صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 144

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

با سلام به همه، ببخشيد يك مقدار دير اين تجربه رو مي گذارم!

ما (دو نفر براي كنفرانس و يك نفر دانشجويي) 29 آپريل ساعت 2 از سفارت وقت داشتيم. دوشنبه ظهر از مشهد به سمت قوچان و سپس مرز راه افتاديم(نفري 7 هزار تومن تا قوچان و يه دربست از قوچان به باجگيران گرفتيم كه شد 21 هزار تومن) و آخرين نفرهايي بوديم كه از مرز ايران و تركمنستان عبور كرديم، شب رو بعد از دو، سه بار جابجايي بين هتل هاي آلكاتين و سياحت و عشق آباد رفتيم، هتل عشق آباد (تا سفارت 3 دقيقه راه هستش، اتاق دابل 60 دلار و سينگل 50 دلار) شب يك مقدار تو عشق آباد گشتيم، از نظر معماري واقعا شهر زيبايي هستش، ‌ولي يه مقدار جنبه بلوك شرقيش و سخت گيري هاشون اذيت كننده است. بقيه خاطرات تكراري هستش! J
    ساعت 12 روز سه شنبه هتل رو تحويل داديم چون بعد از مصاحبه قصد برگشتن داشتيم، تو لابي نشستيم و از اونجاييكه كه هتل تا سفارت خيلي نزديك بود ساعت 1:40 از هتل در آمديم رفتيم يه آب ميوه خريديم و رفتيم جلوي سفارت چون زود رسيده بوديم تا ساعت 2 منتظر مونديم تا يكي از محافظ هاي آمد گفت يك به يك بريم تا وارد بشيم ما سه نفر بوديم و يك زن و شوهر كه براي J1 ,J2 آمده بودند و يك دختر خانوم (متوجه نشدم كجايي بود) وارد شديم بعد از يه بازرسي حسابي به ترتيب ورودمون يه شماره بهمون دادند. برخوردشون خيلي خوب و محترمانه بود.

يه توصيه
    : هيچ مدرك مهر و موم شده اي رو اونجا نبريد چون اون دوست ما كه براي دانشجويي آمده بود ريز نمراتش مهر و موم شده بود كه مامور حفاظت اونجا براي باز كردنش آوردش بيرون و بسته رو با يه چاقوي خفن جلوي خودش باز كرد انگار كه توي بسته بمب شيميايي هستش!! خلاصه مشكل امنيتي داره براشون

