صفحه 58 از 77 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط paria_wow نمایش پست ها
    سلام
    من امروز نوبت ویزا داشتم..کلا 2 دقیقه طول کشید که میخای بری کدوم دانشگاه..چی بخونی؟ برمیگردی ایران؟ کار میکنی الان؟ و چرا برمیگردی ایران؟ منم گفتم بدلیل رابطه نزدیک با خانواده ام..
    به من گفتن پاسپورتت 5 تا 7 روز دیگه میاد پست باید بری بگیری....میخاستم ببینم من باید تا یه هفته هتلم رو تمدید کنم یا اینکه می تونم برم سفارت ایران و درخواست وکالت کنم که کسی بگیره و بیاره تهران

کسی تجربه مشابه داشته؟ ممنوووون

من دقیقا هفته پیش (سه شنبه) وقت داشتم و پنجشنبه پاسم توی پست بود
    به نظرم شما هم پنجشنبه پاستون میرسه و اگر هتلتون رو تا جمعه تمدید کنید خیالتون راحت باشه که پیکاپ میکنید.
    احتمالا این کارو هم میتونید بکنید چون توی پست خیلی گیر به من ندادن اما نباید بیشتر از یک ماه طول بکشه چون پاستون برگشت میخوره به سفارت و احتمالا خودتون دوباره باید برین.

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    ببخشید پوشه ای که مدارک توشه رو میشه توش مدارک دیگه ای هم گذاشت؟ اصلا همه رو نگاه میکنه؟ بعد این پوشه رو برمیگردونه یا همه مدارک رو نگه میداره؟
    آره میشه مدارک دیگه هم گذاشت، ولی روی پوشه نوشته مدارک اضافی نگذارید یا 1 چیزی شبیه این. توی پوشه رو هم نگاه میکنه و پوشه و CV و SOP رو پیش خودش نگه می داره و اگر چیزی تو پوشه باشه که بدردش نخوره، با پاسپورت و I20 بر می گردونه

Junior Member

سلام مرسی از راهنمایی

فقط اگر تجربه ای در مورد ویزا اشخاص متاهل دارید راهنمایی کنید

بنده کمی استرس دارم

در مورد مدارک هم دقیقا همون هایی که در قسمت مدارک لازم گفته شده اماده کردیم

Junior Member

سلام خدمت همگی

دوستان من دیروز رفتم سفارت آمریکا تو آنکارا برای مصاحبه که شرحش رو اینجا میگم:

خب اولا که برای ویزای دانشجویی فرم DS-160 و رسید SEVISS FEE و یک قطعه عکس ۵ در ۵ بعلاوه ریزنمراتتون رو دم در یک نفر میگیره دورش کش میندازه میده که ببرین بدین به کسی که بهتون شماره واسه نوبت میده. بعدم که میرین داخل اونجا یک بار صدا کردن واسه انگشت نگاری و بعد گفتن بشین دوباره صدات میکنیم. دیروز که من رفتم حدودا فکر کنم ۷-۸ تا ایرانی هم اونجا بودن. من خودم برای مستر عمران میخوام برم و فاند هم اصلا نداشتم ضمن اینکه عمه و عمو و مادر بزرگ و پدر بزرگ من همگی سیتیزن یا شهروند در آمریکا هستن! به هر حال نوبت من که شد سوالایی که ازم کرد به این صورت بود :

۱- برای چی میری آمریکا ؟
    ۲- برنامت برای آیندت چیه ؟‌ که من گفتم میخوام برگردم شرکت بابام کار کنم
    ۳- بیزنس بابات چیه ؟‌ گفتم شرکت ساختمانی داره
    ۴- در چه زمینه هایی پروژه دارین ؟ که براش یه شرح مختصر مفیدی گفتم
    ۵- سربازیت رو میخوای چیکار کنی ؟‌ معافی ؟ گفتم نه ولی تک پسرم بابام یه سن خاصی رو رد کنه معاف میشم

