صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 185

موضوع: باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در باکو سال ٢٠١٤ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در باکو در سال ٢٠١٣، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - کلیرنس در سال ٢٠١۴

سلام دوستان... یه سوال خیلی مهم، من تصمیم دارم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم و باکو مدنظرم هست. احتمالا هفته سوم فروردین... من شنیدم که این سوال از آدم میشه تو مصاحبه که چرا اومدین اینجا و نه ایروان، ترکیه و دبی که خود آمریکا به ایرانیا پیشنهاد داده. کسی هست که این سوال ازش شده باشه؟ چی جواب دادین؟ من دوستام که رفتن گفتن که جای دیگه جا نداشت اما مشکل من اینه که عید همه جا جا هست
    ممنون میشم کمک کنین...

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr96 نمایش پست ها
    سلام دوستان... یه سوال خیلی مهم، من تصمیم دارم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم و باکو مدنظرم هست. احتمالا هفته سوم فروردین... من شنیدم که این سوال از آدم میشه تو مصاحبه که چرا اومدین اینجا و نه ایروان، ترکیه و دبی که خود آمریکا به ایرانیا پیشنهاد داده. کسی هست که این سوال ازش شده باشه؟ چی جواب دادین؟ من دوستام که رفتن گفتن که جای دیگه جا نداشت اما مشکل من اینه که عید همه جا جا هست
    ممنون میشم کمک کنین...
    بعیده بپرسن.اون جاها برای افرادی هست که زبان نمیدونن و کشور غیر همسایه رفتن

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr96 نمایش پست ها
    ممنون میشم کمک کنین...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein33 نمایش پست ها
    بعیده بپرسن.اون جاها برای افرادی هست که زبان نمیدونن و کشور غیر همسایه رفتن
    اتفاقاً خیلی پیش اومده بپرسن!!! یه دلیل حتماً تو ذهنتون داشته باشید!!

اگر دوبی رفتید بگید قبلاً دوبی رفتم و می خواستم یه کشور جدید هم ببینم!! دیگه باید شانس بیارید ترکیه رو نپرسه که چرا نرفتید!!! این فقط یک مثال بود!!

بازم تاکید میشه که جواب قوی داشته باشید!! از یک از دوستان من سوال مشابهی پرسیده شده و چون آمادگی نداشته یه جواب نسبتاً ضعیف داده و بعد جمعش کرذه! ولی نسبتاً ضایع کاری کرده! البته به خیر گذشته!!!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

چه اشکالی داره بگیم چون شنیدیم که شما بهتر از جاهای دیگه مالتی میدید! یا شنیدیم سفارت شما به نظر تصمیم های منطقی تری می گیره؟
    اینا خیلی ضایع است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط afra777 نمایش پست ها
    چه اشکالی داره بگیم چون شنیدیم که شما بهتر از جاهای دیگه مالتی میدید! یا شنیدیم سفارت شما به نظر تصمیم های منطقی تری می گیره؟
    اینا خیلی ضایع است؟
    تجربه نشون داده که گاهاً کار به جاهای باریک میکشه!

این داستان رو یه کاربری به نام mohkam! که از عشق آباد کلیر شد بهم گفت و روز مصاحبه خودش بوده و با گوش های خودش شنیده!

آفیسر: چی شد اومدی عشق آباد!

دانشجو: می گن شما خیلی خوب ویزا میدین!

آفیسر: اسمش رو بنویس. دیگه چی گفتن..

...

...

...

دانشجو: اسمتون هم اینه!!!

آفیسر: !!!!!!!!!!!!!!!

دانشجو: عکستون هم هست!!!

گویا یه چیز دیگه ای هم گفته بود که کیس های مشکل دار میان عشق آباد و از این حرفا!

====

خلاصه حالا یکم کم و زیاد!! این حرفا رو زده و عشق آباد که به همه خیلی خیلی راحت ویزا میداد و کلیر میکرد از هفته بعدش فله ای شروع به ریجکت کرد!!!

از همه جالب تر که از هفته بعدش تا یکی دو ماه بیشتر یه آفیسر جوون دیگه میومد مصاحبه!!! خلاصه گفتم در جریان باشید! این اتفاق اواخر می افتاد و آمار ریجکت از جون بیداد می کنه و همچنان ادامه داره!

=====

حالا شما اگر این حرف رو به آفیسر بزنید ممکنه از هفته بعد همه ویزاها سینگل شه! در ضمن این حرفا شاید این حس رو ایجاد کنه که شما دارید تیز بازی در میارید.. احتمال ریجکت مصاحبه هم هست!! در مورد عشق آباد تو یک سال گذشته همه آفیسر رو در برابر این سوالش میپیچوندن و چنین جواب هایی میدادند:

1. خونم مشهده

2. پول ds رو نقد میگیرید راحت تره!

3. سفر زمینیه ارزونه!

4. پیک آپ لازم نیست خودم برم!

5. قبلاً دوبی توریستی رفتم...ترکیه پره.. گفتم جای جدید برم!

از این دست جواب ها!!

