صفحه 5 از 62 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 618

موضوع: تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا

سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان (قبل از گرفتن پذیرشدانشجویان در شرایطی هستن که هر شرطی رو قبول می کنن ولی اما بعد از گرفتن پذیرش متوجه می شوند ای کاش کمی تامل می کردن)
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم).
    دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ(
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران ، سعادت آباد و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4-کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    7- در مورد کیفیت مدرک دانشگاه های اینجا تحقیق کنید. خیلیها می آیند اسپانیا به خاطر اینکه هزینه تحصیل در اینجا ارزان تر از ایران می باشد(من شنیدم هزینه تحصیل کمتر از دانشگاه آزاد و ... است)
    8- شما اگر به دور بر خود نگاه کنید هیچ محصولی از اسپانیا نمی بینید مثلا آلمان با BMW و BENZ معروف است و هر کشوری به یک چیزی . لطفا فکر کنید آخرین محصولی که از اسپانیا دیدید چه بوده؟ کشور بدون محصول فقیر است و زندگی در آن سخت هست.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط vanik نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فوق لیسانس روابط بین الملل به زبان انگلیسی از اسپانیا دارم با معدل ۷. می خواهم برای دکتری در (La Facultad de Derecho de la Universidad Autónoma de Madrid
    اقدام کنم . ایا دکتری در اینجا به زبان انگلیسی هست؟
    چه موقعی برای اقدام کردن مناسبه ؟ ایا هنوز وقت اقدام دارم برای پاییز ۲۰۱۴؟
    دوست عزیز
    معمولا دکتری به زبان انگلیسی هست.
    دکتری خیلی مثل مقاطع مستر و یا لیسانس محدودیت نداره و دو تا سه بار در سال بسته به دانشگاه پذیرش انجام میشه.
    اما اگه برای ترم پائییز برنامه ریزی دارین باید درخواست رو زمستان سال قبل ارسال کنید. جواب ها در بهار منتشر میشه و می تونین در تابستان کارهای ویزا رو انجام بدین.
    موفق باشید

Junior Member

چیزی به اسم دکترای پیوسته (Direct P.hD) در اسپانیا وجود داره؟ من که نتونستم اطلاعاتی در این مورد پیدا کنم متاسفانه.. به یکی از این موسسات اعزام دانشجو که از وزارت علوم هم مجوز دارن ایمیل زدم، گفتن می تونیم برات برای دکترای پیوسته در یکی از رشته های Computer Science یا IT از دانشگاه های دولتی اسپانیا پذیرش بگیریم.. هزینه دوره ارشد نهایتا 7 هزار یورو و دکترا هم برای 3 سال نهایتا تا 2000 یورو کلا.. در مورد شرایط خاصی مثل رزومه قوی و مقالات ISI و اینجور موارد هم هیچ حرفی نگفتن.. گفتن دوره ها به زبان کاملا انگلیسی هست.. میخوام ببینم چنین چیزی صحت داره واقعا؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط PAndroid نمایش پست ها
    چیزی به اسم دکترای پیوسته (Direct P.hD) در اسپانیا وجود داره؟ من که نتونستم اطلاعاتی در این مورد پیدا کنم متاسفانه.. به یکی از این موسسات اعزام دانشجو که از وزارت علوم هم مجوز دارن ایمیل زدم، گفتن می تونیم برات برای دکترای پیوسته در یکی از رشته های Computer Science یا IT از دانشگاه های دولتی اسپانیا پذیرش بگیریم.. هزینه دوره ارشد نهایتا 7 هزار یورو و دکترا هم برای 3 سال نهایتا تا 2000 یورو کلا.. در مورد شرایط خاصی مثل رزومه قوی و مقالات ISI و اینجور موارد هم هیچ حرفی نگفتن.. گفتن دوره ها به زبان کاملا انگلیسی هست.. میخوام ببینم چنین چیزی صحت داره واقعا؟!
    چیزه عجیبی نگفتن .. !!!! این که میگه دولتی و اینا الکی بزرگش میکنه اینجا بیشتر دانشگاه ها دولتی هستند و پول هم میگیرن فقط افرادی رو که نیاز واقعاً دارن و شرایظشون خوبه بورس می کنن .. در مورد هزینه هم .. بله دو سال مستر 6000 تا 7000 شهریه داره .... دکتری هم چه بورس باشی چه نباشی سالی 200 یورو ... دویست یورو فقط پول ثبت نام میدی .. چون تحقیقاته .... میگن انگلیسی اما باید اسپانیایی بلد باشی ... وقتی میرسی یاد بگیر حتماً . پذیرش کاری نداره اصلا ... شما پیش ثبت نام می کنی پولشونو میدی پذیرش میگیری .. همین .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Msaffari نمایش پست ها
    چیزه عجیبی نگفتن .. !!!! این که میگه دولتی و اینا الکی بزرگش میکنه اینجا بیشتر دانشگاه ها دولتی هستند و پول هم میگیرن فقط افرادی رو که نیاز واقعاً دارن و شرایظشون خوبه بورس می کنن .. در مورد هزینه هم .. بله دو سال مستر 6000 تا 7000 شهریه داره .... دکتری هم چه بورس باشی چه نباشی سالی 200 یورو ... دویست یورو فقط پول ثبت نام میدی .. چون تحقیقاته .... میگن انگلیسی اما باید اسپانیایی بلد باشی ... وقتی میرسی یاد بگیر حتماً . پذیرش کاری نداره اصلا ... شما پیش ثبت نام می کنی پولشونو میدی پذیرش میگیری .. همین .
    اسپانیولی برای خود دانشگاه لازمه؟ یا برای زندگی در اسپانیا..؟ به نظر شما ارزش داره برای دکترا برنامه ریزی کنم؟ بعد از اتمام ارشد اگر اسپانیولی رو یاد بگیرم چقدر احتمالش هست که بتونم کار گیر بیارم؟ (با توجه به اقتصاد و بازار کار نامناسب اسپانیا). من قبلا روی فنلاند برنامه ریزی کرده بودم، اما میگن از 2015 احتمالش زیاده که تمام دانشگاه های فنلاند پولی بشن و با توجه به هزینه های بالای زندگی در فنلاند برام نمیصرفه برم فنلاند.. در ضمن پذیرش دکترا هم در فنلاند طبق فرمایشات دوستان بسیار کار مشکلی هست و ظاهرا دستیابی به دکترا در اسپانیا خیلی ساده تر هست در مقایسه با برخی از کشورهای اروپا...

