صفحه 1 از 69 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ٢٠١٤ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ٢٠١٣، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

دوستانی که در حال بررسی آنکارا برای گرفتن ویزا هستند و دارن تو این تاپیک سرک می کشن که اطلاعات بگیرن به چند نکته دقت کنن:

از مزایای ترکیه:

** سفارت آنکارا بسیار سفارت خوبیه مخصوصاً برای کسایی که فامیل در آمریکا دارن، از جاهای دیگه رد شدند تو مصاحبه، نکته منفی خاصی تو پرونده شون دارند... دیده شده کسایی بعد از 4 تا 10 بار ریجکت مصاحبه بالاخره از ترکیه گرفتن.

** ترکیه مثل عشق آباد و باکو روی فاند خیلی حساس نیست... نه این که نباشه... اما کمتر! به خصوص اگر فاند نداشته باشید و فامیل در آمریکا داشته باشید باز آنکارا بهترین گزینه هست! یا اگر برادر خواهری دارید که تو شهر خودتون یا مادر پدری که گرین کارت یا پرونده مهاجرتی دارن... البته دقت کنید که اگر فاند داشته باشید هیچ کدوم از این موارد تاثیری نخواهد د

** ترکیه ثابت کرده که کمترین حساسیت رو رو نظر سفارت قبلی داره!! این مثلاً در مورد ارمنستان بر عکسه و اونا کلاً نظر سفارت های قبلی براشون مهمه و باید حتماً با کیس جدید برید اگر ریجکت شدید ... اما ترکیه این طور نیست و بسیار بودن کسایی که حتی از سفارت های اصلی مثل ارمنستان و دبی ریجکت مصاحبه شدن و سریعاً از ترکیه گرفتن.

** از بچه های سربازی س... بودن کسایی که گفتن و کلییر شدن ولی ردی هم بوده و نمیشه نتیجه گیری کلی کرد!

** از سابقه کار نفتی ها بودن کسایی که کلییر شدن (تازه زیر مجموعه س... هم بوده شرکت) اما بودن کسایی که رشته نفت بودن و ریجکت شدن. حتی سابقه کار نسبتاً نفتی هم داشتیم که ریجکت شده (البته با خواهر چشم آبی... که گیرتره تو کلیرنس... که ایشون بعدش از ارمنستان علی رغم 501 گرفت و داره میره!)

** ترکیه خودش سالی حدود 10 هزار دانشجو به آمریکا میفرسته و کلاً نسبت به دانشجو به نظر میرسه کمتر آلرژی داشته باشن!

** سفارت ترکیه به مراتب از سفارت دوبی منظم تر عمل می کنه... و رفتار هاش قابل پیش بینی هست و همچنین سایت واشنگتن رو منظم و معنی دار آپدیت می کنه...

** بنا به تجربه کسایی که از جاهای دیگه ریجکت شدن.... رفتار سفارت ترکیه از تمام سفارت های باکو، دبی و عشق آباد بسیار بهتر بوده ولی از نظر دوستانی که از ارمنستان ریجکت شده و به ترکیه رفتن بسیار نسبت به ارمنستان رفتار غیر دوستانه ای داشته ترکیه! و طوری بوده که حس کردن بهشون بی احترامی شده... بازم بحث نسبت مطرحه!

**رفتن به ترکیه ویزا نمی خواد که خودش یه جورایی حسن هست و راحت می تونید وقتتون رو عقب جلو کنید بدون نگرانی از ویزا!

از معایب ترکیه:

** ترکیه 16 سوال رو برای کیس های حساس میفرسته که معمولاً شامل رشته های مهندسی هستند. اگر اپلیکنتی کلاً کیس حساسی باشه و نکته حساسی هم تو پرونده اش داشته باشه با این 16 سوال کارش حساس تر میشه!! چون مجبور میشه اطلاعات بیشتری بده. مثلاً سوال 16 یک نامه از سوپروایزر آینده شما (که ممکنه حساس باشه) می خواد که ممکنه مثلاً توی عشق آباد و دبی از شما نخوان و کیستون حساس نشه اما اینجا با فرستادنش حساس شه کیستون! یا اینکه مثلاً گفته راجع به کارای علمیتون توضیح بدین... اینطوری ممکنه یه توضیحی مجبور شید بدید که یه کار کاملاً غیر حساس رو حساس جلوه بدید! یا سوال بعدی اینه که زیر نظر کیا کار کردین؟ و اینا رو ما نمیدونیم چجوری تفسیر می کنند برای همین کلاً باید احتیاط کرد. اگر فکر می کنید نکات منفی وجود داره تو پرونده اتون که با این 16 سوال شانس کلییر شدنتون رو پایین میاره اصلاً سمت آنکارا نرید!

