صفحه 29 از 77 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام
    من 22 اوریل تو انکارا مصاحبه داشتم اینم از شرح ماجرا:
    رسیدم دم سفارت، صدا زد بی، وقتم ساعت یک بود رفتم تو صف. کمر بندو ساعت و .... هیچی نداشتم خیلی معطل نشدم، ولی چون تو فرم دی اس زده بود واسه ایروان وقت گرفتم افیسر گفت از صف برو بیرون بعدا بیا دوباره چک کنم. مشکلی نبود. دی اس ترنسکریپت پاسپورت سویس ای20 رو دادم به یه افیسر خانوم رفتم تو منتظر، شماره رو واسه انگشت نگاری صدا کرد رفتم پشت باجه یه خانوم بور خیلی مهربونی بود سیستمش هنگ کرده بود یه 5 6 دقیقه ای معطل شدم البته تو این مدت خانومه هی حرف میزدو شوخی میکرد. خلاصه تموم شد دوباره شمارمو صدا کرد رفتم واسه غول مرحله آخر:
    با خانومه مو مشکی
    سلام
    سلام
    خوبی؟
    مرسی؟
    خب...تو امریکا کسیو داری؟
    اره دو تا خواهر تو میشیگان و سان فرانسیسکو
    )میکو بست و پاشد رفت 20 30 ثانیه بعد برگشت(
    اسم شوهر ***)خواهر بزرگم( چیه
    فلان) باز میکو بست و چند ثانیه بعد برگشت. گفت متاسفانه نمیتونم بهت ویزا بدمچون میخوای بری پیش خواهرات بمونی!

هیچی دیگه همین نه از درس و دانشگاه پرسید نه از هیچی دیگه کلا من چند ثانیه بیشتر باهاش حرف نزدم!!!!!
    از قبل همه چیز مشخصه. چون من اصلا بهش نگفته بودم که خواهر بزرگم ازدواج کرده چه لزومی داشت بپرسه؟!!!!
    اینم ی سری اطلاعات کلی از کیسم
    واسه مستر صنایع تو تگزاس )یعنی کیلومتر ها دور از ایالت هایی که خواهرام هستن(
    کار دولتی یا پروژه حساس ندارم
    حساب بانکی خوب )نه خیلی خیلی زیاد که شک کنن(
    نمرات و ترنسکریپت در حد تقریبا عالی
    فاند تو ای 20 ندارم ولی دانشگاه ایمیل داده بود که فاندت اوکیه بیا اینجا در موردش دیسکاس کنیم

Junior Member morshed_812 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamlamei نمایش پست ها
    سلام
    رسیدم دم سفارت، صدا زد بی، وقتم ساعت یک بود رفتم تو صف. کمر بندو ساعت و .... هیچی نداشتم خیلی معطل نشدم، ولی چون تو فرم دی اس زده بود واسه ایروان وقت گرفتم افیسر گفت از صف برو بیرون بعدا بیا دوباره چک کنم. مشکلی نبود. دی اس ترنسکریپت پاسپورت سویس ای20 رو دادم به یه افیسر خانوم رفتم تو منتظر، شماره رو واسه انگشت نگاری صدا کرد رفتم پشت باجه یه خانوم بور خیلی مهربونی بود سیستمش هنگ کرده بود یه 5 6 دقیقه ای معطل شدم البته تو این مدت خانومه هی حرف میزدو شوخی میکرد. خلاصه تموم شد دوباره شمارمو صدا کرد رفتم واسه غول مرحله آخر:
    با خانومه مو مشکی
    سلام
    سلام
    خوبی؟
    مرسی؟
    فلان) باز میکو بست و چند ثانیه بعد برگشت. گفت متاسفانه نمیتونم بهت ویزا بدمچون میخوای بری پیش خواهرات بمونی!