بعد از ورود، ما رو راهنمايي كردن به اتاق انتظار از بلندگو شماره ها يك به يك صدا مي كرد اونجا اولش DS Confirmation رو گرفت بعد گفت هر مدركي كه ميخواي به آفيسر بدي رو بده، بعدش 160 دلار رو گرفت و انگشت نگاري كرد. آخرش هم گفت بشينيد تا صداتون كنن.
    - نفر اول، همون دختر خانوم خارجيه بود، كه دانشجو بود و چون برگشته بود كشورش براي ويزاي مجدد آمده بود بعد از حدود 7 دقيقه آمد بيرون و از لبخند روي لبش ميشد فهميد اوكي رو گرفته بود.
    - نفر دوم، يكي از دوستان بود كه براي كنفرانس اقدام كرده بود و ايشون هم بعد از 6-7 دقيقه آمد بيرون و اوكي اوليه رو گرفته بود
    - نفر سوم، دوست دانشجومون بود كه ايشون فول فاند بود و از دانشگاه Pennsylvania پذيرش گرفته بود و اون هم بعد از 10 دقيقه با لب هاي خندان بيرون آمد.
    - نفر چهارم من بودم، رفتم داخل اتاق مصاحبه خانم ميانسال لاغر و عينكي لبخند به لب پشت شيشه بود، من براي ويزاي كنفرانس(B1) اقدام كرده بودم اولش سلام و احوال پرسي و بعد پرسيد كارت چيه؟ اينكه كنفرانس راجع به چيه؟ و موضوع مقاله رو پرسيد، منم هم توضيح دادم البته چون يه مقدار استرس داشتم روان جواب نميدادم ولي اصلا چيزي نگفت و كلا هرچي مي گفتم داشت تايپ مي كرد. بعد پرسيد قبلا جايي مقاله ارائه كردي؟ كه گفتم ايران داشتم، بعد پرسيد كدوم كشور ها سفر رفتي كه هر جا رفته بودم رو گفتم و گفتم براي ويزيت بوده، از سربازي پرسيد كه گفتم در پليس خدمت كردم آخرش هم CV رو بهش دادم، نهايتا همون جمله معروف رو گفت كه Primarily approved ولي نياز به Admin process داره كه تا فلان تاريخ اگر خبري نشد ايميل بزنيد منم تشكر كردم و خندان بيرون آمدم و تا دم در رفتم كه ديدم مسئول حفاظتي كه داخل بود آمد دنبالم (ترسيدم گفتم حتما يه چيزي شده) رفتم داخل كه ديدم خانومه با لبخند داره پاسپورتم رو نشونم ميده كه يادم رفته بود بگيرم! باز ازش تشكر كردم و خداحافظي و آمدم بيرون سفارت تقريبا ساعت 3 بعد از ظهر بود.
    مداركي كه من دادم و ديگه بهم برنگردوندشون:
    1- ترجمه كارت پايان خدمت
    2- BS
    3- CV
    4- Job letter
    5- Invitation letter
    (كلا سند ازدواج و سند خونه و يه نگاه كرد كه بهم پس بده، براش مهم نبود بنظرم)
    - نفرات شماره پنج همون آقا و خانوم J1,J2‌ بودن كه بدليل عجله اي كه براي برگشت داشتيم نتونستم متوجه نتيجه مصاحبشون بشم! انشاله كه اوكي شده اند.
    رفتيم هتل كه وسايل برداريم كه با آقاي نظر برخورد كرديم البته ما از اول سفر دنبال شماره ايشون بوديم كه پيدا نكرديم!(البته از سايت پاك شده بود) با ايشون از در هتل تا مرز رفتيم( براي جمع هاي چند نفره واقعا مقرون به صرفه است)
    ساعت 4:30 هم از مرز تركمنستان رد شديم و بعد از اينكه به سوالات نهاد معروف جواب داديم داخل ايران شديم و با دو تا در بست رسيديم به مشهد و شب هم با پرواز آمديم تهران!
    البته تا امروز جواب كليرنسمون نيامده
    با تجربه من عشق آباد سفارت خونه خوبي هستش، البته فعلا!

Junior Member

سلام به همگی. همونطور که دوستمون گفتن، ما 29 اپریل وقت مصاحبه داشتیم. واسه فرصت مطالعاتی(J1 ,J2) . الحمدلله دیروز 21 می جواب کلیرنسمون اومد و به هردومون ویزا دادن.
    انشالله برای بقیه دوستان هم زودتر جوابش بیاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط due_south نمایش پست ها
    سلام به همگی. همونطور که دوستمون گفتن، ما 29 اپریل وقت مصاحبه داشتیم. واسه فرصت مطالعاتی(J1 ,J2) . الحمدلله دیروز 21 می جواب کلیرنسمون اومد و به هردومون ویزا دادن.
    انشالله برای بقیه دوستان هم زودتر جوابش بیاد.
    تبریک میگوییم

امکانش هست بفرمایید که چه رشته ای میخونید؟

Junior Member

خیلی ممنون. دانشجوی دکترا عمران آب هستم.

Senior Member mokhteh آواتار ها

در سفارت آمریکا در عشق آباد بر ما چه گذشت؟
    برای اطلاعات سفر ایــنــجــا.

