صفحه 59 از 77 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS in Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام به همه دوستان
    من تقریبا دو هفته پیش مصاحبه ام رو انجام دادم. روز قبل از مصاحبه هم رفتم تا ببینم جو به چه صورت هست و نتیجه مصاحبه افراد چی میشه.
    اصلا استرس نداشته باشید. برخورد کارکنان خیلی خوبه و من ندیدم که کسی رو درجا ریجکت کنن.
    روز قبل یک نفر ریجکت شد به دلیل نقص مدارک (من باهاش صحبت نکردم چون عصبانی بود و سریع رفت ولی گویا یک سری از مدارک اصلی مثل CV و SOP و امثال این رو همراه نداشت) و روز ما هم یک خانم ریجکت شد که اون هم اولا برای ویزای کاری اقدام کرده بود ثانیا پارسال از همین آنکارا ریجکت شده بود.
    ولی از سوی دیگه انتظار گرفتن درجای ویزا رو هم نداشته باشید و تقریبا همه ایرانی ها کلیرنس میخورن.
    روال کار به همین شکلی هست که بقیه دوستان گفتن. من همه مدارکم کامل بود ولی نه از من و نه از بقیه BS و Job Offer و سند و این چیزهارو نخواستن.
    فقط و فقط CV، SOP و RP رو میخوان. از همه آقایون هم مدرک سربازی رو میخوان و میبینن ولی بعدش پس میدن.
    اون روز همه دانشجویان ایرانی با آقای مو قهوه ای مصاحبه کردن.
    کل مصاحبه در حد چند جمله است. از من پرسید زمینه کاریت در اونجا چیه؟ بعد از توضیح من پرسید خوب این چه کاربردی میتونه داشته باشه؟ برنامه ات بعد از اتمام درس چیه؟ کار اصلی ات در حال حاضر چیه؟ و در انتها مدرک سربازیم رو خواست و یکم راجع به اون پرسید.
    البته من سابقه تدریس داشتم و پرسید که از دانشگاه نامه دارم و من هم ترجمه گواهی تدریسم رو بهش نشون دادم. اون هم یک نگاه کلی انداخت و پس داد.
    در کل انقدر سرشون شلوغه که سریع مدارک رو میگیرن و برگه زرد رو میدن و میگن نفر بعدی بیاد.
    روز قبل تنها یک آقا و روز ما هم تنها یک خانم تونستن درجا ویزا بگیرن که اونها هم رشته شون کاملا بی خطر بود.
    حتی بچه های عمران و معماری هم کلیرنس خوردن و اصلا امید ویزای درجارو نداشته باشید.
    من ندیدم از کسی راجع به مسایل مالی سوال کنن و فقط هدف علمی و زمینه کاری براشون مهمه.
    یک زوج بودن که آقا پذیرش داشت و جالب بود که از خانم بیشتر سوال کرد. چون از آقا مدارک رو گرفت و در اونها همه چی بود. سوالاتش از خانم هم خیلی کلی بود. اونجا میری چیکار کنی؟ رشته ات چیه؟ تو هم میخوای درس بخونی یا نه؟ انگلیسی ات در چه حده؟ و ...
    فرداش هم 16 سوال رو برامون ایمیل کردن (البته چند نفر بعد از یک هفته 16 سوال به دستشون رسید) این رو گفتم که نگران نشید چرا دیر ایمیل زدن بهتون.
    به امید کلیر شدن همه منتظران

Junior Member

از دوستان زوجي هستن كه قبلاً با بند ٢١٤ب به دليل سوشال تاي ريجكت شده باشن و براي بار دوم از آنكارا اقدام كرده باشن ؟ ميخوام تجربياتشون رو بپرسم و سؤالاتي كه ازشون پرسيده شده توي مصاحبه دوم؟ممنون مي شم كمكم كنيد.من و همسرم (f1 وf2)،براي بار دوم ٩ جولاي از آنكارا وقت مصاحبه داريم.

Junior Member

سلام
    من امسال از دبی با بند 214 ب ریجکت شدم و تمام سوالاتی که آفیسر از من پرسید مربوط به برادرم بود که چرا دوره ای که 2 سال پیش قرار بود بگذرونه تا الان طول کشیده. من هم فقط توضیح دادم که دوره مربوط به کارش بوده تو شرکتی که سهامدارش هست و باید یرگرده و من اطلاع دقیق ندارم. در مورد خود من رشتم و دانشگاهم هیچی نپرسید فقط CV گرفت و رفت با آفیسر دیگه ای مشورت کرد و برگشت گفت قانع نشدم که بر میگردی.گفتم مدرک ارائه بدم؟! گفت مدرکی نداری که اینو بتونه ثابت کنه!!
    حالا به نظر شما شانسی دارم که از سفارت آنکارا ویزا بگیرم ؟