هیچی دیگه همین نه از درس و دانشگاه پرسید نه از هیچی دیگه کلا من چند ثانیه بیشتر باهاش حرف نزدم!!!!!
    از قبل همه چیز مشخصه. چون من اصلا بهش نگفته بودم که خواهر بزرگم ازدواج کرده چه لزومی داشت بپرسه؟!!!!
    فاند تو ای 20 ندارم ولی دانشگاه ایمیل داده بود که فاندت اوکیه بیا اینجا در موردش دیسکاس کنیم

متاسفم.
    خوب وقتی توی دی اس شما دکر کردید که از اقوام کیا آمریکا هستن چک کردنش واسه اونها اب خوردنه. به نظرم مورده دیگه ها بوده حتما. زمان مصاحبه من یه آفایی (اینجا ) که با من مصاحبه داشت دو تا از برادراش امریکا بودن و کلیر هورد و فکر کنم 100 درصد ویزا بگیره.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

سلام
    با خانومه مو مشکی
    سلام
    سلام
    خوبی؟
    مرسی؟

سلام

من با شما کاملاً تو یه مورد خیلی موافقم! وقتی آفیسری اولین سوالی که میپرسه در مورد اقوام در آمریکا هست خیلی احتمالش هست که تصمیم برای ریجکت رو در اول مصاحبه گرفته باشه!!!

یک سری سوال دارم

دو تا خواهر شما به چه نحوی موندن؟! به چه نحوی رفتن؟!

معمولاً این قضیه خیلی پیش میاد که اگر با روشی یا کلکی اقوام درجه یک در آمریکا بمونند شما احتمال داره دچار خشم آفیسر بشید! من خیلی حدس میزنم قضیه این باشه!

مهم نیست اگر تحصیلی رفته باشند و کار پیدا کرده باشند... بیشتر قضیه های ازدواج با سیتیزن ... یا توریستی رفتن و موندن و این کار هاست که باهاش مشکل دارند! حالا شما بیشتر توضیح بدید اینجا که روشن بشه!

در ضمن شما باید تمام سعیتون رو بکنید که فاند رو جور کنید.. اگر فاند جور بشه (مخصوصاً فول) احتمال ریجکت صفر میشه!

در ضمن اگر Bank Statement ازتون گرفتن لطفاً بگید sponsor کی بوده و کجا زندگی می کند؟! پدر مادر بودن مثلاً؟ و تو ایران زندگی می کردند؟!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

سلام
    خواهر اولم که شوهرش با ویزای کار گرین کارت گرفت )دانشجویی رفته بودند( خواهر دومم هم دانشجویی رفته بود با کار مونده کاملا هم قانونی و هیچ دوز و کلکی اصلن در کار نبوده
    بی اس یه حساب مشترک بود که مال خودم و برادرم هست. البته مشترک به این صورت که من تملک کامل به اون حساب دارم و برای برداشت پول احتیاجی به اجازه برادرم ندارم ولی باز با این حال من یه ساپورت لتر از برادرم داشتم. )برادرم تو ایران زندگی میکنه(
    در مورد فاند هم دانشگاه ای20 من رو صادر کرده و احتمال تغییر نیست. ولی خب من 200% مطمئن هستم که وقتی برسم دانشگاه قضیه فاند حله ) با توجه به نمرات تافل و جی ار ای و رزومه و...(
    اهان یه چیزی که یادم رفت بگم اینکه وقتی افیسر گفت ریجکت بعدش اضافه کرد که تو سنت کمه و سینگلی احتمال داره بری آمریکا ازدواج کنی و بمونی!!!!!!
    اگر وقت میداد که من مدارکم رو نشون بدم واقعا میتونستم ثابت کنم که بر میگردم چون دلایل خیلی خیلی محکمی داشتم )یه جاب افر خیلی سفت وسخت از یه دانشگاه معتبر تو ایران+یه جاب افر از یه کارخونه خیلی بزرگ تو ایران+ کلی سند خونه و زمین و ....
    ولی متاسفانه احساس کلی من این بود که کیسم از قبل ریجکت بود و اون خانم افیسر فقط اینو بهم گفت. واقعا خیلی شک شدم چون دفه دوم که میکو بست و برگشت اماده بودم که به سوالات در مورد دانشگاه و رشته و ... جواب بدم ولی بی معطلی ریجکت....
    یه نکته دیگه هم که نمیدونم اصلا ربطی داره یا نه این که پدر و مادرم سال 2011 توریستی رفتن که خواهرامو ببینند، رفتن و برگشتند و مورد خاصی هم در مورد کیسشون نبود
    حالا نمیدونم باید از کدوم سفارت اقدام کنم، دارم به قبرس فکر میکنم

