صفحه 77 از 77 نخستنخست ... 276768697071727374757677
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 768 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

من براي بار دوم مجبور شدم كل اين رو تايپ كنم مسيولي به فكر اشتفاده موبايلي ازين سايت بشن لطفا
    بر حسب وظيفه ريپورت درخواست ويزاي توريستسم از انكارا رو ميدم اميدوارم واسه هموطناي عزيز مفيد باشه،شرايط من تو پست قبليم هست
    ساعت يك وقتم بود ،١ ساعت زودتر رفتم راه نداد گفت به وقتش بيا از نيم ساعت مونده يك صف كوچك تشكيل شد و من يك رفتم تو
    همچي اصولي و با نظم
    مصاحبم با يك دختر جوان بلوند مهربون
    سوال ها
    چرا ميري ،كجا ها ميري
    ،رشته تحصيلث چي بود چه كاره اي
    پرسيد كي هزينه سفرت رو ميده گفتم خودم با كلي خجالت ازم خواست مدارك مالي نشون بدم
    يك برگش رو سريع نگاه كرد گفت خوبه همشو برگردوند
    درباره سربازيم پرسيد گفتم معاف بودم گفت چه نوعي ( يكًجوري ميپرسيد سوالارو كلا كه فقط پرسيده باشه) گفتم نخبگان گفت چي گفتم امتياز كنكور گفت چه خوب پس راحت شدي
    بعد پرسيد پس چرا نوشتي ستوان دوم تو فرم اگه معافي گفتم چون تو كارت اونجوري نوشته منم گفتم اينجوري بنويسم بهتره( نوشته بودم ستوان دوم مكان بنياد ملي نخبگان)
    بعد اصل كارت سربازيم رو خواست برد نشون داد اومد كلي معذرت هم خواست
    بعد گفت همه چي خوبه فقط بايد پروسه شما طي شه چهار تا ٦ هفته طول ميكشه (انشالا)
    نكات: موبايل و كيف جز كيف پوشه اي راه نميدن ،يه دكه روزنامه موبايلارو با پول نگه ميداره
    به حرف غلط لاتين فاميليم تو ايميل سفارت گير ندادن
    مهم بود كه قبلا رفتم امريكا

نتايجي كه ديدم:
    يك مهندس عمران شريف درجا گرفت
    دو تا مكانيك برگ زرد
    يه فيزيكي ميخواست بره واسه ليسانس بيزنس با پارشال فاند ريجكت شد ( ٣٠٠ميليون سپرده هم برده بود بانكي)
    دو تا خانم ميانسال كه مامان بابشون سيتيزن و اونجا بودن ريجكت شدن
    يه خانواده با يه بچه كوچيك زرد
    كلا اكثرا زرد و جو خيلي خوب و مثبت بود
    سخني با نخبگان:
    سربازي رو بنظرم بزنيد نرفتيد ميپرسه چه معافيتي ميگي نخبگان شايد مثل كيس من افيسر اصلا رد شه از موضوع يه دوست من زده بودد no و تو مصاحبه پرسيدن و همون را گفت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FARAMEH نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم ازتون بپرسم مدارک خانومتون رو هم ترجمه کرده بودین؟ واسه بیمه چه مدرکی بردین؟
    سلام
    نه مدارک خانومم رو ترجمه نکرده بودیم...مدرک بیمه هم همون سابقه بیمه که از شعبه تامین اجتماعی میگیرید با مهر سازمان

Junior Member

با سلام
    من پزشک هستم و تقاضای ویزای J1 کردم ، ممکنه به منم اون 16 سوال رو بدن یا فقط برای بعضی رشته های خاص هست ؟

Junior Member

سلام به همگی،
    در این پست قصد دارم من هم تجربیات روز مصاحبم رو انتقال بدم، ایشالا که به درد چند نفر دیگه مثل خودم بخوره

