صفحه 5 از 77 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط alonestamir نمایش پست ها
    آمار مکانیکیه رو ندارم
    اون که 214 داشت خودشم می تونه بیاد بیشتر توضیح بده، تا اونجا که من می دونم، نامه از سناتور داشت، فاندش 12 هزار تا بود. مستر بود، سند خونه و اینا نداشت فامیل هم اون طرف نداشت.
    مصاحبه ش با همونی بود که با من مصاحبه کرد، خانم جوان مو مشکی جدی که فارسی هم فول بود.
    جالبه ... ایروان 2 هفته پیش به یک نفر partial fund 60% داد!!! حالا هم ایروان این مکانیکی رو ریجکت کرده! هم اون یکی!!

باید امیدوار باشیم خودشون باین توضیح بدند! 1000 تا عامل میتونه داشته باشه! مثلاً ممکنه BS کافی نبوده یا به نام خودش یا یه نفر به غیر از مادر پدر بوده! ولی از ترکیه بعیده که به خاطر نبود فاند خالی رد کنه! چون همین خانم مو مشکی حداقل به 10 20 تا از کاربرای فعال همین سایت که فاند هم نداشتند داده!! مشکل به نظر از فاند خالی نبوده! یه سوتی های دیگه ای داشته مثل همین BS احتمالا!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    جالبه ... ایروان 2 هفته پیش به یک نفر partial fund 60% داد!!! حالا هم ایروان این مکانیکی رو ریجکت کرده! هم اون یکی!!

باید امیدوار باشیم خودشون باین توضیح بدند! 1000 تا عامل میتونه داشته باشه! مثلاً ممکنه BS کافی نبوده یا به نام خودش یا یه نفر به غیر از مادر پدر بوده! ولی از ترکیه بعیده که به خاطر نبود فاند خالی رد کنه! چون همین خانم مو مشکی حداقل به 10 20 تا از کاربرای فعال همین سایت که فاند هم نداشتند داده!! مشکل به نظر از فاند خالی نبوده! یه سوتی های دیگه ای داشته مثل همین BS احتمالا!
    ما باهم رفتيم ولي قبل مصاحبه خيلي حرف نزديم، به نظرم خيلي روي مدارك بين المللي برنامه نويسي كه داشته تاكيد كرده، حتي يكي از مداركش از موسسات امريكايي و معتبر براي امريكا بوده و اين social tie رو كم نشون ميده.

خدمت دوستای گل سلام عرض می کنم. من همونی هستم که چند پست قبل در مورد من صحبت شد. ببخشید با تاخیر اومدم . حالم گرفته بود. من آدم بی معرفتی نیستم. با اینکه ریجکت شده بودم و حالم خوب نبود اما برحسب وظیفه و کمکی که تا حالا ازین سایت گرفته بودم اومدم و تجربیاتم رو بگم.
    من چند وقته پیش ارمنستان بودم و اونجا کلیرنس خوردم و در عین ناباوری تمام بعد از چند روز ریجکت شدم. علتشم اینکه یکی از ایرانی های عزیز خودمون بعد از من به همون سفارت رفته بوده و تمام کازه کوزه های من رو شکسته بود. چون دانشگاه ما یک دوره کاراموزی داره و من روزه به افسر اینو نگفته بودم ولی اون ایرانی عزیز بعد از من رفته بوده و نه تنها خودش رو ریجکت کرده بوده منه بدبخت رو هم ریجکت کرده.خلاصه با اینکه فکر می کردم 80% ویزا رو گرفتم یدفه دیدم ریجکت شدم!!!!!
    خلاصه من رفتم آنکارا. و اونجا مصاحبه دادم. محیط آنکارا به نسبت بهتر از ایروان بود. دوست alonestamir توضیحات رو دادن. من فقط در مورد کیس خودم بیشتر میگم.
    من 2 تا مدرک بین الملی برنامه نویسی جاوا از ACM آمریکا و 1 مدرک حرفه ای دیگه از آمریکا داشتم. متاسفانه اشتباهی که کردم خیلییییییی روی این مدارکم در روز مصاحبه مانور دادم. روی ریز نمراتم و معدلم که بالا بود مانور دادم. اشتباه کردم. فکر می کردم باید قانع کننده باشه که دانشجوی خوبی هستم. اما اون افسر خانم همه رو میدید و تاپیپ می کرد و میزاشت کنار. اوضاع داشت خیلی خوب پیش می رفت و ازینکه داشت لبخند میزد برداشتم این بود که الان بهم کلیرنس میده. اما در عین ناباوری تمااام گفت من نمی تونم ویزا بدم چون شما تغییری نسبت به مصاحبه قبل نداشتید.
    من از دانشگاه یک نامه از سناتور از آمریکا برده بودم که من رو تایید می کرد اما اون افسر خانمه بهم گفت:"نامه سناتور برای من اصلا مهم نیست( با همین لحن" من نه ماشین داشتم نه خونه نه ... اونم گفت که تو هیچی نداری که به خاطرش برگردی و دانشجوی خوبی هستی و احتمال برگشتت صفر هست. میکروفن رو قطع کرد و تماام.
    و من یک آب سردی روی من خالی شد که نگو.
    بگذریم. مجددا می خوام سعی کنم که برم. ایندفعه با تلاش بیشتر. برای بار سوم. خدا بخواد و دعا کنید که بگیرم ...
    بازم ببخشید اگه با تاخیر اومدم اینجا. وضعیت روحیم خوب نبود...

