صفحه 1 از 77 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ٢٠١٤ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ٢٠١٣، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

دوستانی که در حال بررسی آنکارا برای گرفتن ویزا هستند و دارن تو این تاپیک سرک می کشن که اطلاعات بگیرن به چند نکته دقت کنن:

از مزایای ترکیه:

** سفارت آنکارا بسیار سفارت خوبیه مخصوصاً برای کسایی که فامیل در آمریکا دارن، از جاهای دیگه رد شدند تو مصاحبه، نکته منفی خاصی تو پرونده شون دارند... دیده شده کسایی بعد از 4 تا 10 بار ریجکت مصاحبه بالاخره از ترکیه گرفتن.

** ترکیه مثل عشق آباد و باکو روی فاند خیلی حساس نیست... نه این که نباشه... اما کمتر! به خصوص اگر فاند نداشته باشید و فامیل در آمریکا داشته باشید باز آنکارا بهترین گزینه هست! یا اگر برادر خواهری دارید که تو شهر خودتون یا مادر پدری که گرین کارت یا پرونده مهاجرتی دارن... البته دقت کنید که اگر فاند داشته باشید هیچ کدوم از این موارد تاثیری نخواهد د

** ترکیه ثابت کرده که کمترین حساسیت رو رو نظر سفارت قبلی داره!! این مثلاً در مورد ارمنستان بر عکسه و اونا کلاً نظر سفارت های قبلی براشون مهمه و باید حتماً با کیس جدید برید اگر ریجکت شدید ... اما ترکیه این طور نیست و بسیار بودن کسایی که حتی از سفارت های اصلی مثل ارمنستان و دبی ریجکت مصاحبه شدن و سریعاً از ترکیه گرفتن.

** از بچه های سربازی س... بودن کسایی که گفتن و کلییر شدن ولی ردی هم بوده و نمیشه نتیجه گیری کلی کرد!

** از سابقه کار نفتی ها بودن کسایی که کلییر شدن (تازه زیر مجموعه س... هم بوده شرکت) اما بودن کسایی که رشته نفت بودن و ریجکت شدن. حتی سابقه کار نسبتاً نفتی هم داشتیم که ریجکت شده (البته با خواهر چشم آبی... که گیرتره تو کلیرنس... که ایشون بعدش از ارمنستان علی رغم 501 گرفت و داره میره!)

** ترکیه خودش سالی حدود 10 هزار دانشجو به آمریکا میفرسته و کلاً نسبت به دانشجو به نظر میرسه کمتر آلرژی داشته باشن!

** سفارت ترکیه به مراتب از سفارت دوبی منظم تر عمل می کنه... و رفتار هاش قابل پیش بینی هست و همچنین سایت واشنگتن رو منظم و معنی دار آپدیت می کنه...

** بنا به تجربه کسایی که از جاهای دیگه ریجکت شدن.... رفتار سفارت ترکیه از تمام سفارت های باکو، دبی و عشق آباد بسیار بهتر بوده ولی از نظر دوستانی که از ارمنستان ریجکت شده و به ترکیه رفتن بسیار نسبت به ارمنستان رفتار غیر دوستانه ای داشته ترکیه! و طوری بوده که حس کردن بهشون بی احترامی شده... بازم بحث نسبت مطرحه!

**رفتن به ترکیه ویزا نمی خواد که خودش یه جورایی حسن هست و راحت می تونید وقتتون رو عقب جلو کنید بدون نگرانی از ویزا!

از معایب ترکیه:

** ترکیه 16 سوال رو برای کیس های حساس میفرسته که معمولاً شامل رشته های مهندسی هستند. اگر اپلیکنتی کلاً کیس حساسی باشه و نکته حساسی هم تو پرونده اش داشته باشه با این 16 سوال کارش حساس تر میشه!! چون مجبور میشه اطلاعات بیشتری بده. مثلاً سوال 16 یک نامه از سوپروایزر آینده شما (که ممکنه حساس باشه) می خواد که ممکنه مثلاً توی عشق آباد و دبی از شما نخوان و کیستون حساس نشه اما اینجا با فرستادنش حساس شه کیستون! یا اینکه مثلاً گفته راجع به کارای علمیتون توضیح بدین... اینطوری ممکنه یه توضیحی مجبور شید بدید که یه کار کاملاً غیر حساس رو حساس جلوه بدید! یا سوال بعدی اینه که زیر نظر کیا کار کردین؟ و اینا رو ما نمیدونیم چجوری تفسیر می کنند برای همین کلاً باید احتیاط کرد. اگر فکر می کنید نکات منفی وجود داره تو پرونده اتون که با این 16 سوال شانس کلییر شدنتون رو پایین میاره اصلاً سمت آنکارا نرید!

