صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 53

موضوع: هجابندی و تلفظ لغات در زبان آلمانی

پیش فرض پاسخ : تلفظ لغات در زبان آلمانی

سوال :
    همان طور که می دانیم حروف st اگر در کلمه بیاید ، صدای شت می دهد ، مگر اینکه در آخر کلمه باشد . اما چرا در کلمه ای مثل Muster ، با اینکه st در آخر کلمه نیامده ، اما وقتی به دیکشنری Oxford Duden مراجعه می کنیم ، صدای ست را در این کلمه بعنوان تلفظش نوشته . یعنی نوشته : مستا .
    چرا مشتا ننوشته ؟
    ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط deutsch1984 نمایش پست ها
    سوال :
    همان طور که می دانیم حروف st اگر در کلمه بیاید ، صدای شت می دهد ، مگر اینکه در آخر کلمه باشد . اما چرا در کلمه ای مثل Muster ، با اینکه st در آخر کلمه نیامده ، اما وقتی به دیکشنری Oxford Duden مراجعه می کنیم ، صدای ست را در این کلمه بعنوان تلفظش نوشته . یعنی نوشته : مستا .
    چرا مشتا ننوشته ؟
    ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید .
    سلام، حرف st زمانی که توی سیلاب اول کلمه باشه به صورد ش ت تلفظ میشه مثل stern,start,besteigen,gestalten که به این صورت تلفظ میشه:ش ترن،ش تارت،بش تایگن ،گشتالتن.. کلمه ی Muster هم به نظر میاد ریشه ای غیر آلمانی داشته باشه که به اون صورت تلفظ میشه
    Warte nicht auf jemanden,der womöglich nie kommen wird.LEBE DEIN LEBEN,denn wer dich wirklich will,weiß wo er dich findet

نقل قول نوشته اصلی توسط r0bin نمایش پست ها
    سلام، حرف st زمانی که توی سیلاب اول کلمه باشه به صورد ش ت تلفظ میشه مثل stern,start,besteigen,gestalten که به این صورت تلفظ میشه:ش ترن،ش تارت،بش تایگن ،گشتالتن.. کلمه ی Muster هم به نظر میاد ریشه ای غیر آلمانی داشته باشه که به اون صورت تلفظ میشه
    ممنون .

ولی راستش من توی دیکشنری Oxford Duden که نگاه کردم ، دیدم خود کلمه ی Muster با خیلی از کلمات دیگه میاد . مثل : Muster stricken یا Muster ohne wert و غیره .
    ضمن اینکه ، کلمه ی قبل از Muster در Oxford Duden ، کلمه ی Mustang است که اون هم به شکل ست خوانده می شه .
    و باز اینکه در هیچکدام از دو کلمه ی بالا ، در دیکشنری اشاره نشده که ریشه ی غیرآلمانی داره . چون همان طور که می دانید ، اگر به این صورت باشه ، حتما اشاره می کنه .
    اگر در دیکشنری نگاه کنید ، می بینید کلماتی مثل nüster و Ostern و خیلی از کلماتی دیگر که در سیلاب اول هستند ، هم به شکل ست تلفظ می شود .

به چهار دلیل بالا احساس می کنم که کلمه آلمانی است و باید قاعده ی خاصی وجود داشته باشه که ست تلفظ میشه .

( به نظر خودم اگر قبل از st بعضی از حروف صدار بیاید ، به شکل ست تلفظ می شود . اما آیا این حدس درست است ؟ )

Junior Member gouril آواتار ها

تلفظ این ch توی زبان آلمانی واقعا یه چالشیه برای خودش... الآن یه جورهایی به علی دایی حسودیم شده
    واقعا چه جوری باید تلفظش کنیم؟
    Forget love
    I want to die
    in your yellow hair

نقل قول نوشته اصلی توسط gouril نمایش پست ها
    تلفظ این ch توی زبان آلمانی واقعا یه چالشیه برای خودش... الآن یه جورهایی به علی دایی حسودیم شده
    واقعا چه جوری باید تلفظش کنیم؟
    خیلی هم ساده:
    اگر قبل از ch
    au, u, o, a
    بیاید، خ تلفظ میشه مثل:
    Bach, Buch, Tochter
    در بقیه موارد، ش تلفظ میشه مثل:
    ich, Becher

علی دایی را خیلی باحال گفتی!
    LOoooL

در اولین جلد کتاب Schritte1 ، یک مساله ای در باب تلفظ برام پیش اومده :

دو تا از شخصیت های درس ، Sara و Nikolaj هستند . چرا این جناب Nikolaj ، اسم Sara را بصورت زارا تلفظ می کند ، ولی خود Sara اسمش را زاغا تلفظ می کند ؟ اگر که CD های معلمش را گوش کرده باشید ، این قضیه کاملا واضح و مشهود است .
    وقتی در این کتاب جلوتر رفتم ، احساس کردم که خیلی از کلمات دیگه رو هم اشخاص مختلف ، با تلفظ های متفاوت بیان می کنند .