رشته من مهندسی عمران هست، برای فوق لیسانس از آمریکا پارشال فاند داشتم (البته خیلی هم پارشال نبود! فقط 4000 تا گواهی مالی میخواستم)
    برگه I-20 برای من هفته اول دسامبر صادر شد، 250 دلار مجبور شدم پول بدم تا با DHL سریع دستم برسه چون شروع ترم من 12 ژانویه هست و خیلی وقت تنگ بود واقعا!
    مصاحبه من پنجشنبه 18 دسامبر بود. بلیت مناسب برای آنکارا پیدا نکردم به علت کمبود وقت و در عوض برای استانبول بلیت گرفتم به مدت 1 هفته که اگر خواستن درجا ویزا بدن بتونم همونجا بگیرمش.
    شب قبل مصاحبه با اتوبوس از استانبول اومدم به آنکارا. حدود 6 ساعت راهه. اتوبوس ها خیلی راحت هستن و مدام پذیرایی میکنن بین مسیر، اینترنت، تلویزیون (ترکی) و شارژر دارن اکثر اتوبوسها و بلیتشون هم از 30 تا 50 لیر به راحتی گیر میاد. بعد از این تجربه فهمیدم که بهترین کار همینه که آدم یه هفته برای استانبول هتل بگیره و فقط برای مصاحبه بیاد آنکارا خیلی تجربه لذت بخش تری خواهد داشت!
    ترمینال اتوبوس هم تو استانبول و هم تو آنکارا چسبیده به ایستگاه مترو هستن و خیلی بی دردسر میشه بهشون رسید. در آنکارا هم راحت با مترو میشه رفت ایستگاه kizilay که فاصله کمی با سفارت آمریکا داره (2-3 کیلومتر پیاده فکر کنم)

و اما از خود مصاحبه:
    ازونجایی که با اتوبوس اومده بودم، گوشی و کیف همراهم بود که نمیشد داخل سفارت ببرم. گزینه ای که بیشتر تو فوروم دیده بودم اینه که وسایل رو در ازای 5 لیر به دکه روزنامه فروشی روبروی سفارت بدیم و گزینه بهتری که دم سفارت ازش باخبر شدم سپردن وسایل به دفتر هواپیمایی Iran air یکم بالاتر از دکه هست که بدون هزینه هست و خیالم هم راحت تر بود وقتی به اونا سپردمش.
    همراه خودم فقط یه پوشه بردم که توش همه مدارکی که میخواستم به سفارت ارایه بدم رو گذاشته بودم.
    بعد از تحویل مدارک میپرسن که مصاحبتون به چه زبونی دوست دارین باشه که شدیدا تصیه میشه بگین انگلیسی اگه برای درس میرین. یه سری انگشت نگاری کردن و بعد مصاحبه من با آفیسر خانومی بود که به نظر هندی میومد و موی مشکی و پوست نسبتا تیره ای داشت. سوالا به این ترتیب بودن:
    1. برای چی میخوای بری آمریکا؟ گفتم که پذیرش در رشته مهندسی عمران در مقطع ارشد از دانشگاه آرکانزاس دارم.
    2. اونجا قراره چی کار بکنی؟ گفتم که من از استادم خواسته بودم که یه نامه برای سفارت بنویسه و پروژه تحقیقاتی من رو شرح بده و بعد از ارایه نامه گفتم که اگر مایل باشین میتونم خودم هم توضیح بدم که گفت توضیح بده. همزمان با توضیح من نامه رو میخوند و در آخر هم یه چیزایی داخل کامپیوتر زد. در توضیحاتم هم به طور کامل جزییات نامه رو پوشش دادم و گفتم که نوع کارم چی هست، رو چه چیزایی کار میکنم و در نهایت به چه درد میخوره (کاهش هزینه های ساخت و ساز) که مطمئن بشن پروژه حساسی نیست. به هیچ وجه از کلمات تخصصی هم استفاده نکردم که طرف نیاز به پرسیدن سوالات بیشتر یا چک کردن اطلاعات نداشته باشه.
    3. آیا جای دیگه هم اپلای کردی؟ که بهش برگه ادمیشنم از چنتا دانشگاه دیگه رو نشون دادم در جاهای مختلف آمریکا و اروپا و گفتم که اینا هم بودن ولی چون فاند نداشتن من همین آرکانزاس رو انتخاب کردم.
    4. آیا فامیلی در آمریکا داری؟ خیر. (واقعا هم هیچ فامیلی در آمریکا ندارم)
    5. تجربه کار داری؟ خیر. با توجه به اینکه چند ماه از فارغ التحصیلی من گذشته بود براشون توضیح دادم که من 5 ماه پیش فارغ التخصیل شدم ولی این مدت رو برای کنکور ارشد میخوندم و اپلای میکردم، به خاطر همین اصلا دنبال کار هم نرفتم و وقتش رو نداشتم.
    6. بعد از اتمام تحصیلت میخوای چیکار بکنی؟ گفتم که بعد از تموم شدنش میخوام برای دکترا اپلای بکنم و حتی با استاد فعلیم هم در این مورد یه حرفایی زدیم. بعد از اتمام اون هم دوست دارم برگردم کشورم و استاد بشم چون این تحقیقات تو ایران مورد توجه نیستن و میتونن برای کشورم مفید باشن. در مورد وثیقه ای که گذاشتم گفتم و برگه ترجمه شده وثیقه رو بهشون دادم و گفتم که پول زیادیه و اگه برنگردم دولت ضبطش میکنه. در مورد پدر و مادرم هم گفتم که نمیتونم تنها بزارمشون و دوست دارم به محض پایان تحصیلاتم برگردم پیششون و این دسته حرفها.

