صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 53

موضوع: هجابندی و تلفظ لغات در زبان آلمانی

پیش فرض پاسخ : تلفظ لغات در زبان آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط wolfman نمایش پست ها
    سلام.
    من فایل تارنت مربوط به لهجه سویسی رو پیدا کردم که تو همین پست آپلود میکنم. فایل PDF پست قبلی در مورد تلفظ (die Aussprache) هستش. من مقاله ای در مورد تلفظ آلمانی که به زبان انگلیسی باشه ندارم. ولی شما خودتون می تونید پیدا کنید. برای شروع لینک زیر رو ببنید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/German_phonology
    باز هم ممنون . من خواستم به شما بابت پست های مفیدتون امتیاز بدم . منتها یک قانون عجیبی توی این سایت هست : که اگر قبلا به یک پست دیگر شما امتیاز داده باشم ، نمی توانم به پست دیگری از شما امتیاز بدم . اگر بخواهم این کار را بکنم باید به چند نفر دیگر امتیاز بدهم و بعد بیایم و به شما امتیاز بدهم . چرا ؟

اتفاقا من هم دقیقا مثل شما داشتم دیشب توی wikipedia سرچ می کردم .

در هر صورت موارد زیر رو از ویکی پدیا پیدا کردم . اینها گویش های زبان آلمانی است :

گویش‌های زبان آلمانی :

deu : آلمانی بالای نو
    gmh : آلمانی بالای میانه
    goh : آلمانی بالای باستان
    gct : آلمان کولونیرو
    bar : زبان اتریشی-باواریایی
    cim : سیمبری
    geh : زبان هوتری
    ksh : زبان کولش
    nds : آلمانی سفلا
    sli : زبان سیلزیایی پایین
    ltz : زبان لوکزامبورگی
    vmf : زبان مین-فرانکنی
    mhn : موخنو
    pfl : آلمانی فلتسی
    pdc : زبان آلمانی پنسیلوانیا
    pdt : پلاودیتش
    swg : آلمانی شوابی
    gsw : آلمانی سویس
    uln : اونزردویچ
    sxu : ساکسون بالا
    wae : زبان آلمانی والزر
    wep : وستفالی
    پیر می خانه چه خوش گفت به دردی کش خویش

که مگو حال دل سوخته با خامی چند

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - Software

نقل قول نوشته اصلی توسط deutsch1984 نمایش پست ها
    با سلام . اولا ممنون از شما .
    چه سختی کاربر محترم ؟ من فقط اصرار دارم که درست یاد بگیریم . اگر چیزی رو از ابتدا اشتباه توی ذهن بسپاریم ، تغییردادنش در ذهن ، مشکل هست .

خارجی ها ، مثلا انگلیسی زبان ها ، اعتقاد دارند که تلفظ مهم نیست . برداشت ما ایرانیها از این حرف ، گاهی اشتباه هست . ما ایرانیها یک کلمه رو گاهی ، انگلیسی بریتانیایی تلفظ می کنیم ، گاهی انگلیسی آمریکائی و گاهی تلفظ ساختگی خودمون . منظور از اینکه تلفظ مهم نیست ، این هست که اگر کسی انگلیسی آمریکائی حرف بزند یا انگلیسی بریتانیایی ، مهم نیست . اما نه اینکه یک جمله طرف می خواد بگه ، یک کلمه اش انگلیسی آمریکائی باشد ، یک کلمه اش انگلیسی بریتانیا . آیا در خود ایران ، اگر کسی در یک جمله ، یک کلمه را ترکی ، یک کلمه را اهوازی ، یک کلمه را اصفهانی ، یک کلمه را مشهدی بگوید ، شما می پسندید ؟ در حالیکه تمام این زبان ها ، ایرانی هستند . بحث تلفظ هم همانند بحث لهجه هست .

بنده منتظر همین بودم که یکی راجع به تفاوت تلفظ های آلمانی ( چه در قسمت های مختلف آلمان و چه در قیاس با اتریش و سوئیس ) یک مقاله ی درست و حسابی اینجا بگذاره . این میشه یک مطلب به درد بخور و حسابی . حالا اگر این مقاله ، ضمائم صوتی هم داشته باشه که تلفظ رو خوب توی ذهن دانشجو جا بندازه که چه بهتر .

