صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 185

موضوع: باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

درسته من طبق صحبت کوتاهی که داخل سفارت داشتیم فکر کردم فول فاند هستند, حق با شماست ... اما منظورم این هست که برای افرادی که بصورت F1 و F2 میرن باکو باید tie قویتری نسبت به کسی که F1 هست نشون بدن ... البته از من هیچ سوالی در مورد برگشت به ایران پرسیده نشد ... چون به نظر من هم کسی که بصورت F1 و F2 تشریف می برن احتمال برگشت شون کمتر هست ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    من فکر نمی کنم اگر کسی F1-F2بخواد بره فرق خاصی با F1 خالی داشته باشه.. مگر این که خانم مجرد با tie ضعیف باشه!

هنوز مطمئن نیستم که منظور شما رو دقیق متوجه شده باشم!

omid که میگه پارشیال بوده!

Junior Member

آقای hoomi
    میدونین او خانمی که ریجکت شد چه رشته ای بود؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    درسته من طبق صحبت کوتاهی که داخل سفارت داشتیم فکر کردم فول فاند هستند, حق با شماست ... اما منظورم این هست که برای افرادی که بصورت F1 و F2 میرن باکو باید tie قویتری نسبت به کسی که F1 هست نشون بدن ... البته از من هیچ سوالی در مورد برگشت به ایران پرسیده نشد ... چون به نظر من هم کسی که بصورت F1 و F2 تشریف می برن احتمال برگشت شون کمتر هست ...

Member apollo11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. in EE - Electronicts

ببین نگاه کن دوست عزیز من به عنوان سال بالایی به شما میخوام یه چیزی که فهمیدم رو بگم!

همه این tie و غیره کشکه!

مورد داشتیم که آفیسر گفته همسر نداری میری اونجا خودت رو به یکی میندازی و بر نمیگردی!!

مورد هم داشیتم زن و شوهر بودن و گفتن tie ندارید و بر نمیگردید... بعد که سند و غیره نشون دادند آفیسر گفته قوی ترین tie خود شما هستید!!! که بر نمیگردید! چون باهم میرید!

برای همین هر جور که بخواد آفیسر میتونه توجیه کنه....

برای همین هیچ کس قطعی نمیدونه که واقعاً داشتن همسر یا نداشتنش رو آفیسر چجوری توجیه می کنه! ولی یه مدت دبی و تاشکند روی خانم های مجرد خیلی حساس بودند!
    دوستان عزیز،

در ادامه بحثی که پیش اومده و در تایید صحبت های هایزنبرگ و برای جلوگیری از جوسازی بی مورد بنده هم خلاصه تجربیاتی که در مدت این چند سال اینجا خوندم رو براتون بگم.

قبل از هر چیز به دوستمون که متاسفانه کارشون به مشکل برخورده این امید رو بدم که ریجکت در مصاحبه به معنی این نیست که شما مشکلی دارید، به این معنی هست که آفیسر نتونسته با سطح اختیارات و تجاربی که داشته برای شما ویزا صادر کنه و پرونده رو ارجاع داده به یک آفیسر دیگه. پس مثبت باشید، با مدارک کامل و اطلاعات جامع سفر بعدیتون رو برنامه ریزی کنید. تعداد دوستان من با سرنوشت مشابه با شما که هم اکنون در امریکا هستند اصلا کم نیست.

در ثانی، آفیسر اصلا به این جزییات کاری نداره و حتی اگر خلافش هم صحیح باشه، به قدری جزییات فرعی وجود داره که نمیشه همه رو تحلیل کرد، پس صحبت کردن راجع به موارد در این حد جزئی فقط موجب ایجاد نگرانی و اطلاعات شبه انگیز برای بقیه میشه. دوستانی هم که قصد دارن تحلیل منطقی انجام بدن، بهتره دلیل رو در مسائل مهم، مثل: رشته، گرایش، زمینه تحقیقات: در ایران، در آینده، سابقه کار، سوابق اساتید راهنما، استاد راهنما در آمریکا و ... جستجو کنند و نه در متاهل و مجرد بودن و رنگ پیراهن و غیره.