** ترکیه معمولاً دیر کلییر می کنه! در تاریخ نوشتن این متن تعداد زیادی دانشجو هست که هفته اول و دوم ژانویه باید آمریکا باشن و هنوز کلییر نشدن... تجربه نشون داده که آنکارا یهو کلییر می کنه ولی دیر!!! حتی شده دو هفته بعد از شروع ترم کلییر کرده... برای بعضی ها این موضوع مهلکه:

* مثلاً طرف یه بار دیفر کرده و دیگه دانشگاه نمیذاره دیفر کنه و کلاً ادمیشن و همه چیزش میپره!
    * دانشگاه نامه لیت ارایوال نمیده و با این که طرف کلییر شده نمی تونه بره!
    * می تونید برید اما بلیط پیدا نمی کنید و یا این که خیلی گرونه (شرایط الان بچه ها)
    * میرید ولی فاندتون می پره!
    * درس هایی که می خواهید پر شده یا استاد خاصی قبول نمی کنه که کلاسش رو دیر برید و مجبورید یه درس بدرد نخور بردارید جاش!
    * دیر میرسید مثلاً 3 هفته و باید تازه کلی صبر کنید تا خوابتون تنظیم شه یا خونه پیدا کنید و غیره!!

$$$ حتماً قبل از انتخاب ترکیه با دانشگاه صحبت کنید ببینید بهتون لیت ارایوال میدن تا 2 هفته یا نه!! اگر نمیدن و شما از تاریخ مصاحبه 3 ماه کمتر فرصت دارید به نظرم جای دیگه برید بهتره!! $$$

ادامه معایب:

** ترکیه ریز نمره ها رو چک می کنه. رسمی و غیر رسمی بودنش مهم نیست ولی یه نگاهی به نمرات میندازن... بوده کسی که معدل 16 بوده و یه گیر کوچیکی دادن بهش.... بوده کسی بود که دقیقاً 12 بوده معدلش و گفتن چه دانشجوی خوبی هستی!!! البته این هم به آفیسر ربط داره و خواهر چشم آبی مو مشکی گیره... مثلاً گفته معدلت کمه و رفته با آفیسر مو بور مشورت کرده که اون کمتر گیر بوده و گفته دانشگاهش دانشگاهه خوبیه و گیر نده بهش!!! و قضیه حل شده... خلاصه اینجا این موضوع چک میشه!!! جهت اطلاع... شاید یکی نخواد کارنامه نشون بده!! به هر دلیلی!!

** ترکیه کارت پایان خدمت، کفالت و یا معافی رو حتماً می خواد و آفیسر باید رویت کنه!! اگر هم نکنه تو سایت ممکنه بزنن که موقع پیک آپ اصلش رو بیارید و یا دیده شده ایمیل زدن گفتن اسکنش رو بفرستید!

** از دیگر معایب ترکیه اینه که برای پیک آپ حتماً باید خودتون تشریف ببرید و معمولاً مجبور میشید 3 یا 4 شب بمونید.... به طوریکه پنج شنبه پاس رو تحویل بدین و شنبه پس بگیرید.. ساعت تحویل معمولاً 2 تا 2.5 هست ولی ساعت گرفتنش رو نمی دونم.... دوستی الان توی آنکارا هست که 12 روزه منتظر مونده (در تاریخ نوشتن این متن) و هنوز ویزاش رو نگرفته!

** چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!! ولی اصلی هاش اینا بود!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    دوستانی که در حال بررسی آنکارا برای گرفتن ویزا هستند و دارن تو این تاپیک سرک می کشن که اطلاعات بگیرن به چند نکته دقت کنن:

از مزایای ترکیه:

** سفارت آنکارا بسیار سفارت خوبیه مخصوصاً برای کسایی که فامیل در آمریکا دارن، از جاهای دیگه رد شدند تو مصاحبه، نکته منفی خاصی تو پرونده شون دارند... دیده شده کسایی بعد از 4 تا 10 بار ریجکت مصاحبه بالاخره از ترکیه گرفتن.

.
    .
    .

** چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!! ولی اصلی هاش اینا بود!
    این اطلاعاتی که شما دادید فک میکنم بیشتر در مورد ویزای F بوده میشه لطفا اگر اطلاعاتی در مورد ویزای J در ترکیه دارید به اشتراک بگذارید.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 18th, 2014 در ساعت 12:13 AM دلیل: مختصر کردن نقل قول

نقل قول نوشته اصلی توسط bardia364 نمایش پست ها
    این اطلاعاتی که شما دادید فک میکنم بیشتر در مورد ویزای F بوده میشه لطفا اگر اطلاعاتی در مورد ویزای J در ترکیه دارید به اشتراک بگذارید.
    والا من چیزی که تا الان دیدم و مخصوصاً همین اخیراً.... فوق العاده با J ها خوش برخوردند و کلیرنس هاشون هم دیده شده کوتاه تره... یکی از دوستان که دیروز (پنج شنبه) رفته بود پیک آپ می گفت برای J کلی اومده بودن پیک آپ که دسامبر بوده مصاحبه اشون!! شما هم اصلاً ناراحت ریجکت عشق آبادت و مصاحبه طولانی و اراجیفی که آفیسر وارد پروندت کرده نباش و برو آنکارا
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

** ترکیه مثل عشق آباد و باکو روی فاند خیلی حساس نیست... نه این که نباشه... اما کمتر! به خصوص اگر فاند نداشته باشید و فامیل در آمریکا داشته باشید باز آنکارا بهترین گزینه هست! یا اگر برادر خواهری دارید که تو شهر خودتون یا مادر پدری که گرین کارت یا پرونده مهاجرتی دارن... البته دقت کنید که اگر فاند داشته باشید هیچ کدوم از این موارد تاثیری نخواهد د
    سلام!
    عزیز اینجا گفتی باکو روی فاند خیلی حساس نیست... اما جای دیگه بهم گفتی حساسه. روشن میکنی موضوع رو؟

Junior Member

Lightbulb پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

** ترکیه کارت پایان خدمت، کفالت و یا معافی رو حتماً می خواد و آفیسر باید رویت کنه!! اگر هم نکنه تو سایت ممکنه بزنن که موقع پیک آپ اصلش رو بیارید و یا دیده شده ایمیل زدن گفتن اسکنش رو بفرستید!
    سلام، یه سوال! اگه من کارت پایان خدمت نداشته باشم، معافی هم نداشته باشم و کلا وثیقه 15تایی بذارم و برم چی میشه؟ یعنی نمیتونم برم آنکارا؟؟؟ ممنون میشم هایزنبرگ جان اگه راهنمایی کنی. بعد میشه بگی سرباز س یعنی چی؟؟؟!!!! س.پ یعنی چی؟ بابا ما تازه کاریم!

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    سلام، یه سوال! اگه من کارت پایان خدمت نداشته باشم، معافی هم نداشته باشم و کلا وثیقه 15تایی بذارم و برم چی میشه؟ یعنی نمیتونم برم آنکارا؟؟؟ ممنون میشم هایزنبرگ جان اگه راهنمایی کنی. بعد میشه بگی سرباز س یعنی چی؟؟؟!!!! س.پ یعنی چی؟ بابا ما تازه کاریم!
    س. و سپ سپاه!!

شما با وثیقه کار راحتی دارید! همون برگه وثیقه کارتون رو جلو میندازه... مثل معافی... البته نمیدونم کسی که وسط خدمت وثیقه میذاره رو برگش چی مینویسند!

Junior Member

Smile پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

س. و سپ سپاه!! شما با وثیقه کار راحتی دارید! همون برگه وثیقه کارتون رو جلو میندازه... مثل معافی... البته نمیدونم کسی که وسط خدمت وثیقه میذاره رو برگش چی مینویسند!
    ممنون ولی من وسط سربازی نیستم. اجازه بدید بیشتر توضیح بدم و باالتبع راهنمایی بیشتری بگیرم. من تا 2 هفته دیگه MBA میگیرم و از اون تاریخ یکسال فرجه ی معرفی به سربازی ام شروع میشه. یعنی تا فروردین 94 فرصت دارم تا دفترچه پر کنم. در حال حاضر پذیرش برای یک MBAدیگه از امریکا دارم با یک اسکالرشیپ تشویقی که مقدارش خیلی کمه. برادرم که توی امریکا و توی ایالت دیگه ای هست قراره حامی مالی ام باشه. کاری که من دارم میکنم اینکه برای حدوددا 1 ماه دیگه وقت سفارت بگیرم و با وثیقه 15 تایی خارج بشم (یعنی توی فرجه بعد از فراغت از تحصیل) برم برای مصاحبه و بیام. حالا شما میفرمایین که همون برگه ی وثیقه را بگیرم ، ترجمه کنم و ببرم؟ اگه اصلش رو اصلا به من ندن چی؟ یعنی یادم نیست که اصلش دست خودم میمونه یا نه؟! حالا با فرض اینکه اصلش دست خودمه، وثیقه ی من فرصتی 1 هفته ای بیشتر نداره که! اینکه مزیت نیست عیبه! فرصت پایان وثیقه هم قید میشه. چی کار باید کنم؟ وقتی میپرسه سربازی تون چی، چه جوابی باید بدم؟؟ اول بپردازیم به همین مشکل تا اینکه مسائل بعدی را نیز از خدمتتون بپرسم. خیلی ممنون. ببینید