فکر کنم اینا کل سوالایی بود که از من پرسید.
    یه سری نکات دیگه راجع به مصاحبه:
    - بر خلاف خیلی پستایی که خوندم تو فوروم، خیلی با حوصله و با دقت به حرفام گوش میداد و سوال میپرسید، حدود 5-10 دقیقه مصاحبم طول کشید بر خلاف تجربه خیلی از افراد که ادعا میکردن مصاحبشون به 1 دقیقه هم نرسیده و تا 1:30 بیشتر داخل سفارت نبودم (وقت من ساعت 1 بود)
    - از من گواهی بانک نخواست با این که باید برای 4000 دلار گواهی میدادم.
    - رزومه و sop برده بودم و خواستم بهش نشون بدم ولی گفت که لازم نیست.
    - وقتی که DS-160 رو پر میکردم بلیت نداشتم ولی قبل مصاحبه بلیت خریده بودم و بلیتم رو هم بردم و بهش نشون دادم و گفتم که من اون موقع بلیت نداشتم ولی الان برای فلان روز بلیت دارم، گفتم شاید بهتر باشه به شما هم اطلاع بدم ازونجایی که در DS-160 اطلاعاتشو میخواستین. که بلیت رو هم گرفت و نگاه کرد و گفت اوکیه.
    - در مورد پروژه کارشناسیم یا کارآموزیم هم هیچ سوالی نکرد.
    - من سفارتای دیگه رو نمیدونم ولی در آنکارا محل انگشت نگاری و مصاحبه و سالن انتظار همه یکی هستن (یک سالن) و باجه های مصاحبه و انگشت نگاری فقط چند قدم با صندلیها فاصله دارن و پشت صندلیها هستن که من و چند نفر دیگه این موضوع رو نمیدونستیم یکم استرس گرفتیم که این چه وضعیه آخه، همه حواسشون به ما میره و صدامون رو راحت میشنون و تمرکز نداریم و این حرفا ولی وقتی سمت باجه میری و مصاحبه شروع میشه میفهمی که اصلا صدا به صندلیها نمیرسه و نیازی نیست که نگران بقیه باشید، مخصوصا که روی همه هم به طرف مخالفه و منتظرن که شمارشون خونده بشه.
    - به نظرم بهترین استراتژی برای روز مصاحبه اینه که راستش رو بگین، توضیح به اندازه کافی بدین، از کلمات ساده استفاده کنین که آفیسر متوجه بشه و به هیچ وجه موقع جواب دادن استرس به خودتون راه ندین که کاملا از چهرتون خونده میشه و به جواباتون شک میکنن بی دلیل.
    به شخصه از این قرصایی که بچه ها برای کاهش استرس تجویز میکنن استفاده نکردم من و لازم هم نبود به نظرم با این که تا قبل ورود به سفارت خیلی استرس داشتم ولی به محض ورود استرسم از بین رفت و خیلی راحت با آفیسر و کارمندای سفارت حرف زدم.
    ---
    در آخر هم آفیسر یه سری چیز تو کامپیوترش تایپ کرد برای 1-2 دقیقه و گفت که ویزای شما approve شده، یه برگه سفید رنگ بهم داد و گفت که 3-5 روز دیگه میتونین از دفتر پست (PTT) دریافتش کنین با اینکه روی برگه نوشته بود 5-7 روز کاری! و وقتی که ازش پرسیدم که آیا معلومه که سینگل هست یا مولتی گفت که احتمال خیلی زیاد سینگله
    ولی وقتی که برای گرفتن پاسپورتم به اداره پست رفتم دیدم که در کمال ناباوری ویزای مولتیپل گرفتم!
    تنها اشتباهی که کردم این بود که موقع گرفتن وقت سفارت دفتر پست رو آنکارا زده بودم چون فکر میکردم آنکارا میرم ولی وقتی برنامم عوض شد و رفتم استانبول یادم رفت که پست رو هم به استانبول تغییر بدم و مجبور شدم دوباره به آنکارا اتوبوس بگیرم چون به محض approve شدن ویزا دیگه امکان تغییر اداره پست رو ندارین.