بله حق با شماست.
    من از قبل هم میدونستم که احتمالا افیسر در این مورد ازم سوال میکنه بنابر این کاملا آماده بودم که قانعش کنم ولی متاسفانه کار اصلا به اونجاها نکشید.من هیچ چیزی به ذهنم نمیرسه؛ کار دولتی نداشتم، رو هیچ پروژه حساسی اصلا کار نکردم. تو ایران شهرسازی خوندم البته خب مهندسی هست ولی کاملا مشخصه که حساسیت خاصی نداره. دو تا خواهری هم که تو امریکا دارم هیچ کدومشون ساپورتر من نیستند یا قرار نیست که من با اونا زندگی کنم.
    دانشگاهی هم که تو تگزاس میخوام برم دانشگاه خیلی خیلی تاپی نیست ولی تو مهندسی صنایع تو لیست تاپ50 هستش.در واقع هیچ نکته ای به نظرم نمیرسه که ریجکت شدنم رو به اون ربط بدم

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

سلام
    بی اس یه حساب مشترک بود که مال خودم و برادرم هست. البته مشترک به این صورت که من تملک کامل به اون حساب دارم و برای برداشت پول احتیاجی به اجازه برادرم ندارم ولی باز با این حال من یه ساپورت لتر از برادرم داشتم. )برادرم تو ایران زندگی میکنه(
    در مورد فاند هم دانشگاه ای20 من رو صادر کرده و احتمال تغییر نیست. ولی خب من 200% مطمئن هستم که وقتی برسم دانشگاه قضیه فاند حله ) با توجه به نمرات تافل و جی ار ای و رزومه و...(
    اهان یه چیزی که یادم رفت بگم اینکه وقتی افیسر گفت ریجکت بعدش اضافه کرد که تو سنت کمه و سینگلی احتمال داره بری آمریکا ازدواج کنی و بمونی!!!!!!
    یه نکته دیگه هم که نمیدونم اصلا ربطی داره یا نه این که پدر و مادرم سال 2011 توریستی رفتن که خواهرامو ببینند، رفتن و برگشتند و مورد خاصی هم در مورد کیسشون نبود
    حالا نمیدونم باید از کدوم سفارت اقدام کنم، دارم به قبرس فکر میکنم
    سلام
    ممنون!

این که ساپورت source اش خودتون بودید خیلی بده!

حتی اگر BS رو ندیده باشه توی I-20 بند 8.C زده که کی ساپورتر هست! این خودش فوق العاده point منفی ای هست!

تو بند 8.c چی نوشته بود؟! تو I-20?!

اگر دانشگاه فاند میده حتما I-20 جدید بگیرید!

اگر نمیده... و از استادی response مثبت دارید حتما بخواهید رسمی بنویسه که به زودی فاند میده! حتی اگر مکاتبات مثبت با استاد دارید پرینت ایمیلش هم کفایت می کنه!!

اصلاً سمت قبرس نرید! اصلاً

فقط برید آنکارا تا به آفیسر مرد مو بور بخورید!!!

سن هم الکی گفته! این همه هم سن شما رفته! حتی کوچک تر از شما!

ولی خب این که فامیل اونجا دارید خودش حساسیت برانگیز ولی قابل حله!

شما احیاناً دانشگاه آزاد شهرستان نبودید؟!

سفر توریستی خانواده هم منفی نیست...

لطفاً به سوالاتم دقیق جواب بدیدد!

ممنون!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون!

این که ساپورت source اش خودتون بودید خیلی بده!

حتی اگر BS رو ندیده باشه توی I-20 بند 8.C زده که کی ساپورتر هست! این خودش فوق العاده point منفی ای هست!

تو بند 8.c چی نوشته بود؟! تو I-20?!

اگر دانشگاه فاند میده حتما I-20 جدید بگیرید!

اگر نمیده... و از استادی response مثبت دارید حتما بخواهید رسمی بنویسه که به زودی فاند میده! حتی اگر مکاتبات مثبت با استاد دارید پرینت ایمیلش هم کفایت می کنه!!

اصلاً سمت قبرس نرید! اصلاً

فقط برید آنکارا تا به آفیسر مرد مو بور بخورید!!!

