صفحه 12 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 185

موضوع: باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام شما و همسرتون دو تا F1 بودین یا F1 و F2؟
    کلیرنس خوردین؟

سلام
    خدمت آقای haonarz عارضم که یه برگه ی سفید به ما داد شامل یه شماره که گفت برید تو یه سایتی چک کنید وضعیتتون رو!
    البته اون خیلی چیز واجبی هم نیست ... به تعدادی از دوستان من هم قبلا ندادن. صرفا میرن با همون شماره ds160 چک می کنن.

در ادامه پست دیروز.
    ما دیروز (22 می) حدود 8-9 نفربودیم با یه 4-5 تا آذربایجانی. که یکی از این آذربایجانی ها که مثل این که اصالتا روسی هم بود ریجکت شد و خیلی با اعصاب داغون رفت و درو محکم بست! :دی
    به دوست من هم که گفتن عکست مشکل داره برو عکس بگیر. خیلی ریلکس رفت عکس گرفت و اورد براشون.
    اولا اینو بگم که متاسفانه فقط یه باجه کار می کرد و برای همین کلی علاف شدیم. چون اول کار خودشونو راه می انداختن.
    خلاصه که طبق حرفای دوستان انتظار داشتیم تا 12:30 تموم شه دیگه. اما اوقدر طول کشید که ساعت 12:45 شد و گفتن که ما تا ساعت 13 ناهاریم. شما یه گشتی بزنید تا 13 دوباره شروع کنیم.
    ما هم همونجا نشستیم تا 13:15 دوباره شروع کردن. آخرین نفر که همونی بود که بهش گفتن برو عکس بیار کارش 14:30 تموم شد انگار. قبلش به هر کدوم یه برگه داده بودن پر کنیم که یه سری سوال داشت. همونایی که قبلا خوندید.
    بعدشم که یکی یکی وارد شدیم و مصاحبه خیلی ریلکسی کردیم.
    خانم بسیار محترمی بود. با دقت و لبخند به حرفا گوش میداد. سعی می کرد خودشو شنونده خوبی نشون بده. و این که کلی مهربون بود با همه. به ملت تبریک می گفت و از خودشون می پرسید و اینا.
    یه چیزی بگم که مثل من خریت نکنید یزاد حرف بزنید. خیلی عادی فقط مختصر به سوالای خودش جواب بدید. من زیاد حرف زدم مجبور شدم یه مدرکی برای یکی از حرفام براشون ایمیل کنم. :-"
    سوالا از همه اینا بود تقریبا:
    میری اونجا چیکارکنی. برنامت بعدش چیه؟ پروژه کارشناسیت (یا ارشدت) چی به چی بود؟ کاربرداش چی بود؟ اونجا چیکار میکنی.
    یه سوالی پرسید که من آماده نبودم فقط یه کم موندم چی بگم شما آماده باشید.
    پرسید که مگه تو برق نمی خونی؟ اینایی که گفتی همش سوالای ریاضیاتی بود. فازت چیه؟ من یه جوابی دادم انگار قانع نشدو ریسرچ پلنمو نگاه کرد ببینه راس می گم یا نه.
    اما خدا رو شکر همه رفتیم تو کلیرنس.
    آرزوی موفقیت برای همه سوالی داشتید در خدمتم

آیا توریستی هم بین شما بود؟ چه جوری مصاحبه شد؟

Member apollo11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. in EE - Electronicts

