صفحه 6 از 77 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط amiratasaei نمایش پست ها
    با سلام. من از آنکارا ریپورت می کنم. امروز من 10:10 دیقه دم سفارت بودم. هیچ کس نبود و همه کارها راحت انجام شد. داخل که رفتم نزدیک 7-8 شهروند ترکیه بودم و بعدش ی خانواده ایرانی اومدن زن و شوهر با دو تا دختر. بعد از انگشت نگاری اولین کیس ترکیه ای رو مرد بلوند صدا کرد. بعدش در کمال تعجب خانم جوان مو سیاه منو صدا کرد (فک می کردم نفر آخر مصاحبه شم). شایدم میخواستن از دست من و توریستیا خلاص شن و به شهروندای ترکیه برسن. برخلاف گفته های دوستان آفیسر خانم زیاد هم گیر نبود و قشنگ به حرفام گوش میداد و حتی تشویقم می کرد. مصاحبه من 7 دقیقه طول کشید. 3 ساعت بعد هم 16 تا سوال رو برام فرستادن. خودش هم در طی مصاحبه گفت که می فرستیم. موفق باشید.
    تونستید مدارک مورد نظر رو به آفیسر بدید که احتمال تکرار ریجکت با بند 306 به خاطر سربازی سپاه رو کاهش بدید!؟ اشاره ای بهش شد؟! چیا راجع به سربازی پرسید؟! و شما چیا گفتید؟!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    ** ترکیه مثل عشق آباد و باکو روی فاند خیلی حساس نیست... نه این که نباشه... اما کمتر! به خصوص اگر فاند نداشته باشید و فامیل در آمریکا داشته باشید باز آنکارا بهترین گزینه هست! یا اگر برادر خواهری دارید که تو شهر خودتون یا مادر پدری که گرین کارت یا پرونده مهاجرتی دارن... البته دقت کنید که اگر فاند داشته باشید هیچ کدوم از این موارد تاثیری نخواهد د
    سلام!
    عزیز اینجا گفتی باکو روی فاند خیلی حساس نیست... اما جای دیگه بهم گفتی حساسه. روشن میکنی موضوع رو؟

نقل قول نوشته اصلی توسط keivan68 نمایش پست ها
    سلام!
    عزیز اینجا گفتی باکو روی فاند خیلی حساس نیست... اما جای دیگه بهم گفتی حساسه. روشن میکنی موضوع رو؟
    اشتباه خوندی... گفتم که:
    ** ترکیه مثل عشق آباد و باکو روی فاند خیلی حساس نیست...
    یعنی باکو و عشق آباد روی فاند خیلی حساسند ولی ترکیه حساس نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط hajarfaal نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ تون هایزنبرگ جان
    نمی دونم بگم خیلی کمه و گرون میدن یا اینکه بگم خداروشکر ک همینم هست...
    می تونید راهنمایی کنید ک بایستی چ کار کرد برای گرفتن همین مبلغ؟ بانک پاسارگارد بایستی برم یا همون بانک ملی توی فرودگاه؟
    بازم ممنونم
    والا روندش اینطوریه که عموماً میرن بانک ملت (صبح زود ... ولی نه خیلی زود.. چون نرخ ارزشون حوالی 9 10 میاد) بعد پول رو با تیکت و پاسپورت و مدارک دیگه میدن...و حواله رو میگیرن! بعد تو فرودگاه میرید بانک حواله رو میدید و پول رو میگیرید!