آیا شخص Nikolaj در این کتاب ، به جهت اینکه در درس اول گفته که اهل اکراین است ، مثلا ادا و اطفال داره در میاره که نمی تونه لغات آلمانی را درست تلفظ کنه ، یا قضیه چیز دیگری است؟ چون اگر واقعا اینطور باشه ، واقعا در تدریس تلفظ لغاط در این کتاب بی سلیقگی شده . چون این شخصی که مثلا نمی تونه لغات رو درست تلفظ کنه ، تا آخر کتاب ، جزء شخصیت های اصلی است .

نقل قول نوشته اصلی توسط deutsch1984 نمایش پست ها
    در اولین جلد کتاب Schritte1 ، یک مساله ای در باب تلفظ برام پیش اومده :

دو تا از شخصیت های درس ، Sara و Nikolaj هستند . چرا این جناب Nikolaj ، اسم Sara را بصورت زارا تلفظ می کند ، ولی خود Sara اسمش را زاغا تلفظ می کند ؟ اگر که CD های معلمش را گوش کرده باشید ، این قضیه کاملا واضح و مشهود است .
    وقتی در این کتاب جلوتر رفتم ، احساس کردم که خیلی از کلمات دیگه رو هم اشخاص مختلف ، با تلفظ های متفاوت بیان می کنند .

آیا شخص Nikolaj در این کتاب ، به جهت اینکه در درس اول گفته که اهل اکراین است ، مثلا ادا و اطفال داره در میاره که نمی تونه لغات آلمانی را درست تلفظ کنه ، یا قضیه چیز دیگری است؟ چون اگر واقعا اینطور باشه ، واقعا در تدریس تلفظ لغاط در این کتاب بی سلیقگی شده . چون این شخصی که مثلا نمی تونه لغات رو درست تلفظ کنه ، تا آخر کتاب ، جزء شخصیت های اصلی است .
    با نظرتون موافقم!
    من هم schritte 1 را خوندم اما متد تدریسش را اصلا نپسندیدم!(نظر شخصی)
    درباره با تلفظ نیکلای هم درست متوجه شدید، زاغا خانم درست تلفظ می کنند

Junior Member

اگر er در آخر کلمه بیاد مثلZuker . vater , آ تلفظ می شه در غیر این صورت خ و ایرانی ها اشتباها میگن غ و در حالیکه اینطوریکه انگار داری چیزی رو قرفره می کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط tabbassom نمایش پست ها
    اگر er در آخر کلمه بیاد مثلZuker . vater , آ تلفظ می شه در غیر این صورت خ و ایرانی ها اشتباها میگن غ و در حالیکه اینطوریکه انگار داری چیزی رو قرفره می کنی
    "R" آخر کلمه در زبان آلمانی مثل "R" لهجه British تلفظ میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط tabbassom نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    "R" آخر کلمه در زبان آلمانی مثل "R" لهجه British تلفظ میشه.
    با سلام . ممنون از شما . ولی تصور نمی کنم اینطور که می گید باشه .

در منبع
    German Grammer- SCHAUM'S ، که مدتی مشغول ترجمه اش بودم ، و در سایتم هم ترجمه اش هست ، اینطور مطرح کرده که حرف r با استفاده از ته حلق ( منظورش زبان کوچک ) هست ، تلفظ می شه .
    علاوه بر این اگر به فایل های صوتی زبان آلمانی گوش کرده باشید ، بدون هیچ تردیدی متوجه می شوید که غ دارد تلفظ می کند . ( البته بله در آخر کلمه اگر به صورت er باشد که آ تلفظ می شود )
    همچنین علائم تلفظ که جلوی هر کلمه در دیکشنری ها نمایش داده شده ، برای حرف یا ترکیباتی که به شکل خ تلفط می شود ، علامت x (ایکس) است . در حالیکه اگر به صورت غ تلفظ شود ، در بیشتر مواقع به شکل همان r نوشته می شود .
    در منبعی که ذکر کردم همان اول گفته که تلفظ حرف r در دو زبان انگلیسی و آلمانی ، کاملا با هم متفاوت هست . ( البته اگر کلمه ای از زبانی غیر از آلمانی وارد شده باشد که در زبان اولیه به شکل آر تلفظ می شده ، در آلمانی هم ر تلفظ می شود )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)