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    ممنون ولی من وسط سربازی نیستم. اجازه بدید بیشتر توضیح بدم و باالتبع راهنمایی بیشتری بگیرم. من تا 2 هفته دیگه MBA میگیرم و از اون تاریخ یکسال فرجه ی معرفی به سربازی ام شروع میشه. یعنی تا فروردین 94 فرصت دارم تا دفترچه پر کنم. در حال حاضر پذیرش برای یک MBAدیگه از امریکا دارم با یک اسکالرشیپ تشویقی که مقدارش خیلی کمه. برادرم که توی امریکا و توی ایالت دیگه ای هست قراره حامی مالی ام باشه. کاری که من دارم میکنم اینکه برای حدوددا 1 ماه دیگه وقت سفارت بگیرم و با وثیقه 15 تایی خارج بشم (یعنی توی فرجه بعد از فراغت از تحصیل) برم برای مصاحبه و بیام. حالا شما میفرمایین که همون برگه ی وثیقه را بگیرم ، ترجمه کنم و ببرم؟ اگه اصلش رو اصلا به من ندن چی؟ یعنی یادم نیست که اصلش دست خودم میمونه یا نه؟! حالا با فرض اینکه اصلش دست خودمه، وثیقه ی من فرصتی 1 هفته ای بیشتر نداره که! اینکه مزیت نیست عیبه! فرصت پایان وثیقه هم قید میشه. چی کار باید کنم؟ وقتی میپرسه سربازی تون چی، چه جوابی باید بدم؟؟ اول بپردازیم به همین مشکل تا اینکه مسائل بعدی را نیز از خدمتتون بپرسم. خیلی ممنون. ببینید
    ببین تو خود نظام وظیفه من شنیدم که وقتی کار هاش انجام میشه جایی باید تحویل بدیش... ولی میتونس سریع کپی بگیری اگر چیزی دستت نمیموند حتما ًکپی بگیر و ترجمه کن... بگو Educational Exemption...شما باید مطمئن بشی که میتونی از کشور خارج شی و بعد بری ترکیه.. چون برای پیک آپ ویزا دوباره باید بری آنکارا!!!

در ضمن شما چون یه مستر دارید برای مستر مجدد بهتون اجازه خروج از کشور و معافیت تحصیلی نمیدن تا جایی که من اطلاع دارم ... مگر این که بمونی تا کلیر شی... لطفاً از این به بعد سوالات غیر مرتبط تو این تاپیک نپرسید و سوالاتتون که تاپیک جدا ندارند رو در این تاپیک ​بپرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط mavaddat نمایش پست ها
    سلام/ من دانشجوي دكتري رشته مهندسي شيمي-نفت هستم و ميخواهم براي فرصت مطالعاتي- 6 ماهه ويزاي J1 اقدام كنم. مدت 2 سال هم در شركت نفت سابقه كار دارم. آيا به نظر شما همچنان آنكارا بهترين گزينه است؟ موارد j1 براي رشته هاي حساس چگونه است؟
    يكي از دوستان هم رشته اي -بدون كار دولتي- از ارمنستان هنوز در مرحله كلير شدن است. آيا از آنكارا براي من اميدي هست؟
    متشكرم
    من قویاً میگم فعلاً تا این لحظه بهترین بوده!

ردی نفت کم نداشته... ولی باز کلیری هم بوده توشون!

در مورد شما باید بگم که سابقه کار نفتی رو عنوان نکنید تا شانستون بیشتر شه

و همچنین اگر رو کارنامتون اسم شیمی نفت نخورده نیاریدش.. یا موقع ترجمه بخواهید که نفت رو نیارن

صفحه 1 از 69 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)