فـروش ارز مسافرتی
    - گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران
    - بلیط مسافرت ( اعم از یک سره یا دوسره) هوایی، زمینی، دریایی ( کاغذی و یا الکترونیک ممهور به مهر آژانس هواپیمایی )
    تبصره : در مورد رانندگان بین المللی و افرادی که با وسیله نقلیه شخصی خود به خارج از کشور مسافرت می کنند ارائه کابوتاژ اتومبیل به جای بلیط ( درحد ظرفیت اتومبیل و با تأیید راننده و صاحب کابوتاژ) بلامانع است.
    - ارائه ویزای کشور مقصد ( در کشورهایی که نیاز به ویزا دارند )
    - اصل فیش پرداخت عوارض خروج از کشور( به استثناء مسافران معاف از مالیات)
    - درخواست کتبی خرید ارز مسافرتی
    - اعلام کتبی مسافر مبنی بر خرید ارز مسافرتی( در هر سفر) فقط از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط mamoosh68 نمایش پست ها
    خدمت دوستای گل سلام عرض می کنم. من همونی هستم که چند پست قبل در مورد من صحبت شد. ببخشید با تاخیر اومدم . حالم گرفته بود. من آدم بی معرفتی نیستم. با اینکه ریجکت شده بودم و حالم خوب نبود اما برحسب وظیفه و کمکی که تا حالا ازین سایت گرفته بودم اومدم و تجربیاتم رو بگم.
    من چند وقته پیش ارمنستان بودم و اونجا کلیرنس خوردم و در عین ناباوری تمام بعد از چند روز ریجکت شدم. علتشم اینکه یکی از ایرانی های عزیز خودمون بعد از من به همون سفارت رفته بوده و تمام کازه کوزه های من رو شکسته بود. چون دانشگاه ما یک دوره کاراموزی داره و من روزه به افسر اینو نگفته بودم ولی اون ایرانی عزیز بعد از من رفته بوده و نه تنها خودش رو ریجکت کرده بوده منه بدبخت رو هم ریجکت کرده.خلاصه با اینکه فکر می کردم 80% ویزا رو گرفتم یدفه دیدم ریجکت شدم!!!!!
    خلاصه من رفتم آنکارا. و اونجا مصاحبه دادم. محیط آنکارا به نسبت بهتر از ایروان بود. دوست alonestamir توضیحات رو دادن. من فقط در مورد کیس خودم بیشتر میگم.
    من 2 تا مدرک بین الملی برنامه نویسی جاوا از ACM آمریکا و 1 مدرک حرفه ای دیگه از آمریکا داشتم. متاسفانه اشتباهی که کردم خیلییییییی روی این مدارکم در روز مصاحبه مانور دادم. روی ریز نمراتم و معدلم که بالا بود مانور دادم. اشتباه کردم. فکر می کردم باید قانع کننده باشه که دانشجوی خوبی هستم. اما اون افسر خانم همه رو میدید و تاپیپ می کرد و میزاشت کنار. اوضاع داشت خیلی خوب پیش می رفت و ازینکه داشت لبخند میزد برداشتم این بود که الان بهم کلیرنس میده. اما در عین ناباوری تمااام گفت من نمی تونم ویزا بدم چون شما تغییری نسبت به مصاحبه قبل نداشتید.
    من از دانشگاه یک نامه از سناتور از آمریکا برده بودم که من رو تایید می کرد اما اون افسر خانمه بهم گفت:"نامه سناتور برای من اصلا مهم نیست( با همین لحن" من نه ماشین داشتم نه خونه نه ... اونم گفت که تو هیچی نداری که به خاطرش برگردی و دانشجوی خوبی هستی و احتمال برگشتت صفر هست. میکروفن رو قطع کرد و تماام.
    و من یک آب سردی روی من خالی شد که نگو.
    بگذریم. مجددا می خوام سعی کنم که برم. ایندفعه با تلاش بیشتر. برای بار سوم. خدا بخواد و دعا کنید که بگیرم ...
    بازم ببخشید اگه با تاخیر اومدم اینجا. وضعیت روحیم خوب نبود...
    من با ایشون صحبت کردم! این بهونه tie برای دانشجو الکیه! مطمئن باشید اگر سند هم نشون میدادند فرقی نمیکرد!!! اون بیشتر برای توریستی هاست!

این دوستمون برای tie جاب آفر هم نشون داده که گفته تو این دو هفته جور کردی فایده نداره! در ضمن مشکل ایروانشون رو هم صحبت کردم باهاشون... قضیه چیز دیگه ای بیشتر از نظر من! فعلاً نمیگم تا خودشون بگن! ولی جای نگرانی نداره!!! اگر خودشون اجازه دادن من نظرم رو کامل میدم!

دوستان مموش عزیز به من اجازه دادند که نظرم رو بگم!

چیزی که ایشون راجع به کار آموزی گفتند این بوده که دانشگاه مقصد در آمریکا یک course داشته به صورت کارآموزی! که باید 6 ماه تو یک شرکت کامپیوتری آمریکایی کار آموزی میکردند! ایشون میگن که به آفیسر نگفتند.. خب آفیسر هم نپرسیده!!! به نظر این نبوده! من با بررسی هایی که با خودشون کردم نظرم اینه:

جمعاً تو یه فرصت خیلی کم... 3 4 نفر از یک دانشگاه ایرانی خاص دقیقا از یک دانشگاه آمریکایی نسبتاً گمنام و رنک پایین پذیرش گرفتند... این دانشگاه فقط تا مقطع مستر رشته داره! روزی که مموش میره مصاحبه.. یکی از هم دانشگاهی های لیسانسش که دقیقاً از همین دانشگاه پذیرش داشته میاد اونجا و بعد از مموش مصاحبه میشه و ریجکت میشه! چند روز بعد همین دوستشون هم که لیسانسش از همون دانشگاه بوده و میرفته همین دانشگاه میره و ریجکت میشه... دقیقاً یادم نیست ولی فکر کنم یکی دیگه هم بوده!