** ترکیه معمولاً دیر کلییر می کنه! در تاریخ نوشتن این متن تعداد زیادی دانشجو هست که هفته اول و دوم ژانویه باید آمریکا باشن و هنوز کلییر نشدن... تجربه نشون داده که آنکارا یهو کلییر می کنه ولی دیر!!! حتی شده دو هفته بعد از شروع ترم کلییر کرده... برای بعضی ها این موضوع مهلکه:

* مثلاً طرف یه بار دیفر کرده و دیگه دانشگاه نمیذاره دیفر کنه و کلاً ادمیشن و همه چیزش میپره!
    * دانشگاه نامه لیت ارایوال نمیده و با این که طرف کلییر شده نمی تونه بره!
    * می تونید برید اما بلیط پیدا نمی کنید و یا این که خیلی گرونه (شرایط الان بچه ها)
    * میرید ولی فاندتون می پره!
    * درس هایی که می خواهید پر شده یا استاد خاصی قبول نمی کنه که کلاسش رو دیر برید و مجبورید یه درس بدرد نخور بردارید جاش!
    * دیر میرسید مثلاً 3 هفته و باید تازه کلی صبر کنید تا خوابتون تنظیم شه یا خونه پیدا کنید و غیره!!

$$$ حتماً قبل از انتخاب ترکیه با دانشگاه صحبت کنید ببینید بهتون لیت ارایوال میدن تا 2 هفته یا نه!! اگر نمیدن و شما از تاریخ مصاحبه 3 ماه کمتر فرصت دارید به نظرم جای دیگه برید بهتره!! $$$

ادامه معایب:

** ترکیه ریز نمره ها رو چک می کنه. رسمی و غیر رسمی بودنش مهم نیست ولی یه نگاهی به نمرات میندازن... بوده کسی که معدل 16 بوده و یه گیر کوچیکی دادن بهش.... بوده کسی بود که دقیقاً 12 بوده معدلش و گفتن چه دانشجوی خوبی هستی!!! البته این هم به آفیسر ربط داره و خواهر چشم آبی مو مشکی گیره... مثلاً گفته معدلت کمه و رفته با آفیسر مو بور مشورت کرده که اون کمتر گیر بوده و گفته دانشگاهش دانشگاهه خوبیه و گیر نده بهش!!! و قضیه حل شده... خلاصه اینجا این موضوع چک میشه!!! جهت اطلاع... شاید یکی نخواد کارنامه نشون بده!! به هر دلیلی!!

** ترکیه کارت پایان خدمت، کفالت و یا معافی رو حتماً می خواد و آفیسر باید رویت کنه!! اگر هم نکنه تو سایت ممکنه بزنن که موقع پیک آپ اصلش رو بیارید و یا دیده شده ایمیل زدن گفتن اسکنش رو بفرستید!

** از دیگر معایب ترکیه اینه که برای پیک آپ حتماً باید خودتون تشریف ببرید و معمولاً مجبور میشید 3 یا 4 شب بمونید.... به طوریکه پنج شنبه پاس رو تحویل بدین و شنبه پس بگیرید.. ساعت تحویل معمولاً 2 تا 2.5 هست ولی ساعت گرفتنش رو نمی دونم.... دوستی الان توی آنکارا هست که 12 روزه منتظر مونده (در تاریخ نوشتن این متن) و هنوز ویزاش رو نگرفته!

** چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!! ولی اصلی هاش اینا بود!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام به همه دوستان
    من دیروز مصاحبه داشتم تو آنکارا..برخود خیلی خوب بود نسبت به دبی..کلیرنس مجدد خوردم و ایمیل آپدیت کیسم هم اومد برام..باید صبر کنیم ببینم جواب چی میشه.
    توضیح: من 30 دسامبر اولین بار تو دبی مصاحبه داشتم که بعد 55 روز با 306 ریجکت شدم.
    دیروز که رفتم آنکارا یعنی 6 ژانویه 2014، ..با اقای بلوند مو بور مصاحبه داشتم..بعد از احول پرسی اول گفت که خب میخوایی گرافیک بخونی؟ گفتم بله..گفت تخصصت تو گرافیک چیه؟...بعد اینکه الان داری چیکار میکنی؟.. و رفت سراغ خدمت...خدمت رفتی؟ کجا بودی؟ که گفتم س.پ..فک کن بگم س نبودم... بعد درجت چی بودهو و کدم قسمت..در همین حینم داره کارت اصل پایان خدمتمو نگاه میکنه به همراه ترجمش به دقت تمام و هی تایپ میکنه.. بعد گفت یه بار هم دبی رفتی درسته؟ منظورش سفارت بود که گفتم بله..در نهایتم برگه زردو دادو گفت بورو سایتو چک کن..کِیسِت نیاز به بررسی بیشتر داره..که گفتم چقدر طول میکشه؟ گفت کی باید آمریکا باشی؟ ..گفتم آخر مارچ!! بعد تو یه برگه نوشت تاریخو چسبوند به ترجمه کارت پایان خدمتم. ترجمه رو نگه داشتو کارتو پس داد..این بود کل داستان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    دوستانی که در حال بررسی آنکارا برای گرفتن ویزا هستند و دارن تو این تاپیک سرک می کشن که اطلاعات بگیرن به چند نکته دقت کنن:

از مزایای ترکیه:

** سفارت آنکارا بسیار سفارت خوبیه مخصوصاً برای کسایی که فامیل در آمریکا دارن، از جاهای دیگه رد شدند تو مصاحبه، نکته منفی خاصی تو پرونده شون دارند... دیده شده کسایی بعد از 4 تا 10 بار ریجکت مصاحبه بالاخره از ترکیه گرفتن.

.
    .
    .

** چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!! ولی اصلی هاش اینا بود!
    این اطلاعاتی که شما دادید فک میکنم بیشتر در مورد ویزای F بوده میشه لطفا اگر اطلاعاتی در مورد ویزای J در ترکیه دارید به اشتراک بگذارید.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 18th, 2014 در ساعت 12:13 AM دلیل: مختصر کردن نقل قول

نقل قول نوشته اصلی توسط bardia364 نمایش پست ها
    این اطلاعاتی که شما دادید فک میکنم بیشتر در مورد ویزای F بوده میشه لطفا اگر اطلاعاتی در مورد ویزای J در ترکیه دارید به اشتراک بگذارید.
    والا من چیزی که تا الان دیدم و مخصوصاً همین اخیراً.... فوق العاده با J ها خوش برخوردند و کلیرنس هاشون هم دیده شده کوتاه تره... یکی از دوستان که دیروز (پنج شنبه) رفته بود پیک آپ می گفت برای J کلی اومده بودن پیک آپ که دسامبر بوده مصاحبه اشون!! شما هم اصلاً ناراحت ریجکت عشق آبادت و مصاحبه طولانی و اراجیفی که آفیسر وارد پروندت کرده نباش و برو آنکارا
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

ديروز مصاحبه من بودش و حدود ٢٠ نفر ايراني بوديم با ٢ ٣ تا ترك

اول از همه بگم كه درجا ويزا دادن بدون كلير و واقعا خوشحال شدم و واقعا از دوست عزيزم هايزنبرگ بايد تشكر كنم چون توصيه هاي ايشون بود كه من متقاعد شدم برم انكارا و الا خودم دبي دوست داشتم برم چون دبي رو تا حالا نديدم. مطمئنم دبي ميرفتم در جا ريژكت بودم!

