صفحه 9 از 77 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    ممنون ولی من وسط سربازی نیستم. اجازه بدید بیشتر توضیح بدم و باالتبع راهنمایی بیشتری بگیرم. من تا 2 هفته دیگه MBA میگیرم و از اون تاریخ یکسال فرجه ی معرفی به سربازی ام شروع میشه. یعنی تا فروردین 94 فرصت دارم تا دفترچه پر کنم. در حال حاضر پذیرش برای یک MBAدیگه از امریکا دارم با یک اسکالرشیپ تشویقی که مقدارش خیلی کمه. برادرم که توی امریکا و توی ایالت دیگه ای هست قراره حامی مالی ام باشه. کاری که من دارم میکنم اینکه برای حدوددا 1 ماه دیگه وقت سفارت بگیرم و با وثیقه 15 تایی خارج بشم (یعنی توی فرجه بعد از فراغت از تحصیل) برم برای مصاحبه و بیام. حالا شما میفرمایین که همون برگه ی وثیقه را بگیرم ، ترجمه کنم و ببرم؟ اگه اصلش رو اصلا به من ندن چی؟ یعنی یادم نیست که اصلش دست خودم میمونه یا نه؟! حالا با فرض اینکه اصلش دست خودمه، وثیقه ی من فرصتی 1 هفته ای بیشتر نداره که! اینکه مزیت نیست عیبه! فرصت پایان وثیقه هم قید میشه. چی کار باید کنم؟ وقتی میپرسه سربازی تون چی، چه جوابی باید بدم؟؟ اول بپردازیم به همین مشکل تا اینکه مسائل بعدی را نیز از خدمتتون بپرسم. خیلی ممنون. ببینید
    ببین تو خود نظام وظیفه من شنیدم که وقتی کار هاش انجام میشه جایی باید تحویل بدیش... ولی میتونس سریع کپی بگیری اگر چیزی دستت نمیموند حتما ًکپی بگیر و ترجمه کن... بگو Educational Exemption...شما باید مطمئن بشی که میتونی از کشور خارج شی و بعد بری ترکیه.. چون برای پیک آپ ویزا دوباره باید بری آنکارا!!!

در ضمن شما چون یه مستر دارید برای مستر مجدد بهتون اجازه خروج از کشور و معافیت تحصیلی نمیدن تا جایی که من اطلاع دارم ... مگر این که بمونی تا کلیر شی... لطفاً از این به بعد سوالات غیر مرتبط تو این تاپیک نپرسید و سوالاتتون که تاپیک جدا ندارند رو در این تاپیک ​بپرسید!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط hajarfaal نمایش پست ها
    سلام هایزنبرگ جان
    باید از بابت تمام راهنمایی هات ازت تشکر کنم. از وقتی پامو تو هتل گذاشتم و رفتم سفارت انگار قبلا اینجا سفر کرده بودم. اصلا احساس غربت نداشتم.
    امروز وقت مصاحبه م بود و خداروشکر باوجود اینکه تمام مصاحبه شونده های قبل از من کلیرنس خوردن ویزای من اپروو شد. فقط یک موضوعی اینقدر خوشحال بودم الان ک اومدم هتل دیدم آی 20 من و ب خودم داده و فقط پاسپورت مو نگه داشته. نگران شدم و ازش نپرسیدم این آی 20 من بایستی مهر وامضای سفارت بشه؟؟ چون در تجربیات قبلی بچه ها دیدم کسی اشاره ای به گرفتن و نگه داشتن آی 20 شون نکرده!!!
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام
    شما رشتتون چی بوده؟ میشه بپرسم چند روز تا شروع تحصیلتون طبق I-20 وقت بوده؟ بیش از 120 روز ا کمتر؟
    ممنون

Junior Member

سلام هایزنبرگ جان
    لحظه های وحشتناک سردی در اون چند ساعتی ک توی سفارت هستی میگذره. چند نفر ایرانی دو دسته شده بودند و شرایط همدیگه رو باهم گفتگو میکردند اما من از شرایطشون اطلاعی ندارم!
    بالاخره نوبت من شد. همون خانم آفیسر معروف از من بازجویی کرد
    چرا میری آمریکا؟ رشته تحصیلی ت چیه ؟ -Entomology معنی رشته مو نمی دونست و براش توضیح دادم.
    اونجا میخای روی چی کار کنی ؟ از من رزومه رو خواست من RP، SOP و CV رو باهم تحویل دادم ک خودشو با RP مشغول کرده بود.
    در مورد رشته م بیشتر توضیح خواست. و کلی براش توضیح دادم
    در مورد کار ازم پرسید و بازم براش کلی توضیح دادم
    چرا این دانشگاه؟ دو دلیل خیلی محکم با کلی توضیح براش اوردم.
    البته بگم لحن بیان من خیلی جدی و مصمم و بدون کوچکترین مکث و تعلل ه، گاهی فک میکنم مثل هیتلر سخنرانی می کنم.
    تنها نکته ای ک بم گیر داد همون Pesticide بود، تموم اون لحظه به توصیه تو (هایزنبرگ) فک میکردم واقعا ممنونم ک گفتی برم آنکارا.
    و من توجیه ش کردم که نه به چ دلیل روی اون من کار نمیکردم.
    کلاً روی دلایلم خیلی کار کردم و از اینکه جواب تکراری یا روتین بدم ابا کردم.
    واقعا خداروشکر ک اوکی شد.
    اصلا هوش از سرم رفت نپرسیدم سینگل یا مولتی!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام! خوبی؟! نه نمی خواد! Ds-2019 به نظر میرسید که بخواد که نمی خواد اون هم (برای ویزای J)!

