صفحه 53 از 77 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

زیاد مته به خشخاش نذار...
    من یکی از دوستانو میشناختم که با ایمیلی با پسوند یک شرکت نظامی (منظورم @...) اقدام کرد برای ویزا و درجا مالتی گرفت. نگران نباش.

نقل قول نوشته اصلی توسط redlight432 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    من کلیرنس خوردم و آفیسر از من درباره اینکه شرکت قبلیم به کجاها محصول میفروخته سوال پرسید. منم گفتم جاهای معمولی.الان که سایت شرکتمو چک کردم توی صورت مالی سالیانش اسم یه خریدار کوچیک ولی نظامی هست.
    سوالم اینه که آیا امکان داره اینو بفهمن و بش گیر بدن؟

Junior Member

خب آخه سوال چی بپرسم ازشون؟
    من رشته م کامپیوتر هست.
    روز مصاحبه هم افیسر هیچی نپرسید ازم فقط گفت کارت چیه و کجا خوندی تموم شه چیکار میکنی و فقط داشت تایپ میکرد..حالا چی رو تایپ میکرد نمیدونم! چون چیزی هم نپرسیده بود.توضیح من هم در اون حدی که اون هییییییییی تایپ میکرد طولانی نبود..نگاهی هم به روزمه هم ننداخت.فقط هم رزومه و اس او پی و آر پی رو گرفت!
    نقل قول نوشته اصلی توسط radmanesh90 نمایش پست ها
    یک سوال ساده مشکلی پیش نمیاره... اما اگه رشته تون رو میگفتید بهتر میشد تصمیم گرفت...

نگران نباش.
    من رشته ی کامپیوتر ساینس و مهندسی کامپیوتر میشناسم که 16 سوال رو براش نفرستادن. پس اگر که برات نفرستادن و آفیسر محترم و یا محترمه حرفی نزده، پس مشکلی نیست...
    معمولا اگر زیاد روی رشته ی مهندسی پافشاری نکرده باشید و یا خیلی رزومه ی خوبی تحویل سفارت داده باشید مشکلی پیش نمیاد...
    کار آفیسر هم همین تایپ کردنه دیگه. کار دیگه ای نمیکنه و بقیه شو توی کلیرنس چک میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sana65 نمایش پست ها
    خب آخه سوال چی بپرسم ازشون؟
    من رشته م کامپیوتر هست.
    روز مصاحبه هم افیسر هیچی نپرسید ازم فقط گفت کارت چیه و کجا خوندی تموم شه چیکار میکنی و فقط داشت تایپ میکرد..حالا چی رو تایپ میکرد نمیدونم! چون چیزی هم نپرسیده بود.توضیح من هم در اون حدی که اون هییییییییی تایپ میکرد طولانی نبود..نگاهی هم به روزمه هم ننداخت.فقط هم رزومه و اس او پی و آر پی رو گرفت!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط radmanesh90 نمایش پست ها
    نگران نباش.
    من رشته ی کامپیوتر ساینس و مهندسی کامپیوتر میشناسم که 16 سوال رو براش نفرستادن. پس اگر که برات نفرستادن و آفیسر محترم و یا محترمه حرفی نزده، پس مشکلی نیست...
    معمولا اگر زیاد روی رشته ی مهندسی پافشاری نکرده باشید و یا خیلی رزومه ی خوبی تحویل سفارت داده باشید مشکلی پیش نمیاد...
    کار آفیسر هم همین تایپ کردنه دیگه. کار دیگه ای نمیکنه و بقیه شو توی کلیرنس چک میکنه.
    سلام من رشتم عمرانه و 16 سوال رو دریافت نکردم تازه روز مصاحبه همه مدارک رو بهم برگردوند حتی CV و SOP. این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟ خیلی نگرانم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjazayeri نمایش پست ها
    1- ضرورت نداره
    2- بزنید هم 99% جواب نمیدن
    3- خیلیا هستن و بودن که شرایطشون مثل شما بوده
    ممنون
    حالا اونهایی که مثل من بودن ریجکت شدن یا ویزا گرفتن؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gggggg نمایش پست ها
    ممنون
    حالا اونهایی که مثل من بودن ریجکت شدن یا ویزا گرفتن؟؟؟؟؟
    برخی گرفتن و برخی هنوز منتظرن. ریجکت رو راستش یادم نمیاد ولی فکر نکنم
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

دوست عزیز،
    من 4 بار سفارت بودم و برای کیس دانشجویی. هر 4 بار هم دوستان عمرانی با بنده بودن و در آنکارا 2مورد و در تاشکند و دوبی هم 4 مورد درجا گرفتند سال پیش. من نه طرفداری هر سفارتی رو انجام میدم و نه میگم که چی خوبه و چی بده...
    هر کسی در انتخاب سفارت مختاره. حالا هر چقدر که شما و یا من از انتخاب این سفارت ناراحت و یا خوشحال باشیم تصمیم با خودمونه... من نمیدونم که حالا چرا از این سفارت ناراحت هستید...
    بله امسال بقیه ی سفارت ها ترکوندند. امروز دوست مکانیکی من که توی عشق آباد مصاحبه داشت دقیقا همزمان با من، کلیر شدند... اما سفارت آنکارا تغییری نکرده.
    دوست عزیزمون هم صحیح گفتند. اینجا جای این بحث ها نیست.

موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedram_m88 نمایش پست ها
    فايدش وفتی مشخص میشه که اطلاعات غلط منجر به تصميم گيری اشتباه میشه. اکی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedram_m88 نمایش پست ها
    بله عزيزم. اطلاعات غير دقيق و غلط!! که بر مبنای چند کیس محدوده!!! برداشت غلط!!!!!!!!!!! سوال دوستمون هم کاملا خونده شده بوده. شما که می فرماييد برمبنای تجربه....، که حتما اينجور که می فرماييد تجربه زيادی هم داريد، خب تجربه کوچک چندساله ما اين حرفایی که شما ميرنی رو متاسفانه تاييد نمی کنه. حالا يکیش در مورد رشته ها حالا به قول شما معماری عمران. يا مثلا در مورد تعداد و نحوه کليرنس ها، که حالا دونفر امدن اطلاع رسانی کردن برمبنای همون قضاوت شده و اطلاعات غلط داده شده. در حاای که به قول دوستانمون مثلا ده نفر نيومدن بگن. چون اگه بخونيد نوشته دوستمون هم گفته بودن فقط 55 نفر اعلام کردن. پس بقيه که خیلی بیشترن چی میشه. خب پس نتيجه گيری نکنيد که ديده شده بعضی نتيجه گيریا يا اطلاعات نادرست هزينه گذاشته دست بچه ها. شايد اگه بسياری اطلاغات نا بجا در اينجا نبود سفارت خانه بهتری انتخاب ميکردیم. کسی اینجا داغ نمی کنه و قصد و غرضی در کار نیست. گفتم قصد همه کمکه. ممنونم.

سلام دوستان
    یه سوال!
    Educational Exemption برای آنکارا دقیقا چه مدرکیه؟
    منظورشون چیه؟
    من هیچ اطلاعی ازش ندارم

بله من خانم هستم
    ممنون از جواب دوستان
    خیالم راحت شد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام دوستان
    من 4 Jun آنکارا مصاحبه کردم خواستم تجربم رو بگم. واسه من یه سری اتفاقات عجیب پش اومد.... من رشتم عمرانه و برای دکترا دارم میرم با فاند. سربازیم معفیت کفالت دارم و خلاصه هیچ نکته مشکوک و مورد داری تو سابقم نبود. مشکلی ک برای من پیش اومد I20 من بود و ویزام. اصولا i20 رو رو برگه Letter چاپ میکنند و امضا داره و ... اما I20 من (که خیلی نرمال از امریکا به دستم رسید به همراه بروشور و دانشگاه و ..) رو برگه A4 بود، یک رو پرینت شده بود و هیچ امضا و یا خط دست نویسی روش نبود! همه اطلاعات چاپ شده بود. من نمیدونستم این موضوع غیر طبیعیه تا اینکه I20 بچه ها تو ترکیه رو دیدم و خلاصه فهمیدم I20 من ممکنه مشکل داشته باشه. دیگه اونجا از دستم کاری بر نمی اومد و خلاصه رفتم مصاحبه با افیسر مرد مو بور. مصاحبه خوب پیش رفت و یک سری سوال تیپیک پرسید ازم من و درجا مالتی بهم داد و هیچ سوالی هم در خصوص I20 عجیبم نکرد. وقتی 5 روز بعد رفتم ویزامو بگیرم از پست، دیدم انتهای ویزا اسم دانشگاه ذکر نشده و این خیلی عجیب بود!!! همون جا رفتم سفارت به افسر دم در (یک خانم جوون ترک بود) ویزامو نشون دادم.. اون هم خیلی تعجب کرد و گفت این موضوع ایراد داره... برگه I20 و پاسپورت من رو گرفت و گفت امروز ساعت 4 بیا اینجا و اسم من رو یادداشت کرد تو لیست. ساعت 4 رفتم و از باجه بیرون ورودی ساختمان سفارت (همون جایی که DS 160 رو میگیرن) خودمو معرفی کردم و پاسپورتمو گرفتم. ویزای قبلی من مهر کنسلی روش خورده و ویزای جدید صادر شده بود که این دفعه همه چیزش درست بود. دوستان توصیم اینه که اولا اگر دیدید چیزی ایراد داره اول آرامش خودتونو حفظ کنید... ثانیا حتما ویزاتونو دبل چک کنید.
    حالا من چنتا سوال هم دارم.. اولا اینکه فکر میکنید این I20 (که دوبار هم بررسی شد تو سفارت) ممکنه تو فرودگاه تو آمریکا مشکل ایجاد کنه برام از لحاظ اینکه امضا نداره و ...؟ به دانشگاه بگم؟ یا اینکه i20 جدید اگه بیاد سویسش فرق میکنه و دوباره باید برم ویزا ؟
    ثانیا این مهر کنسلی واسم دردسر ایجاد میکنه؟ کسی نمیدونه ک واسه چی کنسلش کردن... و اینکه فکر میکنید این قضایای پیش اومده (مشکل I20 و مشکل ویزا) به هم ارتباط دارن یا هر دو بد شانسی من هستند؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)