دیگه فکر میکنم هر اتفاقی برام افتاد رو سیر تا پیاز تعریف کرده باشم. ایشالا که به درد باقی اعضا بخوره. نظر شخصی من اینه که 90% قضیه از قبل مشخص شده و حتی با توجه به مدارک شما و تصمیمی که گرفتن آفیسرتون رو هم مشخص میکنن از قبل و شانسی نیست این قضیه. مثلا این که به من درجا ویزا دادن، به نظرم از قبل مشخص شده بوده و فقط تو مصاحبه خواستن یه چک نهایی بکنن که از برداشتشون نسبت به کارم مطمئن بشن قبل دادن ویزا و اگه چیز عجیب غریبی نبینن در طول مصاحبه، همون موقع بگن که ویزا اوکی شده.

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط vocian نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    در این پست قصد دارم من هم تجربیات روز مصاحبم رو انتقال بدم، ایشالا که به درد چند نفر دیگه مثل خودم بخوره

رشته من مهندسی عمران هست، برای فوق لیسانس از آمریکا پارشال فاند داشتم (البته خیلی هم پارشال نبود! فقط 4000 تا گواهی مالی میخواستم)
    برگه I-20 برای من هفته اول دسامبر صادر شد، 250 دلار مجبور شدم پول بدم تا با DHL سریع دستم برسه چون شروع ترم من 12 ژانویه هست و خیلی وقت تنگ بود واقعا!
    مصاحبه من پنجشنبه 18 دسامبر بود. بلیت مناسب برای آنکارا پیدا نکردم به علت کمبود وقت و در عوض برای استانبول بلیت گرفتم به مدت 1 هفته که اگر خواستن درجا ویزا بدن بتونم همونجا بگیرمش.
    شب قبل مصاحبه با اتوبوس از استانبول اومدم به آنکارا. حدود 6 ساعت راهه. اتوبوس ها خیلی راحت هستن و مدام پذیرایی میکنن بین مسیر، اینترنت، تلویزیون (ترکی) و شارژر دارن اکثر اتوبوسها و بلیتشون هم از 30 تا 50 لیر به راحتی گیر میاد. بعد از این تجربه فهمیدم که بهترین کار همینه که آدم یه هفته برای استانبول هتل بگیره و فقط برای مصاحبه بیاد آنکارا خیلی تجربه لذت بخش تری خواهد داشت!
    ترمینال اتوبوس هم تو استانبول و هم تو آنکارا چسبیده به ایستگاه مترو هستن و خیلی بی دردسر میشه بهشون رسید. در آنکارا هم راحت با مترو میشه رفت ایستگاه kizilay که فاصله کمی با سفارت آمریکا داره (2-3 کیلومتر پیاده فکر کنم)