من نمیدونم مموش چرا ریجکت شده دقیقاً ! ولی احساس می کنم آفیسر دیده چند نفر دقیقاً از یک دانشگاه خاص دارن میرن یک دانشگاه خاص و برای همین احساس کرده شاید این دانشگاه کیلویی پذیرش داده... یا اینکه این تعداد با هم دیگه یه برنامه ای داشتند که دارن میرن اونجا ... البته دانشگاه ایرانشون یه دانشگاه آزاد یه شهر بزرگ و معتبر هست و ایشون هم معدل خیلی بالایی دارند و 60 70% هم فاند داشتند... به نظر اگر دلیل این بوده آفیسر سخت گیرانه تصمیم گیری کرده!

این نظر من بود!

Junior Member

دوستان عزیز
    اگر کسی این روزا رفته سفارت آنکارا برای مصاحبه لطفا تجربیات روز مصاحبه خودشو بزاره من 31 مارچ نوبت دارم. قبلاً متشکرم

من نظرم اینه که اصلن فکر نکنید که آفیسر حواسش به حرفایی که شما می زنید نیست. من ی کاری کردم و مدارک قرارداد خودم با داروخونه بیمارستانی که موقع خدمت توش بودم رو به آفیسر نشون دادم و گفتم که داروخونه بودم این مدت و کارم فقط نسخه دادن بوده و فقط دوران آموزشی رو س بودم. البته اینو خودشم اشاره کرد. برای ماها چون ی دوره طرح و سربازی هست آخر سر باید از نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی محل تحصیل پایان طرح بگیریم که اون موقع می تونیم برای نظام پزشکی و گرفتن نمرات و گرفتن پروانه پزشکی اقدام کنیم. تو این نامه دقیقن ذکر شده که فلانی از تاریخ فلان تا فلان طرح بوده و جالبه نوشته که من خدمتمو از تاریخ فلان تا فلان با مدرک دکترا انجام دادم که اینم به نظرم ی نقطه قوت بود. جالبه آفیسر تمام مدارکی رو که بهش داده بودم به استثنا سی وی و ریسرچ پلن برگروند، ولی ترجمه این پایان طرحو با کپی فارسیش نگه داشت، طوری که من خودم هم حتی متوجه نشدم و بعد برگشتن از باجه و مرتب کردن مدارک فهمیدم که اصلشو گذاشته و اونارو نگه داشته این یعنی حواسشون جمعه. درضمن من یک صفحه مربوط به رنکینگ دانشگاه و اینکه 5 نفر تو دپارتمان جایزه نوبل دارن رو براش پرینت کرده بودم تا متوجه بشه که برای درس خوندن مصر هستم. تا آخر هم اشاره ای به رد شدنم تو دبی نکرد ولی سرآخر گفت که من قول نمیدم که نتیجه با دبی متفاوت باشه ولی مدارکتو می فرستم دست من نیس و اونا باید نظر بدن و فهمیدم که خودش رو نمی کرده که می دونه. منم آخر سر گفتم مصاحبه من در دبی 30 ثانیه طول کشید و هیچ توضیحی در مورد هیچی از من نخواستند. من این بار این همه مدارک برای شما آوردم تا شما بدونید که من شفافا چه کارهایی کردم و باز هم حاضرم هر سوالی که دارید جواب بدم که کلریفای بشه. اونم گفت که تو می تونی در اون 16 سوالی که برات می فرستیم به هر چی که خواستی اشاره کنی. کلن خیلی خوشرو بود و منم حالت عجز و گلایه و اینا نداشتم و بهتر از اون چه که انتظارشو داشتم صحبت و خوش و بش کردم. هیچ سوالی در مورد سوشال تای و خانواده و اینا نکرد فقط گفت you are already a pharmacist!! گفتم آره. گفت تو ی دکترا داری برای دکترای دیگه میری. حاضرجوابانه گفتم نه این جنراله و من می خوام specialty بگیرم در drug delivery. در مورد research associate پوزیشنم تو دانشگاه پرسید و گفتم که بله اونجا ی ریسرچی انجام دادم ولی volunteer بوده و Insurance نداشتم حتی ولی نوشتم که کامل ببینید. کلن تمام مدارکی که داشتم رو بنا به بهانه های مختلف تونستم بهش نشون بدم. اوایلم دوتاسوال در مورد اینکه چرا می خوای برای و چرا این دانشگاه پرسید که جوابم براش مهم نبود یعنی فرمالیته می پرسید. کارت پایان خدمت هم ازم نخواست. امیدوارم خیلی منطقی لطف کنه و ویزامو بده واقعا دلم می خواد برم و درس بخونمو از بلاتکلیفی رها شم (اون مدتی که تو سالن نشسته بودم ی خنده های هیستریکی بهم دست میداد و از مسخرگی دنیا خندم می گرفت. پیش خودم فکر می کردم چرا باید برای ی ادامه تحصیل ساده این همه دردسر بکشم و چرا باید فدای ی دیپلماسی بد بشم و اینکه ی دانشجو چه خطری می تونه داشته باشه. ی کاری که می تونه در عرض 10 دیقه انجام بشه برای من بعد حدودا ده ماه تازه ی آرزو شده).

