صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 173

موضوع: شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله به صورت oral و poster

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارایه مقاله در کنفرانس

سلام
    یه سوالی داشتم:فارغ التحصیل لیسانسم.اگه مقاله ای با استادم بنویسم واسه یه کنفرانس ،هزینه شرکت تو کنفرانس با خودمه یا دانشگاه متقبل میشه ؟(اگه استادم بیاد یا نه.)اسم استادم اول میاد بعد اسم من.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

نقل قول نوشته اصلی توسط samra8631 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوالی داشتم:فارغ التحصیل لیسانسم.اگه مقاله ای با استادم بنویسم واسه یه کنفرانس ،هزینه شرکت تو کنفرانس با خودمه یا دانشگاه متقبل میشه ؟(اگه استادم بیاد یا نه.)اسم استادم اول میاد بعد اسم من.

سلام دوست عزیز
    نمیدونم شما دانشجوی کدوم دانشگاه هستین، اما صرفاً برای دانشگاه آزاد عرض میکنم که اگر شما نویسنده اصلی مقاله باشین با توجه به اینکه شما فارغ التحصیل هستین دانشگاه هیچ هزینه ای رو متقبل نمیشه. فقط میتونین با استناد به آیین نامه تشویق مقالات دانشگاه ، ماده یک ، بخش دوم ، در صورتی که به نام یکی از واحدهای دانشگاه آزاد مقاله بدین (به شرط رعایت کلیه ضوابط، مانند صحیح نوشتن نام دانشگاه، چاپ شدن مقاله کامل در کتاب مقالات یا CD کنفرانس نه چکیده مقاله و ...) تشویقی دریافت کنین. ولی اگر استاد شما نویسنده اصلی مقاله باشه، میتونن با توجه به ضوابط مربوطه هزینه همایش رو درخواست کنن و خودشون در همایش شرکت کنن.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

پیش فرض پاسخ : سفارش پوستر مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    با توجه به اینکه این پوستر ها معمولاً ایندکس نمی شن پس چندان ارزشی هم ندارن در رزومه درسته؟ اصلاً ارزش این جور مقالات کنفرانسی که جایی ایندکس نمی شن در چی هست؟
    با تشکر از همه دوستان
    سلام دوست عزیز
    بله، اکثر پوسترها و حتی سخنرانی ها در همایش ها ایندکس نمی شن. البته کنفرانس های معتبری هستن که سایت مخصوص به خودشون رو دارن و مقالاتشون رو در سایت خودشون و یا کتاب هاشون منتشر میکنن و حتی توسط انتشارات های معتبری نظیر SPRINGER نشر میشن. هر چند ارزش ارائه مقاله در کنفرانس ها بسیار کمتر از مقاله های ژورنالی هست ولی خالی از ارزش نیست، پس اگر مقاله ای به کنفرانس ها ارائه میدین، بهتره چند مورد زیر رو مد نظر قرار بدین :
    1 - حتماً مقاله شما به صورت کامل (نه چکیده) در کتاب یا CD و یا وب سایتی که مختص همایش هست قرار بگیره.
    2 - همایش معتبر باشه، یعنی برگزار کننده (ها)، محل برگزاری، نحوه برگزاری و دوره معتبری داشته باشه.
    3 - همایش ها در رده اول، بین المللی و در رده دوم، ملی باشن.
    موفق باشید

Junior Member mahdi123321 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ارايه مقاله خارجي و سوال در مورد نحوه ارايه و اسكان

خوب دوستان خیلی وقته که کسی سر نزده به اینجا
    من میخواستم بدونم واسه شرکت توی کنفرانس ها میشه از نظام وظیفه مجوز خروج از کشور گرفت ؟؟
    مقصد بهانه است .... رفتن رسیدن است .......

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام به همگی دوستان...
    من مقالم واسه یه کنفرانس اکسپ شده، میخواستم ببینم الان این یعنی اکسپت نهایی؟ یا باید مقاله رو هم بفرستم بعد اون اکسپت شه؟ و اینکه مرحله بعدی دقیقا اینه که کل مقاله رو بفرستم؟ بعدم ثبت نام کنم واسه اسکان و این چیزا؟
    ممنون.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

به بخش important dates نگاه کنید. اگر تاریخی برای اعلام پذیرش فول پیپر ذکر نشده، یعنی کامل رو بفرستید و با همین اکسپت کل مقاله اکسپت شده. و کافی است ثبت نام کنید و هزینه رو بپردازید تا گواهی براتون صادر بشه و شما از امتیاز شرکت در این کنفرانس بهره مند بشید. البته قبلش مکاتبه کنید که اگر نخواید شرکت کنید بازم مقالتون چاپ میشه یا نه بعد که مطمئن شدید هزینه رو بپردازید ( گفتم شاید قصد ندارید لزوما حضور پیدا کنید تو کنفرانس). اگر هم زمانی برای اعلام پذیرش فول پیپر ذکر شده یعنی فعلا این مرحله چکیده اکسپت گرفتید و باید کل رو بفرستید و بعد از پذیرش کل ثبت نام کنید که اکثر کنفرانس های دو مرحله ای زمان بندی ثبت نامش در مرحله دوم کمی گرونتره.

موفق باشید

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

سلام بچه ها من مقاله ام توی کنفرانسی در اسپانیا قبول شده که می خوام برم و ارایه بدم (با استادم) خواستم بپرسم واسه ویزا گرفتن باید هر دو مون ثبت نام کنیم؟؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

بله. هر کس پاسبورت خودش، مسلما.

