صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: وسایل مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در سنگاپور

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض وسایل مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در سنگاپور

با سلام خدمت همه دوستان
    هدف من در مورد باز نمودن این تاپیک این است که همه دوستانی که از دانشگاههای سنگاپور پذیرش دارند یا در حال تحصیل می باشند تجربه ها و اطلاعات خود را در مورد وسایل شخصی، کتابها،وسایل برقی،مواد غذایی و... که برای سفر و اقامت دانشجویی در سنگاپور مورد نیاز است را در اختیار بقیه قرار بدهند. من یک سری به تاپیک مربوط به مالزی و بعضی از کشورها زدم و بر اساس آن یک مواردی را اینجا می آورم ولی با توجه به شرایط سنگاپور ممکن است نیاز به اصلاح یا تکمیل داشته باشد.لطفا زحمت این کار را بکشید.
    اگر در هر مورد منع قانونی وجود دارد یا احتمال گیر دادن وجود دارد لطفا در این تاپیک به دیگران اطلاع دهید.
    1- دارو شامل کپسول آنتی بیوتیک 500 میلی گرم – قرص سرما خورگی- پماد ضد حساسیت – پماد ویتامین A – آنتی هیستامین
    2- دیکشنری فارسی به انگلیسی و بالعکس – کتاب English writing و English vocabulary in use
    3- اصل و ترجمه مدارک مثل شناسنامه – کارت ملی – دانشنامه – زیر نمرات-سند ازدواج
    4- مسواک – تیغ اصلاح با توجه به سلایق و امکانات – خمیر ریش یا ژل اصلاح -خمیر دندان – نخ دندان – افتر شیو – ادکلن – دئودورانت – ژل – شانه – برس - سوهان ناخن – موچین – کرم ضد آفتاب – نخ و سوزن در رنگ های مختلف
    5- دوربین عکاسی – دوربین فیلم برداری – هارد اکسترنال– فلش – دی و دی خام و سی دی خام – چند تا باطری توسایزAA و AAA – موبایل – ماشین حساب – Mp3 player- رکوردر – لپتاپ(البته همه اینها نیز بستی به نظر شخصی داره.)
    6- سی دی نرم افزارهای مورد نیاز مانند کینگ و نرم ازارهای تخصصی به عنوان مثال MATLAB و ...
    7- قاشق – چنگال – بشقاب – کارد – چاقو- ظروف پلاستیکی چند– ناخن گیر – درباز کن – اسکاج – یکم مایع ظرف شویی – فندک
    8- شلوارک تو خونه – لباس زیر ( نخی باشه که ازیت نشید) – پیراهن مردانه – شلوار مردانه – جوراب –کفش خنک –ملحفه حوله دست – حوله بدن – روبالشتی – کراوات – کت – چتر – پتو – کمر بند - دمپایی نیک تا – واکس کفش(از خانمها در اشاره به لباسهای مردانه عذر میخوام در این مورد خودتان اگر نظری دارید بفرمایید)
    9- لوازم التحریر اولیه(دفتر و خودکار و پاککن و غلط گیر و مداد فشاری با مغزش)
    10- آفر لتر – پاسپورت – ویزا یا معادل آن
    11- عکس با زمینه روشن
    12- چسب نواری – چسب مایع – چسب قطره ای – صابون – لیف- شامپو کله – شامپو بدن – آینه– پیچ گوشتی دو سو – قیچی - چهارسو سایز متوسط – انبر دست – چند تا پیچ و میخ
    13- کتابهای درسی مورد نیاز
    14- دفترچه یادداشت – سالنامه انگلیسی
    ضمنا ممکن است بر اساس امکانات خوابگاههای NUS یا NTU بعضی از این موارد تغییر کنه که افراد با تجربه ، در این زمینه کمک کنند مانند ظرف ، قبلمه و ...
    در مورد وسایل برقی مورد نیاز اطلاع خاصی نداشتم.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

پیش فرض پاسخ : وسایل مورد نیاز برای سفر و اقامت دانشجویی در سنگاپور

دوستان شرمنده کردند از ارسلهای خوبشان وکمکی که در تکمیل این موضوع کردید متشکرم.
    البته اشکال نداره اکثر ما عادت کردیم که استفاده کنیم تا به دیگران استفاده برسانیم.
    خودم در تکمیل این مطلب باید بگم دوستان سعی کنند کارهای دندانپزشکی را قبل از مسافرت انجام بدهند چون هزینه آنجا خیلی بالاست.
    ضمنا اگر لازم است به شخص مورد اطمینان خود برای کارهای داخل ایران وکالت بدهید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