تونستید مدارک مورد نظر رو به آفیسر بدید که احتمال تکرار ریجکت با بند 306 به خاطر سربازی سپاه رو کاهش بدید!؟ اشاره ای بهش شد؟! چیا راجع به سربازی پرسید؟! و شما چیا گفتید؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط amiratasaei نمایش پست ها
    من نظرم اینه که اصلن فکر نکنید که آفیسر حواسش به حرفایی که شما می زنید نیست. من ی کاری کردم و مدارک قرارداد خودم با داروخونه بیمارستانی که موقع خدمت توش بودم رو به آفیسر نشون دادم و گفتم که داروخونه بودم این مدت و کارم فقط نسخه دادن بوده و فقط دوران آموزشی رو س بودم. البته اینو خودشم اشاره کرد. برای ماها چون ی دوره طرح و سربازی هست آخر سر باید از نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی محل تحصیل پایان طرح بگیریم که اون موقع می تونیم برای نظام پزشکی و گرفتن نمرات و گرفتن پروانه پزشکی اقدام کنیم. تو این نامه دقیقن ذکر شده که فلانی از تاریخ فلان تا فلان طرح بوده و جالبه نوشته که من خدمتمو از تاریخ فلان تا فلان با مدرک دکترا انجام دادم که اینم به نظرم ی نقطه قوت بود. جالبه آفیسر تمام مدارکی رو که بهش داده بودم به استثنا سی وی و ریسرچ پلن برگروند، ولی ترجمه این پایان طرحو با کپی فارسیش نگه داشت، طوری که من خودم هم حتی متوجه نشدم و بعد برگشتن از باجه و مرتب کردن مدارک فهمیدم که اصلشو گذاشته و اونارو نگه داشته این یعنی حواسشون جمعه. درضمن من یک صفحه مربوط به رنکینگ دانشگاه و اینکه 5 نفر تو دپارتمان جایزه نوبل دارن رو براش پرینت کرده بودم تا متوجه بشه که برای درس خوندن مصر هستم. تا آخر هم اشاره ای به رد شدنم تو دبی نکرد ولی سرآخر گفت که من قول نمیدم که نتیجه با دبی متفاوت باشه ولی مدارکتو می فرستم دست من نیس و اونا باید نظر بدن و فهمیدم که خودش رو نمی کرده که می دونه. منم آخر سر گفتم مصاحبه من در دبی 30 ثانیه طول کشید و هیچ توضیحی در مورد هیچی از من نخواستند. من این بار این همه مدارک برای شما آوردم تا شما بدونید که من شفافا چه کارهایی کردم و باز هم حاضرم هر سوالی که دارید جواب بدم که کلریفای بشه. اونم گفت که تو می تونی در اون 16 سوالی که برات می فرستیم به هر چی که خواستی اشاره کنی. کلن خیلی خوشرو بود و منم حالت عجز و گلایه و اینا نداشتم و بهتر از اون چه که انتظارشو داشتم صحبت و خوش و بش کردم. هیچ سوالی در مورد سوشال تای و خانواده و اینا نکرد فقط گفت you are already a pharmacist!! گفتم آره. گفت تو ی دکترا داری برای دکترای دیگه میری. حاضرجوابانه گفتم نه این جنراله و من می خوام specialty بگیرم در drug delivery. در مورد research associate پوزیشنم تو دانشگاه پرسید و گفتم که بله اونجا ی ریسرچی انجام دادم ولی volunteer بوده و Insurance نداشتم حتی ولی نوشتم که کامل ببینید. کلن تمام مدارکی که داشتم رو بنا به بهانه های مختلف تونستم بهش نشون بدم. اوایلم دوتاسوال در مورد اینکه چرا می خوای برای و چرا این دانشگاه پرسید که جوابم براش مهم نبود یعنی فرمالیته می پرسید. کارت پایان خدمت هم ازم نخواست. امیدوارم خیلی منطقی لطف کنه و ویزامو بده واقعا دلم می خواد برم و درس بخونمو از بلاتکلیفی رها شم (اون مدتی که تو سالن نشسته بودم ی خنده های هیستریکی بهم دست میداد و از مسخرگی دنیا خندم می گرفت. پیش خودم فکر می کردم چرا باید برای ی ادامه تحصیل ساده این همه دردسر بکشم و چرا باید فدای ی دیپلماسی بد بشم و اینکه ی دانشجو چه خطری می تونه داشته باشه. ی کاری که می تونه در عرض 10 دیقه انجام بشه برای من بعد حدودا ده ماه تازه ی آرزو شده).
    امیر جان چقدر خوب شد که ازت راجع به تجربه دقیقت پرسیدم و خیلی ممنون که برامون انقدر کامل توضیح دادی!

