صفحه 55 از 77 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط vsphere نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ
    در مورد کیفیت نمرات و معدلتون موقع مصاحبه نظری دادن؟
    اگر هم ممکنه بفرمایین معدلتون چند بود؟
    کیفیت معدل و نمرات جزو موارد مهم برای سفارت نیست. در خیلی از مواقع اصلا چیزی در این مورد هم نمی پرسند. پیشنهاد می کنم اون فایل مربوط به سوالات متداول سفارت رو مطالعه کنید به صورت تقریبی دستتون میاد که چه سوالاتی پرسیده میشه.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational Science - SDSU

سلام خدمت تمامی همراهان سایت و دوستان خوبم در گروه 7+1 !

جناب رانکوهی توضیحات شرح ماوقع رو در روز 11 Jun دادن و من هم به نوبه خودم یه سری توضیحات رو میدم.
    پروسه کاری دقیقا هموجوری بود که بقیه دوستان قبلا گفته بودن و مثل اینکه دیگه اون پوشه که مدراک رو باید داخلش بذارین جا افتاده و همه از اون استفاده می کنن.
    من PhD کامپیوتر (Computer Science) در رشته شبکه های بیسیم به صورت فول فاند بودم که با 3 تا سوال در مورد 1- دانشگاه مقصد، 2- نوع شبکه های بیسیم که کار می کنی و 3- اینکه مشتری های کاری شما (باتوجه به سابقه کار) کیا بودن، سوالاش رو تموم کرد. البته همون اول گفت مدارکتت رو بده که من هم هرچی داشتم یه جا بهش دادم! اعم از ریزنمرات لیسانس و ارشد، RP، SOP، CV و Admission letter ، اونم فقط Admission letter رو نیگاه کرد و از روش تایپ کرد و همه رو پیش خودش نگه داشت و بهم بر نگردوند و برگه زرد رو داد دستم و گفت کیس شما به بررسی بیشتر نیاز داره.

من دو تا سوال ازش پرسیدم، یکی در مورد زمان مشخص شدن کلیرنس که خیلی دوستانه جواب داد که معولا تا حدود یکماه جوابش مشخص میشه ، و سوال دوم هم در مورد سینگل یا مالتیپل بودن ویزا سوال کردم که گفت به احتمال زیاد سینگل هست ولی ما سعی میکنیم که با توجه به شرایط اگه مقدور باشه مالتیپل بدیم.

نکته ها:
    - روز بعدش که من رسیدم خونه 16 سوال رو برام ایمیل کردن (برام واقعا عجیب بود چون جواب تمام 16 سوال رو از قبل بهشون دادم و روز مصاحبه تحویل دادم، اینجور که معلومه اصلا روال خاصی نداره و یه پروسه طبیعی سفارته)، از بقیه اعضای گروه 7+1 هم که پرسیدم برای حداقل 3 نفر دیگه هم سوال ها ارسال شده تا این لحظه، بعضی ها مثل من درجا بعدش و بعضی دیگه با 2 روز تاخیر.
    - اکثر دوستان مستر بودن اعم از بافاند و بی فاند، ریجکت شده از دبی و یا دفعه اولی همه کلیرنس خوردن.
    - قاعده و قانون خاصی در مورد مدارکی که ازتون می گیره برای بررسی و مدارکی که ازتون می خواد و مدارکی که نگه می داره نداره، تمام شرایط در گروه 7+1 بود. از یکی خواستن، از یکی نخواستن، مدارک منو نگه داشتن، مدارک یه سری رو برگردوندند و ...
    - زمان راه انداختن کار خیلی سریع بود و من به اول نفر بودم که اسمم اعلام شده و با یه اقای مو مشکی کم پشت، نسبتا لاغر و عینکی مصاحبه شدم
    - من خیلی نمی دونم ولی مثل اینکه یه خانمی هم هست که همه از دستش شاکی هستن! اون مرخصی بود و زمان مصاحبه روز سه شنبه و چهارشنبه نبود!

