صفحه 2 از 77 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط dorsaee نمایش پست ها
    سلام من بار اول نوامبر ایروان ریجکت شدم رفتم انکارا دوباره ریجکت شدم. اون دختر خانومی که h اقدام کرده بود وریجکت شدبهش گفته بودن فردا بیاو4شنبه با من بود. از فید امریکا گذشت 2سال دانشگاهشم سوخت شد!!!!فکر نمیکنم دیگه بهش ویزا بزن...
    همون اول ریزنمراتمو با dsوI20 گرفتن
    مصاحبم با یه دختر مو مشکی-فارسیش فول بود ولی مصاحبم انگلیسی بود
    سوالاش: چرا رشته IT انتخاب کردی؟
    چندتا دانشگاه اپلای کردی؟ 3تا
    چرا همش تو کالیفرنیاست؟
    کی ساپورتت میکنه؟
    نامه بانکیمو دید؟ بعد گفت یه بار دیگه درخواست بده...
    گفتم خوشحال میشم مدرک بیشتری لازم دارید تهیه کنم؟ گفت مورد خاصی نیست امروز نمیتونیم بهت ویزا بدیم....
    گفتم میشه بپرسم مورد خاصی تو پروندم هست؟گفت نه هیچ مورد خاصی نیست. دوباره درخواست بده!!!!!
    وافعا گیج شدم همون جوابی که ارمنستان بهم دادند...
    به نظرتون این که من یه فامیل درجه2تو کالیفرنیادارم تو ریجکت شدنم تاثیر داشته؟؟؟؟
    ظاهرا خيلي سليقه اييه به من كه برادرم ايالت مجاور هست درجا داد اون اقاي كچل و امروز رفتم انكارا پاسپورتمو گرفتم مالتيپل هم هستش دمشون گرم
    كاليفرنيا چون مركز ايرانياس و همه ايراينيايي كه توريستي ميگيرن ميرن اونجا موندگار ميشن شايد از نظرشون شك برانگيز باشه
    از من اصلا نپرسيد كجاها اپلاي كردي و اين نشون ميده سليقه اييه. اگه اون دختر چشم طوسي مو مشكي لخت بودين بايد بگم انگشت نگاري منو اون كرد و خيلي بداخلاق بود. دو تا دختر توريستي رو همون روز ريجكت كرد. به دختراي توريستي ويزا نميدن فلسفه اشون اينه كه ميرن اونجا يه سيتيزن گير ميارن و ازدواج خيلي راحت هلو بپر تو گلو سيتيزن ميشن واسه همين همرو ريژكت ميكنن.
    اون دختر خانوم h هم خيلي دلش پر بود اونروز ميگفت ديگه دارم ديوونه ميشم و ميخام خودمو بكشم و .. الان گفتي اينجوري شده خيلي دلم سوخت واسش. البته كالج هم بودش دانشگاه نبود همين خيلي تاثير داره به نظرم تو ويزا ندادن هر چند h بودش.. شايدم كارش مورد داشته جون ميگفت دبي ٤ ماه كليرنس بوده اخرشم معلوم نشده چي شده

Junior Member

اگه دختره دبی نرفته بود به احتمال زیاد بهش ویزا میدادن 3شنبه بهش گفتن ما باید زنگ بزنیم دوبی ببینیم چرا بهت ویزا ندادن..4شنبه ویزاش با من همزمان بود داشت التماس میکرد ولی گفتن دیگه متقاعد نمیشن که اونجانمونه..
    ویرایش توسط dorsaee : February 5th, 2014 در ساعت 12:38 PM

Junior Member

اسم دانشگاه هارو پرسید غیر از یکیش 2تای دیگه 2-3 ساعت از محل زندگی فامیلمون فاصله داره. خودش فهمید همش تو اون ایالته
    کارای پذیرشمو فامیلمون انجام داد دانشگاه نامه بانکیه اونم گرفته بود تو i20 ذکر شده بود من براش توضیح دادم گفت شرایطو میدونه..ادرسمو خوابگاه زده بودم نه خونه فامیلمون..
    این سوالارو اینجا ازم پرسیدن ارمنستان که هیچی نپرسید(فقط چرا میری امریکا...3دفه سنمو پرسید...سن بابامو پرسید...بعد گفت خیلی دوست دارم بهت ویزا بدم. جوونی.. یه بار دیگه درخواست بده)

Junior Member

اینم بگم علاوه بر دانشگاه i20 از کالجم داشتم که درخواستمو بر اساس کالج ادامه میدم نه دانشگاه...
    شاید این موضوع تاثیر داره؟؟؟؟

