صفحه 7 از 77 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام٬ چون تقریبا تجربه ای نوشته نمیشه٬ البته هر کس دلیل خودش را داره٬ من تاپیک سال گذشته آنکارا همه را خوندم٬ نکاتی که به نظرم مفید میتونه باشه میگذارم٬ اگر نکته ای دیگری هست لطفا بگید

حداقل ۳ روز قبل از مصاحبه هزینه sevis را پرداخت کنید و رسید پرداخت را ببرید
    فرم تایید DS-160 پرینت سیاه و سفید لیزری در حالت عمودی (portrait) بگیرید ٬ یعنی رنگی نگیرید
    I-20 و پاسپورت را امضا کنید و ببرید
    کیف نبرید٬ موبایل نبرید
    پوشش آقایون ساده٬ بهتره قیافه شبیه بچه درس خون ها باشه٬ کراوات هم نوشتن خیلی رسمی هست و نیاز نیست٬
    پوشش خانم های محجبه مانتو و شلوار گشاد نپوشید. مانتو گشاد را میگن باز کن و رد شو٬ زیر لباس مناسب بپوشید٬ شلوار گشاد هم میگن بزن بالا.
    کفش سگک دار نپوشید٬ کلا وسیله فلزی نداشته باشید خودتون راحتید
    آماده باشید که بتونید در مورد دانشگاتون و دپارتمان و رشته تون صحبت کنید
    لازم نیست زود برید٬ یک ربع کافیه٬

در مورد روز مصاحبه سفارت‌نامهٔ ایراندخت و این نکات جمع و جور و خوبی داشت.

ممکن هست روز مصاحبه بگن که ما ۱۶ سوال را برات میفرستیم٬ ممکنه همون روز یا فرداش بفرستن ممکن هست یادشون بره ٬ تو اون تاپیک گفته بودن که میل بزنید به CA-Ankara@state.gov و بگید براتون بفرستن. ایمیلش درسته؟
    رنگ کاغذی که بهتون میدن٬ زرد٬ سفید و صورتی فرقی نداره و در مورد رنگ کاغذ سوال نپرسید و فقط نوشته های کاغذی که بهتون میدن را توجه کنید. البته صورتی مثل اینکه برای کسانی هست که مجدد اقدام کردن.
    استرس که میگن نداشته باشید٬ این هم صحبت های یک آفیسر هست و نکات خوبی داره

Junior Member

سلام من از آنکارا دوبار ریجکت شدم با پذیرش زیان در تابستان هر دوبار
    دوباره از ایروان چند روز پیش با پذیرش مستر ریجکت شدم لطفا یک نفر شماره تماس بگذاره شدیدا نیاز به راهنمایی دارم چون کلاسهام سه هفته دیگه شروع میشه .ممنوووووووووون

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zei نمایش پست ها
    سلام من از آنکارا دوبار ریجکت شدم با پذیرش زیان در تابستان هر دوبار
    دوباره از ایروان چند روز پیش با پذیرش مستر ریجکت شدم لطفا یک نفر شماره تماس بگذاره شدیدا نیاز به راهنمایی دارم چون کلاسهام سه هفته دیگه شروع میشه .ممنوووووووووون
    شما چون پذیرش این بارتون مستر هست و گفتید فاند هم دارید حتما برید آنکارا!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

سلام دوستان ما f1-f2 , داریم میرم سفارت. سند و جاب آفر ندارم. چه جوری قانع کنم که برمیگردیم‌ ایران بعد تحصیلم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmit نمایش پست ها
    سلام دوستان ما f1-f2 , داریم میرم سفارت. سند و جاب آفر ندارم. چه جوری قانع کنم که برمیگردیم‌ ایران بعد تحصیلم ؟
    آرش جان شما فول فاند TA هستی! 100% مصاحبه تو جهت برگشت نمیره! خیالت تخت! نهایتاً یه جا میپرسه بعد از تحصیل چی کار می کنی که باید بگی با مدرکی که از دانشگاه فلان میگیرم بر میگردم ایران و استاد میشم!!

یه همچین چیزی! اگر یه جا دیگه هم بتونی بگی خیلی خوبه! یعنی یه جای دیگه مصاحبه هم به برگشت اشاره کنی، مثلاً این تخصص تو ایران کمه و من هم خیلی علاقه دارم و واسه همین انتخابش کردم که بتونم بعداً تو ایران باهاش کار خوب و آکادمیک پیدا کنم!!

توصیه هام به خودت رو یک بار دیگه اینجا بخون!