- همون جور که دوستم جناب رانکوهی گفتن، تنها کسی که درجا گرفت همسفری بنده بودن که هنوز ترکیه هست و دیروز جمعه بعد از ظهر ویزاش آماده شده و گرفته (دو روزه) فردا بر می گرده، ایشون هم عمران محیط زیست و فول فاند TA بودن و یه نامه خوبی هم از رئیس دیپارتمان داشتن. ایشالا خودش میاد تجربش رو میگه.
    - یه خانم دیگه هم روز مصاحبه ما بودن که از قلم افتادن و ما تو هتل قبل و بعد مصاحبه با هم صحبت کردیم برای مستر دوم اقدام کرده و بدون فاند بودن، مستر اولشون دانشگاه تهران بود در رشته مدیریت (خیلی مطمئن نیستم) که ایشون هم درجا ویزاشون رو گرفتن (خیلی خوشحال بودن)!
    - افراد زیادی هم برای پیک آپ میان ، یه مورد بود که 20 روزه کلیر شده بود بنابراین چون اینجا پست نمی ذارن دلیل نمیشه که سفارت دیر کلیر می کنه.
    - یه نکته خیلی مهم هم به همه دوستانی می گم که مثل من PhD و فول فاند هستند: به نظر من آنکارا رو برای مصاحبه انتخاب نکنین و برین دبی ، چون درصد کلیرینس در رشته های مهندسی بسیار بالاست و نکته ای که وجود داره اینه که وقتی کلیرینس شما Approve میشه باید حتما خودتون برین و ویزا رو پیک آپ کنین و شخص دیگه ای رو قبول نمی کنن (قبلا وکالت نامه قبول می کردن ولی دیگه قبول نمی کنن). این باعث میشه که یه سفر حداقل 5 روز دوباره به انکارا داشته باشین و متحمل هزینه بشین. در صورتی که دبی هم شرایط بسیار مشابهی رو برای دانشجویانی نزدیک به شرایط من داره که کلیرینس می خورن اما در هنگام گرفتن ویزا به راحتی می تونین بدین یه شرکت براتون Pick up رو به راحتی انجام بده. اگر خود من این رو می دونستم دبی می رفتم و با وسوسه گرفتن درجا راهی انکارا نمی شدم !

برای همه دوستان گروه 7+1 و همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم.
    از دوست عزیزم جناب هایزنبرگ هم به خاطر راهنماییشان صمیمانه تشکر می کنم. (شده مثل خانواده رجبی تو تیتراژ پایانی! همیشه هست )
    موفق باشین
    ویرایش توسط kasper : June 14th, 2014 در ساعت 02:50 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental Eng

سلام به همگی،
    من 10 June مصاحبه داشتم، اولین نفر هم بودم. کلا آنطور که متوجه شدم آنروز 4 نفر درجا approved شدن و سایر دوستان Clearance خوردن و 1 نفر ریجکت.
    در حد 1 دقیقه و نیم مدت زمان مصاحبه بود.
    سوالات: 1. دکترا در چه زمینه می خواهید فعالیت کنید؟ 2. گرفتن پوشه.
    3. بعد از تحصیل هدفتون چی هست؟ 4. case شما به بررسی بیشتر نیاز داره.
    علی رغم اینکه رشته من حساس نبود (Environmental Engineering) من هم Clearance خوردم. پرسیدم من دوماه دیگه کلاسم شروع میشه و نامه Late Arrival نیاز هست، فقط گفتن با دانشگاه مکاتبه داشته باشید اما ما سعی می کنیم در اولین فرصت نتیجه را بهتون اعلام کنیم. همان روز هم 16 تا سوال را برام فرستادند.
    همین. امیدوارم همگی دوستان موفق و پیروز یاشند. به امید نتایج خوب برای Clearance.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1987 نمایش پست ها
    شما وضع پیشینه کار و سربازی و فامیل تو آمریکا اونجا چطور هست؟ کالیفرنیا میخواستید برید؟ معمولا این هزینه یا سوشال تای! بهانه است برا تصمیمشون.
    کارم شخصی، سربازی معاف کفالت، هیچ فامیلی در امریکا ندارم. یوتا می خواستم برم.