دم در سفارت (کمی گوشه تر) یه کیوسک هست. سعی کنید همه اونجا بایستید و یکی یکی برید پاستون رو تحویل بدید تا مدارک و وسایل شما چک بشه و شما رو بفرستند داخل. وقتی کاملا چک شدید میرید داخل اتاق انتظار که رو درش زده (ولکام تو امریکا-هول نشید هنوز خبری نیست) یه ال سی دی هم براتون گذاشتن اونجا که برنامه پخش میکنه تا یکم لیسنینگتون گرم شه قبله اینکه خاله رو ملاقات کنید. یه بنده خدایی میاد به هر کدومتون یه شماره میده که بترتیب اون باید برید مدارک رو تحویل داده و بعد مصاحبه بشید. بدین صورت که دفعه اول که شماره شما خونده میشه تشریف می برید انتهای سالن (روبروی در ولکام تو امریکا) اونجا انگشت نگاری میشید و مدارکتون ازتون گرفته میشه. معمولا اینا رو میخوان: *نامه I20 و یک کپی از آن (کپی رو نداشته باشی خودش میگیره)* تایید ds-160* تایید سویس* ریسرچ پلن* ترجمه گواهی خدمت* سی وی* sop*....بعد برمیگردید جای قبلیتون و منتظر میشد برای مصاحبه شمارتون رو بخونند. ما 8 شماره بودیم که تو کمتر از یکساعت کار همه تمام شد.
    شماره ما رو که برای مصاحبه خوندن رفتیم داخل اتاقی که کنار همون جایی بود که مدارک رو تحویل دادیم. خاله خانم! با رویی بسیار باز احوالپرسی کرد و یکم عکسم رو با خودم تطبیق داد و شروع کرد به مصاحبه:
    * در مورد رشتت و کاری که میخوای بکنی توضیح بده و بگو بعد اینکه برگشتی ایران می خوای چیکار کنی (خودش پیش فرض ما رو برگشت زد ایران)....جالب اینکه من قسمت دوم سوالو یادم رفت جواب بدم و جالبتر اینکه اون خودشم یادش رفت ولی بعد دوباره سر سوال بعدی یادم اومد اونم گفت آهان راستی بگو! منم وقتی که گفتم راه می خونم براش جالب اومد و گفت بنظرم وضع روسازی عشق آباد خیلی افتضاحه و حسابی بامپی! هست. منم پیش خودم گفتم که هنوز ایرانو ندیدی. چون بنظرم آسفالت اونجا خیلی بهتر از ایران بود حداقل. ولی چون نمی خواستم بهونه دستش بدم گفتم بنظرم اونقدرها هم بد نیست ولی می تونه بهتر هم باشه.
    * تبریک بابت فاند و اینکه چرا این دانشگاه؟ که من داشتم می گفتم که چون وقتی می خوام برگردم ایران بتونم با مدرکش فلان...یهو یادم اومد سوال دومشو و گفتم راستی جواب اون سوال رو اینجا میدم اونم کلی ذوق زده شد که خودش یادش رفت و من یادآوری کردم.
    * در مورد خدمت پرسید و من توضیح دادم.
    * بعد هم گفت من برات تاریخ 10 روز زودتر از تاریخ ریپورت i20ت میزنم (تو یه برگه سفید رنگ که اول فکر کردم نکنه ریجکتم کرده که بعد دیدیم برا همه همینه) که اگه جوابی تا اون موقع نیومد حتما به ما ایمیل بزن، البته ما امسال سریعتر از پارسال قراره کلیر کنیم! حالا درستو غلطش با خودش.
    دیگه همین دیگه...اومدیم بیرون و یه آفیسر دیگه ما رو هدایت کرد بریم بیرون...
    نکته جالب اینکه همه به همین صورت کلیرنس خوردیم. (2 نفر فیزیک، 2 تا عمران، 2 تا کامپیوتر، یه برق با F2).
    ویرایش توسط mokhteh : May 22nd, 2014 در ساعت 05:10 PM
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

سلام دوستان
    22 می هم خیلی خوب بود و همه کلیر خوردن. کلی هم اطلاعات خوب جمع کردیم که در اولین فرصت اینجا میزاریم. کلی هم عکس گرفتیم و قراره یه پاورپومنت کنیم و در خدمت دوستان قرار بدیم.