در همین حد بود و خلاصه سه چهار دقیقه بیشتر نشد و به هیچ عنوان نامه بانک و شناسنامه و هیچی ازم نخواست بدم بهش ! تنها چیزی که خواست همون کارت وضعیت خدمت بود اگه دارم بدم !‌
    در کل هم تا جایی که من فهمیدم فقط دو تا باجه مخصوص ایرانی ها بود که اگه کسی هم انگلیسی بلد نبود اونا دست و پا شکسته باهاش فارسی حرف میزن!‌ از بین ایرانی های دیروزم تا جایی که یادمه فقط دو نفر ریجکت شدند که یکیش یک آقای مسنی بود که میخواست بره پیش بچه هاش مثل اینکه !‌ بعد یارو ازش کارش ایناشو پرسید گفت تو ناجا پلیس بودم و نهایتا ریجکتش کردن ! یکیم یه دختر دیگه بود که میخواست بره ریاضی یا همچین چیزی بخونه که متوجه نشدم چرا ردش کردن !‌ بقیه رو اکثرا کلیرنس دادن و با برگه زرد گفتن باید بررسی بیشتر کنیم برین تو سایت چک کنین. یکیم بود که درجا بهش دادن. مصاحبه منم از همه فکر کنم کوتاه تر شد چون مثلا مال یه زن و شوهری ده دقیقه یا بیشتر طول کشید!‌
    ضمنا یه پسر دیگم بود که میخواست دکترا بخونه و گویا قبلا هم ریجکت شده بود ولی این سری ریجکتش نکردن برگه زرد دادن بهش. در کل چیزی که از دیروز خاطرم هست اینا بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ZHARF نمایش پست ها
    سلام مرسی از راهنمایی

بنده کمی استرس دارم

استرس برای چی، اگر همون مدارک رو آماده کردی خیالت راحت باشه. من خودم متاهلی رفتم، 2 بار هم رفتم. بعد از جلسه بیای بیرون حسرت می خوری که چرا انقدر استرس داشتی. فقط خودت رو آماده کن که به سوالات جواب انگلیسی بدی با اعتماد به نفس و صورت خندان و همسرت هم فقط فارسی حرف بزنه. آفیسر اصلا نباید بفهمه شما استرس داری، چون در اصل آدمی استرس داره که 1 جای کارش می لنگه و اونجوری شک می کنه و می فرسته شما رو واسه کلیرنس. راجع به سابقه کاریت و اینکه چه کارهایی انجام دادی حتما ازت می پرسه، آماده کن همه اینها رو روی کاغذ با خودت تمرین کن. اصلا استرس هم نداشته باش، با خودت فکر کن که آخرش چی میشه، آخرش ریجکت می شی و بر می گردی همون کاری رو که قبلا می کردی انجام می دی. سوال خاصی هم داشتی، خودم در خدمتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ZHARF نمایش پست ها
    سلام مرسی از راهنمایی

بنده کمی استرس دارم

دوست من صفحات قبلی همین پیج رو بخونید تعداد زیادی تجربه از این دست می بینید
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

Junior Member

سلام هایزنبرگ و سیمون عزیز و دوستان گرامی !
    من دوم جولای مصاحبه داشتم برای مستر جغرافیا ( اکولوژی منظر ) ادمیشن داشتم(بدون فاند).کلیرنس خوردم .کلا خیلی سخت گرفتن :دو نفر ریکجکت شدند (یکی برای شیمی ویزای جی و دیگری مهندسی محیط زیست)، 2 نفر یک ضرب ویزا گرفتن (یکی برای زبان فرانسه ، یک نفر دیگه ریجکت شده از کابل بدون فاند برای عمران ادمیشن داشت)، یک نفر دیگه هم پزشکی برای مستر (دقیقا نمودونم چه رشته ای ) ادمیشن داشت کلیرنس خورد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط copoltape نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی

دوستان من دیروز رفتم سفارت آمریکا تو آنکارا برای مصاحبه که شرحش رو اینجا میگم:

خب اولا که برای ویزای دانشجویی فرم DS-160 و رسید SEVISS FEE و یک قطعه عکس ۵ در ۵ بعلاوه ریزنمراتتون رو دم در یک نفر میگیره دورش کش میندازه میده که ببرین بدین به کسی که بهتون شماره واسه نوبت میده. بعدم که میرین داخل اونجا یک بار صدا کردن واسه انگشت نگاری و بعد گفتن بشین دوباره صدات میکنیم. دیروز که من رفتم حدودا فکر کنم ۷-۸ تا ایرانی هم اونجا بودن. من خودم برای مستر عمران میخوام برم و فاند هم اصلا نداشتم ضمن اینکه عمه و عمو و مادر بزرگ و پدر بزرگ من همگی سیتیزن یا شهروند در آمریکا هستن!
    سلام،
    مگه فرم DS-160 هم پرینتش لازمه؟
    کنار هم وایمیستیم ولی همه با هم قهریم، حس میکنی که همه دارن حرفی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering-Economics

نقل قول نوشته اصلی توسط PrH نمایش پست ها
    سلام،
    تمام فرم لازم نیست. فقط اون صفحه کانفرمیشن که وقتی فرم رو سابمیت می کنید بهتون میده و روش هم نوشته که روز مصاحبه اینو همراه داشته باشید و روش یک بارکد هم هست

نقل قول نوشته اصلی توسط PrH نمایش پست ها
    سلام،
    لازم نیست، از واجب هم واجب تره!!!!!!!!!!!! نداشته باشید راتون نمیدن تو!!!!!!!
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)