Junior Member vsphere آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط el90 نمایش پست ها
    سلام
    من امسال از دبی با بند 214 ب ریجکت شدم و تمام سوالاتی که آفیسر از من پرسید مربوط به برادرم بود که چرا دوره ای که 2 سال پیش قرار بود بگذرونه تا الان طول کشیده. من هم فقط توضیح دادم که دوره مربوط به کارش بوده تو شرکتی که سهامدارش هست و باید یرگرده و من اطلاع دقیق ندارم. در مورد خود من رشتم و دانشگاهم هیچی نپرسید فقط CV گرفت و رفت با آفیسر دیگه ای مشورت کرد و برگشت گفت قانع نشدم که بر میگردی.گفتم مدرک ارائه بدم؟! گفت مدرکی نداری که اینو بتونه ثابت کنه!!
    حالا به نظر شما شانسی دارم که از سفارت آنکارا ویزا بگیرم ؟
    آفسیرت با آقای جونی بود که صورتش تپله؟
    بله حتما شانس داری. منتها این دفه در مورد بردارت جواب دقیق تر بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vsphere نمایش پست ها
    آفسیرت با آقای جونی بود که صورتش تپله؟
    بله حتما شانس داری. منتها این دفه در مورد بردارت جواب دقیق تر بده
    ممنونم، همین کارو میکنم.نه با خانمی که تو باجه 3 بود. خیلی جالب بود که تمام مدت فقط در مورد برادرم صحبت کرد.

سلام دوستان
    امروز 7 جولای با بند 214 بی از آنکارا ریجکت شدم.ژانویه هم با بند 214 بی از دبی ریجکت شدم.
    من با اینکه رد شدم ولی خودم رو مدیون این سایت می دونم و لازم می دونم که این مسائل رو بگم.
    من تغییر رشته از کارشناسی کشاورزی به معماری هستم.
    تعداد سوالایی که از من پرسید بسیار زیاد بود و تقریبا 10 تا 15 دقیقه طول کشید
    سوال اول چرا از کشاورزی به معماری؟
    من واسه این سوالاش جواب داشتم ولی اون خیلی حساس بود که توی کدوم یکی از این رشته ها بعد از اینکه برگشتی ایران می خوای کار کنی؟
    من برای این سوالش جواب قانع کننده ای نداشتم
    برای تغییر رشته ها: حتمااا حتماا برای برگشتتون به ایران بگید دقیق می خواید تو کدوم رشتتون کار کنید!!!!!!!!!!!

bs پدر رو هم دید.پرسید پدرت چکاره است؟
    بچه های دیگه 3 تاشون درجا گرفتن یکی کامپیوتر دکترا و.یکی صنایع یا عمران درست متوجه نشدم برادرش تو همون شهر و دانشگاهی بود که می خواست بره و یکی هربال پلنینگ
    3 تا کلیر خودن. یکی مواد یکی عمران با سابقه کار توی وزارت نفت و 4 بار ریجکتی قبلی و نفر بعدی هم درست متوجه نشدم کی بود
    دوستان خنده رو فراموش نکنید و با اعتماد به نفس کامل حرف بزنید.استرس به خودتون راه ندید.کارمندان سفارت بسیار با احترام و مودب هستند.اصلا نترسید. برخورد بسیار عالی با من داشتند.
    اگر کسی سوال خاصی داشت پیام خصوصی بده
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. من ديروز مصاحبه داشتم. جو خوبي بود و همه ويزا گرفتن غير از يكي از بچه ها كه همين پست بالا رو گذاشته. من دانشجوي ريترنينگ هستم. مستر رو امريكا خوندم و الان دارم براي دكترا ميرم. به من كليرنس نخورد. ولي يكي از بچه ها كه وسط دكتراش اومده بود كليرنس خورد. تجربه ي چند بار سفارت رفتن به من ميگه كه واقعن هيچ فرمول مشخصي براي اتفاقاتي كه ميفته وجود نداره. در واقع اونا سعي ميكنن همه چيز بصورت رندوم باشه تا كسي هيچ پيش بينيي نتونه بكنه. من رشتم سايبرسكيوريتي بود و مطمئن بودم كليرنس ميخورم. تنها چيزي كه ميتونم بگم اينه كه با اعتماد به نفس باشيد. ولي سعي هم نكنيد خودتون رو ادم باهوش و خفني نشون بديد. جواب سوالا رو ساده بديد و صادقانه. اونا خيلي چيزا رو از توي چشماتون ميخونن. مثلا همين قضيه ي سوشال تاي.
    اگر سوالي بود پيام بديد.
    گود لاك!

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afarajpour1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز 7 جولای با بند 214 بی از آنکارا ریجکت شدم.ژانویه هم با بند 214 بی از دبی ریجکت شدم.
    من با اینکه رد شدم ولی خودم رو مدیون این سایت می دونم و لازم می دونم که این مسائل رو بگم.
    من تغییر رشته از کارشناسی کشاورزی به معماری هستم.
    تعداد سوالایی که از من پرسید بسیار زیاد بود و تقریبا 10 تا 15 دقیقه طول کشید
    سوال اول چرا از کشاورزی به معماری؟
    من واسه این سوالاش جواب داشتم ولی اون خیلی حساس بود که توی کدوم یکی از این رشته ها بعد از اینکه برگشتی ایران می خوای کار کنی؟
    من برای این سوالش جواب قانع کننده ای نداشتم
    برای تغییر رشته ها: حتمااا حتماا برای برگشتتون به ایران بگید دقیق می خواید تو کدوم رشتتون کار کنید!!!!!!!!!!!
    دوست عزیز حالا چرا میگین 214 بی؟شما برای سوال آفیسر جواب نداشتین به قول خودتون؟این که 214 بی نمیشه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

من واسه همه سوالا جواب داشتم ولی مثه اینکه اون توجیه نشده و جواب من قانع کننده نبوده
    214 بی هم همون سوشیال تای هستش که ریجکتی های بی دلیل معمولا با همین بند هستش

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)