صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 91

موضوع: نظر خواهی آیلتس در داخل یا خارج از کشور؟شما کدام را انتخاب میکنید؟

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض نظر خواهی آیلتس در داخل یا خارج از کشور؟شما کدام را انتخاب میکنید؟

با سلام و احترام خدمت همه ی دوستان

با توجه به تجربیاتی که شما از امتحان دادن در این 2 موسسه پیدا کردین ،
    مزایا و معایب هر کدوم رو بگین که بچه ها از تجربیات شما عزیزان استفاده کنند و آزمون بهتری رو تجربه کنند
    لطفا در این تاپیک شرکت کنید و نظرات خودتون رو منصفانه بیان کنید

موارد مقایسه :
    1 - کیفیت آزمون برگزار شده
    2- مدیریت ، نظم برنامه ریزی دقیق و برگزاری منظم آزمون
    3- کیفیت سالن امتحانی ، راحتی صندلی ها ، سیستم های صوتی خوب و آزمون کتبی
    4- رضایت شما از امتحان اسپیکینگ
    5- نمره دهی
    6- دریافت و مشاهده ی نتیجه ، نحوه ی خدمات ارسال کارنامه و TRF
    7 - رضایت کلی شما

ممنون میشم اگر شما دوستان ما رو در این تاپیک همراهی کنید.
    البته تاپیک مشابه ای در این باب هست ، اما با توجه به ناشناخته بودن دین و دانش در آن زمان و عملا برگزار نشدن آیلتس توسط دانشگاه آزاد یه همچین تاپیکی می تونه مفید باشه.

پیش فرض پاسخ : نظر خواهی آیلتس تهران یا موسسه دین و دانش ؟ شما کدام رو انتخاب میکنید؟

سلام دوستان. موضوع خوبیه که سوال من هم هست. با توجه به اینکه الان High Season برای امتحانات زبان تقریبا گذشته و امکان انتخاب وجود داره راهنمایی دوستانی که تجربه امتحان دادن در این دو مرکز رو دارن می تونه خیلی کمک کننده باشه.

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض پاسخ : نظر خواهی آیلتس تهران یا موسسه دین و دانش ؟ شما کدام رو انتخاب میکنید؟

من خودم یه بحث رو شروع کنم ، با تمام حرف ها و حدیث هایی که درباره دین دانش بخصوص مشکلات ثبت نام و ریپورت ، نتیجه و ... هنوز عده ای هستند که معتقدند این موسسه بخصوص بریتیش کانسیل خیلی بهتر از idp نمره میده تا ببینیم نظر بقیه چی هست؟

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

این که میگین نمره دادن دین و دانش بهتره چقدر صحت داره؟

A friend in need is a friend indeed

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MichelAngelo نمایش پست ها
    این که میگین نمره دادن دین و دانش بهتره چقدر صحت داره؟
    اصلا صحت نداره اگه واقعا زبان کسی خوب باشه .
    چند تا از دوستانم رو مثال بزنم که نمره هاشون تو هر دو تا موسسه اونم به فاصله یکی دو هفته تقریبا یکی بوده. حتی یکیشون تو ع د د کمتر از تهران آیلتس شد. فقط و فقط به فکر تقویت زبان باشید و بس.
    مثلا تو اسپیکینگ فقط یک نفر نیست که تو هر موسسه. سلیقه ای هست یعنی تو خود ع د د هم اگر شما یه موضوع رو در یه روز پیش 3 تا اگزمینر امتحان بدید محاله یه جور بهتون نمره بدن. خلاص

به نظر من تهران آیلتس به خاطر منظم بودن کارشون خیلی بهتره
    امتحان های منظم میگیره و نتایج رو به موقع اعلام میکنه.
    ولی خوب نمره رایتینگ و اسپیکینگ به هر حال تا حدودی سلیقه ای هست ( در حد نیم نمره، نه بیشتر)
    ویرایش توسط TGA : November 22nd, 2012 در ساعت 06:36 PM

Junior Member

سلام به دوستان گل.
    تاپیک خیلی خوبیه. من یه جواب کوتاه می‌دم برای دوستانی که می‌خوان سریع تصمیم‌گیری کنند.
    من به طور کامل با هر دو موسسه توی فاصله‌ی یک‌ماه درگیر بودم.
    پیشنهاد اکیدم به تمام دوستان اینه که فقط و فقط برای آزمون‌های آیلتس‌تهران برنامه‌ریزی کنن و فراموش کنن موسسه‌ای به اسم عصر دین و دانش توی ایران آیلتس برگزار می‌کنه.
    در اولین فرصت، به صورت کامل تجربیاتم رو انتقال می‌دم به دوستان.
    همگی موفق باشید.
    A l e x a r

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

تنها عاملی که موجب شد بنده در امتحان دوم آیلتسم موسسه ع دد رو انتخاب کنم پر شدن سنتر های دیگر و عجله داشتن خودم بود. یعنی این موسسه بدون ترافیک بود و من خیلی راحت تونستم ثبت نام کنم همین!
    اعصابم خورد شده بود از بس سایت تهران آیلتس رو چک کردم و این more seats soon رو ندیدم.