موضوع ویزا به هیچ عنوان پیچیده نیست، شما به سفارت اعلام کردید که قصد دارید برید آمریکا درس بخونید و قصد هم ندارید چیزی که نباید بخونید (مطابق قانون اونا - درست یا غلط بودنش از بحث خارجه) رو بخونید، همین! حالا اگه بحث فاند میشه، فقط برای این مهمه که آفیسر با دیدن فاند شما به این نتیجه میرسه که شما از نظر آکادمیک در سطح خوبی هستید که یک نفر در آمریکا هزیته تحصیلتون رو تقبل کرده.

در این مسیر مهاجرت فراز و نشیب کم نخواهید داشت، صبرتون رو افزایش بدید.

سلامت، شاد و موفق باشید.
    آبی که برآسود زمينش بخورد زود ---------------------- دريا شود آن رود که پيوسته روان است
    First Interview: June 27 2013 - Ashgabat, Turkmenistan - Single Entry Visa - Clearance: 53 Days
    Returning Student: June 5 2014 -
    Baku, Azerbaijan - Multiple Entry Visa - Clearance 40 Days

نه متاسفانه ... همراه ایشون که رترنینگ بودند Computer Science بودند و کلیرنس خوردند ... ایکاش خودشون بیان و توضیح بدن که همگی از دلایل احتمالی مطلع بشیم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط myaliapply نمایش پست ها
    آقای hoomi
    میدونین او خانمی که ریجکت شد چه رشته ای بود؟

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apollo11 نمایش پست ها
    دوستان عزیز،

در ادامه بحثی که پیش اومده و در تایید صحبت های هایزنبرگ و برای جلوگیری از جوسازی بی مورد بنده هم خلاصه تجربیاتی که در مدت این چند سال اینجا خوندم رو براتون بگم.

قبل از هر چیز به دوستمون که متاسفانه کارشون به مشکل برخورده این امید رو بدم که ریجکت در مصاحبه به معنی این نیست که شما مشکلی دارید، به این معنی هست که آفیسر نتونسته با سطح اختیارات و تجاربی که داشته برای شما ویزا صادر کنه و پرونده رو ارجاع داده به یک آفیسر دیگه. پس مثبت باشید، با مدارک کامل و اطلاعات جامع سفر بعدیتون رو برنامه ریزی کنید. تعداد دوستان من با سرنوشت مشابه با شما که هم اکنون در امریکا هستند اصلا کم نیست.

در ثانی، آفیسر اصلا به این جزییات کاری نداره و حتی اگر خلافش هم صحیح باشه، به قدری جزییات فرعی وجود داره که نمیشه همه رو تحلیل کرد، پس صحبت کردن راجع به موارد در این حد جزئی فقط موجب ایجاد نگرانی و اطلاعات شبه انگیز برای بقیه میشه. دوستانی هم که قصد دارن تحلیل منطقی انجام بدن، بهتره دلیل رو در مسائل مهم، مثل: رشته، گرایش، زمینه تحقیقات: در ایران، در آینده، سابقه کار، سوابق اساتید راهنما، استاد راهنما در آمریکا و ... جستجو کنند و نه در متاهل و مجرد بودن و رنگ پیراهن و غیره.

موضوع ویزا به هیچ عنوان پیچیده نیست، شما به سفارت اعلام کردید که قصد دارید برید آمریکا درس بخونید و قصد هم ندارید چیزی که نباید بخونید (مطابق قانون اونا - درست یا غلط بودنش از بحث خارجه) رو بخونید، همین! حالا اگه بحث فاند میشه، فقط برای این مهمه که آفیسر با دیدن فاند شما به این نتیجه میرسه که شما از نظر آکادمیک در سطح خوبی هستید که یک نفر در آمریکا هزیته تحصیلتون رو تقبل کرده.

در این مسیر مهاجرت فراز و نشیب کم نخواهید داشت، صبرتون رو افزایش بدید.

