صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 185

موضوع: باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

من متاسفانه باید بگم که نمیدونم چرا وقتی اطلاعات کامل نداریم، میایم مینویسیم و برای آیندگانی که میخوان بیان بخونن جو منفی ایجاد میکنیم؟
    من با فرد قبلی که شما میفرمایید آشنا بودم.اما اینطور نبود که همسر ایشون باشم و بخوام از سفارت پنهان کنم .جفتمون هم دانشگاهمون متفاوته.من یک سر آمریکا.ایشون یک سر دیگه.در واقع جدا از هم بودیم، و مثل باقی دوستانی بودیم که با هم میان.
    این رو گفتم که برای بقیه این شبهه ایجاد نشه که منF2 کسی بودم و حالا خواستم سفارت گول بزنم یا چنین چیزی.
    اتفاقا تا جایی که من دیدم، سفارت اصلا رو F1 , F2 حساس نبود.کاربری که شما میگین رد شدن، به خاطر رشته شون(مکانیک) و آشنا داشتن در آمریکا بوده و طبق گفته های خودشون حدس میزدن که ریجکت بشن.
    من هم که وضعیتم مشخصه.
    از تمامی بچه هایی که میان اینجا مینویسن، تشکر میکنم برای وقتی که میذارن ولی لطفتون اگر ذره ای شک دارین روی صحت موضوعی، بیانش نکنین!آب از سر ماهایی که رفتیم گذشته.فقط جو منفی برای بقیه ایجاد نکنیم.اطلاعات غلط هم ندیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    من پذیرش فول فاند دکتری دارم و سربازی هم وثیفه گذاشتم ... فیلد حساس هم به نظرم کار نکردم ... از وضعیت دوستان اطلاع ندارم ... زوج آخر که گفتم از نتیجه شون بی خبرم و امیدوار بودم موفق بشن omid22 بودند ... به نظر میاد باکو جدیدا به مراجعین F1 و F2 حساس شده ... چون خانم اولی که ریجکت شدند با اینکه F1 بودند با فرد قبلی هم که F1 بودند آشنا بودند و فکر می کنم به یک دانشگاه می خواستند تشریف ببرند و در واقع باهم اومده بودند و زوج آخر هم که مشخص هست ...

آخه باید فرصت صحبت از این مسائل پیش بیاد که از وابستگی به خانواده بگین..من قصد داشتم اگه جای صحبت در مورد پذیرش پارسالم و نرفتنم شد بگم مشکل خانوادگی داشتم و به خاطر وابستگی به خانواده و حل شدن مشکل موندم.و فکرم میکردم اگه بحثش بشه خیلی عالیه چون میفهمه من تای 100% دارم درین حد که هرجور شده برمیگردم پیش خانواده.ولی نه تنها ازم نپرسید، حتی فرصتی هم پیش نیمد که من بخوام به زور حرف رو بندازم وسط و در این مورد بگم.بنابراین بستگی به نحوه ی صحبت و پیش رفتن مصاحبه داره که فرصت پیش بیاد بگین
    به نظرم نگین بازنشسته هستن بهتره.درسته که من به نظرم این دلیل اصلی رد شدن ما نبوده، اما قطعا بی تاثیر هم نبوده.من فکر میکردم اگر بگم بازنشسته، هم واقعیت رو گفتم و هم اینکه دیگه حساس نمیشن که شغل پدرش فلانه و بیساره.ولی خب!اشتباه فکر میکردم انگار!اگر هم نمیشه که دروغ بزرگ گفت و گفت که پدرتون بازنشسته نیست(یعنی معلوم میشه و اگر لو بره بدتره براتون) لاقل بگین که الان از طریق فلان کار، درآمد دارن.مثل همون کار تجاری که یکی از بچه ها گفته بود.یا از اول اصلا بگین کار تجاری میکنه.و اگر پرسید که بازنشسته نشده، اون موقع دیگه بگین چرا شدن ولی الان چند ساله مشغول به فلان کار هستن....
    به هر حال چیزی که مهمه اینه که هیچ کس نمیتونه به شما 100% بگه که چی کار بکنی...هر کی یه "پیشنهاد" میده.بر اساس تجربه ی خودش. و این نهایتا شما هستین که باید جمع بندی کنین برای خودتون که چی بگین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Manafian نمایش پست ها
    با سلام من یه سوال در مورد اون سوشال تای دارم. مثلا اگر از وابستگیمون به خانواده صریحا تعریف کنیم و یا اینکه بگیم بعد از برگشتنم این برنامه ها رو دارم : 1. 2. 3. .....که در رابطه با یافته های تحصیلاتم در آمریکا باشه، خوبه یا توش رف در میاد؟؟؟!!! نگیم مامان بابامون بازنشستند یا در مورد شغلشون چیز دیگه ای بگیم میفهمند؟؟؟!!

