رد شده بود
    سلام
    ممکنه راجع به جزئیات مصاحبتون هم یکم اطلاعات بدید؟ چه سوالایی پرسیدن؟ چه مدارکی گرفتن و اینکه بهتون احیاناً نگفتن که تا چند وقت دیگه ویزاتون آماده میشه؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ea93 نمایش پست ها
    سلام
    ممکنه راجع به جزئیات مصاحبتون هم یکم اطلاعات بدید؟ چه سوالایی پرسیدن؟ چه مدارکی گرفتن و اینکه بهتون احیاناً نگفتن که تا چند وقت دیگه ویزاتون آماده میشه؟
    ممنون

سلام

ابتدا ما 5-6 نفر به ترتیبی که رفته بودیم کنار سفارت رفتیم داخل و از گیت رد شدیم. وسایلمون هم کامل چک شد. من که چک اوت هتل هم انجام داده بودم. چمدونم رو کامل گشتن. از قبل تو ساکم یه چاقو میوه خوری بود که من یادم رفته بود اصن اونجاس. یارو گفت چاقو داری؟ منکه یادم نبود گفتم نه و بعد اون به گشتن ادامه داد و وقتی پیداش کرد من جا خوردم و بیشتر ناراحت این شدم که مبادا فک کنه من قصد کاری داشتم. خلاصه شانس آوردم و خیلی محترمانه ازم خواستن که ساک رو تو همون ورودی بزارم و فقط مدارک رو ببرم. به خیر گذشت.
    یکی یکی چک شدیم و بهمون یک شماره دادن و مارو یه اتاق راهنمایی کردن. بعد صدامون زدن بر اساس شماره ها. هر کسی باید میرفت و مدارک رو که شامل لیست زیر میشد تحویل میداد. و دوباره به همون اتاق برمیگشت. همه که مدارکو دادن دوباره شرو کرد به صدا زدن ولی این بار واسه اتاق کناریش که همون اتاق آلتا باشه.
    1-I-20 and its copy
    2- CV
    3-Military Service exemption
    4-Photo

وقتی رفتم داخل با یه برحورد خیلی دوستانه مواجه شدم. باید سر پا بایستی و از پشت شیشه بوسیله میکروفنی که اونجا تعبیه شده بحرفی. خلاصه شرو کرد به سوال و این سوالاتو پرسید
    1- چی میخوای اونجا بخونی و در مورد کارت اونجا 2-3 دقیقه توضیح بده
    2-از سی وی یه سوال پرسید و گفت توضیح بده
    3- دلیل معافیت سربازی رو پرسید
    4- یعد از تحصیل قصد داری چکار کنی
    5- پرسید چرا ایرانیا امسال کمتر میان اینجا

من یادم نبود و گرنه میگفتم این بستگی داره به ویزا دادن شما
    بعد هم گفت که از نظر من مشکلی واسه ویزای شما وجود نداره وتا 1 آگست اگه خبری نشد ایمیل بزن و بهم بابت فاند دانشگاه تبریک گفت

کلا بسیار خوش برخورد و دوستانه بود. استرس و این حرفا کلا از سرت میپره وقتی میری داخل.

بدرود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrash نمایش پست ها
    سلام.کلا چطور دیدید جهت گیری این سفارتو؟ سخت گیره؟
    سلام

نه سخت گیری خاصی در حالت معمول وجود نداره. اونا این اعتقاد رو دارن که حالا که بودجه فاند از طرف دانشگاه اختصاص داده شده و اینکه دانشگاه پذیرش داده حتی بدون فاند، باید کمک کنن که شما هم اون جا برید. گفتم مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشه مث وجود بستگان در اون ایالت و این حرفا

بدرود

Junior Member

سلام

ابتدا ما 5-6 نفر به ترتیبی که رفته بودیم کنار سفارت رفتیم داخل و از گیت رد شدیم. وسایلمون هم کامل چک شد. من که چک اوت هتل هم انجام داده بودم. چمدونم رو کامل گشتن. از قبل تو ساکم یه چاقو میوه خوری بود که من یادم رفته بود اصن اونجاس. یارو گفت چاقو داری؟ منکه یادم نبود گفتم نه و بعد اون به گشتن ادامه داد و وقتی پیداش کرد من جا خوردم و بیشتر ناراحت این شدم که مبادا فک کنه من قصد کاری داشتم. خلاصه شانس آوردم و خیلی محترمانه ازم خواستن که ساک رو تو همون ورودی بزارم و فقط مدارک رو ببرم. به خیر گذشت.
    یکی یکی چک شدیم و بهمون یک شماره دادن و مارو یه اتاق راهنمایی کردن. بعد صدامون زدن بر اساس شماره ها. هر کسی باید میرفت و مدارک رو که شامل لیست زیر میشد تحویل میداد. و دوباره به همون اتاق برمیگشت. همه که مدارکو دادن دوباره شرو کرد به صدا زدن ولی این بار واسه اتاق کناریش که همون اتاق آلتا باشه.
    1-I-20 and its copy
    2- CV
    4-Photo