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dorsaee نمایش پست ها
    اینم بگم علاوه بر دانشگاه i20 از کالجم داشتم که درخواستمو بر اساس کالج ادامه میدم نه دانشگاه...
    شاید این موضوع تاثیر داره؟؟؟؟
    به نظر من حتماً از همون ترکیه اقدام کن. حتماً برای دانشگاه اقدام کنید. اندفعه با پسره میفتی. احتمال زیاد میده... سوال ها رو تمرین کن که جواب منطقی بدی بهش. اگر ریجکت کرد بدون جای دیگه هم ریجکت میشدی. چون کلاً آفیسر گیری نیست اصلاً. به لیسانس مجدد هم ویزا میده!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

جواب سوالاشو خوب دادم ولی به احتمال زیاد دلیل اصلیه ریجکت کردنم احتمال میدن بمونم با اینکه نامه شرکت و داشتم که بهش توجه نکرد یه نامم از پزشک معالج بابام داشتم که به خاطر بابام برمیگردم ولی توجه نمیکنند..
    به نظرشما چه مدرکی ببرم که ثابت کنه بر میگردم؟ ازم پرسید درست تموم شد چیکار میکنی؟ گفتم برمیگردم سر کارم توشرکت علاوه بر اون به خاطر موقعیت پدرم باید بر گردم تا از پدرم وخونوادم مراقبت کنم..
    کجاش ایراد داره؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

درود
    امروز 19 فوریه 2014 من و همسرم برای ویزای J1 J2 رفتیم سفارت آمریکا در آنکارا. مصاحبهٔ ما ساعت۱:۴۵ بود اما تقریبا ۴ نوبت ما شد. اول مدارکمون رو چک کردن بعد انگشت نگاری که یه خانم آسیایی (چشم بادومی) انجام میداد بعدش ۲ تا باجه برای ترکها بود و ۳ تا برای ایرانیها اغلب مصاحبهٔ فارسی گرفته بودن اگر چه برای J معمولا" انگلیسی‌ می‌زنن از اول اتوماتیک. ۱۲ نفر بودیم ۸ تا پزشک بقیه زوج پیر. دوتا باجه پشت ما یه خانم بود متاسفانه ندیدم که کدوم بود اما کلی‌ خوب بود با همه. همش هم می‌خندید. یه آقا بود که موهاش کم بود و کمی‌ ریخته بود عینکی. خوش اخلاق به یه دختر همون لحظه داد به دوتا از زوج پیرها هم دادن هم دختر هم این آقا. یه زوج پزشکم بودن که آقا با این که معاف بود بازم کلیرنس خورد . نوبت ما شد باجهٔ ۸. که اصلا" نمیدونستیم اونجا هم باجه ای هست یه آقای جوون و بلوند خوش اخلاق اما جدی. نگاه هم نمیکرد فقط پرسید زمینهٔ تحقیقت چیه کدوم دانشگاه می‌خوای بری پولشو کی‌ میده دانشگاه خودت کدوم بوده از همسرم هم فقط پرسید شغلش چیه کجا کار می‌کنه (سفر اروپایی رفته بود به اون اشاره کرد که رفتی‌ فلان جا قبلا") و این که چند ساله ازدواج کردید. هیچی‌ به جز رزومه و2019 DS و کارت پایان خدمت هم نخواست ۴ دقیقه طول کشید بعدم یه کاغذ زرد داد گفت سایت رو چک کن کی‌باید امریکا باشی؟ گفتم آوریل سر تکون داد گفت اوکی سایت رو چک کن کدت اومد بیا سفارت با پاسپورتها همین. از اول تا آخر رفتارشون عالی بود با احترام و آرام. خواستم بهتون این اطلاعات رو بدم چون من پاتولوژیستم و هیچ اطلاعاتی‌ از اقدام متخصص‌ها تو این فروم ندیدم امیدوارم موفق باشید.