نقل قول نوشته اصلی توسط eachallenger نمایش پست ها
    در ادامه پست دیروز.
    ما دیروز (22 می) حدود 8-9 نفربودیم با یه 4-5 تا آذربایجانی. که یکی از این آذربایجانی ها که مثل این که اصالتا روسی هم بود ریجکت شد و خیلی با اعصاب داغون رفت و درو محکم بست! :دی
    به دوست من هم که گفتن عکست مشکل داره برو عکس بگیر. خیلی ریلکس رفت عکس گرفت و اورد براشون.
    اولا اینو بگم که متاسفانه فقط یه باجه کار می کرد و برای همین کلی علاف شدیم. چون اول کار خودشونو راه می انداختن.
    خلاصه که طبق حرفای دوستان انتظار داشتیم تا 12:30 تموم شه دیگه. اما اوقدر طول کشید که ساعت 12:45 شد و گفتن که ما تا ساعت 13 ناهاریم. شما یه گشتی بزنید تا 13 دوباره شروع کنیم.
    ما هم همونجا نشستیم تا 13:15 دوباره شروع کردن. آخرین نفر که همونی بود که بهش گفتن برو عکس بیار کارش 14:30 تموم شد انگار. قبلش به هر کدوم یه برگه داده بودن پر کنیم که یه سری سوال داشت. همونایی که قبلا خوندید.
    بعدشم که یکی یکی وارد شدیم و مصاحبه خیلی ریلکسی کردیم.
    خانم بسیار محترمی بود. با دقت و لبخند به حرفا گوش میداد. سعی می کرد خودشو شنونده خوبی نشون بده. و این که کلی مهربون بود با همه. به ملت تبریک می گفت و از خودشون می پرسید و اینا.
    یه چیزی بگم که مثل من خریت نکنید یزاد حرف بزنید. خیلی عادی فقط مختصر به سوالای خودش جواب بدید. من زیاد حرف زدم مجبور شدم یه مدرکی برای یکی از حرفام براشون ایمیل کنم. :-"
    سوالا از همه اینا بود تقریبا:
    میری اونجا چیکارکنی. برنامت بعدش چیه؟ پروژه کارشناسیت (یا ارشدت) چی به چی بود؟ کاربرداش چی بود؟ اونجا چیکار میکنی.
    یه سوالی پرسید که من آماده نبودم فقط یه کم موندم چی بگم شما آماده باشید.
    پرسید که مگه تو برق نمی خونی؟ اینایی که گفتی همش سوالای ریاضیاتی بود. فازت چیه؟ من یه جوابی دادم انگار قانع نشدو ریسرچ پلنمو نگاه کرد ببینه راس می گم یا نه.
    اما خدا رو شکر همه رفتیم تو کلیرنس.
    آرزوی موفقیت برای همه سوالی داشتید در خدمتم

دوست عزیز سلام،

بهتون تیریک میگم و امیدوارم به زودی خبر کلیر شدنتون رو هم بخونیم.

راجع به اون برگه ای که فرمودبد قبل از مصاحبه دادن، ممکنه سئوال ها بنویسید؟

دو سئوال کلی هم از همه دوستان دارم، بسته به تجربیاتتون، باکو:
    1. از ریترنینگ ها چه سئوالاتی میپرسن معمولا؟
    2. در مورد F2 مدازک لازم و سئوال ها چی هستن؟

سلامت، شاد و موفق باشید.
    آبی که برآسود زمينش بخورد زود ---------------------- دريا شود آن رود که پيوسته روان است
    First Interview: June 27 2013 - Ashgabat, Turkmenistan - Single Entry Visa - Clearance: 53 Days
    Returning Student: June 5 2014 -
    Baku, Azerbaijan - Multiple Entry Visa - Clearance 40 Days