راستی تو هواپیما با1 تا خانم صحبت می کردم که ویزای نامزدی می خواستن بگیرن.
    که ویزاشو گرفت. من چون هم ابروان رفتم و هم آنکارا، با توجه به برآوردی که دارم اینکه آنکارا به توریستی ها، راحت تر ویزا داد. چون تو ایروان خیلیها رو دیدم که توریستی درجا ریجکت شده بودن. محیط و روال اداری دقیقا مثله ایروان بود. ( تو تاپیک ایروان کاملا توضیح دادم) اما اینجا یک مدرک بیشتر گرفت و اونم ریز نمرات دانشگاهم بود. تو ایروان اینو ازم نخواستن.
    روز مصاحبه 6 یا 7 نفر ترک بودن. باورتون نمیشه میانگین سنیشون به زور به 25 سال میرسید. یک پسر 19 ساله و یک دختر 21 ساله رو دیدم که می خواستن برن آمریکا برای ویزای کاری!!! باورتون نمیشه مصاحبشون زیر 1 دقیقه بود و به همه ی اونا ( 6 یا 7 تا ترک) درجا ویزا رو داد.تو دلم گفتم ای ول اعتبار پاسپورت ترکی
    البته مصاحبه کننده ی ترک ها با ایرانی ها فرق داشت. ما با اینکه ساعت 1:15 وقتمون بود تا 3:15 منتظر بودیم که ترک ها مصاحبه بشن. مصاحبه ما ایرانی ها شروع شد. یک خانم میانسال که همسرشون فوت کرده بود و می خواست بره پسرشون رو ببینه کلیرنس خورد. بعدش که زوج میانسال که آقاهه استاد دانشگاه شریف بود و سربازیش سپاه بود و همسرشون معلم مدرسه بودن می خواستن برن پسر و دخترشون رو ببینن. پسرشون تو دانشگاه نیویورک بود و دخترشون اونور آمریکا یکی از دانشگاه های کالیفرنیا بود. که کلیرنس خوردن( بسیااااار خانواده محترمی بودن و حتی تو هواپیما کلی بهم دلداری دادن)
    بعدش آقای alonestamir که شرایطشون رو توضیح دادن و کلیرنس خوردن
    و بعدش من که تنها اف1 اون روز بودم .