سن هم الکی گفته! این همه هم سن شما رفته! حتی کوچک تر از شما!

ولی خب این که فامیل اونجا دارید خودش حساسیت برانگیز ولی قابل حله!

شما احیاناً دانشگاه آزاد شهرستان نبودید؟!

سفر توریستی خانواده هم منفی نیست...

لطفاً به سوالاتم دقیق جواب بدیدد!

ممنون!
    سلام مرسی از پیشنهاد هاتون
    عرض کنم که

تو بند c8 زده سلف ساپورتر، البته دفعه بعدی میخوام بی اس پدرم رو ببرم.
    دانشگاه نامه رسمی نمیده ولی هد دپارتمان یه ایمیل بهم داده که تو بیا اینجا دیسکاس میکنیم و حله( البته من اینو با خودم برده بودم آنکارا ولی همونطور که گفتم اصلا مصاحبه به اونجا ها نکشید !!! )
    در مورد آنکارا به این زودیا نمیتونم وقت بگیرم، بنابر این نمیشه چون جولای باید آمریکا باشم( در ضمن من مورد سراغ دارم که همین کارو کرد دفعه دوم هم خورد به خانوم مو مشکی و باز همیسکش زیاده )
    در مورد سن هم حق با شماست کاملا حرفش غیر منطقی بود چون بنده خیلی هم جوون نیستم و 23 سالمه
    دانشگاه آزاد قزوین میرفتم ولی خب معدلم تقریبا بد نبود ( نزدیک 19 )
    در مورد خواهرامم که اونجا هستن بازم تاکید میکنم که جفتشون با ویزای کار گرین کارت گرفتند و از طریق ازدواج و .... نبوده. یعنی مثلا اینجوری نبوده که توریستی برن و حالا به زور بمونن اونجا.
    البته بعد از اینکه گفت ریجکت یکی دوتا جمله دیگم گفت که اگه راستشو بخواین من ایقدر شوکه شده بودم که اصلا نشنیدم چی گفت!!!!!
    امیدوارم جوابام دقیق بوده باشه ولی باز اگه نکته ای هست بفرمایید تا من بگم.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

