صفحه 56 از 77 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام به همه دوستان
    من امروز مصاحبه داشتم. مهندسی مواد بودم و کلییر خوردم. توی بچه های امروز ریجکتی اصلا نبود)) 3 تا ویزای درجا داشتیم(کامپیوتر، تئاتر، و تاریخ) بقه یعنی دوتا برق و یک دونه شیمی با لیسانس نفت و یک دونه عمران و منو یک دونه موادی دیگه همه کلییر خوردیم. یه زن و شوهرم بودن که میخواستن رینیو کنند و کلییر خوردن.
    سوالها بدین قرار بود:
    سلام، حالت خوبه؟
    چرا این دانشگاه؟
    از جای دیگه هم پذیرش گرفتی؟
    لیسانس و ارشدت روی چی کار کردی؟
    برگردی میخوای چی کار کنی؟
    کی ساپورتت میکنه؟
    هرچی میگفتم فقط تند تند تایپ میکرد. بعد یه لغت تخصصی گفتم که نفهمید کلی روی اون خندیدیم. من باجه 6 بودم که یه آقای جوون بلوند بود. کلا هم قبل از اینکه برید یه صف هست جلوی در که در نهایت میگه مثلا 1 و 1:15 بیان جلو ولی اینکه کی زودتر باشه باز براسا همون صفه. موقع شماره گرفتن حواستون باشه که پیشوند شمارتون 3 هست یعنی مصاحبه دانشجویی به زبان انگلیس. توی سالن حواستون به برد روبرو باشه که شماره هارو اونجا میزنه، صدا نمیکنه شمارتونو.

نقل قول نوشته اصلی توسط admo نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من امروز مصاحبه داشتم. مهندسی مواد بودم و کلییر خوردم. توی بچه های امروز ریجکتی اصلا نبود)) 3 تا ویزای درجا داشتیم(کامپیوتر، تئاتر، و تاریخ) بقه یعنی دوتا برق و یک دونه شیمی با لیسانس نفت و یک دونه عمران و منو یک دونه موادی دیگه همه کلییر خوردیم. یه زن و شوهرم بودن که میخواستن رینیو کنند و کلییر خوردن.
    سوالها بدین قرار بود:
    سلام، حالت خوبه؟
    چرا این دانشگاه؟
    از جای دیگه هم پذیرش گرفتی؟
    لیسانس و ارشدت روی چی کار کردی؟
    برگردی میخوای چی کار کنی؟
    کی ساپورتت میکنه؟
    هرچی میگفتم فقط تند تند تایپ میکرد. بعد یه لغت تخصصی گفتم که نفهمید کلی روی اون خندیدیم. من باجه 6 بودم که یه آقای جوون بلوند بود. کلا هم قبل از اینکه برید یه صف هست جلوی در که در نهایت میگه مثلا 1 و 1:15 بیان جلو ولی اینکه کی زودتر باشه باز براسا همون صفه. موقع شماره گرفتن حواستون باشه که پیشوند شمارتون 3 هست یعنی مصاحبه دانشجویی به زبان انگلیس. توی سالن حواستون به برد روبرو باشه که شماره هارو اونجا میزنه، صدا نمیکنه شمارتونو.
    سلام تبریک میگم. مستر بودید همتون یا پی اچ دی؟ بی فاند یا با فاند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Lighting Design . NYU

سلام من امروز 17 جون مصاحبه داشتم. جو سفارت بسیار مثبت بود و هیچ چیز مُسترسی (استراس زایی) وجود نداشت!
    من برای رشته طراحی نور برای تئاتر از دانشگاه NYU پذیرش داشتم و بصورت درجا با ویزای من موافق شد. البته یادم رفت بپرسم مالتی یا سینگل!!
    خلاصه ماجرا:
    بعد از ورود و فینگرپرینت و اینا رفتیم تو سالن. همتون هم میدونید خانم فینگرپرینت بسیار آدم باحالیه.
    باجه 6 منو صدا کرد برای مصاحبه. یه آقایی با مو و ریش قهوه ای و چشمای تیره.