=====

کلاً حتی اگر اون ها بدونند که همه برای مالتی میرن باکو... بهتره جواب دیگه ای داد... چون شاید حساس شن که چرا شما الزاماً برات مهمه که مالتی باشه!

روده درازی کردم... گفتم حتماً بگم با ذکر مثال که کسی دیگه دسته گل به آب نده!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام،

پدر و مادر دوست من چند روز پیش رفتند باکو برا مصاحبه که بیان پسرشونو ببینن. بعد مصاحبه بهشون یه برگ سوال دادن و گفتن جواب اینارو برامون بفرستین. یکی از سوالات اینه که research پسرتون چی هست و خواستن که research plan بفرسته. آیا کسی تجربه مشابهی داشته یا همچین چیزی شنیده ؟ مگه باکو هم برگ سوال میده ؟؟ مصاحبه ی پدر و مادر چه ربطی به research plan فرزند داره آخه ؟؟!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط rsz نمایش پست ها
    سلام،

پدر و مادر دوست من چند روز پیش رفتند باکو برا مصاحبه که بیان پسرشونو ببینن. بعد مصاحبه بهشون یه برگ سوال دادن و گفتن جواب اینارو برامون بفرستین. یکی از سوالات اینه که research پسرتون چی هست و خواستن که research plan بفرسته. آیا کسی تجربه مشابهی داشته یا همچین چیزی شنیده ؟ مگه باکو هم برگ سوال میده ؟؟ مصاحبه ی پدر و مادر چه ربطی به research plan فرزند داره آخه ؟؟!!!

خیلی عجیب نیست از باکو!! احتمال زیاد آفیسرش همون مردک سیاهپوست گیر بوده! بار ها گفتم این مردک همیشه یه پرونده کلیرنسی خوفناک تشکیل میده!!

البته من بهشون حق میدم.... چون قطعاً ویزای مولتیپل میدن (به دانشجویی ها) و واسه همین گیرن بیش از حد!

حالا این که از مادر پدر بدبخت ریسرچ پلن بچه رو خواستن بسیار دیگه گیر الکی هست!! خلاصه دوستانی که سرشون درد نمی کنه برای مشکل و احیاناً موارد مشکوکی دارن به هیچ وجه باکو نرند!

Junior Member

سلام
    ما (من و همسرم)27 مارچ وقت سفارت داشتیم. هردو برای ویزای دانشجویی. آفیسر یک خانومی بود و یک سوالات معمولی پرسید که چرا دکترا می خواهید بخونید و چرا تغییر رشته دادید و چرا معاف شدید از سربازی و از این حرفا.
    بعد هم گفت که باید کلیر شیم. و یک برگهسوال داد و گفت که تا 4 روز دیگه براشون ایمیل کنیم و ما چون رزومه داده بودیم بهش بخش رزومه اش رو خط زده بود. بقیه ی سوالاش راجع به کشورایی که در 15 سال اخیر رفتیم و شماره پاسپورتای قبلی و آدرس 15 سال گذشتمون و همسر و فرزند و اینا بود. (دو تا مامان بابا قبل ما بودن که به اونها هم همون سوالا رو داده بودن البته نمی دونم مال اونا چقدر متفاوت بود). بعد هم من ازش پرسیدم که اگه کلیر شیم ویزامون چیه و جوابش این بود"student visa would be multiple and 2 years".
    فرداش یک ایمیل برای شوهرم اومد که فوق لیسانس اولت استاد راهنما و موضوعش چی بوده. اونم جواب داد و خب طبیعتن هنوز خبری نیست.

سلام
    اون برگه ی سوال، فقط در مورد سفرها و شماره پاسپورت ها بود؟سوال راجع به رشته و کاری که میخواین بکنین و Research plan و .. نبود؟مثل سوالای آنکارا؟
    ممنون میشم سوالا رو اگر در دسترس هستن کامل بذارین
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarehk نمایش پست ها
    سلام
    ما (من و همسرم)27 مارچ وقت سفارت داشتیم. هردو برای ویزای دانشجویی. آفیسر یک خانومی بود و یک سوالات معمولی پرسید که چرا دکترا می خواهید بخونید و چرا تغییر رشته دادید و چرا معاف شدید از سربازی و از این حرفا.
    بعد هم گفت که باید کلیر شیم. و یک برگهسوال داد و گفت که تا 4 روز دیگه براشون ایمیل کنیم و ما چون رزومه داده بودیم بهش بخش رزومه اش رو خط زده بود. بقیه ی سوالاش راجع به کشورایی که در 15 سال اخیر رفتیم و شماره پاسپورتای قبلی و آدرس 15 سال گذشتمون و همسر و فرزند و اینا بود. (دو تا مامان بابا قبل ما بودن که به اونها هم همون سوالا رو داده بودن البته نمی دونم مال اونا چقدر متفاوت بود). بعد هم من ازش پرسیدم که اگه کلیر شیم ویزامون چیه و جوابش این بود"student visa would be multiple and 2 years".
    فرداش یک ایمیل برای شوهرم اومد که فوق لیسانس اولت استاد راهنما و موضوعش چی بوده. اونم جواب داد و خب طبیعتن هنوز خبری نیست.

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)