سلام من 3 June مصاحبه داشتم با یه آقای لاغر عینکی . رشته ام مستر مهندسی کامپیوتر بدون فاند - و درجا ویزای مالتی گرفتم. سوالایی که پرسید : چه دانشگاه های دیگه ای اقدام کردی ؟ واسه کدوم school ها؟ از کدوم پذیرش گرفتی؟ بعد از اینکه درست تموم شد میخوای چیکار کنی؟ کی ساپورت مالی میکنه؟ چیکارس ؟
    به نظرم اینکه محکم صحبت کنی و به صورت آفیسر نگاه کنی تاثیر خیلی خوبی میزاره( و اینکه وقتی پاتو تو سفارت میزاری تمام استرست از بین میره)
    در ضمن از من هیچ مدرکی حتی sop, cv, BS نگرف . من مقاله هم داشتم درباره اونم چیزی نپرسید

از بچه های اپلای ابرود و جناب هایزنبرگ هم برای کمک های زیادشون تشکر میکنم

Junior Member vsphere آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط minaeinakian نمایش پست ها
    سلام من 3 June مصاحبه داشتم با یه آقای لاغر عینکی . رشته ام مستر مهندسی کامپیوتر بدون فاند - و درجا ویزای مالتی گرفتم. سوالایی که پرسید : چه دانشگاه های دیگه ای اقدام کردی ؟ واسه کدوم school ها؟ از کدوم پذیرش گرفتی؟ بعد از اینکه درست تموم شد میخوای چیکار کنی؟ کی ساپورت مالی میکنه؟ چیکارس ؟
    به نظرم اینکه محکم صحبت کنی و به صورت آفیسر نگاه کنی تاثیر خیلی خوبی میزاره( و اینکه وقتی پاتو تو سفارت میزاری تمام استرست از بین میره)
    در ضمن از من هیچ مدرکی حتی sop, cv, BS نگرف . من مقاله هم داشتم درباره اونم چیزی نپرسید

از بچه های اپلای ابرود و جناب هایزنبرگ هم برای کمک های زیادشون تشکر میکنم
    ای ول
    تبریک
    راستی سابقه کار داشتین؟ رنکینگ دانشگاه تون خیلی خوب؟ در مورد معدلتون اگه ممکنه ی توضیحی بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط vsphere نمایش پست ها
    ای ول
    تبریک
    راستی سابقه کار داشتین؟ رنکینگ دانشگاه تون خیلی خوب؟ در مورد معدلتون اگه ممکنه ی توضیحی بدین.
    مرسی
    6 ماه سابقه کار داشتم . دانشگاهم Illinois institute of technology معدلمم اصلا تعریفی نداره 15

Junior Member

سلام
    منم از بچه های 11جون (بیوسیستم) هستم! آفیسر چیزی در مورد 16سوال به من نگفت و مدارکم رو ازم نگرفت. تمام مدارکی رو هم که دم در گرفته بودن(آی 20 و ریزنمره و ...) بهم پس داد. بهش گفتم ریسرچ پلن هم دارم ولی فقط از خودم در مورد کاری که قراره انجام بدم پرسید. سابقه کاری داشتم، در مورد اون هم سوال پرسید. روز بعدش یعنی 12جون صبح سوالات رو برام ارسال کرده بودن و من 13جون جوابارو براشون ارسال کردم و ایمیل تشکر گرفتم و البته همون روز یک ایمیل دیگه هم گرفتم که گفته بود شما آپدیت شدید. راست میگفت، تو سایت آنکارا آپدیت شده بودم! :دی

روند مصاحبه خیلی عادی بود ولی مشخصا تو ذوقم خورد که درجا ندادن :دی مورد حساسی نداشتم، آی کانتکت رو هم به اندازه کافی داشتم، استرس هم به قول دوستان داخل سفارت از بین میره کلن. ولی تصمیم گرفته شده بود که کلیرنس بدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط unanimous نمایش پست ها
    سلام
    به تازگی کسی بوده که آنکارا با معماری ریجکت شده باشه یا کلیرنس طولانی حورده باشه؟
    در پست های همین تاپیک اگه با حوصله بخونید یکی از بچه ها در تجارب روز مصاحبه اش عنوان کرده که یک حانم که تشریف میبردنذ ucla ریجکت شدند در همون مصاحبه . من هم خودم الان دارم بازه کلیرنس رو تجربه میکنم.

Junior Member

دوستان من امروز آنكارا مساحبه داشتم، مهمترين تجربه من اين بود كه مهمترين فاكتور مصاحبه صداقت، خونسردي و اعتماد به نفس هست. حتي اگه به نظر خودتون مشكلي توي پروندتون هست آمادگي اين رو داشته باشيد كه خيلي آروم و با اعتماد به نفس توضيحش بديد و فقط به سوالايي كه پرسيده مي شه جواب بديد. توضيحات اضافه و پٓنيك وار (panic!) نديد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)