صفحه 14 از 77 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط smamel نمایش پست ها
    فوری!
    دوستان من برای سه شنبه از آنکارا وقت گرفتم: فول فاند- برق قدرت- دکتری-سابقه کار
    من مدارک اصلیم آمادس فقط هنوز RP م نیومده و Bank Statement هم ندارم؟ لازمه BS حتما، میشه دو روزه جورش کرد یا تاریخم را بندازم عقب 2 هفته؟ نامه اشتغال به کار، سابقه کار که نمیخاد؟ RP را اگه استاد دیرتر بده طوریه در جواب 16 سوال بدم فقط، یا ضروریه که روز مصاحبه بدم بهشون؟
    خواهشاً سریع راهنمایی کنید-ممنون
    اگر تور نگرفتید بهتره یکم بندازید غقب تر و با مدارک کامل و بدون خطر برید!

میتونید روز مصاحبه بگید نمیدونستید باید الان بدید یا استاد busy بوده گفته میفرستم ولی دیر شده و نفرستاده و بگید با 16 تا سوال میدم!

BS هم روند مشخصی نداره ممکنه دیر و زود شه!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

روز مصاحبه چی بپوشیم؟ کت و شلوار بدون کراوات یا شلوار جین و تی شرت اینا؟
    متوسط دانشجوی ایرانی بپوشید... نه خیلی اسپورت نه خیلی رسمی! نرمال!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    اگر تور نگرفتید بهتره یکم بندازید غقب تر و با مدارک کامل و بدون خطر برید!

میتونید روز مصاحبه بگید نمیدونستید باید الان بدید یا استاد busy بوده گفته میفرستم ولی دیر شده و نفرستاده و بگید با 16 تا سوال میدم!

BS هم روند مشخصی نداره ممکنه دیر و زود شه!
    یعنی BS را آنکارا حتماً میخاد حتی برای فول فاند؟
    آخه میترسم دیر بشه 2 هفته را اینجوری از دست بدم، چون من کلیرنسم طول میکشه احتمالا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    متوسط دانشجوی ایرانی بپوشید... نه خیلی اسپورت نه خیلی رسمی! نرمال!
    هایزنبرگ عزیز
    من رفتم Reschedule کنم اولین وقت باز رفته برای 6 می و دیگه واقعا دیر میشه فکر کنم اگه بندازم تا اون موقع عقب. بنک استیتمنت را فکر کنم بتونم یک روزه جور کنم فقط میمونه RP که اونم اگه نرسید نهایتاً همون جواب busy بودن استاد را میدم. کلا مدارکی که آنکارا میخاد غیر از SOP، CV، I20، Admission letter، ریز نمرات، شناسنامه/کارت ملی/کارت سربازی ترجمه شده چیاس؟ لطف میکنی کمکم کنی چون عجله ای شده کارهام. ممنون

ApplyAbroad Veteran

سلام به همگی. من همونطور هم که قبلا" هم گفتم خواهرم برای ویزای J1 اپلای کرده بودن. چون من هم باهاش رفتم انکارا گفتم بیام اینجا و ادای دین بکنم به همه دوستانی که کمک میکنن به بقیه و تجربیات رو بگم.
    دوشنبه مصاجبه بود و خواهرم رفت توی مرحله کلیرنس . توی اون روز تا اون وقتی که ما بودیم همه قبول شدن و رفتن برای کلیرنس (از phd فول فاند تا master ایی که بدون فاند بود و 2 تا از برادراش هم آمریکا بودن). ویزاهای توریستی هم همه قبول شدن.
    من از قبل از طریق این سایت با آفیسر های آنکارا آشنا شده بودم (مخصوصا آقایی که بلوند هستند و خانم مو مشکی) ولی به خواهرم در موردشون چیزی نگفتم که استرس نشه یه وقت. ولی دعا دعا میکردم که خانم مو مشکی نصیبش نشه!!
    مصاحبش با آقای بلوند بود (ولی خودش میگفت خانومه خیلی بهتر بوده و دوست داشته که اون آفیسرش میشد! میگفت خیلی برخودش خوب بوده! ولی وقتی بهش گفتم که کلا" چه جوریه جا خورد!!). یه خانم هم که توریسیتی بود و درجا از همون خانم مو مشکی ویزا گرفته بود خیلی ازش تعریف میکرد.

نکاتی که به ذهنم میرسه رو براتون مینویسم:
    ** اول اینکه برخلاف اینکه بچه ها خیلی اینجا اصرار داشتن که غیر از مدارک، کیف یا وسیله ایی داخل نبرین اشتباهه! شما میتونین کیف، خوراکی، آب ...ببرین داخل به "غیر از وسایل الکترونیکی مثل موبایل". چون داخل خیلی ممکنه طول بکشه (خواهرم یه دوساعت و نیمی تقریبا" داخل بود) حتما" خوراکی یا شیرینی با خودتون ببرین که اگه از استرس فشارتون افتاد چیزی همراهتون باشه.