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

اسپانیولی برای خود دانشگاه لازمه؟ یا برای زندگی در اسپانیا..؟ به نظر شما ارزش داره برای دکترا برنامه ریزی کنم؟ بعد از اتمام ارشد اگر اسپانیولی رو یاد بگیرم چقدر احتمالش هست که بتونم کار گیر بیارم؟ (با توجه به اقتصاد و بازار کار نامناسب اسپانیا). من قبلا روی فنلاند برنامه ریزی کرده بودم، اما میگن از 2015 احتمالش زیاده که تمام دانشگاه های فنلاند پولی بشن و با توجه به هزینه های بالای زندگی در فنلاند برام نمیصرفه برم فنلاند.. در ضمن پذیرش دکترا هم در فنلاند طبق فرمایشات دوستان بسیار کار مشکلی هست و ظاهرا دستیابی به دکترا در اسپانیا خیلی ساده تر هست در مقایسه با برخی از کشورهای اروپا...
    دوست عزیز
    تجربه های دوستان در مورد تحصیل در اسپانیا در صفحه های قبل و بخش های دیگه اسپانیا ارائه شده . حتما مطالعه بفرمایید.
    برای اقامت و کار بعد از دکتری هیچ حسابی نکنید. احتمالش خیلی کمه. شاید کمتر از ده درصد . برای همین اگه هدف اقامته باید سراغ کشورهای شما اروپا و یا کانادا امریکا باشین .
    موفق باشید

اگه می خوای سرمایه گذاری کنی برای یادگیری از الان آلمانی یاد بگیر ... اسپانیایی برای همه چیز لازم داری بدون دونستن زبان کشوری که توش هستی زندگی بد میگذره .... خوب من نمی دونم تو پست های قبلی گفتم.... حتما همه رو بخون در مورد کار ... با اقامت دانشجویی کار نمیتونی بکنی ..... ویزای کار هم خیلی خیلی خیلی سخته باید چند سال اینجا مقیم باشی و .... تازه اقدام کنی برای اقامت کاری ....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    azad ahwaz

سلام
    ارشد روانشناسی دانشگاه ازاد دارم . ایلتس 6 و 2مقاله ای اس ای و علمی پژوهشی . سابقه کار مرتبط پاره وقت و تتدریس پاره وقت بدون بیمه . میخواستم بدونم میتونم برای ی دکتری در اسپانیا اقدام کنم یا اینکه باید از ارشد شروع کنم. هزینه دکتری چقدره ؟ زبان اسپانیا است یا انگلیسی؟
    مرسی

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط masoumehh نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد دانشگاه بارسلونا کسی اطلاعات داره در اسپانیا
    من می خوام برای مقطع دکتری در اونجا اقدام کنم ولی نمی دونم این دانشگاه در چه رنکی قرار داره و چطور میشه پذیرش گرفت یکی از دوستان میگه من 1000 یورو میگیرم تا پذیریش بگیرم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    و اینکه شرایط زندگی در اسپانیا برای ایرانی ها چطور هست ؟آیا میشه در حین تحصیل اونجا کار هم کرد؟
    سلام . من لیسانس زبان اسپانیایی دارم . فوق لیسانس روابط بین الملل . می خوام برای دکتری اسپانیا رو انتخاب کنم . دانشگاه کمپلوتنسه مادرید . شنیدم تحصیل در مقطع دکتری رایگان است به جز یک سری هزینه ها از جمله مالیات و بیمه و هزینه های اقامت و خورد و خوراک که ماهی 1000 یورو برآورد کردن . راهنمایی بیشتر می خوام . ممنون .

سلام . من لیسانس زبان اسپانیایی دارم . فوق لیسانس روابط بین الملل . می خوام برای دکتری اسپانیا رو انتخاب کنم . دانشگاه کمپلوتنسه مادرید . شنیدم تحصیل در مقطع دکتری رایگان است به جز یک سری هزینه ها از جمله مالیات و بیمه و هزینه های اقامت و خورد و خوراک که ماهی 1000 یورو برآورد کردن . راهنمایی بیشتر می خوام . ممنون .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)