سلامت، شاد و موفق باشید.
    من هم در تایید حرف دوست خفن عزیزم... میگم که اگر فاند کامل... یا پارشیال خیلی بالا (70 80% به بالا) دارید و از باکو رد شدید... سریع اول از همه از آنکارا یا دوم از دبی اقدام کنید (ایروان احتمال رد شدن با سابقه ردی بالاتره!)

حتماً میگیرید!

اینم تجربه یکی از دوستان پارسال که جاش اینجا واقعاً خالیه! (جای تجربش منظورمه )

از ریجکت شدن باکو تا کلیر شدن آنکارا !!!!

دکتری مکانیک فاند کامل...

21 جون باکو تو روز عجیب آفیسر سیاه پوست ریجکت...!!
    26 جون آنکارا (که واقعا معجزه بود وقت گرفتنش) مصاحبه...
    3 جولای آپدیت 16 سوال...

16 آگوست کلیر...

فقط این رو بگم که ریجکت کردن در مصاحبه اصلا با حساب کتاب نیست...اصلا تو آنکارا از من نپرسید باکو چرا ریجکت شدی...فکر نکنید چون آمریکاست دیگه چه خبره ...آمریکا دقیقا ایران فوق مدرنه!
    اینم رفرنس!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

ببخشید من الان دیدم اینو... بله اولش که وارد سفارت شدیم ازمون کارت ملی رو گرفتن و یه شماره دادن بهمون که با گیره وصل میشد به لباس... اما گفتم واقعا استفاده ای نداشت شماره هه :دی
    همه مدارکمم تو یه پاکت گذاشته بودم اما نگفت که نمیتونی پاکت ببری و از این حرفا. کارنامه م هم مهر و موم بود نگفت باز کن. یه چک ساده کرد با این دستگاه ها و بهم داد... بعدم که از حیاط رد سدم رفتم تو سالن انتظار
    سلام!

شما گفتید کارت ملی گرفتن ازتون؟! میشه بیشتر توضیح بدید؟!

Junior Member

من امروز باکو مصاحبه داشتم
    پذیرش دکتری فول فول فول فاند!
    مدارکی دادم: ترجمه ی ریزنمرات کارشناسی و ارشد، I20، DS160، SEVIS FEE، RP، ترجمه ی گواهی اشتغال به تحصیل
    بهم گفت عکست خوب نیست و رفتم عکس گرفتم برگشتم (بعدا عکس یک دیگه از بچه هارو نگاه کردم و نوع عکس هیچ فرقی نداشت با اون عکسی که من داشتم!!!)

سوالات:
    چطوری این دانشگاهو انتخاب کردم؟
    به خاطر زمینه ای که دوس دارم. کلی استاد و آزمایشگاه تو این زمینه دارن ...
    تو دانشگاه شما (تو ابران) خیلیا رو این مسئله کار می کنن؟
    نمبدونم،‌ من چنتا از دوستامو میشناسم که تو این زمینه کار میکنن...
    دانشگاه قراره همه ی پولتو بده؟
    اره شهریه، هزینه ی زندگی و بیمه...
    هنوز فوقتو تموم نکردی؟
    نه تا یکی دو ماه تموم می کنم...
    میخای تموم کنی بری یا قبل تموم کردن؟
    بعد از تموم کردن میرم ...
    برنامت برای آینده چیه؟
    میخام برگردم ایران و تو یه دانشگاه خوب استاد بشم...
    نمیخای کار تجاری کنی؟
    نه از بعد آکادمیک دوست دارم این زمینه رو...
    پدر و مادرت چیکار می کنن؟
    پدرم بازنشسته است و الان کار تجاری می کنه و مادرم خانه دار...
    پدرت چه پستی داشت؟
    کارمند بود...
    خانوادت کجا زندگی می کنند؟
    تو ایران. همه ی خانواده ام تو ایران زندگی می کنن...
    کی قراره بری؟
    گفتن آگوست باید اونجا باشی.

بعد یه برگه از بالا سرش ورداشت اسممو نوشت امضا کرد همراه مدارکم داد بهم.
    من اولش فک کردم برگه ی سوالاتیه که به بقیه هم داده بود. ولی برگه ی فارسی توضیح ریجکت به خاطر Tie بود.