سلام دکتر جان 8 نفر پزشک همه ویزای J بودند؟ آیا با همگی موافقت کردند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash15 نمایش پست ها
    درود
    امروز 19 فوریه 2014 من و همسرم برای ویزای J1 J2 رفتیم سفارت آمریکا در آنکارا. مصاحبهٔ ما ساعت۱:۴۵ بود اما تقریبا ۴ نوبت ما شد. اول مدارکمون رو چک کردن بعد انگشت نگاری که یه خانم آسیایی (چشم بادومی) انجام میداد بعدش ۲ تا باجه برای ترکها بود و ۳ تا برای ایرانیها اغلب مصاحبهٔ فارسی گرفته بودن اگر چه برای J معمولا" انگلیسی‌ می‌زنن از اول اتوماتیک. ۱۲ نفر بودیم ۸ تا پزشک بقیه زوج پیر. دوتا باجه پشت ما یه خانم بود متاسفانه ندیدم که کدوم بود اما کلی‌ خوب بود با همه. همش هم می‌خندید. یه آقا بود که موهاش کم بود و کمی‌ ریخته بود عینکی. خوش اخلاق به یه دختر همون لحظه داد به دوتا از زوج پیرها هم دادن هم دختر هم این آقا. یه زوج پزشکم بودن که آقا با این که معاف بود بازم کلیرنس خورد . نوبت ما شد باجهٔ ۸. که اصلا" نمیدونستیم اونجا هم باجه ای هست یه آقای جوون و بلوند خوش اخلاق اما جدی. نگاه هم نمیکرد فقط پرسید زمینهٔ تحقیقت چیه کدوم دانشگاه می‌خوای بری پولشو کی‌ میده دانشگاه خودت کدوم بوده از همسرم هم فقط پرسید شغلش چیه کجا کار می‌کنه (سفر اروپایی رفته بود به اون اشاره کرد که رفتی‌ فلان جا قبلا") و این که چند ساله ازدواج کردید. هیچی‌ به جز رزومه و2019 DS و کارت پایان خدمت هم نخواست ۴ دقیقه طول کشید بعدم یه کاغذ زرد داد گفت سایت رو چک کن کی‌باید امریکا باشی؟ گفتم آوریل سر تکون داد گفت اوکی سایت رو چک کن کدت اومد بیا سفارت با پاسپورتها همین. از اول تا آخر رفتارشون عالی بود با احترام و آرام. خواستم بهتون این اطلاعات رو بدم چون من پاتولوژیستم و هیچ اطلاعاتی‌ از اقدام متخصص‌ها تو این فروم ندیدم امیدوارم موفق باشید.
    سلام ممنون بابت share كردن اطلاعات. از پزشك ها كسى براى ويزاى كاپلان نيومده بود؟

Junior Member

پیش فرض combining the posts

سلام دوستان من 19 فوریه آنکارا مصاحبه داشتم. اولا ممنون از هایزنبرگ گرامی به خاطر راهنمایی های ارزندش.
    به همراه همسرم برای ویزای جی (من جی 1 و همسرم جی 2) اقدام کرده بودیم. هردومون پزشک هستیم و با فاند 45000. سربازی هم نداشتم. مصاحبمون با آقای موبور بود که بسیار خوش برخورد بود. سوالاتی که پرسید
    1. کجا می خوای بری؟
    2. کی پولتو می ده؟
    3. چه مدت اونجایی؟
    4. چه وظایفی داری؟
    5. سربازیت رو چی کار کردی؟
    6. تو امریکا فامیل داری؟
    7. سابقه کار داری؟
    8. از خانومم هم پرسید سابقه کار داری؟
    از سوشیال تای و این حرفاهم مستقیما حرفی نزد (باز هم ممنون از هایزنبرگ عزیز)
    بعد هم گفت از نظر من همه چی اوکیه. برگه زرد معروف رو داد و گفت تو وبسایتمون چک کن. بعدش هم گفت اگه یه وقت دیدی داره دیر می شه و هنوز وضعیتت اوکی نشده بود بهمون میل بزن. دیروز هم یه ایمیل دریافت کردم که وضعیتم رو به پندینگ تغییر داده بود.
    خانومی که در پروسه دریافت گرین کارد بود و برای ویزا اقدام کرده بود درجا رجکت شد(بدیهی بود البته) و دختر جوانی هم که برای ویزای توریستی اقدام کرده بود و همسرش در ایران بود هم همین طور. از بقیه خبر ندارم. امیدوارم همه بیان تجربیاتشون رو شیر کنن که دیگران استفاده کنن. بویژه روی صحبتم با دوستان پزشکه که خیلی کم لطفی می کنن.
    فقط نکته ی آخر: اگر دوستانی هستن که در این شرایط اضطراب میگیرن طوری که دست و پاشون رو گم می کنن بهتره از داروی ایندرال استفاده کنن. یک ساعت قبل از مصاحبه 20 میلی گرم میل کنن و اگر زمان انتظار بیشتر از یکساعت شد هر ساعت 10 میلی تا حداکثر 40 میلیگرم درکل (بیشتز هم می شه خورد ولی هیچ چیز زیادیش خوب نیست!!). دوستانی که آسم یا دیابت دارن از مصرف این دارو خودداری کنن.در غیر این صورت داروی بسیار خوبیه و اضطراب رو خیلی خوب کاهش می ده. درضمن کلا بیش از حد مصاحبه رو برای خودمون بزرگش می کنیم. خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرش رو می کنید. فقط پاسخها رو تمرین کنید و به خودتون مسلط باشید.
    با تشکر

درضمن اون زوج پزشکی هم که Arash خان گفت که آقا با وجودِ معاف بودن کلیرانس خورد ما بودیم
    فکر نمی کنم معاف بودن مانع کلیرانس بشه فقط احتمالا مدتش رو کوتاهتر می کنه.
    ویرایش توسط pouya_shahi : February 21st, 2014 در ساعت 07:24 PM دلیل: they are in complement

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)