Junior Member

دقیقا حرفی که volantis71 گفت درسته،‌ اصلا به من هم هیچ فرصتی برای توضیح نداد.
    در مورد شغل پدر هم من با جزپیات گفتم که چیکار میکنه یعنی فکر نمیکنم بازنشستگی تاثیری داشته باشه.
    به نطرم هایزنبرگ حرفش کاملا درسته که ۱۰-۲۰ درصد احتمال ریجکت الکی وجود داره. واقعا این "الکی" بودن رو بدون تجربه نمیشه کامل درک کرد چون باور کردنی نیس که چقدر فرمالیته اتفاق میفته!
    پیشنهاد من اینکه اگر واقعا مشکل خروج از کشور برای بار دوم ندارین و کار واجبی هم ندارین که ددلاینش بگذره (مثل فارغ التحصیلی و دفاع از پروژه قبل از رفتن به آمریکا) برین باکو ولی با این دید که اگه ریجکت شدین راحت بتونین برین آنکارا یا دبی.

نقل قول نوشته اصلی توسط volantis71 نمایش پست ها
    آخه باید فرصت صحبت از این مسائل پیش بیاد که از وابستگی به خانواده بگین..من قصد داشتم اگه جای صحبت در مورد پذیرش پارسالم و نرفتنم شد بگم مشکل خانوادگی داشتم و به خاطر وابستگی به خانواده و حل شدن مشکل موندم.و فکرم میکردم اگه بحثش بشه خیلی عالیه چون میفهمه من تای 100% دارم درین حد که هرجور شده برمیگردم پیش خانواده.ولی نه تنها ازم نپرسید، حتی فرصتی هم پیش نیمد که من بخوام به زور حرف رو بندازم وسط و در این مورد بگم.بنابراین بستگی به نحوه ی صحبت و پیش رفتن مصاحبه داره که فرصت پیش بیاد بگین
    به نظرم نگین بازنشسته هستن بهتره.درسته که من به نظرم این دلیل اصلی رد شدن ما نبوده، اما قطعا بی تاثیر هم نبوده.من فکر میکردم اگر بگم بازنشسته، هم واقعیت رو گفتم و هم اینکه دیگه حساس نمیشن که شغل پدرش فلانه و بیساره.ولی خب!اشتباه فکر میکردم انگار!اگر هم نمیشه که دروغ بزرگ گفت و گفت که پدرتون بازنشسته نیست(یعنی معلوم میشه و اگر لو بره بدتره براتون) لاقل بگین که الان از طریق فلان کار، درآمد دارن.مثل همون کار تجاری که یکی از بچه ها گفته بود.یا از اول اصلا بگین کار تجاری میکنه.و اگر پرسید که بازنشسته نشده، اون موقع دیگه بگین چرا شدن ولی الان چند ساله مشغول به فلان کار هستن....
    به هر حال چیزی که مهمه اینه که هیچ کس نمیتونه به شما 100% بگه که چی کار بکنی...هر کی یه "پیشنهاد" میده.بر اساس تجربه ی خودش. و این نهایتا شما هستین که باید جمع بندی کنین برای خودتون که چی بگین.
    ویرایش توسط myaliapply : May 18th, 2014 در ساعت 02:45 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics -shahid beheshti

