نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: تحصیل در دانشگاه UTM

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض تحصیل در دانشگاه UTM

متقاضیان و صاحب نظران تحصیل در دانشگاه UTM می توانند از این موضوع برای بحث و گفتگو استفاده نمایند. لطفا نتایج پذیرش و آشنایی با ورودی ها در موضوع مربوطه پیگیری شوند.
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 6th, 2014 در ساعت 09:16 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه UTM

همونطور که از تاریخ پست ها متوجه شدید. این تاپیک خیلی وقته که اکتیو نیست و این خودش گویای داستان هستش. اما این مطلب رو برای نجات جان کسانی میزارم که احیانا تاکید میکنم احیانا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه یو تی ام رو دارن. من ۶ سال تحصیل کردم در این دانشگاه و امروز با قطعیت به دوستان میگم که اینجا به هیچ عنوان محل مناسبی برای ادامه تحصیل نه در حال حاضر و نه در اینده نزدیک و دور خواهد بود. شرایط اینجا به نحوی است که فقط از کشورهایی مثل عراق و سوریه برای گریز از جنگ داخلی کشورشون به اینجا پناه اوردن تا روزگاری رو برای عبور از شرایط سخت جنگ سپری کنند. مهمترین مشکلات اینجا که بسیار هم آزار دهنده است به شرح زیر میباشد

فقدان شدید استاد با علم و تجربه. اکثر دانشجوهای اینجا به حال خودشون رها میشن تا ریسرچ کنند.
    این به این معنا نیست که همه چیز اسون خواهد شد چرا که توقع استاد از یه دانشجو پابلیش کردن مقاله ای اس ای در بهترین ژورنال هاست. بنابراین مشکلات بسیاری پیش خواهد امد.

دوستان به هیچ وجه فکر نکنن که وارد یه محیط خونگرم و دوست داشتنی میشن. با قاطعیت میتونم بگم که اکثر دانشجوهای ایرانی حتا یک دوست لوکال ندارند. بهیچ وجه با شما گرم نمیگیرن و بسیار روحیه سردی دارن.

محیط دانشگاه بسیار دپرس کننده هست و اکثر ایرانی ها عطای اینجا رو به لقایش بخشیدن. بعد از ۲۰۱۴ تقریبا نرخ ورودی دانشجو به کمترین میزان خودش رسیده و دانشجو ایرانی نیومده. اندک شمری هم که اومدن از کشورهای آفریقایی ویا کشورهای عرب جنگ زده اومدن. تقریبا شهر ارواحه اینجا.

غذای اینجا دلچسب نیست و بسیار کثیف میباشد. البته بعد یه مدت به این غذاها عادت میکنین. تنها چیزی که ممکنه مثل بقیه ایرانی ها عادت نکنین اینه که سر میز غذا کنار دستیتون داره چهار چنگولی با دست غذا میخوره و اون لحظه شما حالتون از خودتون هم بهممیخوره.

دفتر دانشجوهای اینتر نشنال جایی که ویزای دانشجو ها رو صادر میکنه و میشه گفت تقریبا همه دانشجوها به نحوی مورد کارشون به مشکل برخورده. بدترین جای یو تی ام اینجاست.

هر سال به مدت یک ماه جنگل های اندونزی آتیش میگیرن و اینجا هوا به شدت آلوده میشه. حتی نفس کشیدن هم سخت خواهد شد.

شهریه دانشگاه بسیار گرون شده. معادل ۲۰۰۰ دلار و به هیچ وجح مقرون به صرفه نیست موندن و خرج کردن اینجا.

و مسایل بسیار تا بسیار دیگه که واقعا مجالش نیست. این پست رو از روی دلسوزی برای هموطنام میزارم و امیدوارم کسی گذرش به دانشگاهای مالزی نخوره.

موفق باشید.
    ویرایش توسط q1w2e3r4 : February 14th, 2016 در ساعت 03:00 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه UTM

سلام دوستان ، یک سوال خیلی مهم و حیاتی دارم ، من برای ویزای موقت 30 روزه ثبت نام انلاین کردم ولی علی رغم اینکه در نامه پذیرش تاکید شده بود مدارکم رو آپلود کنم هیچ جایی برای آپلود مدارکم نبود ، لطفاً راهنمایی کنید ؟
    ضمناً ، اگر تا زمان ثبت نام یعنی 5 فوریه مدرک زبان نتونم آماده کنم روز ثبت نام آیا ثبت نام اولیه انجام میشه بعدش دوره زبان رو باید بگذرونم یا نه برای ثبت نام اولیه هم مشکل ایجاد میشه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)