**موبایل، هندزفری رو اصلا" با خودتون نبرین. در غیر اینصورت خود سفارت safety box نداره و یه باجه روبروی سفارت هست که خوردنی میفروشه میگن برو به اون بده برات نگه داره!! مسئولیتش هم با خودته!

** BS خواهرم همونی بود که برای دانشگاه داده بود (تاریخ اول ژانویه) و به اسم خودش (فاند نداره). یه نامه هم از مادرم داشت که در هر صورت و در شرایط پیش بینی نشده خواهرم رو ساپورت خواهد کرد که اگه اشتباه نکنم خواهرم نامه رو هم نشون داده بود.

** سوال ها هم روتین بود: ریسرچ پلانت رو توضیح بده....میخوای چی کار کنی اونجا....کی ساپورتت میکنه....

** مسیر هم که همونطور که بچه های قبلی توضیح دادن خیلی راحته. از کیزلای یا همون اول بلوار آتاتورک اتوبوس 447 یا 305 میره سفارت. باز هم همونطور که بچه ها گفتن بعد از اولین پیچ سمت راست ، اولین ایستگاه پیاده میشین. ما به خوده راننده گفتیم که میخوایم بریم سفارت و دقیقا" جلوی در قسمت کنسولی نگه داشت واسمون. (دقیقا" فکر کنم جلو سفارت ایستگاه نداره ولی اگه به راننده بگین ممکنه همون جلو ترمز کنه). شاید هم ایستگاه همونجا بود و من اشتباه کردم.

به امید اینکه همه بچه ها بزودی کلیر بشن.
    سوالی اگه داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنینک تهران

سلام دوستان. من از آمریکا یک پذیرش فول فاند دکتری در رشته فیزیک از نیویورک گرفتم و برای 20 می از آنکارا وقت گرفتم. متاسفانه هنگامی که میخواستم وقت دانشجویی برای شهروندان ایرانی بگیرم در سایت آنکارا اشتباهی محل تولد را ترکیه زدم(خودش بصورت پیش فرض روی ترکیه بود من هم دقت نکردم ) و بعدش که متوجه شده ام نتونستم ویرایش بکنم . دوستان بنظرتون لازم است کاری بکنم یا روز مصاحبه برای آفیسر توضیح بدم؟
    سوال دوم من هم این است که کلیرنس آنکارا برای رشته فیزیک چجوریست؟

هایزنبرگ عزیز
    من رفتم Reschedule کنم اولین وقت باز رفته برای 6 می و دیگه واقعا دیر میشه فکر کنم اگه بندازم تا اون موقع عقب. بنک استیتمنت را فکر کنم بتونم یک روزه جور کنم فقط میمونه RP که اونم اگه نرسید نهایتاً همون جواب busy بودن استاد را میدم. کلا مدارکی که آنکارا میخاد غیر از SOP، CV، I20، Admission letter، ریز نمرات، شناسنامه/کارت ملی/کارت سربازی ترجمه شده چیاس؟ لطف میکنی کمکم کنی چون عجله ای شده کارهام. ممنون
    سلام خوبه!!!

RP رو سعی کن جوب کنی!!

از جدول وقت عکس بگیر بذار تو تاپیک وقت از آنکارا!!!

تاپیک جدا برای مدارک هست که نمی تونم اینجا بگم چون مرتبط نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanika نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از آمریکا یک پذیرش فول فاند دکتری در رشته فیزیک از نیویورک گرفتم و برای 20 می از آنکارا وقت گرفتم. متاسفانه هنگامی که میخواستم وقت دانشجویی برای شهروندان ایرانی بگیرم در سایت آنکارا اشتباهی محل تولد را ترکیه زدم(خودش بصورت پیش فرض روی ترکیه بود من هم دقت نکردم ) و بعدش که متوجه شده ام نتونستم ویرایش بکنم . دوستان بنظرتون لازم است کاری بکنم یا روز مصاحبه برای آفیسر توضیح بدم؟
    کلیرنس ترکیه برای فیزیکیا خوبه ولی سعی کنید وارد بحث های موادی نشید

به اینجا ایمیل بزنید و بگید اشتباهی ترکیه هست! حتما! بهشون اطلاعات اولیه رو بدید! اسم فامیل... شماره پاس تاریخ تولد.... و nationality... وغیره

به این آدرس ایمیل بزنید: contactus_fa_TR@visaops.com

3 روز کاری (بین 2 شنبه تا جمعه) فرصت بدید تا حل بشه!