منم با نظر volantis71 موافقم. من همسرم الان امریکاست اما ظاهرا اصلا مسئله مهمی نبود فقط پرسید کجاست و چیکار میکنه. به نظرم فقط موضوعاتی که قراره روش کار کنیم خیلی اهمیت داره. و مسئله مهم دیگه به نظرم اینه که افیسر احساس نکنه که شما در رابطه با کیستون نگرانی دارین. اینطوری به نظرم حساس میشه. به من گفت کارشناسی فیزیک اتمی هم که خوندی( با خنده!) منم خیلی ریلکس و با لبخند گفتم اره و ادامه نداد دیگه. مصاحبه تموم شده اما فقط یه سوال همچنان تو ذهنم مونده.من عکسم با حجاب بود ترسیدم گیر بدن با حجاب رفتم. بقیه دوستان فرقی بین عکسشون و حضورشون بود یا نه! شاید تو کلیرنس ریجکت شدم بدونم بعدا چطوره!!!

Junior Member Manafian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism, University of Florida

ممنونم از دو دوست خوبی که جواب سوالامو دادند. به نظر من جایی که یه حدااقل وقتی وجود داره که بشه آدم خودشو بیان کنه (حالا نه پر چونگی و شلوغ بازی) بهتر از جایی که سر دو سه دیقه پروندتو ببندند. این یکی از معایب بزرگه که فرصت نشه حرف بزنی.

من دقیقا ننوشتم که به استرس دوستان اضافه نشه!بیام بنویسم با شرایط نرمال بدون هیچ دلیلی ریجکت شدم؟بچه ها استرس نداشته باشین؟!روند قضیه ی من چی بود که بیام بنویسم؟مورد خاصی داشتم؟فامیل تو آمریکا داشتم یا رشته م حساس بود؟!که از روند قضیه م مطلعشون کنم؟! بله منم چیزی نمیدونم!ادعایی هم نکردم اینجا که بگم به خاطر فلان دلیل رد شدم.
    همین که شما اومدی نوشتی اینجا به F1-F2 حساس ن و از استرسشون کم کردی لطف بزرگی کردی بهشون
    در ضمن عذر میخوام "همون" روز یا هفته با اون حال روحی نتونستم بیام بنویسم
    انشالله برای شما چنین چیزی هرگز پیش نیاد که ببینین همون روز میتونین بیاین بنویسین یا نه
    متاسفم.
    من از همه بچه های 15 می عذر میخوام.
    این هم آخرین پست من اینجا خواهد بود.
    همگی موفق باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    ببینید دوستان من چیزی رو که اون روز دیدم و حدسیاتی که داشتم رو بیان کردم ... شما بعد از 2 هفته میاین اینجا و شاکی هم هستید که چرا چیزی که نمی دونید می گید!!! من صراحتا گفتم "فکر می کنم" این یعنی مطمئن نیستم .... خود شما و هیچکدوم از دوستان صاحب نظر هم, هیچ اطلاعاتی از پروسه رد شدن و یا نشدن ویزا ندارید ... همگی ما تلاش می کنیم بر اساس حدسیاتی که می زنیم تا حدودی باقی دوستان رو از روند قضیه مطلع کنیم ... شما هم بهتر بود همون روز یا هفته اینجا وضعیتتون رو می نوشتید تا شاید کمی از استرس دوستان 15 مای کاسته بشه !!! به هر حال امیدوارم شما هم به زودی ویزاتون اوکی بشه ...

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط myaliapply نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز من هم هفته ی بعد از ایشون ریجکت شدم و الان هیچ نطری ندارم چرا این اتفاق افتاد، بچه هایی که اون روز بودن هم نطری ندارن (مصاحبه ی منو شنیدن!) من کاملا درک میکنم که این خانم یک هفته چیزی ننوشت. واقعا خیلی ناراحت کننده بود به اون صورت فورمالیته ریجکت شدن. در حالی که بقیه خیلی ریلکس مصاحبه شون کامل انجام شد و مشکلی پیش نیومد.
    شما بدون اینکه از چیزی مطمئن باشی یه حرفی گفتی، خوب شابد میخاستی کمک کنی ولی واقعیت اینکه اینجور حرفا فقط پیچیده میکنه قضیه رو
    پس الان هم دیگه اینجا از این بحث های بی مورد راه نندازین.