و اما از خود مصاحبه:
    ازونجایی که با اتوبوس اومده بودم، گوشی و کیف همراهم بود که نمیشد داخل سفارت ببرم. گزینه ای که بیشتر تو فوروم دیده بودم اینه که وسایل رو در ازای 5 لیر به دکه روزنامه فروشی روبروی سفارت بدیم و گزینه بهتری که دم سفارت ازش باخبر شدم سپردن وسایل به دفتر هواپیمایی Iran air یکم بالاتر از دکه هست که بدون هزینه هست و خیالم هم راحت تر بود وقتی به اونا سپردمش.
    همراه خودم فقط یه پوشه بردم که توش همه مدارکی که میخواستم به سفارت ارایه بدم رو گذاشته بودم.
    بعد از تحویل مدارک میپرسن که مصاحبتون به چه زبونی دوست دارین باشه که شدیدا تصیه میشه بگین انگلیسی اگه برای درس میرین. یه سری انگشت نگاری کردن و بعد مصاحبه من با آفیسر خانومی بود که به نظر هندی میومد و موی مشکی و پوست نسبتا تیره ای داشت. سوالا به این ترتیب بودن:
    1. برای چی میخوای بری آمریکا؟ گفتم که پذیرش در رشته مهندسی عمران در مقطع ارشد از دانشگاه آرکانزاس دارم.
    2. اونجا قراره چی کار بکنی؟ گفتم که من از استادم خواسته بودم که یه نامه برای سفارت بنویسه و پروژه تحقیقاتی من رو شرح بده و بعد از ارایه نامه گفتم که اگر مایل باشین میتونم خودم هم توضیح بدم که گفت توضیح بده. همزمان با توضیح من نامه رو میخوند و در آخر هم یه چیزایی داخل کامپیوتر زد. در توضیحاتم هم به طور کامل جزییات نامه رو پوشش دادم و گفتم که نوع کارم چی هست، رو چه چیزایی کار میکنم و در نهایت به چه درد میخوره (کاهش هزینه های ساخت و ساز) که مطمئن بشن پروژه حساسی نیست. به هیچ وجه از کلمات تخصصی هم استفاده نکردم که طرف نیاز به پرسیدن سوالات بیشتر یا چک کردن اطلاعات نداشته باشه.
    3. آیا جای دیگه هم اپلای کردی؟ که بهش برگه ادمیشنم از چنتا دانشگاه دیگه رو نشون دادم در جاهای مختلف آمریکا و اروپا و گفتم که اینا هم بودن ولی چون فاند نداشتن من همین آرکانزاس رو انتخاب کردم.
    4. آیا فامیلی در آمریکا داری؟ خیر. (واقعا هم هیچ فامیلی در آمریکا ندارم)
    5. تجربه کار داری؟ خیر. با توجه به اینکه چند ماه از فارغ التحصیلی من گذشته بود براشون توضیح دادم که من 5 ماه پیش فارغ التخصیل شدم ولی این مدت رو برای کنکور ارشد میخوندم و اپلای میکردم، به خاطر همین اصلا دنبال کار هم نرفتم و وقتش رو نداشتم.
    6. بعد از اتمام تحصیلت میخوای چیکار بکنی؟ گفتم که بعد از تموم شدنش میخوام برای دکترا اپلای بکنم و حتی با استاد فعلیم هم در این مورد یه حرفایی زدیم. بعد از اتمام اون هم دوست دارم برگردم کشورم و استاد بشم چون این تحقیقات تو ایران مورد توجه نیستن و میتونن برای کشورم مفید باشن. در مورد وثیقه ای که گذاشتم گفتم و برگه ترجمه شده وثیقه رو بهشون دادم و گفتم که پول زیادیه و اگه برنگردم دولت ضبطش میکنه. در مورد پدر و مادرم هم گفتم که نمیتونم تنها بزارمشون و دوست دارم به محض پایان تحصیلاتم برگردم پیششون و این دسته حرفها.