شما هم نگران نباش!!

خیلی خیلی خوشحال شدم که درجا گرفتی... دیدی الکی نگران بوده....

آفیسرتون کی بود؟! چه سوال هایی پرسید؟ و به چه چیزایی گیر داد؟!

Junior Member

سلام رشته من مهندسی کشاورزی- حشره شناسی بود و آی 20 من برای تاریخ 12 می حدود 5 هفته دیگه ست. که این تاریخ بخاطر RP ک با استاد قراره از تابستون روی پروژه مون کار کنیم. خوب چون آی 20 من هفته پیش دستم رسید سریع برای سفارت اقدام کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram14 نمایش پست ها
    سلام
    شما رشتتون چی بوده؟ میشه بپرسم چند روز تا شروع تحصیلتون طبق I-20 وقت بوده؟ بیش از 120 روز ا کمتر؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١٤

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    ببین تو خود نظام وظیفه من شنیدم که وقتی کار هاش انجام میشه جایی باید تحویل بدیش... ولی میتونس سریع کپی بگیری اگر چیزی دستت نمیموند حتما ًکپی بگیر و ترجمه کن... بگو Educational Exemption...شما باید مطمئن بشی که میتونی از کشور خارج شی و بعد بری ترکیه.. چون برای پیک آپ ویزا دوباره باید بری آنکارا!!! در ضمن شما چون یه مستر دارید برای مستر مجدد بهتون اجازه خروج از کشور و معافیت تحصیلی نمیدن تا جایی که من اطلاع دارم ... مگر این که بمونی تا کلیر شی... لطفاً از این به بعد سوالات غیر مرتبط تو این تاپیک نپرسید و سوالاتتون که تاپیک جدا ندارند رو در این تاپیک ​بپرسید!
    ممنون من پاسخ شما در همان جایی که گفتید دادم. ممنون از شما

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

Hi everyone, since these days people rarely write their experiences here in this topic, I wanted to take a moment and share my third brother experience (Two of us are already studying here in the U.S in different state of his). As he explained to me, he has been interviewed by that blond good looking guy, whereas most of the students were dealing with that Black hair lady. His interview took about 3,4 minutes and all were the regular questions, like: what are going to study? Who is gonna support you? What are your two brothers doing in the US? Where you've been served your military service? And why have selected this particular university? As far as he saw all of students before him, have passed the interview successfully. But, afterwards, somebody informed him that, an arcitechtor, a couple (because of governmental jobs (F1, F2 (and another master got rejected!
    That's all I had to share with you guys. Hopefully you find it useful somehow.
    Also, for your info: he is admitted in M.S of Civil in UTA, served military in the Army and had a BS of $193,000 from our father. Ultimately, the officer told him that I tried to get you cleared in 4 weeks to let you get enrolled by Summer 2014
    .
    Good luck to everyone!

Junior Member erfan1366 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NJIT, Mechanical Engineering

سلام دوستان
    پدر مادر من امروز و فردا وقت مصاحبه داشتن واسه ویزای توریستی که دیروز با زدن یک ایمیل به سفارت ازشون خواستم که امروز دوتایی با هم برن و اونا هم قبول کردن و کلا 20 دقیقه کارشون طول کشید هیچ مدرکی ازشون نخواستن خانوم مو مشکی باهاشون مصاحبه کرده و به هردوشون برگه زرد داده و گفته 2 ماه دیگه ویزاتون آمادس یک نفرتون بیاد واسه پیکاپ هردو ویزا فقط یه چیز میتونم بگم اونم اینکه بی دلیل نیست وقت توریستی واسه آنکارا گیر نمیاد این سفارت رو دست نداره.

Junior Member

من امروز مصاحبه داشتم....
    از اونجایی که بیشتر از ۴ ماه تا تاریخ آی ۲۰ مونده بود احتمال برگه زرد رو میدادم و همینطورم شد... امیدوارم همه چیز خوب پیش بره

Junior Member

من دیدم پدر و مادرتون رو اونجا
    به نظرم کارشون خوب پیش رفت...
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پدر مادر من امروز و فردا وقت مصاحبه داشتن واسه ویزای توریستی که دیروز با زدن یک ایمیل به سفارت ازشون خواستم که امروز دوتایی با هم برن و اونا هم قبول کردن و کلا 20 دقیقه کارشون طول کشید هیچ مدرکی ازشون نخواستن خانوم مو مشکی باهاشون مصاحبه کرده و به هردوشون برگه زرد داده و گفته 2 ماه دیگه ویزاتون آمادس یک نفرتون بیاد واسه پیکاپ هردو ویزا فقط یه چیز میتونم بگم اونم اینکه بی دلیل نیست وقت توریستی واسه آنکارا گیر نمیاد این سفارت رو دست نداره.

Junior Member

دوستان اگر کسی سوالی داشت من در خدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط babebo نمایش پست ها
    من امروز مصاحبه داشتم....
    از اونجایی که بیشتر از ۴ ماه تا تاریخ آی ۲۰ مونده بود احتمال برگه زرد رو میدادم و همینطورم شد... امیدوارم همه چیز خوب پیش بره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)