نقل قول نوشته اصلی توسط mamoosh68 نمایش پست ها
    خدمت دوستای گل سلام عرض می کنم. من همونی هستم که چند پست قبل در مورد من صحبت شد. ببخشید با تاخیر اومدم . حالم گرفته بود. من آدم بی معرفتی نیستم. با اینکه ریجکت شده بودم و حالم خوب نبود اما برحسب وظیفه و کمکی که تا حالا ازین سایت گرفته بودم اومدم و تجربیاتم رو بگم.
    من چند وقته پیش ارمنستان بودم و اونجا کلیرنس خوردم و در عین ناباوری تمام بعد از چند روز ریجکت شدم. علتشم اینکه یکی از ایرانی های عزیز خودمون بعد از من به همون سفارت رفته بوده و تمام کازه کوزه های من رو شکسته بود. چون دانشگاه ما یک دوره کاراموزی داره و من روزه به افسر اینو نگفته بودم ولی اون ایرانی عزیز بعد از من رفته بوده و نه تنها خودش رو ریجکت کرده بوده منه بدبخت رو هم ریجکت کرده.خلاصه با اینکه فکر می کردم 80% ویزا رو گرفتم یدفه دیدم ریجکت شدم!!!!!
    خلاصه من رفتم آنکارا. و اونجا مصاحبه دادم. محیط آنکارا به نسبت بهتر از ایروان بود. دوست alonestamir توضیحات رو دادن. من فقط در مورد کیس خودم بیشتر میگم.
    من 2 تا مدرک بین الملی برنامه نویسی جاوا از ACM آمریکا و 1 مدرک حرفه ای دیگه از آمریکا داشتم. متاسفانه اشتباهی که کردم خیلییییییی روی این مدارکم در روز مصاحبه مانور دادم. روی ریز نمراتم و معدلم که بالا بود مانور دادم. اشتباه کردم. فکر می کردم باید قانع کننده باشه که دانشجوی خوبی هستم. اما اون افسر خانم همه رو میدید و تاپیپ می کرد و میزاشت کنار. اوضاع داشت خیلی خوب پیش می رفت و ازینکه داشت لبخند میزد برداشتم این بود که الان بهم کلیرنس میده. اما در عین ناباوری تمااام گفت من نمی تونم ویزا بدم چون شما تغییری نسبت به مصاحبه قبل نداشتید.
    من از دانشگاه یک نامه از سناتور از آمریکا برده بودم که من رو تایید می کرد اما اون افسر خانمه بهم گفت:"نامه سناتور برای من اصلا مهم نیست( با همین لحن" من نه ماشین داشتم نه خونه نه ... اونم گفت که تو هیچی نداری که به خاطرش برگردی و دانشجوی خوبی هستی و احتمال برگشتت صفر هست. میکروفن رو قطع کرد و تماام.
    بگذریم. مجددا می خوام سعی کنم که برم. ایندفعه با تلاش بیشتر. برای بار سوم. خدا بخواد و دعا کنید که بگیرم ...
    راستی تو هواپیما با1 تا خانم صحبت می کردم که ویزای نامزدی می خواستن بگیرن.
    که ویزاشو گرفت. من چون هم ابروان رفتم و هم آنکارا، با توجه به برآوردی که دارم اینکه آنکارا به توریستی ها، راحت تر ویزا داد. چون تو ایروان خیلیها رو دیدم که توریستی درجا ریجکت شده بودن. محیط و روال اداری دقیقا مثله ایروان بود. ( تو تاپیک ایروان کاملا توضیح دادم) اما اینجا یک مدرک بیشتر گرفت و اونم ریز نمرات دانشگاهم بود. تو ایروان اینو ازم نخواستن.
    روز مصاحبه 6 یا 7 نفر ترک بودن. باورتون نمیشه میانگین سنیشون به زور به 25 سال میرسید. یک پسر 19 ساله و یک دختر 21 ساله رو دیدم که می خواستن برن آمریکا برای ویزای کاری!!! باورتون نمیشه مصاحبشون زیر 1 دقیقه بود و به همه ی اونا ( 6 یا 7 تا ترک) درجا ویزا رو داد.تو دلم گفتم ای ول اعتبار پاسپورت ترکی
    البته مصاحبه کننده ی ترک ها با ایرانی ها فرق داشت. ما با اینکه ساعت 1:15 وقتمون بود تا 3:15 منتظر بودیم که ترک ها مصاحبه بشن. مصاحبه ما ایرانی ها شروع شد. یک خانم میانسال که همسرشون فوت کرده بود و می خواست بره پسرشون رو ببینه کلیرنس خورد. بعدش که زوج میانسال که آقاهه استاد دانشگاه شریف بود و سربازیش سپاه بود و همسرشون معلم مدرسه بودن می خواستن برن پسر و دخترشون رو ببینن. پسرشون تو دانشگاه نیویورک بود و دخترشون اونور آمریکا یکی از دانشگاه های کالیفرنیا بود. که کلیرنس خوردن( بسیااااار خانواده محترمی بودن و حتی تو هواپیما کلی بهم دلداری دادن)
    بعدش آقای alonestamir که شرایطشون رو توضیح دادن و کلیرنس خوردن
    و بعدش من که تنها اف1 اون روز بودم .
    واقعاً فقط و فقط عمیقاً میتونم اظهار تاسف و ناراحتی کنم برای شما دوست عزیزم!

