صفحه 70 از 77 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط omid22 نمایش پست ها
    رشتتون چی بوده؟ قانونا اگر حرفی از 16 زد و فرستاد که هیچ، (معمولا 3 تا 5 روز ، اما شده بعد از یک هفته هم فرستادن) اگر حرفی از 16 سوال زد و نفرستاد که باید بعد از یک هفته به سفارت ایمیل زده و بنا به حرف افیسر تقاضای 16 سوال را بکنید. اگر حرفی از 16 سوال نزد و فرستاد باز هم باید پاسخ بدید. اما اگه حرفی نزد و نفرستاد شما هم اصلا نباید پی گیری کنید. پس بیخیال بشوید و امید داشته باشید که واقعا نیاز به 16 سوال نبوده.

فقط یه خاطره تلخ هم موجوده ، واسه همین پرسیدم رشتتون چیه؟
    دوستی میره سفارت نه 16 سوال میگه میفرستم نه اینکه واقعا میفرسته. خلاصه ایشون بدون 16 سوال بعد از 2 ماه کلیر میشه. چشمتون روز بد نبینه وقتی میره پیکاپ ، تازه افیسر میگه 16 سوالت تو پروندت نیست. دوباره میره تو پروسه کلیر و 2ماه دیگه تو این کلیرنس جان به جان افرین تسلیم میکنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    پیگیری کنید. اگر رشته حساس هستید ایمیل CA-Ankara@state.gov بزنید و بگید بفرسته. بنا به تجربه های قیلی اگر نیاز باشه و نفرستاده باشه حتی برید پیکاپ ویزا را نمیده و دوباره میرید تو کلیرنس. پس زودتر خودتون پیگیری کنید. تاپیک کلیرنس آنکارا را میتونید بخونید.
    من خودم رشتم مواده و همسرم هم هوافضا بوده و الان هردو برای دکترای مکانیک میریم. آفیسر حرفی از 16 سوال نزد و فقط رزومه و RP رو که دانشکده داده بود و توش ذکر شده که کار حساس نمیکنن را گرفت. فردای اونروز هم ایمیل آپدیت اومد و وضعیتمون الان پندینگه!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط leila1984 نمایش پست ها
    من خودم رشتم مواده و همسرم هم هوافضا بوده و الان هردو برای دکترای مکانیک میریم. آفیسر حرفی از 16 سوال نزد و فقط رزومه و RP رو که دانشکده داده بود و توش ذکر شده که کار حساس نمیکنن را گرفت. فردای اونروز هم ایمیل آپدیت اومد و وضعیتمون الان پندینگه!
    ببینید دوست عزیز تجربه ثابت کرده که تا چیزی ازتون نخواستن نفرستید. ولی اگر چیزی خواستن هر چیزی ک مربط به اون قضیه میشه رو بفرستید. منظورم چیه؟
    مثلا میگن 16 سوال رو جواب بده. چ خواست چ نخواستن CV و SOP و هرچیز دیگه ای که از دانشگاه دارید بفرستید
    البته تمام این مباحث بیان میشه تا شما در آخر خودتون فقط و فقط خودتون در این موارد تصمیم بگیرید
    تا اونجا ک من متوجه شدم شما با آفیسر رووتینی ک همیشه تو سفارت ترکیه هست مصاحبه نکردید. یعنی خانم موشکی یا آقای بلوند نبوده. این دوستمون کارای عجیب زیاد میکنه. دیده شده F2 رو ریفیوزد میزنه تا کلیر شه(بلافاصله بعد از مصاحبه). کلا روندش دست بچه ها هنوز نیومده
    ببین تجربه ای که omid22 گفت درسته. ممکنه نگن بعدا بگن 16 سوال رو بیار. ممکنه باهاشون ور بری بعدا ک اگر خدای نکرده دقیقه نودی شدی هی ایمیل بزنی بابا وضع من چی شد. بگن ای بابا باز این اومد
    دوست من همین چند وقت پیش سفارت بوده و میگفت به زور میخواستم RP ر بهش بدم . میگفت نمیگرفت. گفت لازم نیست. 16 سوال هم نگرفت
    در حالیکه از شماRP رو گرفته
    من جای شما بودم ای میل نمیزدم.
    ولی در آخر شما تصمیم گیرنده ای. کاملا تجربیات دو سه سال اخیر رو توی سایت بخون با دوستان مشورت کن و تصمیم گیری کن
    از دوستانی هم ک اخیرا رفتن سفارت دونه دونه بپرس 16 سوال رو گرفتن یا نه . فارغ از رشته و شرایط
    بعد بیا برای کار خیر هم شده به ما نتیجه اش رو بگو

دوستانی که ترکیه رفتند میشه مشخصات ظاهری آفیسرهایی رو بگن که آدمهای سخت گیری نیستند و خیلی اذیت نمیکنن؟؟ درسته که بستگی به شرایطمون داره ولی بعضی ها واقعا منطقی و بی دردسر برخورد میکنند!
    با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mynorton نمایش پست ها
    دوستانی که ترکیه رفتند میشه مشخصات ظاهری آفیسرهایی رو بگن که آدمهای سخت گیری نیستند و خیلی اذیت نمیکنن؟؟ درسته که بستگی به شرایطمون داره ولی بعضی ها واقعا منطقی و بی دردسر برخورد میکنند!
    با تشکر
    این روزا مثه اینکه یه نفر بیشتر از دانشجو ها مصاحبه نمیکنه. زیاد خوب نیس بدم نیس. کسی زیاد شاکی نبوده

نقل قول نوشته اصلی توسط ladanl نمایش پست ها
    این روزا مثه اینکه یه نفر بیشتر از دانشجو ها مصاحبه نمیکنه. زیاد خوب نیس بدم نیس. کسی زیاد شاکی نبوده
    یعنی تازه اومدن؟؟ قبلا ایشون مصاحبه نمیکردن؟؟؟؟

Banned

یعنی تازه اومدن؟؟ قبلا ایشون مصاحبه نمیکردن؟؟؟؟
    نه میکرده
    ولی جدید اومده
    اون دوتا قدیمی ترن طبیعتا
    شاید تو فصل خلوت ک الان باشه اون دوتا نیستن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ladanl نمایش پست ها
    فکر کنم من یکی از آخرین نفراتیم که رفتم مصاحبه! در ظاهر اولیه که این آقا خیلیم خوب برخورد کردن و مهربون! حالا بقیش رو خدا میدونه! ولی من احساس کردم یکم روی ریجکت قبلی حساسه. این چیزیه که من احساس کردم ولی امیدوارم که اینطور نباشه.

فکر کنم من یکی از آخرین نفراتیم که رفتم مصاحبه! در ظاهر اولیه که این آقا خیلیم خوب برخورد کردن و مهربون! حالا بقیش رو خدا میدونه! ولی من احساس کردم یکم روی ریجکت قبلی حساسه. این چیزیه که من احساس کردم ولی امیدوارم که اینطور نباشه.
    شما دفعه اولتون بود میرفتید مصاحبه؟؟؟؟

Junior Member

شما دفعه اولتون بود میرفتید مصاحبه؟؟؟؟
    بله دفعه اولم بود. ایشالا آخریشم باشه!

بله دفعه اولم بود. ایشالا آخریشم باشه!
    ایشالا. راستی پس چه جوری متوجه شدید روی ریجکتی های قبلی حساس هستند؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)