آقا واقعا هرکی میره باکو اینو در نظر بگیره که حداقل یک نفر بدون دلیل قانع کننده قراره ریجکت شه تو روز مصاحبه!
    اجازه بدید من هم تجربه ام رو بگم!

کسی که بدون فاند (حالا اگر نگیم پارشیال) میره باکو باید پی ریجکت شدن رو به تنش بماله!

پارشیال زیر 80% با tie ضعیف... یا فک و فامیل در آمریکا هم همینطور!

این از این!

در مورد بقیه دوستانی که با فول فاند ریجکت میشن.... باید گفت باکو سفارت مزخرفیه و خیلی الکی ریجکت می کنه! اگر فول فاندید و ریجکت میشید ناراحت نشید و احساس نکنید دنیا به آخر رسیده....

راحت 10 تا 20% فول فاند ها تو باکو ریجکت میشنن... احتمالاً هم تو نکاتی که تو انتخاب سفارت نوشته بودم خونده بودید این مطلب رو قبل از این که برید...

سفارت های دیگه تو این دو سال مطمئن هستم که کسی رو با فول فاند ریجکت نکردند.... (شامل دبی ایروان آنکارا عشق آباد) اگر هم کردند اون یوزر عضو اینجا نبوده که بیاد بگه!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

سلام دوستان ( ... من به عنوان آخرین حرف از این بحث, خدمتتون عرض کنم ... من هم مثل سایر دوستان از اینکه روز 8 مای ایشون و امید خان عزیز به همراه همسرشون نتونستند ویزا بگیرند بسیار ناراحت شدم ... اون روز زمانیکه ایشون با چهره ناراحت از مصاحبه برگشتند و بدون هیچ حرفی از اتاق انتظار خارج شدند همگی ما بسیار ناراحت و مضطرب شدیم ... و بنده بنا به وظیفه ای که داشتم همون روز گزارشی از اتفاقات اون روز و حدثیاتی که داشتم اینجا بیان کردم که در همگی از لفظ "فکر می کنم و نمی دونم و ...." استفاده کردم ... همگی ما می دونیم هیچکس از روند گرفتن و نگرفتن ویزا مطلع نیست و همه فرضیات, مشاهداتی هستند که دوستان روز مصاحبه داشتند ... من هم فرضیه ای ارائه کردم که توسط دوستان صاحب نظر نقد شد ... هدف بحث بنده و سایر دوستان کمک به دوستانی هست که در آینده قصد مراجعه کردن به باکو رو دارند ... واقعا نمی دونم چرا ایشون قضیه رو کاملا شخصی کردند و با حرف های متناقض بحث را منحرف کردند؟!؟
    در آخر امیدوارم همگی ما بتونیم این خان رو هم پشت سر بذاریم و به چیزی که شایستش هستیم برسیم ...
    مرسی

دوستان خبر خوب از باکو این که امروز اون مامور سیاه پوست نبود...
    فقط یه آذربایجانی ریجکت شد و بقیه همه وارد پروسه شیرین کلیرنس شدیم.
    به دوستمم گفتن که عکست کجه رفت عکس گرفت برگشت دوباره به خوبی و خوشی به کارش ادامه داد...
    توضیحات جامع رو بعدا گزارش میدم خدمتتون...

Junior Member honarz آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eachallenger نمایش پست ها
    دوستان خبر خوب از باکو این که امروز اون مامور سیاه پوست نبود...
    فقط یه آذربایجانی ریجکت شد و بقیه همه وارد پروسه شیرین کلیرنس شدیم.
    به دوستمم گفتن که عکست کجه رفت عکس گرفت برگشت دوباره به خوبی و خوشی به کارش ادامه داد...
    توضیحات جامع رو بعدا گزارش میدم خدمتتون...
    سلام
    من هم دیروز با خانومم برای مصاحبه اومده بودیم. به شما آخرش نگفت چجوری خبر می ده؟ برگه ای، شماره ای، چیزی به شما نداد؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)