وقتی رفتم داخل با یه برحورد خیلی دوستانه مواجه شدم. باید سر پا بایستی و از پشت شیشه بوسیله میکروفنی که اونجا تعبیه شده بحرفی. خلاصه شرو کرد به سوال و این سوالاتو پرسید

بعد هم گفت که از نظر من مشکلی واسه ویزای شما وجود نداره وتا 1 آگست اگه خبری نشد ایمیل بزن و بهم بابت فاند دانشگاه تبریک گفت

کلا بسیار خوش برخورد و دوستانه بود. استرس و این حرفا کلا از سرت میپره وقتی میری داخل.

بدرود
    دوست عزیز

مبارک باشه
    امکانش هست بگی که شما چه رشته ای هستی؟
    آفیسری که از شما سوال پرسید کی بود؟

خانم آلتا بودند با خانم کاترین؟

سلام،

دوستان کسی بوده ک موادی بوده و امسال رفته این سفارت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

سلام

1-I-20 and its copy
    2- CV
    4-Photo

بدرود
    سلام. امیدوارم نتیه ویزاتون مثبت باشه و هرچه سریع تر هم بیاد. اگه امکان داره درباره اینکه رشته بچه ها چی بوده و شرایط آنها رو رو هم اگه میدونید یکم توضیح بیشتری بدین. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    عشق آباد یه دوره طلایی داشت که به همه میداد ... پذیرش زبان... کاپلان... J...F... بدون فاند با فاند رشته حساس رشته غیر حساس!

ولی الان تو دوره حلبی به سر میبره و خیلی سخت میگیره! خیلی باید خوش شانس باشه کسی بدون فاند بگیره این روز ها از عشق آباد!

میخواستی بگی از وقتی خاله تبدیل به عمه شده کسی ریسک نمیکنه که بیاد!

سلام بر هایزنبرگ عزیز و دوستان

حقیقتش من درجا یادم نیمد که بگم تعداد ایرانیایی که میان اینجا بستگی به رویکرد سفارت با اون داره ولی اگه از کسی از بچه ها دوباره پرسید یادتون باشه یه اشاره ای کنید

بدرود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Continuum نمایش پست ها
    دوست عزیز

مبارک باشه
    امکانش هست بگی که شما چه رشته ای هستی؟
    آفیسری که از شما سوال پرسید کی بود؟

خانم آلتا بودند با خانم کاترین؟
    سلام
    سپاس. من شیمی بودم. خانم آلتا بود میگفتن

بدرود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafaei نمایش پست ها
    سلام. امیدوارم نتیه ویزاتون مثبت باشه و هرچه سریع تر هم بیاد. اگه امکان داره درباره اینکه رشته بچه ها چی بوده و شرایط آنها رو رو هم اگه میدونید یکم توضیح بیشتری بدین. ممنون
    سلام دوستان

من 8 می مصاحبه عشق اباد داشتم. 10 روز قبلش پیام داده بودم که همسفر پیدا کنم کسی جواب نداد. بعد رفتم کنار سفارت دیدم بچه ها یکی یکی پیداشون شد. یه پدر ومادر بودن که با دخترشون میخواستن برن فارغ التحصیلی اون یکی دخترشون و دختر کوچیکه هم پذیرش همون دانشگاه تو یه رشته دیگه گرفته بود. یه پسر مشهدی که دکتری فیزیک پذیرش گرفته بود ویه دختره که مستر کامپیوتر پذیرش گرفته بود و با هزینه شخصی میخواست بره. یه دکتر که واسه گاپلان میرفت و یه پسر دیگه دقیق نمیدونم چی میخوند. از دکتره و پسر اخریه خبر ندارم ولی ما بجز دختر اولیه که خواهرش تگزاس بود همه رفتن واسه کلیر شدن. خانم آلتا به دختره گفته بود که نمی تونم باور کنم که بعد تحصیل بر میگردی. آخه دختره قبلا از دبی و همون عشق آباد رد شده بود

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)