- چه رشته ای میخونی؟ *طراحی نور برای تئاتر (مستر)
    - توی I-20 یه چیز دیگه نوشته شده! *من این سؤالو از مسئول دانشگاه پرسیده بودم. اونم گفته این طبیعیه و دیتابیس I-20 خیلی کلی تره و آفیسرها با این موضوع آشنا هستند. از ایمیلم پرینت دارم. (و نشونش دادم.) بعدش گفتم: من از چند جای دیگه هم پذیرش دارم برای همین رشته و همین عنوان. میخاید ببینید؟ گفت نه!
    - رضا! لیسانس و فوقت کارگردانی تئاتر بوده؟ (داشت مدارکمو نگاه میکرد) * بله
    - کدوم دانشگاه بودی تو ایران؟ * دانشگاه هنر (فوق) - دانشگاه آزاد (لیسانس)
    - از کجاها پذیرش گرفتی؟ *UCALو Boston و Calarts .
    - چرا میری NYU؟ *خودتون بهتر میدونید نیویورک شهر تئاتر و برادوی ئه. اما کالیفرنیا بیشتر به سمت هالیووده. من ترجیحم تئاتر بوده.
    - چرا سربازی معاف شدی؟ *به خاطر عینکی بودنم!
    - تبریک میگم! (با لبخند)
    (مدارکمو پس داد. پاسپورتو و Ds-160 رو پیچید بهم و گذاشت کنار)
    - ویزات صادر شد. 4-5 روزه دیگه میتونی از پست بگیریش. * مرسی از وقتی که گذاشتین.

این بود کل ماجرا! کلن امروز همه خوشحال اومدن بیرون از سفارت. امیدوارم همتون زود بگیرید و برید پی کارتون!
    مرسی از همه بچه هایی که تجربه هاشونو به بقیه هم میگن.

Junior Member

سلام
    من همون 1 از گروه 7+1 روز 11 جونم!

روند مصاحبه دقیقا همونی بود که دوستان تا الان گفتن. قبل مصاحبه خیلی استرس داشتم اما تو سفارت همه ترسم ریخته بود. با این حال چندجا تپق زدم، اما جای نگرانی نیست، مصاحبه کننده درک میکنه که شما استرس دارین.
    سوالایی که ازم پرسید:
    1. رشته ت چیه؟ که گفتم عمران- محیط زیست
    2. چرا محیط زیست رو انتخاب کردی؟
    3. کی ساپورتت میکنه؟ گفتم دانشگاه
    4. برگردی ایران چی کار می کنی؟ گفتم جاب آفر دارم
    که نهایتا پرسید اون جایی که ازش جاب آفر داری چیکار میکنه دقیقا.
    CV و SOP و RP و Offer Letter و Admission Letter رو تو پاکت داده بودم بهش که نگاهشون نکرد. فقط چند بار با دقت معدلم رو نگاه کرد که چون معدلم خوب بود فکر کنم روش تاثیر مثبت گذاشت. مدارکم رو بهم پس داد، یه ذره مکث کرد که داشتم دیگه غش می کردم اون لحظه و در آخر بهم برگه سفید رو داد و گفت 5 روز دیگه بیا ویزاتو بگیر. البته مصاحبه م 4شنبه بود و ویزام جمعه رفت پست که گرفتمش.

و باید بگم که الان شرکت ها یه مقدار قابل اعتماد نیستن و دوستانی بودن که آنکارا نبودن و خودشون برای Pick Up رفتن. در هر صورت من که از آنکارا راضی بودم. هم سفرهای خیلی خوبی هم داشتم :-) با تشکر از اپلای ابراد

Junior Member

همه جور بودیم. من پی اچ دی با فاند. بودم ولی مستر بودن اکثرا) موفق باشید...