در ع د د
    نظم افتضاخ بود. ساعت 10 به بعد بود شروع امتحان.
    کیفیت صدا خیلی خیلی بلند بود و من گوشم اذیت می شد برای شنیدن انگار تو سرم داشت می پیچید صداش و دوست داشتم هر چه زودتر از این بخش حلاص شم( ردیف های رو به آخر بودم تقریبا).
    حق بردن شکلات یا قند نداشتیم. یا خودشون حداقل این امکان رو سر جلسه فراهم نکردن و به شدت سر درد گرفته بودم ظهر به بعد.
    به دلایل فوق،اکثر شرکت کنندگان، امتحان رایتینگ را در کمال خستگی پشت سر گذاشتند و راضی نبودن.

در مورد تهران آیلتس بقیه موارد من مشکلی ندیدم به جز شروع امتحان که انگار هیج جا زودتر از 9 شروع نمی کنه.

در مورد نمره دادن:

واقعا می گم هیچ فرقی نمی کنه و فقط و فقط به شما و توانایی های شما ربط داره.
    اکثرا بعد امتحان ناراحتیم و مدام سعی داریم واسه ناکامی هامون عامل بیرونی رو مورد استناد قرار بدیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Science in Medical Radiation---Bachelor of Science in Nuclear Physics

با سلام
    من اصولا فکر نمیکنم طرح این سوال خیلی درست باشد ولی در میان استدلال من میتونید جواب سوالاتتون رو هم پیدا کنید:

مهمترین نکته این است که افرد خیلی کمی تجربه هر دو موسسه رو دارند و تنها افرادی هستند که شاید صلاحیت پاسخ به این سوال رو داشته باشند.

از طرف دیگه امتحان آیلتس کار روزمره و خیلی تکرار پذیری برای افراد نیست که بتونند قضاوت درستی از موسسه مربوطه داشته باشند. لازمه یک تحلیل درست و جامع ، اشراف کلی به اون موضوع است. مثلا من یکبار در آزمون عصر دین و دانش شرکت کردم و اعلام نتایج به شکل زشتی به تاخیر افتاد تا جایی که خودمم نمیتونم خسارت های مالی و ارزشی این تاخیر رو اندازه گیری کنم و یکی از بزرگترین شانس های زندگیم رو از دست دادم. حالا من باید بیام و این موسسه رو به همه چیز متهم کنم. اما این شاید فقط یک اتفاق بوده که از بدشانسی من رخ داده و قضاوت من خیلی نادرست باشه.

بنابراین حتی افرادی که در هردو آزمون شرکت کردند بازهم با توجه به تعداد دفعات امتحان برای هر فرد، که خیلی محدود و قلیل است، قادر به ارائه تحلیل منصفانه نخواهند بود.

همون طور که دوستمون گفتند ما برای توجیه ناکامی ها به دنبال مقصر هم هستیم اغلب

تنها چیزی که میشه به اون استناد کرد و حتما نظر کلی شما هم همین بوده که این سوال رو مطرح کردید، اجماع افراد و تکرار تجربیات است. این کاملا منطقیه اما با توجه به نگرش ها و انتظارات متنوع و متناقض برای هر داوطلب، این رو هم نمیشه خیلی ملاک دقیقی قرار داد و فقط برای یک سری مسائل عمومی قابل بسط است

من سعی میکنم مزایا و ایرادهای عمومی در مورد تجربه شخصی خودم از عصر دین و دانش رو بیان کنم:
    1- قبل از آزمون: برای ثبتنام راحتتر از بقیه است و لازم نیست شما استرس ثبتنام داشته باشید معمولا. اطلاع رسانی به شدت ضعیف و غیرمسئولانه، و باید گفت روابط عمومی صفر و زیر صفر. جدیدا کمی بهتر شده اما هنوز خیلی ضعیف است
    2-هنگام آزمون: مصاحبه گر بسیار آرام و خوب. سبک مصاحبه عالی، مکان امتحان کتبی و شفاهی مناسب و خوب از هر لحاظ. نظم برگزاری شامل ورود و خروج و ساعت شروع آزمون، در سطح متوسط
    3- بعد از آزمون: اعلام نتایج در مورد امتحان من با تاخیر فراوان و با پررویی تمام از طرف موسسه بدون توضیح و مسئولیت پذیری. ارسال کارنامه و ... هم تقریبا همه جا مثل هم هستند

درمورد امتحان آیلتس باید توضیح داد که تقریبا تمام معایب به نوعی برمیگرده به ضعف مدیریت دولتی در سازمان سنجش به عنوان یکی از بزرگترین سارقین در سطح کشور که تخلف از تمام قوانین قضایی و حقوقی رو سرلوحه کار خودش قرار داده. درواقع در فضایی که سازمان سنجش به عنوان ناظر و مجری اصلی در ایران ، بزرگترین متخلف محسوب میشه، نمیشه زیاد از موسساتی که با امکانات محدود وارد این عرصه شدند گلایه کرد.
    بنابراین امتحان دادن در خارج از کشور به نوعی رقیب اصلی هر دو موسسه است که جا داشت در این نظرسنجی گنجانده شود.

ببخشید طولانی شد.

Senior Member

واقعا تو این تاپیک کسی میتونه مقایسه رو به نحو درست و منطقی انجام بده که هر دو تا موسسه رو تجربه کرده باشه والا یکی مثل من که فقط ع د د بوده و فقط از تهران ایلتس تعریف ها رو شنیده 100 درصد نظرش تهران آیلتسه!

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)