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

کاربران عزیز،
    تعداد بسیار زیادی از پست های این تاپیک به علت نامرتبط بودن، بدون فرستادن پیام خصوصی و بدون تذکر شخصی حذف شد.
    از پرسیدن سوال در مورد مدارک مورد نیاز، نحوه ی جواب دادن به سوال آفیسر، تجربیات نامرتبط با مصاحبه، انتخاب سفارت و غیره اکیدا خودداری کنین.
    لطفا فقط و فقط در مورد تجربیات روز مصاحبه، پست ارسال کنید.

با تشکر،
    مدیریت انجمن.

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

Junior Member

سلام
    ما هم 22 می رفتیم عشق اباد، همه چی خیلی معمولی و فرمالیته بود. همه هم کلیر خوردیم. اصلا استرس نداشته باشین که الکیه الکیه.

سلام، قبل از هرچیز میخوام بگم که جو سفارت خیلی مثبت بود و اصلا مدل بازپرسی نبود. میخواستن کمک کنند که به کلاس هات برسی و بیشتر شبیه یه گپ و گفت دوستانه بود.
    من و همسرم از گروه 22 می بودیم. با همراهی اقای نظر، ساعت 1.5 دم در سفارت بودیم که بعد از پرسیدن از باجه دم در، گفتند یکی یکی وارد شوید ( همین اتفاق باعث شد که مصاحبه ها سر ساعت 2 شروع بشه و کارمون زودتر تموم شد). یه چک بدنی و بعد در اتاق انتظار. نکته ای که برای ما اتفاق افتاد این بود که من و همسرم هر دو درخواست ویزای F1 داشتیم ولی با این وجود گفتند مصاحبه ها با هم انجام میشه که خب این مسئله یه مزیت داشت و اینکه زمان 5 دقیقه ای مصاحبه بین دو نفرمون تقسیم شد. ما بعد از ورود در اتاق انتظار بودیم تا اینکه از داخل بلندگو شماره ها برای تحویل مدارک و به صورت موازی برای مصاحبه صدا زده میش د. خیلی منظم و خوش برخود همه کارکنان کمک می کنند.
    ما مدارک رو به یک خانم مهربون تحویل دادیم، به ترتیب گفت DS، بعد Sevis ، آی20 و کپی اش و اخرش هم گفت هر چیز دیگه ای که دوست دارین و لازم میدونین بدین، که ما Cv, SOP, RP, Financial offer, admission letter و من مدرک سربازیم رو تحویل دادم. سپس انگشت نکاری کردیم که به علت حساسیت، همه انگشت های همسرم زخم بود و بعد از چند بار تلاش، اثر انگشت رو قبول کرد. ولی با این وجود خانمه خیلی مهربون برخورد کرد و یک دستمال مرطوب بهش داد که انگشت هامشو پاک کنه و هی میگفت هیچ مسئله ای نیست، اشکال نداره، خوبه و از این حرفا.
    دوباره به اتاق انتظار برگشتیم تا اینکه شماره 4 رو صدا زدند. اول کلی خوش و بش اینکه تبریک قبولی و اینکه دو تاییمون فاند داریم. (قابل ذکره که از اینکه هر دو پذیرش و فاند داشتیم هیچ واکنش بدی نشون نداد و انگار یه نکته مثبت به نظر میرسید) بعد در حین خوش و بش از من پرسید چند تا دانشگاه اپلای کرده بودین و بعد پرسید چند تا قبول شدین (البته از 5 نفر دیگه اینو نپرسیده بود)
    بعد درباره Research interest من و سپس از همسرم سوال کرد که ما همون پروژه های آیندمون رو توضیح دادیم. وقتی از همسرم سوال رو پرسید یکم استرس داشت و صداش می لرزید. موضوعش هم پیچیده بود و آفیسر هی چشم و ابرو بالا پایین میکرد که انگار نفهمیده و بلافاصله بعدش موضوع master اش رو سوال کرد که اونم همینطور خیلی گیج میزد. به نظرم باید به اندازه کافی توضیح بدین و یه طوری باشه که ابهامی ایجاد نکنه. واکنشش در توضیحات من و همسرم متفاوت بود و شاید شک داشت که وضعیت همسرم چطوریه (من عمران هستم و موضوع آینده ام پله ، همسرم کاپیوتره و موضوع آینده شبکه). در آخر هم از من پرسید معافیت داره که گفت بله معافیت آموزشی و نامه هم قبلا تحویل داده شده. قابل ذکر است که این نامه کپی بود و فقط ترجمه نیمه رسمی شده بود، یعنی فقط مهر مترجم داشت. همین کافی بود و هیچ مشکلی پیش نیومد، البته سفارت های مختلف و مصاحبه های مختلف میتونه فرق داشته باشه. نکته دوم اینکه در نامه معافیت سربازی همسرم نوشته بود الان دانشجوی دکتری است (البته میخواد انصراف بده و معافیت تحصیلی مجدد بگیره) و انتظار داشتیم که خیلی گیر بده و سوال بپرسه ولی هیچی نگفت و فقط یه دور از روش خونده و گفت اوکیه. حالا یا نفهمیده و یا مسئله ای نبوده براش.
    خلاصه مصاحبه به همین سادگی و به همین چند تا سوال ختم شد و حتی نپرسید میخواین برگردین یا در آینده چیکار می کنید. سپس 10 روز زودتر از I20 تاریخ زد و گفت سعی می کنیم شما رو on time به کلاس هاتون برسونیم و حتما زودتر از این تاریخ آماده میشه و امسال شرایط بهتر و آسون تر است (ایشالا که درست گفته باشه!)
    ما آخرش سوال کردیم که ویزامون سینگل یا مالتیپله که گفت Im so sorry, it's single. و کلی ابراز ناراحتی کرد. ما هم با خنده تشکر کردیم و اومدیم. خلاصه به این ترتیب ما به clearance روانه شدیم و امیدواریم خیلی زود نتیجه اش معلوم بشه.
    سعی کنید موقع مصاحبه خندان اما جدی باشین و در درجه اول خودتون باشید و راحت همه چیز رو توضیح بدین. اونا خیلی راحت برخورد میکنن و اگه شما هم راحت باشین به آسونی انجام میشه. راستی ما عکس خانم آلتا رو قبلا دیده بویدم و بعد هم که برگشتیم چک کردیم و مطمئن شدیم خودشه، گرچه یه سری از دوستان شک داشتن که اون یکیه.