Junior Member

سلام،منم اون یکی موادی 17 جون هستم ، برای مستر میرم و فاند ندارم. خالم هم تو همون ایالتی که میرم هست و بانک استیتمنتم بیشترش از پدرم و بقیش از خالم هست.
    من هم بخاطر موادی بودن و هم بخاطر داشتن فامیل خیلی استرس داشتم، مصاحبم با آقای مو مشکی بود که جدیم بود خیلی. سوالایی که ازم پرسید این بود که چرا این دانشگاه؟ که من به جز خوب بودن دانشگاه یک دلیل خانوادگی هم برای نزدیک بودن به خالم گفتم خودم. بعد پرسید میخوای اونجا رو چی کار کنی . اینجا چه تحقیقاتی کردی؟ که گفتم فقط پروژه لیسانسم بود که گفت ok و نذاشت بگم رو چی بود، هرچند که تو رزومم هست. پرسید بعدش میخوای چیکار کنی؟ و کی ساپورتت میکنه که حتی بانک استیتمنتام رو ندید. بعدم برگه زردو دادو گفت باید یکم بیشتر بررسی شه، برو از تو سایت چک کن
    نسبت به چیزی که فک میکردم خیلی بهتر بود، و همونطور که بچه هام گفتن اونروز هیچکس ریجکت نشد
    از اپلای ابرودم واسه همه کمک هایی که تو این مدت بهم کرد ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University Of Tehran

سلام

من روز چهارشنبه 18 جون مصاحبه داشتم ، تجربم رو از روز مصاحبه مینویسم امیدوارم به درد بقیه بخوره...
    کیس من یه مقدار خاص بود البته ، اولا رشته لیسانسم مهندسی شیمی بود و برای ارشد مکانیک داشتم میرفتم ، فاندم از نوع TA و پارشیال بود، دوتا از برادرهام هم امریکا بودند
    من به اتفاق دو تا از دوستان دیگه ، روز 17 جون رفتیم سفارت و از نتیجه دوستان 17 جون هم کاملا مطلع بودیم.
    روز ما هم روند مصاحبه دقیقا همونطوری بود که چندین بار ذکر شده اینجا ، برخورد کادر سفارت بسیار خوب بود ، روز مصاحبه ما علاوه بر کیس های متداول دانشجویی کیس های خاص ریترنینگ ، J-1 و افراد خاص هم بودن بینمون ، که به جز یه خانوم که واسه توریستی میرفتند که در جا ریجکت شدن متاسفانه و یه خانوم دیگه که فیزیوتراپی بود رشتشون و درجا گرفتن تا جایی که من اطلاع دارم به بقیه دانشجو ها برگه زرد دادن...
    یه جورایی به نظر میومد آماده بود برگه زرد هامون و یکی یکی بهمون دادشون تقریبا...

سوالهایی که از من پرسید اینا بود:
    -لطفا پوشه مدارک تکمیلیت رو بده
    قراره بری فلان دانشگاه چی بخونی:مکانیک
    چه گرایشی از مکانیک رو قراره بخونی: هنوز مشخص نیست ولی به فلان و فلان علاقه دارم
    این تز لیسانست که اینجا نوشتی چه کاربردهایی داره؟ بش توضیح دادم و چندتا مثال زدم
    بعد اینکه درست تموم شد میخوای چه کار کنی؟ منم گفتم میخوای دکترا بگیرم و استاد دانشگاه شم

اینجا برگه زرد رو برداشت و گفت اکی کیست نیاز به بررسی بیشتر داره ، این شمارته و سایت رو چک کن... گفتم من ددلاین دانشگام نزدیکه یه حرکتی بزنید ، پرسید ددلاین رو و گفت سعی میکنیم تا قبلش برسی ولی تضمین نمیکنم.... آخرش هم گفت ما هر کاری از دستمون بربیاد انجام میدیم

تقریبا اکثر بچه ها اون روز با آقای مو مشکی و عینکی مصاحبه داشتند و تقریبا همگی کلیرنس خوردیم... امیدوارم مصاحبه همه دوستان خیلی خوب پیش بره ، استرس نداشته باشید ، مصاحبه خیلی ساده تر از اون چیزیه که قبلش فکر میکنید...