کاش می گفتین که ایروان در جواب ریجکتتون چی گفته؟! و با چه بندی ریجکت کرده؟! و این که چرا فکر می کنید دست گل دوستتون باعث ریجکت شده؟ خیلی عجیبه ... چرا به خاطر کار آموزی باید رد کنند؟!

نکته بعدی این که اصلاً نا امید نشو! اگر می تونی فاندت رو از 60 به 100% برسون و دوباره از ترکیه اقدام کن! اندفع می خوری به آفیسر مرد و اون خیلی منطقی تره! ببین عزیز جان این دختره کلاً سابقه داشته که کسایی که از جای دیگه رد شدند رو رد کنه! ولی از طرفی 4 و 10 بار ریجکت حتی بدون فاند هم بوده که پسره اکسپتشون کرده!

من اصلاً کیس شما رو با همین فاند ناقص ضعیف نمیدونم! اصلاً عقب نشینی نکن! ناامید نشو!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Senior Member

من تو صفحه زیر گفتم که یکی از مدارک روز مصاحبه Evidence of ties to your home country که نمونه آن ownership of property هست ٬ ولی به من گفتن مهم نیست!!! امیدوارم مصاحبه بعدی موفق باشید و ویزا را بگیرید و خبرش را بدید. میتونید بیشتر توضیح بدید دوره کار آموزی مگر چی بوده که باعث ریجکت شده؟
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%D9%87/page357

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    من تو صفحه زیر گفتم که یکی از مدارک روز مصاحبه Evidence of ties to your home country که نمونه آن ownership of property هست ٬ ولی به من گفتن مهم نیست!!! امیدوارم مصاحبه بعدی موفق باشید و ویزا را بگیرید و خبرش را بدید. میتونید بیشتر توضیح بدید دوره کار آموزی مگر چی بوده که باعث ریجکت شده؟
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%D9%87/page357
    من با ایشون صحبت کردم! این بهونه tie برای دانشجو الکیه! مطمئن باشید اگر سند هم نشون میدادند فرقی نمیکرد!!! اون بیشتر برای توریستی هاست!

این دوستمون برای tie جاب آفر هم نشون داده که گفته تو این دو هفته جور کردی فایده نداره! در ضمن مشکل ایروانشون رو هم صحبت کردم باهاشون... قضیه چیز دیگه ای بیشتر از نظر من! فعلاً نمیگم تا خودشون بگن! ولی جای نگرانی نداره!!! اگر خودشون اجازه دادن من نظرم رو کامل میدم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

Hey, my dear friend, you should not gonna be upset at all... Please take a look at HERE and read my FOUR TIME interview story. Then, reapply for Ankara and be sure that black hair lady won't interview with you any more. Be confident and never give up! (That's what I've done and got my visa in the FOURTH

Good Luck!
    ویرایش توسط Visible : March 18th, 2014 در ساعت 11:39 PM

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

برای ویزای اف2،فرد اف 2 باید روز مصاحبه و قبل از ورود مدارکش رو جداگانه تحویل بده؟مدارک چی ها هستن؟اگر همون لیست 20 بندی باشه که بعضی هاشون رو که اف 2 نداره (مثلا ریز نمرات،BS،نامه پذیرش دانشگاه که برای اف1 صادر شده).
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

با سلام. من از آنکارا ریپورت می کنم. امروز من 10:10 دیقه دم سفارت بودم. هیچ کس نبود و همه کارها راحت انجام شد. داخل که رفتم نزدیک 7-8 شهروند ترکیه بودم و بعدش ی خانواده ایرانی اومدن زن و شوهر با دو تا دختر. بعد از انگشت نگاری اولین کیس ترکیه ای رو مرد بلوند صدا کرد. بعدش در کمال تعجب خانم جوان مو سیاه منو صدا کرد (فک می کردم نفر آخر مصاحبه شم). شایدم میخواستن از دست من و توریستیا خلاص شن و به شهروندای ترکیه برسن. برخلاف گفته های دوستان آفیسر خانم زیاد هم گیر نبود و قشنگ به حرفام گوش میداد و حتی تشویقم می کرد. مصاحبه من 7 دقیقه طول کشید. 3 ساعت بعد هم 16 تا سوال رو برام فرستادن. خودش هم در طی مصاحبه گفت که می فرستیم. موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)