بيه دختر خانوم خواهر برادرش امريكا بودن برا توريستي اومده بودن در جا ريژكت( گفت بهش ميخاي بري پيش خواهر برادرت بموني)
    يه خانوم مسن بودن توريستي برا ديدن دخترشون كلير خوردن بين يك تا سه ماه گفته بودن بهشون
    يه خانوم اقا كه پسراشون فوق تخصص قلب و چشم بودن در جا كلير توريستي
    يه زن و شوهر جوون توريستي در جا كلير
    يه دختر ديگه كه امريكا زندگي ميكرد اومده بود ١٠ روز بيرون از امريكا بعد رفته سفارت دبي با ويزاي h بهش كلير زدن ٤ ماه اخر بيخيال شده بود اومده بود انكارا بازم كلير زدن بهش خيلي اعصابش خورد بود ميگفت بزرگترين اشتباه زندگيمو كردم اومدم بيرون از اونجا ديگه نميتونم برم توش
    يه دختر ديگه از كرمان خواهرش امريكا بود ريژكت اونم( سوشال تاي كار و .. هم داشتش)
    يه اكيپ سه نفره با يه پرونده قطور! كه نميدونم چي بود فك كنم مدارك تور بود اونام همه گرفتن

بقيه رو ديگه اطلاع ندارم

انگشت نگاريم با يه دختر خوشگل چشم طوسي امريكايي بودش و بداخلاقم بود! و همرو اون ريژكت ميكرد فك كنم فارسي هم فول بود. شانسم با يه اقاي كچل فوق العاده با شخصيت ولي كاملا جدي بود و مهربونوهم بود ميشه گفت

مصاحبه خودم ٥ مين بيشتر طول نكشيد. گفت چرا اينجا ؟ گفتم دانشگاش خوبه گفت چرا كانزاس؟ گفتم هزينه هاي زندگيش پايينه نسبت به ny و ..
    گفت پارسال تابستون فارغ شدي چيكار كردي تو اين مدت؟ و هايزنبرگ عزيز گفته بود بگو كلاس زبان و .. همونو گفتم با سرش تاييد ميكرد هر چي ميگفتم
    گفت فك فاميل؟ گفتم داداشمم دانشجو تو تنسي هستش و اخراي درسشه. گفت extended family? گفتم يه خاله دارم كه تو peace نيستيم باهاش
    مدارك هيچي نخاست بجز ترجمه وثيقه سربازي و اي بيست! بانك استيتمنت هم حتي نميخاست خودم گفتم ميخاي گفت اره. ٤٨ هزار تا bs و و اي بيست ١٨ هزار تايي رو هم اصلا سوال نكرد و كوچكترين مشكلي نبود
    يكي دو تا سوال ديگه كرد ميك رو خاموش كرد رفت اونور با يه دختري حرف زد و اون از اونور گفت good student! و بده بره! بعد اومد نشست گفت كلاست كي شروع ميشه گفتم ٣١ مارچ گفت زمانش عجيبه و تا حالا نديدم و گفتم trimester هستش و semster نيست گفت اها اوكي! گفت ٤ ٥ روز ديگه بيا پاسپورتت رو بگير گفتم يعني كلير نيست؟ گفت نه اوكي و لبخند و تمام!! بعد اومدم بيرون و استرس پدر مادرمم تموم شد و باقي ماجرا

بازم كمال تشكر از سايت خوب اپلاي ابراد با همه اطلاعات خوبش و هايزنبرگ يا همون والتر وايت عزيز كه اگه ايشون نبودن و راهنمايي نميكرد منو معلوم نبود بتونم ويزا رو بگيرم! ايشون واقعا لايق مديريت اينجا هستن

ضمنا انكارا هم شهر بسيار زيبايي هستش و خيلي شبيه تهران تو نواحي چهار راه استانبول و فردوسي و .. هستش منتها خيلي تميزتر و منظم تر

Junior Member

سلام من بار اول نوامبر ایروان ریجکت شدم رفتم انکارا دوباره ریجکت شدم. اون دختر خانومی که h اقدام کرده بود وریجکت شدبهش گفته بودن فردا بیاو4شنبه با من بود. از فید امریکا گذشت 2سال دانشگاهشم سوخت شد!!!!فکر نمیکنم دیگه بهش ویزا بزن...
    همون اول ریزنمراتمو با dsوI20 گرفتن
    مصاحبم با یه دختر مو مشکی-فارسیش فول بود ولی مصاحبم انگلیسی بود
    سوالاش: چرا رشته IT انتخاب کردی؟
    چندتا دانشگاه اپلای کردی؟ 3تا
    چرا همش تو کالیفرنیاست؟
    کی ساپورتت میکنه؟
    نامه بانکیمو دید؟ بعد گفت یه بار دیگه درخواست بده...
    گفتم خوشحال میشم مدرک بیشتری لازم دارید تهیه کنم؟ گفت مورد خاصی نیست امروز نمیتونیم بهت ویزا بدیم....
    گفتم میشه بپرسم مورد خاصی تو پروندم هست؟گفت نه هیچ مورد خاصی نیست. دوباره درخواست بده!!!!!
    وافعا گیج شدم همون جوابی که ارمنستان بهم دادند...
    به نظرتون این که من یه فامیل درجه2تو کالیفرنیادارم تو ریجکت شدنم تاثیر داشته؟؟؟؟