Junior Member erfan1366 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NJIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanika نمایش پست ها
    سلام من دقیقا به این مشکل بر خوردم و زنگ زدم سفارت شماره پاس پدر مادرما دادم و همون موقع که پشت خط بودم واسم درستش کرد زنگشون بزنی بهتره بنظر من در ضمن تو ساعات اداری بهشون زنگ بزن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82 نمایش پست ها
    سلام به همگی. من همونطور هم که قبلا" هم گفتم خواهرم برای ویزای J1 اپلای کرده بودن. چون من هم باهاش رفتم انکارا گفتم بیام اینجا و ادای دین بکنم به همه دوستانی که کمک میکنن به بقیه و تجربیات رو بگم.
    دوشنبه مصاجبه بود و خواهرم رفت توی مرحله کلیرنس . توی اون روز تا اون وقتی که ما بودیم همه قبول شدن و رفتن برای کلیرنس (از phd فول فاند تا master ایی که بدون فاند بود و 2 تا از برادراش هم آمریکا بودن). ویزاهای توریستی هم همه قبول شدن.
    من از قبل از طریق این سایت با آفیسر های آنکارا آشنا شده بودم (مخصوصا آقایی که بلوند هستند و خانم مو مشکی) ولی به خواهرم در موردشون چیزی نگفتم که استرس نشه یه وقت. ولی دعا دعا میکردم که خانم مو مشکی نصیبش نشه!!
    مصاحبش با آقای بلوند بود (ولی خودش میگفت خانومه خیلی بهتر بوده و دوست داشته که اون آفیسرش میشد! میگفت خیلی برخودش خوب بوده! ولی وقتی بهش گفتم که کلا" چه جوریه جا خورد!!). یه خانم هم که توریسیتی بود و درجا از همون خانم مو مشکی ویزا گرفته بود خیلی ازش تعریف میکرد.

نکاتی که به ذهنم میرسه رو براتون مینویسم:
    ** اول اینکه برخلاف اینکه بچه ها خیلی اینجا اصرار داشتن که غیر از مدارک، کیف یا وسیله ایی داخل نبرین اشتباهه! شما میتونین کیف، خوراکی، آب ...ببرین داخل به "غیر از وسایل الکترونیکی مثل موبایل". چون داخل خیلی ممکنه طول بکشه (خواهرم یه دوساعت و نیمی تقریبا" داخل بود) حتما" خوراکی یا شیرینی با خودتون ببرین که اگه از استرس فشارتون افتاد چیزی همراهتون باشه.

**موبایل، هندزفری رو اصلا" با خودتون نبرین. در غیر اینصورت خود سفارت safety box نداره و یه باجه روبروی سفارت هست که خوردنی میفروشه میگن برو به اون بده برات نگه داره!! مسئولیتش هم با خودته!

** BS خواهرم همونی بود که برای دانشگاه داده بود (تاریخ اول ژانویه) و به اسم خودش (فاند نداره). یه نامه هم از مادرم داشت که در هر صورت و در شرایط پیش بینی نشده خواهرم رو ساپورت خواهد کرد که اگه اشتباه نکنم خواهرم نامه رو هم نشون داده بود.

** سوال ها هم روتین بود: ریسرچ پلانت رو توضیح بده....میخوای چی کار کنی اونجا....کی ساپورتت میکنه....

** مسیر هم که همونطور که بچه های قبلی توضیح دادن خیلی راحته. از کیزلای یا همون اول بلوار آتاتورک اتوبوس 447 یا 305 میره سفارت. باز هم همونطور که بچه ها گفتن بعد از اولین پیچ سمت راست ، اولین ایستگاه پیاده میشین. ما به خوده راننده گفتیم که میخوایم بریم سفارت و دقیقا" جلوی در قسمت کنسولی نگه داشت واسمون. (دقیقا" فکر کنم جلو سفارت ایستگاه نداره ولی اگه به راننده بگین ممکنه همون جلو ترمز کنه). شاید هم ایستگاه همونجا بود و من اشتباه کردم.

به امید اینکه همه بچه ها بزودی کلیر بشن.
    سوالی اگه داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم.
    خیلی خوشحال شدم که کار خواهرتون درست شد!

شما هم با شناختی که از خواهرتون داشتید خوب کاری کردید که از آفیسر چیزی نگفتید!

خوبه آدم شناخت داشته باشه از آفیسر های هر سفارت و حساسیت هاشون ! ولی وسواس و نگرانی که حتماً با فلانی بیافتم واقع به ضرره آدمه!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)