سلام

واللا اینجور که من میبینم شما بیشتر دنبال زبانشناسی هستی که خودش یه رشته ی دانشگاهیه و فوق لیسانس و دکترا هم داره.
    یه المانی هیچوقت نیومده اینجوری زبان یاد بگیره چون خیلی پیچیده و تخصصی میشه.
    اگه برای صحبت کردن میخواین آلمانی یاد بگیرین از Rosetta stone و extra deutsch شروع کنین و کتاب هایی مثل تانگرام و اشتودیو دِ رو مطالعه کنین و به شبکه های و فیلم های آلمانی هم یه نیم نگاهی داشته باشین به مرور به اون چیزی که میخواین میرسین.

Junior Member wolfman آواتار ها

سلام. من دو قسمت از فایلی رو که در پست قبلی معرفی کردم رو آپلود می کنم. ایشالا بدرد بخوره.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط wolfman نمایش پست ها
    سلام. من دو قسمت از فایلی رو که در پست قبلی معرفی کردم رو آپلود می کنم. ایشالا بدرد بخوره.
    حتما به درد می خوره . حتی اگر به درد من هم نخوره ، و یک روزی به درد دیگرانی به جز من بخوره ، کلی ارزش داره . فقط اگر امکانی در همین سایت هست که بشه بدون اینکه دوباره توی زحمت آپلود فایلهاتون بیفتید ، توی بخش کتابخانه بصورت منظم و طبقه بندی شده و با ذکر سطح آموزشی ، بگذارید ، یا لینک همین پستتون رو در کتابخانه بگذارید ، خیلی عالی میشه . به جهت اینکه درواقع اونجا محل دسترسی سریعتر به منابع هست . پست های حاوی معرفی منبع ، حیف هست که مهجور بمونه . حتی اگر منبع ذکر شده معرفی یک لینک مفید باشه .با تشکر دوباره از پیگیری شما .

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

سلام دوستان،

البته من هنوز به آلمان سفری نداشتم تا بدونم چقدر تلفظ دیکشنری آنلاین کالینز صحیحه. ولی فکر می کنم، تلفظ یک دیکشنری گویای آنلاین می تونه معیار قابل قبولی برای هر زبانی باشه بخصوص برای تازه کارانی مثل من!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mor121 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

البته من هنوز به آلمان سفری نداشتم تا بدونم چقدر تلفظ دیکشنری آنلاین کالینز صحیحه. ولی فکر می کنم، تلفظ یک دیکشنری گویای آنلاین می تونه معیار قابل قبولی برای هر زبانی باشه بخصوص برای تازه کارانی مثل من!
    دیکشنری گویا پیشنهاد خوبیه . اما در کل بهترین الگو برای تلفظ، تلویزیون و فیلم هست. در هر زبانی. شما هر چقدر بیشتر zdf و rtl ببینید و موزیک آلمانی گوش بدید، تلفظتون بهتر می شه.
    یادمه ترم 1 بودم فعل haben رو یاد گرفتیم، و یاد گرفتیم که باید بگیم : ich habe ، با تلفظ: ایش هبه. بعد دیدم تو آهنگهایی که گوش می دم و توی فیلمها، خودشون میگن : ایش هب. ! یا مثلا هب ایش.... . چند بار توی کلاس گفتم دیدم معلمم ایراد نگرفت. فهمیدم این درسته و چقدر قشنگتره و آلمانی تر به گوش میاد و حرف زدن رو هم تندتر می کنه.
    یا مثلا فقط از طریق آهنگ و فیلمه که شما می بینید که en های آخر رو نمی گن و یه جورایی تو دماغی یا nasal می گن. خب پس تا زمانی که شما اون e رو غلیظ تلفظ کنی مشخصه که خارجی هستی و قشنگ هم به گوش نمیاد.

چقدر طولانی شد حرفام! tut mir leid.

Junior Member

بچه ها من دیکشنری دودن و کولینز رو از سایت irlanguage.com دانلود کردم. می خوام بدونم تلفظ لغات آلمانی این دیکشنری صحیح هست یا نه چون اتکای اصلی من برای تلفظ کلمات جدید همین نرم افزاره.

زمانیکه در دیکشنری دودن ، به کلمه ی essen نگاه کردم ، دیدم که نوشته es.sen
    یعنی بین s و s دوم ، نقطه گذاشته .
    آیا با توجه به این دو هجا بودن ، کلمه به صورت زیر تلفظ میشود؟
    اس زن
    یا اینکه باید به صورت زیر تلفظ شود ؟
    اسن

اس زن
    اسن
    سلام

اِســن
    هرگاه خداوند آرزویی را در دلت انداخت، بدان که تو را در رسیدن به آن توانا دیده

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

اس زن
    اسن
    تلفظ
    234.mp3
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)