اینجا از راهنمایی های همه دوستان تشکر میکنم ، امیدوارم همگی موفق باشید

سلام
    منم از همون بچه های روز 17 جون بودم...به نظرم مصاحبه خیلی خیلی ساده بود. من خیلی چیزها تو پرونده م بود که بتونه به سوشال تای ام گیر بده...مامان و بابا پرونده اقامتی دارن، خواهرم هم همون شهریه که می خوام برم.حتی به اینها اشاره ای هم نکرد. ضمنا دانشگاه من به گرونی معروفه و من فاند 50% داشتم، اما حتی اشاره ای هم به این نکرد که کی میخواد پولشو بده.

سوال ها:
    توی این دانشگاه می خوای چی بخونی؟
    بعد از درست می خوای چیکار کنی؟
    کجا کار می کنی الان؟ (دانشگاه یک بخشی از جواب بود)
    کدوم دانشگاه درس می دی؟چی درس میدی؟ که وقتی داشتم واسش توضیح میدادم، داشت بهم نگاه می کرد و چیزی تایپ نمی کرد دیگه.
    چه پروژه هایی کار می کنی؟ که کامل من نوع پروژه هامو توضیح دادم واسش... ( من رشته ام معماریه)
    کارفرماهات کیا هستن؟
    با دولت کار می کنی یا نه؟

و نهایتا هم برگه زرد، و اینکه بهم گفت بین 1 تا 2 ماه روند اداریمون طول می کشه...

این همه خلاصه نتایج شخصی من از حضور تو سفارت:
    1.به نظرم استرس داشتن اونجا خیلی مسخره بود، کلی همه مهربون بودن تو سفارت.
    2. تصمیم گیری قبلن انجام شده و شما فقط چندتاسوال و قراره جواب بدین که به نظرم خیلی هم تو نتیجه تاثیر نداشت.
    3. به مدارک من حتی نگاه هم نکرد.البته تصادفا cv رو دید، بعد چشم هاش یکهویی درشت شدن که من نفهمیدم تو cv من چه چیزی اینقدر جذاب بود!
    4. اکثر بچه هایی که تجربه کار داشتن، کلیرنس خوردن...

در مورد تجربه این سفر، به نظرم پروازتون و خودتون بگیرین، رفتین آنکارا با یکی از تورهای ایرانی اونجا هماهنگ بشین که هزینه هتلتون کمتر بشه.

سلام ببخشید یه سوال دارم من 24 جون وقت سفارت دارم ولی هتل استانبول گرفتم . شماره تلفنی که موقع مصاحبه می خوان می توانم شماره هتل استانبول بدم؟ یا اگر نمیشه شماره سیم کارت ترکسل قبول می کنن؟ لطفا کمک کنین که خیلی استرس گرفتم بابت این موضوع

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arzhanghozhabr نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه سوال دارم من 24 جون وقت سفارت دارم ولی هتل استانبول گرفتم . شماره تلفنی که موقع مصاحبه می خوان می توانم شماره هتل استانبول بدم؟ یا اگر نمیشه شماره سیم کارت ترکسل قبول می کنن؟ لطفا کمک کنین که خیلی استرس گرفتم بابت این موضوع
    آخه اینم استرس داره دوست عزیز؟! Take it easy!
    اولا که ما که هفته اول جون بودیم از هیچکی نه کارت هتل گرفتن نه شماره تماس. حتی اونایی که در جا گرفتن!
    بعد هم برای اونا فرقی نمیکنه شماره چی باشه و کجا باشه. شما شماره آنتالیا بده :دی. شما کارت هتل استانبول رو بده شماره موبایل ترکیه ات رو هم بده اگه خواستن که نمیخوان!!
    بودن از بچه ها که آدرس ptt استانبول دادن و بعد مصاحبه خودشون رفتن استانبول و پاسپورتشون هم اومد اونجا!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)