Junior Member

سلام دوستان ... من همین الان از ترکمنستان رسیدم ... برای ۲۹ می وقت سفارت داشتم ... کلا خیلی خوب بود همه چیز ... همچنان خانم آلتا هست ... کلا توی سفارت از نگهبانی تا خانم آلتا همه بینهایت خوب و خوش برخورد ... تا جایی که بتونن کمک می کنن ... اصلا کلا خیلی خوبن و اینا ... جای هیچ نگرانیی نیست ... تا وارد می شید آروم میشد ... میرید برای مصاحبه که انقدر برخورد خانم آلتا خوبه که اصلا هیچی اصلا ... من خودم استرس داشتم که نتونم خوب حرف بزنم چون ۷ ماهی بود که انگلیسی حرف نزده بودم که اونم مشکلی نبود ... خیلی کلا خوش برخورد بودن ... آخرشم برگشت بهم گفت که همه چیز عالیه و گفت که خیلی برای ویزات وقت داری ... گفت اگه تا ۱۰ روز قبلش نیومد یه میل بهم بزن ... اگر چه مطمئنم که خیلی زود تر از اینا می رسه ویزات ... در ضمن ازم پرسید که مدرکی برای معافیت و اینا دارم یا نه که منم ترجمه معافیت تحصیلی ای که دانشگاه داره رو ترجمه کرده بودم (نه رسمی حتی) که اونو بهش دادم ... ولی کلا فقط مدرک ترجمه شده می گیرن ... فارسی به درد نمی خوره کلا ... در انتها هم اینکه ... گفت که فقط می تونه single بده و اگه می تونست خودش هم ترجیح می داد که multiple بده ... همین دیگه ... فک کنم کافی بود ... در آخر هم اینکه آقای نظر عالیه ... جدا خیلی آدم خوبی هست ... حتما ازش کمک بگیرید ... در مجموع خیلی به نفعتونه .... موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)