صفحه 63 از 77 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

من مستر دوم بودم (f1 f2) از دبی ریجکت شده بودم ولی آنکارا خیلی خوب باهام برخورد کردند و ویزا رو گرفتیم. آخرش هم آفیسر گفت که به نظر من همکارم خیلی عجولانه تصمیم گرفته که به شما ویزا نداده! کلا آنکارا به صورت مستقل بررسی می کنه.

Junior Member

سلام

من و همسرم 21 جولای مصاحبه داشتیم و آخرین نفری بودیم که برای مصاحبه شماره مون رو خوندند.
    یه خانوم جوانی با بچه حدود 2 ساله اش اونجا بودن که بچه چنان جیغ و فریاد میزد که سفارت رو گذاشته بود رو سرش و باعث شد که 3 ، 4 ساعتی که اونجا منتظر بودیم از فکر مصاحبه بیرون بیام و استرس نداشته باشیم
    سؤالات از من:
    - سابقه کاری. (من سابقه ریسرچ توی دانشگاه داشتم.)
    - کاری که می خوام در دکتری انجام بدم.
    سؤالات از همسرم:
    - سابقه کاری
    - سربازی (که معافیت داره.)
    بعدشم برگه زرد داد و گفت اگر سؤالی داشتیم ایمیل می زنیم(حرفی از 16 سؤال نزد.)
    من پرسیدم که آیا به دانشگاه میرسم که جواب داد سعی می کنیم که برسید!!!!!!!
    در ضمن رشته من کامپیوتر ساینس، دکتری و فول فاند.

همین

این که رنک دانشگاه زیر 1000 باشه مشکلی داره؟
    از من پرسید جای دیگری هم اپلای کردی که من گفتم آره و ریجکت شدم؟
    آیا این سوال ها منفی بوده تاثیرش؟
    چون من برگه سفید گرفتم

Junior Member

دوست عزيزى كه فرمودن ٢بار از ارمنستان ريجكت شده بودند و اينبار از انكارا ويزا گرفتن ، من چون مشابه هست كارم ،ميخواستم بدونم ايا شما مدركى را اضافه كردين و يا تغيير دادين و يا اينكه نه دقيقا با همون مدارك ارمنستان به سفارت در انكارا رفتين ؟ ممنونم

Junior Member

اون دوستی که دو بار ریجکت شده بودن هنوز نرفتن آنکارا! اگه منظورتون منه که یک بار ریجکت شدم. من تا جایی که می تونستم مدارکمو تکمیل تر کردم ولی بار اول اصلا آفیسر از من هیچ مدرکی نخواسته بود! تفاوتی که خودم حس کردم تو دو تا تجربه م اینه که دفعه ی دوم خیلی بیشتر به جواب سوالا فکر کرده بودم و با اعتماد به نفس بیشتر و حساب شده تر جواب دادم! دیگه اینکه سعی کردم تاکید رو رشته و دانشگاهم بذارم. مثلا من چون رشته م هنره نمونه کارام هم با خودم برده بودم که نگاه کرد. همه ی admission letter ها رو هم نشون دادم. رزومه و artist's statement رو دید. پرسید چرا این دانشگاهو انتخاب کردی بعدش می خوای چی کار کنی؟ بعدم پرسید کی پولشو می ده؟ پدر مادرت چی کاره ان؟ بعدش bank statement رو نگاه کرد. یکی دو تا سوال دیگه هم راجع به کار قبلیم و کار آینده م پرسید بعدم همه ی مدارکو بهم برگردوند. با آرامش خیلی خاصی برگه ی DS160 رو تا کرد و گذاشت لای پاسپورت و گفت your visa has been approved. It will take 2 to 4 days. البته من جز اون دسته ی بدشانسی بودم که به مشکل فنی سفارت خوردم و ویزام صادر نشد. و حالا باید یه بار دیگه برم برای صدور ویزا.

Junior Member

سلام

از دوستانی که روزهای 21و 22و 23 جولای مصاحبه داشتند، کسی 16 تا سؤال رو دریافت کرده است؟

ممنون

Junior Member

بسيار عالى انشالا كه موفق باشيد. ممنون ازوقتى كه گذاشتين. دوستان من يك سوال ديگه هم دارم كه نظراتتون برام خيلى مهمه. من و همسرم حدود ٥ ماه قبل براى ويزاى دانشجوى امريكا در سرى لانكا اقدام كرديم و رجكت شديم ،دليلش هم اين بود كه شما بر نميگرديد . همسر من كه main applicant هست از دانشگاهى در كليفرنيا بدون فاند ،پذيرش در رشته MBA ro darad.نكته قابل توجه اينكه پدر و مادر همسرم پارسال از طريق لاتارى green card امريكا را گرفتن و رفتن. برادر من هم green card دارد و در امريكاست. با توجه به اين نكته كه خودم كانادا درس خواندم و در حال حاضر ويزاى مولتيپل كار كانادا را دارم ، همچنين به همراه همسرم در پروسه اقامت دايم كانادا هستيم و landing fee رو هم پرداخت كرديم، منتظر پاس ركويست هستيم ، بهتر نيست كه بگيم ما حتما از امريكا خارج ميشيم چون قصد اقامت كانادا رو داريم ؟؟ و يا اينكه صلاح هست سند خانه از ايران نشان بدهيم و بگيم ما به ايران بر ىيگرديم؟ ( در ضمن من يك بار ويزاى توريست امريكا را گرفتم رفتم و دوباره به كانادا برگشتم. ) با توجه به موارد بالا به نظرتون چه جواب خوبى براى برگشت از امريكا ميتونيم داشته باشيم كه افيسر قانع بشه ؟؟ يك دنيا ممنون از راهنماييتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط map نمایش پست ها
    سلام

از دوستانی که روزهای 21و 22و 23 جولای مصاحبه داشتند، کسی 16 تا سؤال رو دریافت کرده است؟

ممنون
    سلام
    من 23 جولای بودم و هنوز 16 سوال برام نفرستادند. منم نگرانم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics-SBU

نقل قول نوشته اصلی توسط map نمایش پست ها
    سلام

ممنون

سلام،

من هم 23 جولای بودم و هنوز نه 16 سوال و نه ایمیل آپدیت اطلاعات برام اومده!

Junior Member

سلام دوستان.

من می خوام بلیت برای رفت و برگشت تهران به آنکارا بگیرم. مصاحبه سه شنبه چند هفته بعد هست. می خوام برگشت رو یه روزی بگیرم که اگه کلیرنس نخوردم ویزام رو تحویل بگیرم و برگردم. اگه کسی اطلاع داره می شه بگه که چه روزی باید برگردم؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)