موفق باشی عزیز!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

سلام.
    دوستان من I20 دارم و حالا می خوام از آنکارا اقدام کنم. من MBA دارم از قبرس یونانی و همینطور مادرم Green card و از سال 2012 برای من هم فایل کرده. حالا من کلاً دارم رشته ام رو عوض می کنم و می خوام پرستاری بخونم تو شهری که کل خانوادم زندگی می کنن. من از پدرو مادرم و خودم نامه بانکی خوبی دارم به همراه چندتا سند ملکیت که به نام پدرو و مادرم هستش. همینطور یه نامه محضری که پدرم کلیه هزینه های تحصیل و زندگی من رو تقبل کرده. می خوام بدونم آیا ممکن هستش منو ریجکت کنن به دلیل Green card مادرم و خودم که برام فایل شده و یا تغییر رشته؟ چطوری می تونم ثابت کنم بر می گردم؟
    البته من وقتی درسم قبرس تموم شد برگشتم ایران و دارم کار می کنم. آیا این می تونه یه نقطه مثبت باشه که من وقتی درسم تموم شده برگشتم؟

سلام دوستان

من برای ویزای J1 فرصت مطالعاتی روز سه شنبه مصاحبه داشتم که توسط اون آقای مو زرد انجام شد. سوالاتش اینا بود: چرا میری این دانشگاه؟ الان دانشجوی دکتری هستی؟ عنوان تزت چیه؟ چند سال مونده تموم بشه دکترات؟ در مورد رشتت توضیح بده یکم. رزومتو بده ببینم.. ریسرچ پلنتو بده.... یه نگاه خیلی کوتاه به اونا کرد و دیدم دست برد به برگه زرد. سریع گفتم مدارک ساپورت مالی رو هم دارم ازم گرفت و یه چیزایی تایپ کرد. بعد گفت ازینا برای خودت کپی داری؟که منم گفتم آره. اونا رو به همراه رزومه و برگه DS2019 گذاشت کنار بعد برگه زرد رو همراه پرینت تاییدیه DS160 بهم داد گفت نتیجرو اینجا دنبال کن. برات هم 16 سوال میفرستیم که امروز بعد از ظهر فرستاده بودن.
    حالا چند تا سوال:
    --تو این مصاحبه هیچ سوالی ازم در مورد اینکه برمیگردی؟نمیگردی؟چرا برمیگردی نپرسید و نگرفت!!! مصاحبه خیلی کوتاه و بی روح بود!! همیشه اینطوریه یا یجای کار اینا میلنگه؟! این 16 سوال برای همه میفرستن؟ رشته من مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی هست.
    --این برگه DS2019 باید پیش اونا میموند؟ نباید به من تحویل میداد؟ چون دیدم گذاشت کنار و چون خودمم مطمئن نبودم ازش نپرسیدم که باید پیشش بمونه یا بده به من!
    --این جوابیه 16 سوال رو هرچه سریعتر باید بفرستم دیگه؟ با همون فرمت وورد؟ یه سری مدارک هم خواسته بخصوص اون نامه از دانشگاه که شامل جزئیات دسترسی من به تکنولوژی میشه. میشه همون نامه RP استاده رو بفرستم یه نامه دیگه بخوام از دانشگاه؟

ممنون از لطفتون

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای ویزای J1 فرصت مطالعاتی روز سه شنبه مصاحبه داشتم که توسط اون آقای مو زرد انجام شد. سوالاتش اینا بود: چرا میری این دانشگاه؟ الان دانشجوی دکتری هستی؟ عنوان تزت چیه؟ چند سال مونده تموم بشه دکترات؟ در مورد رشتت توضیح بده یکم. رزومتو بده ببینم.. ریسرچ پلنتو بده.... یه نگاه خیلی کوتاه به اونا کرد و دیدم دست برد به برگه زرد. سریع گفتم مدارک ساپورت مالی رو هم دارم ازم گرفت و یه چیزایی تایپ کرد. بعد گفت ازینا برای خودت کپی داری؟که منم گفتم آره. اونا رو به همراه رزومه و برگه DS2019 گذاشت کنار بعد برگه زرد رو همراه پرینت تاییدیه DS160 بهم داد گفت نتیجرو اینجا دنبال کن. برات هم 16 سوال میفرستیم که امروز بعد از ظهر فرستاده بودن.
    حالا چند تا سوال:
    --تو این مصاحبه هیچ سوالی ازم در مورد اینکه برمیگردی؟نمیگردی؟چرا برمیگردی نپرسید و نگرفت!!! مصاحبه خیلی کوتاه و بی روح بود!! همیشه اینطوریه یا یجای کار اینا میلنگه؟! این 16 سوال برای همه میفرستن؟ رشته من مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی هست.
    --این برگه DS2019 باید پیش اونا میموند؟ نباید به من تحویل میداد؟ چون دیدم گذاشت کنار و چون خودمم مطمئن نبودم ازش نپرسیدم که باید پیشش بمونه یا بده به من!
    --این جوابیه 16 سوال رو هرچه سریعتر باید بفرستم دیگه؟ با همون فرمت وورد؟ یه سری مدارک هم خواسته بخصوص اون نامه از دانشگاه که شامل جزئیات دسترسی من به تکنولوژی میشه. میشه همون نامه RP استاده رو بفرستم یه نامه دیگه بخوام از دانشگاه؟

ممنون از لطفتون
    سلام! کلاً چیزی که بچه ها میگن متفاوته! بعضی ها میگن نمیشه از صورتش چیزی خوند و بی روح و poker face هستش! گاهی هم میگن خوش اخلاقه و بگو بخند می کنه! بیشتر تجربیات دوستان مثل شما بوده!