فکر کنم اینا کل سوالایی بود که از من پرسید.
    یه سری نکات دیگه راجع به مصاحبه:
    - بر خلاف خیلی پستایی که خوندم تو فوروم، خیلی با حوصله و با دقت به حرفام گوش میداد و سوال میپرسید، حدود 5-10 دقیقه مصاحبم طول کشید بر خلاف تجربه خیلی از افراد که ادعا میکردن مصاحبشون به 1 دقیقه هم نرسیده و تا 1:30 بیشتر داخل سفارت نبودم (وقت من ساعت 1 بود)
    - از من گواهی بانک نخواست با این که باید برای 4000 دلار گواهی میدادم.
    - رزومه و sop برده بودم و خواستم بهش نشون بدم ولی گفت که لازم نیست.
    - وقتی که DS-160 رو پر میکردم بلیت نداشتم ولی قبل مصاحبه بلیت خریده بودم و بلیتم رو هم بردم و بهش نشون دادم و گفتم که من اون موقع بلیت نداشتم ولی الان برای فلان روز بلیت دارم، گفتم شاید بهتر باشه به شما هم اطلاع بدم ازونجایی که در DS-160 اطلاعاتشو میخواستین. که بلیت رو هم گرفت و نگاه کرد و گفت اوکیه.
    - در مورد پروژه کارشناسیم یا کارآموزیم هم هیچ سوالی نکرد.
    - من سفارتای دیگه رو نمیدونم ولی در آنکارا محل انگشت نگاری و مصاحبه و سالن انتظار همه یکی هستن (یک سالن) و باجه های مصاحبه و انگشت نگاری فقط چند قدم با صندلیها فاصله دارن و پشت صندلیها هستن که من و چند نفر دیگه این موضوع رو نمیدونستیم یکم استرس گرفتیم که این چه وضعیه آخه، همه حواسشون به ما میره و صدامون رو راحت میشنون و تمرکز نداریم و این حرفا ولی وقتی سمت باجه میری و مصاحبه شروع میشه میفهمی که اصلا صدا به صندلیها نمیرسه و نیازی نیست که نگران بقیه باشید، مخصوصا که روی همه هم به طرف مخالفه و منتظرن که شمارشون خونده بشه.
    - به نظرم بهترین استراتژی برای روز مصاحبه اینه که راستش رو بگین، توضیح به اندازه کافی بدین، از کلمات ساده استفاده کنین که آفیسر متوجه بشه و به هیچ وجه موقع جواب دادن استرس به خودتون راه ندین که کاملا از چهرتون خونده میشه و به جواباتون شک میکنن بی دلیل.
    به شخصه از این قرصایی که بچه ها برای کاهش استرس تجویز میکنن استفاده نکردم من و لازم هم نبود به نظرم با این که تا قبل ورود به سفارت خیلی استرس داشتم ولی به محض ورود استرسم از بین رفت و خیلی راحت با آفیسر و کارمندای سفارت حرف زدم.
    ---
    در آخر هم آفیسر یه سری چیز تو کامپیوترش تایپ کرد برای 1-2 دقیقه و گفت که ویزای شما approve شده، یه برگه سفید رنگ بهم داد و گفت که 3-5 روز دیگه میتونین از دفتر پست (PTT) دریافتش کنین با اینکه روی برگه نوشته بود 5-7 روز کاری! و وقتی که ازش پرسیدم که آیا معلومه که سینگل هست یا مولتی گفت که احتمال خیلی زیاد سینگله
    ولی وقتی که برای گرفتن پاسپورتم به اداره پست رفتم دیدم که در کمال ناباوری ویزای مولتیپل گرفتم!
    تنها اشتباهی که کردم این بود که موقع گرفتن وقت سفارت دفتر پست رو آنکارا زده بودم چون فکر میکردم آنکارا میرم ولی وقتی برنامم عوض شد و رفتم استانبول یادم رفت که پست رو هم به استانبول تغییر بدم و مجبور شدم دوباره به آنکارا اتوبوس بگیرم چون به محض approve شدن ویزا دیگه امکان تغییر اداره پست رو ندارین.

دیگه فکر میکنم هر اتفاقی برام افتاد رو سیر تا پیاز تعریف کرده باشم. ایشالا که به درد باقی اعضا بخوره. نظر شخصی من اینه که 90% قضیه از قبل مشخص شده و حتی با توجه به مدارک شما و تصمیمی که گرفتن آفیسرتون رو هم مشخص میکنن از قبل و شانسی نیست این قضیه. مثلا این که به من درجا ویزا دادن، به نظرم از قبل مشخص شده بوده و فقط تو مصاحبه خواستن یه چک نهایی بکنن که از برداشتشون نسبت به کارم مطمئن بشن قبل دادن ویزا و اگه چیز عجیب غریبی نبینن در طول مصاحبه، همون موقع بگن که ویزا اوکی شده.
    از وضعیت توریستی های روز مصاحبه هم توضیحی بدید بد نیست
    too much love will kill you