من واقعا شوکه شدم خیلی ناراحت کننده بود نمیتونم بفهمم چه جوری این نتیجه گیری و کرد و اصلا این چه برخوردی بود! حقیقتا برخورد مناسبی نبود. یه سری سوال می پرسید و همزمان سرش تو کامپیوترش بود و یهو یه برگه داد بهم که "نتونستی ثابت کنی می خای برگردی ایران"
    کسانی که صاحب نظرن می تونن توضیح بدن که یعنی چی؟!
    ویرایش توسط myaliapply : May 15th, 2014 در ساعت 08:42 PM

من امروز باکو مصاحبه داشتم
    پذیرش دکتری فول فول فول فاند!
    مدارکی دادم: ترجمه ی ریزنمرات کارشناسی و ارشد، I20، DS160، SEVIS FEE، RP، ترجمه ی گواهی اشتغال به تحصیل
    بهم گفت عکست خوب نیست و رفتم عکس گرفتم برگشتم (بعدا عکس یک دیگه از بچه هارو نگاه کردم و نوع عکس هیچ فرقی نداشت با اون عکسی که من داشتم!!!)

سوالات:
    چطوری این دانشگاهو انتخاب کردم؟
    به خاطر زمینه ای که دوس دارم. کلی استاد و آزمایشگاه تو این زمینه دارن ...
    تو دانشگاه شما (تو ابران) خیلیا رو این مسئله کار می کنن؟
    نمبدونم،‌ من چنتا از دوستامو میشناسم که تو این زمینه کار میکنن...
    دانشگاه قراره همه ی پولتو بده؟
    اره شهریه، هزینه ی زندگی و بیمه...
    هنوز فوقتو تموم نکردی؟
    نه تا یکی دو ماه تموم می کنم...
    میخای تموم کنی بری یا قبل تموم کردن؟
    بعد از تموم کردن میرم ...
    برنامت برای آینده چیه؟
    میخام برگردم ایران و تو یه دانشگاه خوب استاد بشم...
    نمیخای کار تجاری کنی؟
    نه از بعد آکادمیک دوست دارم این زمینه رو...
    پدر و مادرت چیکار می کنن؟
    پدرم بازنشسته است و الان کار تجاری می کنه و مادرم خانه دار...
    پدرت چه پستی داشت؟
    کارمند بود...
    خانوادت کجا زندگی می کنند؟
    تو ایران. همه ی خانواده ام تو ایران زندگی می کنن...
    کی قراره بری؟
    گفتن آگوست باید اونجا باشی.

بعد یه برگه از بالا سرش ورداشت اسممو نوشت امضا کرد همراه مدارکم داد بهم.
    من اولش فک کردم برگه ی سوالاتیه که به بقیه هم داده بود. ولی برگه ی فارسی توضیح ریجکت به خاطر Tie بود.

من واقعا شوکه شدم خیلی ناراحت کننده بود نمیتونم بفهمم چه جوری این نتیجه گیری و کرد و اصلا این چه برخوردی بود! حقیقتا برخورد مناسبی نبود. یه سری سوال می پرسید و همزمان سرش تو کامپیوترش بود و یهو یه برگه داد بهم که "نتونستی ثابت کنی می خای برگردی ایران"
    کسانی که صاحب نظرن می تونن توضیح بدن که یعنی چی؟!
    چقدر عجیب...

یه خانم که کارش مشابه شما بوده و یه آقای دیگه هم که کارش باز شبیه شما بوده.... از نظر distributed systems و social networks.... همراه با شما هر سه از باکو رد شدند تو مصاحبه!

مورد خاصی هم نداشتند!!

در ضمن هر سه یه مسئله مشترک دیگه هم داشتید که مادر پدر بازنشسته هست!!! حال نمیدونم چقدر تو شرایط تاثیر داره... دو تاتون فول فاند و یکیتون 4 تا کم داشته!

کلاً این آفیسر سیاه بیماره!

متاسفانه کسایی که ریسک می کنند برای ویزای مالتیپل این نتایج رو هم داره در صورتی که از سفارت های دیگه هیچ فول فاندی ریجکت نمیشه!