راجع به برگشت خیلی میشه که نپرسن ... حساس نشید! مخصوصاً از کسایی که فاند دارن یا ساپورت وزارت علوم دارند (J های ساپورت دار) در ضمن تو 16 سوال پرسیده! :دی نگران نشید!

16 سوال برای رشته های حساس میره! خیلی دقت کنید: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

دیده شده گاهی پس میدن گاهی میمون! عجیبه بیشتر! من فکر کنم باید میداد! یه ایمیل با 16 سوال که جواب میدید بزنید و بپرسید!

سرعتش مهم نیست! بیشتر مواظب باشید که سوتی ندید که یه جورایی سرنوشتتون به اون ربط داره!! از سوال های شب اول قبر هم مهم تره و خطری تر!
    اگر استاد سوال ها رو جواب داده درست حسابی و بی خطر بدید! اگر جواب نداده بخواهید که جواب بده! اگر جواب هایی که استاد داد خطری بود همون RP قدیمیه که امن تره بدید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام! کلاً چیزی که بچه ها میگن متفاوته! بعضی ها میگن نمیشه از صورتش چیزی خوند و بی روح و poker face هستش! گاهی هم میگن خوش اخلاقه و بگو بخند می کنه! بیشتر تجربیات دوستان مثل شما بوده!

راجع به برگشت خیلی میشه که نپرسن ... حساس نشید! مخصوصاً از کسایی که فاند دارن یا ساپورت وزارت علوم دارند (J های ساپورت دار) در ضمن تو 16 سوال پرسیده! :دی نگران نشید!

16 سوال برای رشته های حساس میره! خیلی دقت کنید: نحوه جواب دادن به ۱۶ سوال معروف سفارت آمریکا در آنکارا

دیده شده گاهی پس میدن گاهی میمون! عجیبه بیشتر! من فکر کنم باید میداد! یه ایمیل با 16 سوال که جواب میدید بزنید و بپرسید!

سرعتش مهم نیست! بیشتر مواظب باشید که سوتی ندید که یه جورایی سرنوشتتون به اون ربط داره!! از سوال های شب اول قبر هم مهم تره و خطری تر!
    اگر استاد سوال ها رو جواب داده درست حسابی و بی خطر بدید! اگر جواب نداده بخواهید که جواب بده! اگر جواب هایی که استاد داد خطری بود همون RP قدیمیه که امن تره بدید!
    ممنون استاد هایزنبرگ
    در مورد RP چون خودم متنش رو آماده کردم و استاد هم پاشو امضا کره کاملا امنه! D: به سوالاتشم تقریبا جواب داده. فقط چون یه کپیشو اونجا ازم گرفت و پیش خودش نگه داشت ازین بابت پرسیدم که تکراری بودنش مشکلی ایجاد نمیکنه؟ به استاد الان ایمیل زدم. فقط نگرانی من ازین هست که دیر این متن آماده شه بفرستم براشون.

در مورد لینک هم ممنون سوالی داشتم در مورد سوالاتش اونجا میپرسم. فقط جواب سوالاتو زیر صورت سوال مینویسیم و فایل رو همراه ضمیمه ها میفرستیم دیگه؟ مثلا میپرسه پلنت چیه اونو هرچقدر هم طولانی باشه اونجا مینویسیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    ممنون استاد هایزنبرگ
    در مورد RP چون خودم متنش رو آماده کردم و استاد هم پاشو امضا کره کاملا امنه! D: به سوالاتشم تقریبا جواب داده. فقط چون یه کپیشو اونجا ازم گرفت و پیش خودش نگه داشت ازین بابت پرسیدم که تکراری بودنش مشکلی ایجاد نمیکنه؟ به استاد الان ایمیل زدم. فقط نگرانی من ازین هست که دیر این متن آماده شه بفرستم براشون.

در مورد لینک هم ممنون سوالی داشتم در مورد سوالاتش اونجا میپرسم. فقط جواب سوالاتو زیر صورت سوال مینویسیم و فایل رو همراه ضمیمه ها میفرستیم دیگه؟ مثلا میپرسه پلنت چیه اونو هرچقدر هم طولانی باشه اونجا مینویسیم؟
    سلام

مشکلی نداره همون رو بفرستید!

بله زیر سوالات بنویسید و بفرسیتد! هرچقدر شد هم ایرادی نداره! اما ترجیحا خیلی خلاصه باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)