سلام
    من رسیدم ntu وضعیت خوبه.
    از وسایل دیگه که میتونید بیارید:
    ۱-بالش
    روتختی و رو بالشتی یادتان نرود.(اگر در خوابگاه زندگی‌ می‌کنید که حتما بیاورید)
    ۲- خبگه graduate hall اینترنت داره و اگر laptop بیاورید میتونید استفاده کنید آنهم با سرعت خوب و رایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سلام
    من رسیدم ntu وضعیت خوبه.
    از وسایل دیگه که میتونید بیارید:
    ۱-بالش
    روتختی و رو بالشتی یادتان نرود.(اگر در خوابگاه زندگی‌ می‌کنید که حتما بیاورید)
    ۲- خبگه graduate hall اینترنت داره و اگر laptop بیاورید میتونید استفاده کنید آنهم با سرعت خوب و رایگان
    سلام نیما جان
    با توجه به این که الان نزدیک 3 سال از این پست ها میگذره و شما از اون موقع سنگاپور هستی، خواستم اگه میشه لیست بالا رو آپدیت کنی.
    آیا واقعاً با اون جزئیات لازمه؟ آخه انگار مقصد قطب جنوب بوده! البته فکر کنم اون موقع سنگاپور خیلی گرونتر از ایران بوده، اما الان که ما در حال پیشی گرفتن هستیم هم این موارد لازمه؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    سلام نیما جان
    با توجه به این که الان نزدیک 3 سال از این پست ها میگذره و شما از اون موقع سنگاپور هستی، خواستم اگه میشه لیست بالا رو آپدیت کنی.
    آیا واقعاً با اون جزئیات لازمه؟ آخه انگار مقصد قطب جنوب بوده! البته فکر کنم اون موقع سنگاپور خیلی گرونتر از ایران بوده، اما الان که ما در حال پیشی گرفتن هستیم هم این موارد لازمه؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنی
    من قدم جای پای بزرگان میذارم و عرض میکنم که همون بالش و رو تختی و رو بالشی هم توی سنگاپور ریخته، اصلا هیچی لازم نیست بیارید...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

بچه ها سلام

من تا 20 روز دیگه اگه خدا بخواد دارم می رم NTU، اگه چیزی به ذهنتون می رسه که لازمه حتما با خودم بیارم لطفا بگید.
    ممنون

سلام دوستان چند تا سوال

به سوال قبلی این رو هم اضافه می کنم
    من خیلی نرم افزارهای تخصصی لازم دارم که روی لپ تاپم نصب کردم، و DVD هاش رو دارم، این DVD ها رو بیارم یا اینکه به خاطر کپی رایت دردسرساز می شه؟ کلا من که خیلی به نرم افزار نیاز دارم باید چه بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima monfared نمایش پست ها
    سلام دوستان چند تا سوال

به سوال قبلی این رو هم اضافه می کنم
    من خیلی نرم افزارهای تخصصی لازم دارم که روی لپ تاپم نصب کردم، و DVD هاش رو دارم، این DVD ها رو بیارم یا اینکه به خاطر کپی رایت دردسرساز می شه؟ کلا من که خیلی به نرم افزار نیاز دارم باید چه بکنم؟
    معمولا کسی نرم افزارهای روی کامپیوتر شما را چک نمیکند حداقل من موردی را ندیده و نشنیده ام ولی همانطور که در فروم هم گفتم مورد بوده که کسی تعداد زیادی CD باخودش داشته و آنها یکی از CD ها را به عنوان نمونه چک کرده اند ولی دوستانی بوده اند که سری CD های کینگ و مشابه را آورده اند و مشکلی نبوده. شما که کار تحقیق را شروع نکردید وقتی مشغول به کار شدید آن نرم افزارهای خاص را هم در صورت صلاحدید استاد راهنما برایتان نصب میکنند.ضمنا شما اجازه نصب نرم افزارهای قفل شکسته را روی PC دانشگاه بطور قانونی ندارید.
    اگر نرم افزر خاصی نیاز دارید که بر روی PC شما در دانشگاه نصب بشه باید از مسولین آزمایشگاه این را بخواهید و نرم افزهای متداول مثل متلب را راحت نصب میکنند .یک سری نرم افزارهای خیلی خاص و گران قیمت هم هست که لایسنس محدود داره و معمولا روی یک کامپیوتر نصب شده و شما باهماهنگی قبلی با آن کار خواهید کرد یا به صورت ریموت به آن کامپیوتر وصل و از آن استفاده میکنید.

وضعیت دارو در سنگاپور چطوره؟ من سالی یکی دو بار سرما می خورم.
    آیا با خودم دارو بارم یا نه؟ قیمت های اونجا چطوره؟

من یک گوشی موبایل Smart Phone Samsung دارم که خیلی باهاش راحتم و کلی نرم افزار به درد بخور روش دارم، از یک نفر شنیدم که می تونم از همین گوشی در سنگاپور هم استفاده کنم، و فقط باید اونجا یک سیم کارت بخرم.
    آیا این درسته یا نه؟ اگر پیشنهاد یا تجربه ای دارید ممنون می شم با بقیه هم در میان بگذارید.
    ویرایش توسط nima_AA : July 12th, 2012 در ساعت 04:32 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط nima monfared نمایش پست ها
    وضعیت دارو در سنگاپور چطوره؟ من سالی یکی دو بار سرما می خورم.
    آیا با خودم دارو بارم یا نه؟ قیمت های اونجا چطوره؟

من یک گوشی موبایل Smart Phone Samsung دارم که خیلی باهاش راحتم و کلی نرم افزار به درد بخور روش دارم، از یک نفر شنیدم که می تونم از همین گوشی در سنگاپور هم استفاده کنم، و فقط باید اونجا یک سیم کارت بخرم.
    آیا این درسته یا نه؟ اگر پیشنهاد یا تجربه ای دارید ممنون می شم با بقیه هم در میان بگذارید.
    دوست عزیز، داروهای مشابه اما با اسم تجاری متفاوت این جا هست، لذا تا بیای بشناسیشون و بهشون عادت کنی زمان می بره، لذا توصیه ی من اینه که مقدار معقولی از داروهایی رو که بهشون احتیاج داری با خودت بیار...
    گوشی هم هیچ مشکلی نداره، می تونی این جا سیم کارت اعتباری یا قرارداری بگیری و از همون گوشیت استفاده کنی.
    موفق باشید
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)