سلام doesa شما خودتون گفته بودید فامیل دارید؟ معمولا فامیل درجه دو نیازی به گفتن نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط dorsaee نمایش پست ها
    سلام من بار اول نوامبر ایروان ریجکت شدم رفتم انکارا دوباره ریجکت شدم. اون دختر خانومی که h اقدام کرده بود وریجکت شدبهش گفته بودن فردا بیاو4شنبه با من بود. از فید امریکا گذشت 2سال دانشگاهشم سوخت شد!!!!فکر نمیکنم دیگه بهش ویزا بزن...
    همون اول ریزنمراتمو با dsوI20 گرفتن
    مصاحبم با یه دختر مو مشکی-فارسیش فول بود ولی مصاحبم انگلیسی بود
    سوالاش: چرا رشته IT انتخاب کردی؟
    چندتا دانشگاه اپلای کردی؟ 3تا
    چرا همش تو کالیفرنیاست؟
    کی ساپورتت میکنه؟
    نامه بانکیمو دید؟ بعد گفت یه بار دیگه درخواست بده...
    گفتم خوشحال میشم مدرک بیشتری لازم دارید تهیه کنم؟ گفت مورد خاصی نیست امروز نمیتونیم بهت ویزا بدیم....
    گفتم میشه بپرسم مورد خاصی تو پروندم هست؟گفت نه هیچ مورد خاصی نیست. دوباره درخواست بده!!!!!
    وافعا گیج شدم همون جوابی که ارمنستان بهم دادند...
    به نظرتون این که من یه فامیل درجه2تو کالیفرنیادارم تو ریجکت شدنم تاثیر داشته؟؟؟؟
    چند سوال:

1. این که گفتین سه دانشگاه اپلای کردید.... اسماشون رو هم گفتید؟ یا خود آفیسر فهمید که همش تو کالیفرنیا بود؟ منظورم اینه که بدون اینکه بهش بگید می دونست تو کالیفرنیا بودن بقیه؟

2. آفیسرتون تو ترکیه دختره بود درسته؟! اگر دختره بود سریعاً از خود آنکارا دوباره درخواست بده که اندفعه با پسره هستی!!

3. داشتن فامیل تو ایالت خودت... یا ایالت های همجوار یا حتی دورتر.. در صورتی که فاند نداشته باشی می تونه منجر به ریجکت بشه!!! در ضمن این که شما فقط کالیفرنیا زدی یک مقدار شک ایجاد می کنه که هدف اصلیت رفتن به کالیفرنیاست و داشتن فامیل هم مزید بر علت میشه که می خواستی بری پیش اونا!

Junior Member

با سلام
    من روز 27 ژانویه در آنکارا مصاحبه داشتم برای ویزای J1 و J2 برای همسرم که هر دومون کلیر خوردیم. همراه ما 3 دانشجوی دیگه هم بودن که اونا هم رفتند برای کلیر شدن. دو تا آقا یه خانم که رشته هاشون رو نمیدونم. من رشته ام داروسازیه و برای فرصت مطالعاتی میرم آمریکا. مصاحبه من و خانومم با یک خانم مو مشکی و کلا 5 دقیقه بود. برای چی داری میری؟ روی چی قراره کار کنی؟ ساپورت مالی کیه؟ سربازی کجا بودی؟ اینا رو خیلی سریع پرسید و بعد حدود 1 دقیقه شروع کرد به تایپ کردن و در نهایت گفت با درخواستتون موافقت میشه ولی administrative processing لازم دارید که 4 تا 6 هفته طول میکشه و این وبسایتو چک کنید. 16 سوال هم داد (همان روز از طریق ایمیل) که گفت باید جواب بدید.
    فکر می کنید ویزای من تا 6 هفته دیگه میاد؟
    ممنون از کمک های شما.

صفحه 1 از 77 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)