من همون دوستی هستم که توی مصاحبه دیروز عکسش کج بود :دیمن توی ds160 همون عکس پاسپورتمو زده بودم. یعنی عکس 6در4 رو اسکن کرده بودم. سری اول که همه رفتیم مدارکو تحویل دادیم به من گفت "به غیر از این عکس ds160 عکس دیگه نداری؟ " منم هرچی عکس داشتم رو بهش دادم و اونم رفت با یکی دیگه صحبت کرد و اومد گفت خوبه برو.بعدش که اسم ملت رو میخوند واسه پر کردن فرم اسم منو خوند گفتش که "باید بری عکس بندازی.. یه شونت از اون یکی جلوتره " (؟؟؟؟؟؟) (تو آتلیه ها معمولا میان خودشون شونه رو این جوری می کنن)منم اومدم بیرون از سفارت ... سه چهارتا خیابون پایین تر تو همون خیابون Azadliq یه عکاسی کوچیک بود ... 3 منات گرفت 4 تا عکس 5x5 داد. دو تا هم میتونستم بگیرم که بشه 1.5 منات. عکسش خیلییی بد بود این یکی خداییش. اصن کارشون کپی و سی دی و اینا بود .. طرف انگلیسی بلد نبود ولی دخترش دست و پا شکسته بلد بود.بعدش برگشتم و عکس رو دادم بهش و اونم گفت خوبه.دیگه هم اسم منو نخوند. چون اسم می گفت و فرم می داد به بچه ها (تو روز ما اول فرم رو پر می کردیم بعدش مصاحبه .. مثکه قبلا اول مصاحبه بعدش فرم بوده). مصاحبه همه که تموم شد (هیچ کس دیگه تو سفارت نبود). من رفتم به آفیسر گفتم که من نفر آخرم دیگه (منم بازی بدید تو رو خدا :دی) اونم گفت بیا این فرم و پر کن بعدش بیا مصاحبه شو. بقیشم که روال بود. خدا رو شکر همونطور که بچه ها گفتن، آفیسر یه خانوم مهربونی بود و اون آفیسر معروف رو ملاقات نکردیم.سوالا: تزت چیه؟ اونجا چیکارمیکنی؟ توضیح بده؟ کاربرداش؟ سربازی رفتی؟ تموم شد چیکار میکنی؟ .... همینا دیگهدر تمام مراحل برخورد نگهبانا و آفیسر و اونی که فرم رو میداد خیلی خوب بود. آخر مصاحبه هم، من چون نفر آخر بودم و خوشحال هم بودم. یه گپی زدم با آفیسر :دی که روز شلوغی داشتی و اینا :دیپس روز سفارت منات داشته باشید. هول نکنید الکی. من روز قبل پروازم (2روز قبل مصاحبه) پستای همین تاپیک رو خوندم .. خداییش خوف کرده بودم :دی ولی خدا رو شکر روز مصاحبه خیلی راحت بودم و هول نکردم اصن.تو روز ما همه مدلش بود. لیسانس، فوق لیسانس، F2 ، ریترنینگ، دختر پسری که از یه دانشگاه ایران میرفتن یه دانشگاه آمریکا و هیچ رابطه ای با هم نداشتن(در ادامه پستای قبلی) ... همه هم رفتیم واسه کلیرنس ...یادمه که از ریترنینگ راجع به ریسرچش و کاربرداش و هدف پروژه زیاد پرسید. زیاد یادم نیست ولی. بچه ها بیان توضیح بدن. سوالای فرم هم اینا بود: شماره پاسپورت، اسم همسر، اسم بچه هات، اسم خواهر برادرات، آدرسای 15 سال اخیرت، کشورایی که بودی تو 5 سال اخیر، شغل هات با یه توضیح مختصر راجع بهشون.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedgoogle نمایش پست ها
    آیا توریستی هم بین شما بود؟ چه جوری مصاحبه شد؟
    نه متاسفانه توریستی نبود!
    مصاحبه هم که کلیاتشو توضیح دادم. در چه مورد می خواید بدونید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط apollo11 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام،

سلامت، شاد و موفق باشید.
    خیلی ممنونم!
    سوالات رو دوستم نوشت. صرفا یه نکته ای که به نظرم دقت داشته باشید اینه که ته اون فرم خیلی ریز نوشته چه مدارکی آوردید. اون تیکه رو حتما پر کنید و در بخش others همه چیزایی که اوردید رو بنویسید که بفهمن چی اوردین چی نه! ریزه اما دقت کنید! :دی
    ازریترنینگ به همراه همرش همزمان مصاحبه کردن. از F2 سوال خاصی نبرسیدن. این که چیکاره بودو شغلایی که داشته و مدرکشو اینا. اکثر سوالا از اون نفر اصلیه بود که همه این سوالایی که بالا توضیح دادمو پرسیدن ازش. یه جوری هم مطمئن شدن که بر می گرذه. مثلا پرسیدن ایا بر میگردی؟ مگه بابا چیکارس؟ در مورد شغلش و وضعتون توضیح بده.
    مدارکشو خبر ندارم راستش!