سلام
    یه توضیح مختصر برای دوستان
    دختر- مجرد- مصاحبه 18 جون /دبی- دکتری مهندسی مواد-
    بعد از بیشتر از 6 ماه انتظار و فرستادن ایمیل های فراوان و البته بی جواب کیس دبی رو کنسل کردم و امروز 30 دسامبر آنکارا مصاحبه داشتم.
    کلا 20 نفر شاید برای مصاحبه اومده بودن. سفارت بسیاااااااااار خلوت بود. تا موقعی که من مصاحبه شدم. یه آقا برای لیسانس بیزینس و یه خانم برای مستر گرافیک بدون فاند البته با 10 سال گپ تحصیلی ریجکت شدن. یه خانم returning student و یه خانم مسن توریستی که فکر می کنم بار چندمشون بود می رفتن در جا ویزا گرفتن. منم مشابه دبی برگه زرد گرفتم و وارد پروسه دوست داشتنی !!!!! کلیرنس شدم.
    مصاحبه با یه آقای مو بور و جوان باجه 5 (در تمام طول مصاحبه تایپ می کرد)
    _می خوای بری چی بخونی ؟ دکتری مهندسی مواد
    _رو چی می خوای کار کنی ؟ یه کاربرد بیو مدیکال موادی توضیح دادم که تو sop م هم بود.
    _بعد از تحصیل می خوای چی کار کنی ؟ می خوام برای post-doc برم سویس ETH یا EPFL. خندید گفت ETH چیه. گفتم abbreviation اسم دانشگاهه.
    _الان درس می خونی ؟ چی کار می کنی ؟ نه، بی کارم. سال 2012 فارغ التحصیل شدم و بعدشم برای TOEFL و GRE خوندم. در حال حاضر بی کارم.
    _توی پروندت می بینم که ماه جون برای دبی اپلای کردی !!!!!! ( این جا همون جایی بود که می نرسیدم)
    بله، دبی 6 ماه زمان منو تلف کرد. یه ترم رو هم از دست دادم. هر چی هم ایمیل می زنم جواب منو نمی دن.
    _ هیچ result از پروندت ندادن ؟ نه.
    _ ما معمولا میگیم که افراد برای همون کیسی که داشتن صبر کنن. اما الان انتخاب با توست. می خوای process رو اینجا شروع کنی ؟
    دبی حتی ایمیل های منو توی یک ماه گذشته جواب نداده با اینکه چندین بار ایمیل زدم و کیسم رو بهشون یاداوری کردم.بنابراین آپشن دیگه ای جز کنسل کردن کیس نداشتم. ( در همین حین پرینت ایمیل درخواست کنسل کردن کیس دبی رو دادم بهش که گرفت خوند و گفت اکی، و اضافه کرد به مدارکی که ازم گرفته بود یعنی cv، sop، rp).
    _ ما معمولا کیس هامون 2 ماه طول می کشه که نتیجش مشخص بشه. من هنوز نمی دونم که می تونیم از اطلاعات process دبی کمک بگیریم یا مجبوریم دوباره از اول شروع کنیم بررسی و . بنابراین بهت پیشنهاد می کنم که با دانشگاه هماهنگ کنی که ممکنه دیر برسی و اینکه بلیط نگیری
    می نونم امیدوار باشم که به ترمم برسم ؟
    _ امیدوار که همیشه می تونی باشی اما نمی تونم هیچ قولی بهت بدم.
    بعدم برگه زرد و داد بهم و توضیح داد که از website می تونم استاتوسم رو چک کنم.
    اینم از داستان ما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_vp نمایش پست ها
    از وضعیت توریستی های روز مصاحبه هم توضیحی بدید بد نیست
    راستش من جزو اولین مصاحبه ها بودم و کسی از توریستی ندیدم که نوبتش شده باشه زمانی که داخل سفارت بودم

فقط یه نکته از بچه های ویزای دانشجویی یادم اومد و اونم این بود که یکیشون درخواست صدور 2-3 تا I-20 از دانشگاهای مختلف رو داده بود (به امید اینکه یکیشون فاندش جور بشه تا زمان صدور ویزا) و با I-20 یکیشون اومده بود برای مصاحبه و فکر نمیکرد که این کار از نظر سفارت غیر مجازه!!
    چنتا دلیل برای کلیرنس خوردن داشت این دوستمون از جمله مکانیکی بودنش ولی اینم خودش یجورایی شاید مزید بر علت شده باشه . خلاصه دوستان دقت کنن که درخواست I-20 دادن به این معنی هست که شما دارین به اون دانشگاه میگین که من دارم 100% میام اونجا و دانشگاه اطلاعات شما رو به دپارتمانهای دولتی مربوطه منتقل میکنه تا اون بارکد و ... صادر بشن و یه راست داخل دیتابیسشون میرین. پس فقط یه I-20 بگیرین و اگر بعدا موقعیتی پیش اومد راه تعویض دانشگاه هست، حتی بعد از ورود به آمریکا.

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

دوستان و همراهان گرامی،

با توجه به پایان یافتن سال ۲۰۱۴ میلادی، این موضوع بسته می‌شود. لطفاً برای بیان تجربیات مصاحبه خود در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ۲۰۱۵، به
    این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،
    تیم مدیریت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)