صفحه 69 از 77 نخستنخست ... 1959606162636465666768697071727374757677 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

واقعا نمیدونم الان سوالم اینه آیا باز اقدام کنم ؟ همین سفارت یا جای دیگه ؟
    یک برادر دانشجو دارم ولی اصلا به اینجاها نرسید
    آفیسر کلا از لحظه اول به نظرم اعصاب نداشت ولی برخورد خاصی ندیدم
    چطور باید درست قانعشون کرد ؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط manizheh_10 نمایش پست ها
    واقعا نمیدونم الان سوالم اینه آیا باز اقدام کنم ؟ همین سفارت یا جای دیگه ؟
    یک برادر دانشجو دارم ولی اصلا به اینجاها نرسید
    آفیسر کلا از لحظه اول به نظرم اعصاب نداشت ولی برخورد خاصی ندیدم
    چطور باید درست قانعشون کرد ؟؟؟؟؟
    دوست عزیز باید تا حدودی همه ی شرایط شما رو فهمید تا بشه در مورد سفارت جدید نظر داد.
    این که برادرتون اونجاست رو در فرم DS ذکر کردید؟؟ و البته یه سوال مهم دیگه؟ آیا ازتون پرسید از چندتا دانشگاه پذیرش داشتید؟؟؟؟؟؟ و اینکه فاصله بین لیسانس و فوق لیسانس شما چقدر بوده؟ ممنون از همکاریتون

بله تو فرم DS نوشته بودم که برادرم اونجاست ولی جایی نبود که بنویسم دانشجو هست. ضمنا در این مورد از من سوال نپرسید
    در مورد چند تا دانشگاه سوالی نکرد و البته از دانشگاه دیگه هم پذیرش داشتم در مورد فاصله تحصیلی سوالی نکرد ولی تو رزومه کاری که تو فرمDS نوشته بودم سالهای کاری ذکر شده بود

بله تو فرم DS نوشته بودم که برادرم اونجاست ولی جایی نبود که بنویسم دانشجو هست. ضمنا در این مورد از من سوال نپرسید
    در مورد چند تا دانشگاه سوالی نکرد و البته از دانشگاه دیگه هم پذیرش داشتم در مورد فاصله تحصیلی سوالی نکرد ولی تو رزومه کاری که تو فرمDS نوشته بودم سالهای کاری ذکر شده بود
    با شرایطی که شما از خودتون گفتید شاید برادر شما مشکل بوده. شاید...!!! چون فرم DS توشط آفیسر خونده میشه و شاید چون ذکر نشده بوده که برادرتون دانشجو هست فرض رو بر این گذاشته که به هر حال شما کسی رو اونجا داشتید و شاید به این علت بر نگردید.
    ولی به نظر من مشکل از آفیسر بوده نه از شما... به نظر من صلاح هست تغییری در پروندتون ایجاد کنید و سپس مجدد اقدام کنید. مثلا اگر بتونید پذیرش همراه با فاند بگیرید شاید کمک کنه!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mynorton نمایش پست ها
    با شرایطی که شما از خودتون گفتید شاید برادر شما مشکل بوده. شاید...!!! چون فرم DS توشط آفیسر خونده میشه و شاید چون ذکر نشده بوده که برادرتون دانشجو هست فرض رو بر این گذاشته که به هر حال شما کسی رو اونجا داشتید و شاید به این علت بر نگردید.
    ولی به نظر من مشکل از آفیسر بوده نه از شما... به نظر من صلاح هست تغییری در پروندتون ایجاد کنید و سپس مجدد اقدام کنید. مثلا اگر بتونید پذیرش همراه با فاند بگیرید شاید کمک کنه!
    وجود برادر در امریکا صرفا اشکال نی. فقط نباید او را ساپورت مالی خود معرفی کنید و همچنین نباید در اون شهر و ایالتی که برادرت هست شما هم برید.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid22 نمایش پست ها
    وجود برادر در امریکا صرفا اشکال نی. فقط نباید او را ساپورت مالی خود معرفی کنید و همچنین نباید در اون شهر و ایالتی که برادرت هست شما هم برید.
    مرسی از شما دوستان
    ساپورت مالی از طرف برادرم نبود
    تو مواقعی که آفیسر سوالی نمی پرسه چطور میشه آدم خودش توضیح بده !!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

مرسی از شما دوستان
    ساپورت مالی از طرف برادرم نبود
    تو مواقعی که آفیسر سوالی نمی پرسه چطور میشه آدم خودش توضیح بده !!
    خیلی سخته برای بار اول. مثلا بار اول از من پرسید که داداشت تو امریکا چی کار میکنه گفتن تو فلان دانشگاه داره PhD می خونه. اما برای بار دوم خودت فکر میکنی مشکل افیسر چی بوده؟ اونو عمقی توضیح بده

Junior Member

سلام. از دوستان کسی بوده که اخیرا رفته باشه مصاحبه و 16سوال گرفته باشه؟ من 20 اکتبر بودم. آفیسر حرفی از سوال نزد و تا الان هم نفرستاده ولی با توجه به رشته مهندسی حساس منتظرش بودم! باید پیگیری کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط leila1984 نمایش پست ها
    سلام. از دوستان کسی بوده که اخیرا رفته باشه مصاحبه و 16سوال گرفته باشه؟ من 20 اکتبر بودم. آفیسر حرفی از سوال نزد و تا الان هم نفرستاده ولی با توجه به رشته مهندسی حساس منتظرش بودم! باید پیگیری کنم؟
    رشتتون چی بوده؟ قانونا اگر حرفی از 16 زد و فرستاد که هیچ، (معمولا 3 تا 5 روز ، اما شده بعد از یک هفته هم فرستادن) اگر حرفی از 16 سوال زد و نفرستاد که باید بعد از یک هفته به سفارت ایمیل زده و بنا به حرف افیسر تقاضای 16 سوال را بکنید. اگر حرفی از 16 سوال نزد و فرستاد باز هم باید پاسخ بدید. اما اگه حرفی نزد و نفرستاد شما هم اصلا نباید پی گیری کنید. پس بیخیال بشوید و امید داشته باشید که واقعا نیاز به 16 سوال نبوده.

فقط یه خاطره تلخ هم موجوده ، واسه همین پرسیدم رشتتون چیه؟
    دوستی میره سفارت نه 16 سوال میگه میفرستم نه اینکه واقعا میفرسته. خلاصه ایشون بدون 16 سوال بعد از 2 ماه کلیر میشه. چشمتون روز بد نبینه وقتی میره پیکاپ ، تازه افیسر میگه 16 سوالت تو پروندت نیست. دوباره میره تو پروسه کلیر و 2ماه دیگه تو این کلیرنس جان به جان افرین تسلیم میکنه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط leila1984 نمایش پست ها
    پیگیری کنید. اگر رشته حساس هستید ایمیل CA-Ankara@state.gov بزنید و بگید بفرسته. بنا به تجربه های قیلی اگر نیاز باشه و نفرستاده باشه حتی برید پیکاپ ویزا را نمیده و دوباره میرید تو کلیرنس. پس زودتر خودتون پیگیری کنید. تاپیک کلیرنس آنکارا را میتونید بخونید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)