Junior Member honarz آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sphinx1255 نمایش پست ها
    من همون دوستی هستم که توی مصاحبه دیروز عکسش کج بود :دیمن توی ds160 همون عکس پاسپورتمو زده بودم. یعنی عکس 6در4 رو اسکن کرده بودم. سری اول که همه رفتیم مدارکو تحویل دادیم به من گفت "به غیر از این عکس ds160 عکس دیگه نداری؟ " منم هرچی عکس داشتم رو بهش دادم و اونم رفت با یکی دیگه صحبت کرد و اومد گفت خوبه برو.بعدش که اسم ملت رو میخوند واسه پر کردن فرم اسم منو خوند گفتش که "باید بری عکس بندازی.. یه شونت از اون یکی جلوتره " (؟؟؟؟؟؟) (تو آتلیه ها معمولا میان خودشون شونه رو این جوری می کنن)منم اومدم بیرون از سفارت ... سه چهارتا خیابون پایین تر تو همون خیابون Azadliq یه عکاسی کوچیک بود ... 3 منات گرفت 4 تا عکس 5x5 داد. دو تا هم میتونستم بگیرم که بشه 1.5 منات. عکسش خیلییی بد بود این یکی خداییش. اصن کارشون کپی و سی دی و اینا بود .. طرف انگلیسی بلد نبود ولی دخترش دست و پا شکسته بلد بود.بعدش برگشتم و عکس رو دادم بهش و اونم گفت خوبه.دیگه هم اسم منو نخوند. چون اسم می گفت و فرم می داد به بچه ها (تو روز ما اول فرم رو پر می کردیم بعدش مصاحبه .. مثکه قبلا اول مصاحبه بعدش فرم بوده). مصاحبه همه که تموم شد (هیچ کس دیگه تو سفارت نبود). من رفتم به آفیسر گفتم که من نفر آخرم دیگه (منم بازی بدید تو رو خدا :دی) اونم گفت بیا این فرم و پر کن بعدش بیا مصاحبه شو. بقیشم که روال بود. خدا رو شکر همونطور که بچه ها گفتن، آفیسر یه خانوم مهربونی بود و اون آفیسر معروف رو ملاقات نکردیم.سوالا: تزت چیه؟ اونجا چیکارمیکنی؟ توضیح بده؟ کاربرداش؟ سربازی رفتی؟ تموم شد چیکار میکنی؟ .... همینا دیگهدر تمام مراحل برخورد نگهبانا و آفیسر و اونی که فرم رو میداد خیلی خوب بود. آخر مصاحبه هم، من چون نفر آخر بودم و خوشحال هم بودم. یه گپی زدم با آفیسر :دی که روز شلوغی داشتی و اینا :دیپس روز سفارت منات داشته باشید. هول نکنید الکی. من روز قبل پروازم (2روز قبل مصاحبه) پستای همین تاپیک رو خوندم .. خداییش خوف کرده بودم :دی ولی خدا رو شکر روز مصاحبه خیلی راحت بودم و هول نکردم اصن.تو روز ما همه مدلش بود. لیسانس، فوق لیسانس، F2 ، ریترنینگ، دختر پسری که از یه دانشگاه ایران میرفتن یه دانشگاه آمریکا و هیچ رابطه ای با هم نداشتن(در ادامه پستای قبلی) ... همه هم رفتیم واسه کلیرنس ...یادمه که از ریترنینگ راجع به ریسرچش و کاربرداش و هدف پروژه زیاد پرسید. زیاد یادم نیست ولی. بچه ها بیان توضیح بدن. سوالای فرم هم اینا بود: شماره پاسپورت، اسم همسر، اسم بچه هات، اسم خواهر برادرات، آدرسای 15 سال اخیرت، کشورایی که بودی تو 5 سال اخیر، شغل هات با یه توضیح مختصر راجع بهشون.
    سلام
    به شما هم آخرش برگه با شماره داد؟ این شماره همون Ds160 هست؟ سایتی که باید چک کنید رو می شه بگید؟
    ممنون

Junior Member honarz آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apollo11 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام،

سلامت، شاد و موفق باشید.
    سلام خانوم من F2 بود و ازش سوال در مورد این که چی خوندی؟ الان چیکار میکنی؟ قبلا کار کردی تاحالا؟ دقیقا کارت اونجا چی بود؟ درست تموم شده یا نه؟

آره . به منم مثل همه یه برگه داد که BATCH ID زیرشه (با شماره ds160 فرق داره). بالاشم نوشته که ما قادر نیستیم فعلا ویزا بدیم به شما به خاطر بند 212، شما وضغیتتو از این سایت چک کن:
    azerbaijan.usembassy.gov/administrative_processing.html

کارتشم داد، گفت اگه تا فلان تاریخ (به هرکی یه تاریخی می گفت، 2هفته قبل از تاریخ I20 تقریبن) خبری نشد ایمیل بزن بهم. اینم ایمیلش:
    consularbaku@state.gov
    اگه نگرانی ایمیل بده شما.

پ.ن: من پر نکردم اون قسمتی از فرم رو که گفته بود چه مدارکی آوردید با خودتون :اس فکر کردم مهم نیست اصن :دی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)