سلام مرسی از پیشنهاد هاتون
    عرض کنم که

تو بند c8 زده سلف ساپورتر، البته دفعه بعدی میخوام بی اس پدرم رو ببرم.
    دانشگاه نامه رسمی نمیده ولی هد دپارتمان یه ایمیل بهم داده که تو بیا اینجا دیسکاس میکنیم و حله( البته من اینو با خودم برده بودم آنکارا ولی همونطور که گفتم اصلا مصاحبه به اونجا ها نکشید !!! )
    در مورد آنکارا به این زودیا نمیتونم وقت بگیرم، بنابر این نمیشه چون جولای باید آمریکا باشم( در ضمن من مورد سراغ دارم که همین کارو کرد دفعه دوم هم خورد به خانوم مو مشکی و باز همیسکش زیاده )
    در مورد سن هم حق با شماست کاملا حرفش غیر منطقی بود چون بنده خیلی هم جوون نیستم و 23 سالمه
    دانشگاه آزاد قزوین میرفتم ولی خب معدلم تقریبا بد نبود ( نزدیک 19 )
    در مورد خواهرامم که اونجا هستن بازم تاکید میکنم که جفتشون با ویزای کار گرین کارت گرفتند و از طریق ازدواج و .... نبوده. یعنی مثلا اینجوری نبوده که توریستی برن و حالا به زور بمونن اونجا.
    البته بعد از اینکه گفت ریجکت یکی دوتا جمله دیگم گفت که اگه راستشو بخواین من ایقدر شوکه شده بودم که اصلا نشنیدم چی گفت!!!!!
    امیدوارم جوابام دقیق بوده باشه ولی باز اگه نکته ای هست بفرمایید تا من بگم.
    دوست عزیز ضمن ابراز تاسف از ریجکت شما،مطمئنم با تلاش و پشتکار قطعا ویزاتون رو خواهید گرفت،دیر و زود داره ولی ....
    من معتقدم زیاد دنبال دلیل نگردین،دلیل ریجکت شما اظهر من الشمسه.فقط بخاطر خواهراتون ریجکت شدین.
    الان یکی از دلایلی که بسیاری از دوستان بخاطرش ریجکت میشن داشتن اقوام در آنجا یا قانع نکردن آفیسر که برمیگردن!!! خب دوست عزیز شما در پکیج تون هر دوی اینا رو دارین.وقتی دوتا خواهرتون رفتن و برنگشتن (حالا به هر شکلی) و اقوام نزدیک (خواهراتون) دارین،چطور توقع دارین آفیسر همون دفعه ی اول اوکی کنه مساله رو؟
    ولی باید تلاش کنید تا بگیرید.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز ضمن ابراز تاسف از ریجکت شما،مطمئنم با تلاش و پشتکار قطعا ویزاتون رو خواهید گرفت،دیر و زود داره ولی ....
    من معتقدم زیاد دنبال دلیل نگردین،دلیل ریجکت شما اظهر من الشمسه.فقط بخاطر خواهراتون ریجکت شدین.
    الان یکی از دلایلی که بسیاری از دوستان بخاطرش ریجکت میشن داشتن اقوام در آنجا یا قانع نکردن آفیسر که برمیگردن!!! خب دوست عزیز شما در پکیج تون هر دوی اینا رو دارین.وقتی دوتا خواهرتون رفتن و برنگشتن (حالا به هر شکلی) و اقوام نزدیک (خواهراتون) دارین،چطور توقع دارین آفیسر همون دفعه ی اول اوکی کنه مساله رو؟
    ولی باید تلاش کنید تا بگیرید.
    آقا من بعید میدونم این خانم بخاطر خواهراشون ریجکت شده باشن. آگه آفیسر مو مشکی منظورتون همون خانم جوان که موهای مشکی بلند داره و در باجه ی پنج هست، منم دقیقا مصاحبه با اون داشتم. در حالی که داداشم توی امریکا است بصورت دانشجویی ولی حتی یک سوال هم راجع به داداشم نپرسید و کلا اصلا گیر نداد. البته کلیرنس خوردم ولی خب شرایط این خانم خیلی شبیه من بود و بعیده بخاطر حضور خواهر، ریجکت شده باشن

نقل قول نوشته اصلی توسط RF4 نمایش پست ها
    آقا من بعید میدونم این خانم بخاطر خواهراشون ریجکت شده باشن. آگه آفیسر مو مشکی منظورتون همون خانم جوان که موهای مشکی بلند داره و در باجه ی پنج هست، منم دقیقا مصاحبه با اون داشتم. در حالی که داداشم توی امریکا است بصورت دانشجویی ولی حتی یک سوال هم راجع به داداشم نپرسید و کلا اصلا گیر نداد. البته کلیرنس خوردم ولی خب شرایط این خانم خیلی شبیه من بود و بعیده بخاطر حضور خواهر، ریجکت شده باشن
    نقل قول نوشته اصلی توسط RF4 نمایش پست ها
    والا چی عرض کنم؟
    بله میدونم که خیلی ها بودن که اعضای خانوادشون در امریکا بودند ولی ویزا گرفتند( نمونش خواهر دومم که وقتی رفت خواهر بزرگم امریکا بود )
    از اونجایی که اولین و تنها سوال افیسر ( خانم جوان مو مشکی که البته تو باجه 10 بودند) در مورد خانواده من در امریکا بود من این نکته رو مطرح کردم.
    یه نکته ای که من حتما میخوام اشاره کنم این که من قبل از این که برم همه به من میگفتن که این خانم مومشکی خیلی بداخلاق هستند و کلا همه رو ریجکت میکنن ولی حالا درسته که ایشون بنده رو در جا و ظالمانه(! ) ریجکت کردند ولی باید بگم که خیلی خوشرو، گرم و مودب بودند و قبل از من به چند نفر ویزا درجا و کلیرنس دادند. بنابر این علیرغم ریجکت شدن خودم همچنان معتقدم که نباید در مورد افیسر ها پیش داوری کرد. هیچ ضمانتی نیست که مصاحبه با یک افیسر منجر به ریجکت یا اپروو شدن یک کیس شه.
    دارم برای ماه بعد تو قبرس وقت میگیرم. خدا بخواد شرح ماوقع رو وقتی برگشتم به اطلاعتون میرسونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)