شما 100% چون فول فاندی از هر جا دیگه اقدام کنی میگیری... اگر پارشیال بودی میگفتم آنکارا ولی چون فول فاندی سریع برو دبی! وقتی گرفتی در عرض 5 دقیقه یاد من بکن!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

چقدر عجیب...

یه خانم که کارش مشابه شما بوده و یه آقای دیگه هم که کارش باز شبیه شما بوده.... از نظر distributed systems و social networks.... همراه با شما هر سه از باکو رد شدند تو مصاحبه!

مورد خاصی هم نداشتند!!

در ضمن هر سه یه مسئله مشترک دیگه هم داشتید که مادر پدر بازنشسته هست!!! حال نمیدونم چقدر تو شرایط تاثیر داره... دو تاتون فول فاند و یکیتون 4 تا کم داشته!

کلاً این آفیسر سیاه بیماره!

متاسفانه کسایی که ریسک می کنند برای ویزای مالتیپل این نتایج رو هم داره در صورتی که از سفارت های دیگه هیچ فول فاندی ریجکت نمیشه!

شما 100% چون فول فاندی از هر جا دیگه اقدام کنی میگیری... اگر پارشیال بودی میگفتم آنکارا ولی چون فول فاندی سریع برو دبی! وقتی گرفتی در عرض 5 دقیقه یاد من بکن!

خیلی ممنون هایزنبرگ عزیز
    من میدونستم باکو ریسک داره ولی وقتی آدم با چشم میبینه که چه احمقانه اتفاق میفته قضیه خیلی ناراحت کننده است. من جدا متاسف شدم که آذربایجانیا چه راحت میومدن و میرفتن و ما باید ...

در مورد مواردی که اشاره کردین،
    اصلا اسمی از distributed systems نبردم جایی حتی رزومه هم نگرفتم ازم،‌مقاله هام بکم ربط داره که طبیعاتا من هیچ جایی مقالاتم و نگفته بودم چون رزومه نگرفت. تو RP هم نوشته بود کارش حساس نیست و نوشته بود قراره رو Data Mining و Database Systems و اینترسکشن این زمینه ها با علوم دیگه (مثل شبکه اجتماعی! و ...) کار کنه.
    فقط یه نکته بهتون بگم
    وقتی گفتم خواهرام و برادرام تو ایرانن سریع پرسید یه برادر داری؟ گفتم نه ...
    شاید به صورت احمقانه ارتباطی بین بازنشستگی و تعداد خواهر برادرا باشه!

خیلی ممنون هایزنبرگ عزیز
    من میدونستم باکو ریسک داره ولی وقتی آدم با چشم میبینه که چه احمقانه اتفاق میفته قضیه خیلی ناراحت کننده است. من جدا متاسف شدم که آذربایجانیا چه راحت میومدن و میرفتن و ما باید ...

در مورد مواردی که اشاره کردین،
    اصلا اسمی از distributed systems نبردم جایی حتی رزومه هم نگرفتم ازم،‌مقاله هام بکم ربط داره که طبیعاتا من هیچ جایی مقالاتم و نگفته بودم چون رزومه نگرفت. تو RP هم نوشته بود کارش حساس نیست و نوشته بود قراره رو Data Mining و Database Systems و اینترسکشن این زمینه ها با علوم دیگه (مثل شبکه اجتماعی! و ...) کار کنه.
    فقط یه نکته بهتون بگم
    وقتی گفتم خواهرام و برادرام تو ایرانن سریع پرسید یه برادر داری؟ گفتم نه ...
    شاید به صورت احمقانه ارتباطی بین بازنشستگی و تعداد خواهر برادرا باشه!
    اون دو نفر هم حرفی از distributed نزده بودند ولی قبلاً تو کاراشون بوده تو ایران! ولی حرف از social networks بوده! حالا خودشون هستند میبینند... و میتونند جواب بدن ولی متاسفانه بنا به دلایلی گویا نمیخوان اینجا عنوان کنند که ریجکت شدند!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)