برای دوستانی که در جریان نیستند ایشون متاسفانه از دبی 306 خوردن به خاطر آموزشی سربازیشون در سپاه!

من امیدوارم همینطور باشه و نظرات و مدارکی که آفیسر منعکس می کنه منجر به حل شدن موضوع شه با توجه به این که شما پزشک هستید احتمال حل شدنش بیشتر از سایر افراده... ایشالا که اینطور باشه... ولی با توجه به این که آفیسر اینطوری گفته ... شاید رو تجربه بهتر می دون که بند های 212... 306... و 501 اینطوریه! به چند نفر از 501 ای ها گفته خیلی امیدوارم که اندفعه بگیرید ولی متاسفانه نگرفتند

به نظرم شما دیگه یه مدت رهاش کنید و مطمئن باشید یه 5 6 ماهی هم طول میکشه به احتمال زیاد... برای همین سرتون رو با چیز دیگه ای گرم کنید و یا یه مسیر جدید پیدا کنید... خدا رو چه دیدید... یهو شاید کلیر شدید... یا اگر خدایی نکرده نشدید حداقل زمان رو از دست ندادید و اول یک مسیر جدید هستید!!

من به شخصه براتون آرزوی موفقیت می کنم.

خیلی ممنون. اگه 4 ماه و 15 روز بیشتر بشه دوباره ترم رو از دست میدم. لیت ارایوال سال پیش ندادن و فقط گفتن چهار روز مهلت داری. فقط هم ترم پاییز دارن و این یعنی اگه دیفر باشه برای ی سال دیگه اس.

امیر جان چقدر خوب شد که ازت راجع به تجربه دقیقت پرسیدم و خیلی ممنون که برامون انقدر کامل توضیح دادی!

برای دوستانی که در جریان نیستند ایشون متاسفانه از دبی 306 خوردن به خاطر آموزشی سربازیشون در سپاه!

من امیدوارم همینطور باشه و نظرات و مدارکی که آفیسر منعکس می کنه منجر به حل شدن موضوع شه با توجه به این که شما پزشک هستید احتمال حل شدنش بیشتر از سایر افراده... ایشالا که اینطور باشه... ولی با توجه به این که آفیسر اینطوری گفته ... شاید رو تجربه بهتر می دون که بند های 212... 306... و 501 اینطوریه! به چند نفر از 501 ای ها گفته خیلی امیدوارم که اندفعه بگیرید ولی متاسفانه نگرفتند

به نظرم شما دیگه یه مدت رهاش کنید و مطمئن باشید یه 5 6 ماهی هم طول میکشه به احتمال زیاد... برای همین سرتون رو با چیز دیگه ای گرم کنید و یا یه مسیر جدید پیدا کنید... خدا رو چه دیدید... یهو شاید کلیر شدید... یا اگر خدایی نکرده نشدید حداقل زمان رو از دست ندادید و اول یک مسیر جدید هستید!!

من به شخصه براتون آرزوی موفقیت می کنم.

Junior Member

فول فاند نیستم که ، مادربزرگم

سلام
    من 2013 آنکارا مصاحبه داشتم. روال کلی همونی هست که دوستان اشاره کردند. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که توکلتون به خدا باشه و آروم باشید. خیلی خیلی خیلی .... بازم خیلی! راحت تر از اونی هست که فکر می کنید. بعد از مصاحبه اینو خواهید فهمید پس بی جهت به خودتون استرس ندید. موفق باشید.
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)