صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 56789101112131415
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 146 , از مجموع 146

موضوع: در کدام بخش آزمون Long Format را تجربه كرده ايد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در کدام بخش آزمون Long Format را تجربه كرده ايد؟

سلام من 14 ژانویه صبح عالیان آزمون داشتم لیسنینگ لان خوردم ست تکراری id card

Junior Member

سلام. شاید یه خورده زیاد گذشته باشه ولی من ۱۵ آوریل تافل داشتم. لیستنینگ ام لانگ بود و البته نمرم ۳۰ شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSE

من 9 سپتامبر تافل دادم ریدیتگ لانگ بود. دوستان من یه سئوال دارم. من وقتم نرسید به قسمت آخری، یعنی از اول نفهمیدم که ریدینگم لانگه، واسه همین وقتم نرسید به ریدینگ آخری و فقط تونستم ۲ تا از سئوالاتشو بزنم. کلا این یه مورد اضافه برای چه منظوریه؟ محاسبه میشه حتما تو نمره کل؟؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط CITIZENFOUR نمایش پست ها
    من 9 سپتامبر تافل دادم ریدیتگ لانگ بود. دوستان من یه سئوال دارم. من وقتم نرسید به قسمت آخری، یعنی از اول نفهمیدم که ریدینگم لانگه، واسه همین وقتم نرسید به ریدینگ آخری و فقط تونستم ۲ تا از سئوالاتشو بزنم. کلا این یه مورد اضافه برای چه منظوریه؟ محاسبه میشه حتما تو نمره کل؟؟
    معمولا از محاسبه شدن یا نشدن کسی اطلاعی ندارد. اما نکته جالب اینه که همیشه ریدینگ اخر، ریدینگ اضافی نیست احتمال دارد ریدینگ اضافی برای شما اخری باشد و برای کناریتون اولی باشد. تنها راه حل تشخیص اینکار اینه که وقت بریک از بچه هایی که لیسنینگشون لانگ بوده بپرسی که چه ریدینگهایی اومده بود تا کامل متوجه بشی که کدوم ریدینگ شما اضافی بوده است. (افرادی که لیس لنگ دارد 3تا ریدینگ دارند و این سه تا سه تای اصلیه)
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران - مهندسی پزشکی - بیومکانیک

من 9 سپتامبر ازمون دادم.
    ریدینگ لانگ بود، و از هر کس دیگه تو سنتر پرسیدم اونا هم ریدینگاشون لانگ بود نه لسنینگ.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

من هم 17 سپتامبر توی عالیان امتحان دادم. خودم ریدینگ لانگ خوردم، سمت راستیم لیسنینگ لانگ خورد و سمت چپیم هم ریدینگ لانگ.
    ماهایی که ریدینگمون لانگ بود ترتیب متنها یکسان نبود. مثلاً متن جابجایی قاره ها برای من چهارم بود ولی برای یکی دیگه اول و برای یکی دیگه دومین متن بود.
    بعد از امتحان از یکی از دوستان که ریدینگش short format بود متنهایی که براش اومده بود رو پرسیدم. خودم حدس میزنم که اونهایی که بینمون مشترک بود رو حساب کردن که اون روز غنی کردن خاک برای کشاورزی، حرکت قاره ها، مراقبت دایناسورها از بچه هاشون بود. این متنها بین همه کسانی که ازشون اون روز پرسیدم مشترک بود. روی این حساب فکر کنم اون غیرمشترکه (که برای من مارها توی گوام بود) حذف شد که اتفاقاً اونو خوب زدم.

چند تا نکته که به نظرم میرسه:
    - خودتون رو برای هر دو حالت آماده کنید. به نظر من مثلاً گاه و بیگاهی یه ست ریدینگ TPO رو با یه دونه متن از یه ست دیگه بزنید. بعضی وقتا هم برای لیسنینگ اینکارو بکنید. هدفتون هم حفظ تمرکز و آرامش برای مدت طولانی تر باشه. در واقع تمرین استقاومت بکنید.
    - حواستون باشه که وقتی reading لانگ میخورید اولش تایمر 80 دقیقه نشون میده. پس همون اول بالا سمت راست رو ببینید که تایمرتون 60 دقیقه است یا 80 دقیقه. اینجوری براتون این مشکل پیش نمیاد که متوجه نشید ریدینگ لانگه و 80 دقیقه رو اختصاص بدید به فقط 3 تا متن اول.
    - هیچ حدسی نزنید مبنی بر اینکه کدوم متن یا کدوم ست رو توی فرمت لانگ حذف میکنن. توی هر ست سعی کنید بهترین خودتون باشید.

پاینده باشید

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 56789101112131415

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)