ApplyAbroad Hero

من بعد کلی گشتن در سایت و ویکی نتونستم برای بعضی سوالات پایه ای خودم در مورد کنفرانس و نقش اون و فرستادن مقاله برای کنفرانس و نتایج مثبت و منفی اون پیدا کنم. تا جایی که من می دونم:
    1. کنفرانس ها محلی هستند برای ارائه نسخه خام یک مقاله تا با گرفتن خطاها یا گرفتن بازخورد از داوران و بقیه افراد، ایراداتش برطرف و کامل تر و بهتر بشه و بعد در صورتی که از لحاظ علمی به مقدرا کافی غنی باشه برای یک ژورنال فرستاده بشه (در حالی که در یک جا دیدم نوشته شده که ژورنال ها پیش شرط دارند که نباید مقاله قبلا برای کنفرانس ها هم فرستاده شده باشه). یعنی اگر مثلا شما مقاله خودتون را برای یک کنفرانس فرستاده باشید، دیگه باید قید چاپ شدن اون در یک ژورنال(غیر از نشریه خود کنفرانس) را بزنید؟
    2. مزیت دیگه کنفرانس ها اینه که میشه مقاله را برای چندین کنفرانس به طور همزمان فرستاد و بر خلاف ژورنال ها که این کار قانونی نیست، نیاز نیست مدت زیادی برای فرایند داوری تلف بشه و حتی، در صورت ریجکت شدن، هدر بشه.

حالا شما دوستان اولا بگید که آیا این نظریات من درست هستند یا نه؟ به خصوص مورد اول که تناقضاتی داره با بعضی گفته های فروم. ثانیا اگر مزایا و معایبی داره فرستادن مقاله برای یک کنفرانس به اونها اشاره کنید.
    inactive account

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    من بعد کلی گشتن در سایت و ویکی نتونستم برای بعضی سوالات پایه ای خودم در مورد کنفرانس و نقش اون و فرستادن مقاله برای کنفرانس و نتایج مثبت و منفی اون پیدا کنم. تا جایی که من می دونم:
    1. کنفرانس ها محلی هستند برای ارائه نسخه خام یک مقاله تا با گرفتن خطاها یا گرفتن بازخورد از داوران و بقیه افراد، ایراداتش برطرف و کامل تر و بهتر بشه و بعد در صورتی که از لحاظ علمی به مقدرا کافی غنی باشه برای یک ژورنال فرستاده بشه (در حالی که در یک جا دیدم نوشته شده که ژورنال ها پیش شرط دارند که نباید مقاله قبلا برای کنفرانس ها هم فرستاده شده باشه). یعنی اگر مثلا شما مقاله خودتون را برای یک کنفرانس فرستاده باشید، دیگه باید قید چاپ شدن اون در یک ژورنال(غیر از نشریه خود کنفرانس) را بزنید؟
    2. مزیت دیگه کنفرانس ها اینه که میشه مقاله را برای چندین کنفرانس به طور همزمان فرستاد و بر خلاف ژورنال ها که این کار قانونی نیست، نیاز نیست مدت زیادی برای فرایند داوری تلف بشه و حتی، در صورت ریجکت شدن، هدر بشه.

حالا شما دوستان اولا بگید که آیا این نظریات من درست هستند یا نه؟ به خصوص مورد اول که تناقضاتی داره با بعضی گفته های فروم. ثانیا اگر مزایا و معایبی داره فرستادن مقاله برای یک کنفرانس به اونها اشاره کنید.
    نظر اولتون تا حدودی درست و تا حدودی هم غلطه. هرگز این طور نیست که مقاله ای بره برای کنفرانس به هدف بهبود تا بعدا برای ژورنال فرستاده بشه. این طرز فکر از اینجا ناشی میشه که معمولا دانشجو ها یک نسخه خلاصه ای را از مقاله شون تهیه می کنن برای کنفرانس و بعد نسخه کامل تر را برای چاپ در نشریه می فرستند و این طوری از یک مقاله به نوعی دو بار استفاده می کنن و بعد توجیه شون این میشه که خوب مقاله ای که برای کنفرانس فرستاده شده یک خلاصه بوده و تمام نتایج ما را پوشش نمی داده و ما کار علمی مون را کامل کردیم و بعد فرستادیم ژورنال.
    از دید کسانی که دارن کنفرانس را می گردونن هدف از کنفرانس آشنایی جوامع علمی با مباحث علمی و روز دنیاست. اونها در یک مکان جمع می شن تا در مورد یافته هاشون با هم تبادل نظر کنن نه اینکه خطاهاشون را بفهمن و اگر مقاله ای در داوری کنفرانس مشخص بشه که از نظر علمی اشتباهاتی توش هست در proceeding کنفرانس چاپ نمی شه.
    اما اون کار که شما قسمتی از کار را در کنفرانس ارائه بدید و کامل ترش را برای ژورنال بفرستید هم از نظر اخلاقی کار غلطی نیست. چه در تمام دنیا مرسوم هست که محققین روی کارهای خودشون بیشتر وقت می ذارن و کاملش می کنن و نه تنها در کنفرانس ها بلکه در ژورنال های متعدد هم اونها را چاپ می کنن. شما وقتی مقاله های این اشخاص را می خونید شاید احساس کنید که دو سوم مطالب در این مقالات تکراری هستند. اما هر مقاله حاوی مطالب جدید هست و تازه نویسنده های موفق اونهایی هستند که می تونن به مقالات خودشون citation هم بدن.
    تعداد زیادی از ژورنال ها هستند که اگر کل مقاله ای که دارید براشون می فرستید را به صورت تز چاپ کرده باشید و یا در کنفرانسی ارائه داده باشید و الان بخواهید اون را در مجله شون چاپ بکنید ایرادی به این کار نمی گیرند. بعضی اما روی proceeding کنفرانس ها حساس هستند که در این صورت حتما باید مقاله ای که به ژورنال می دید با اونی که در کنفرانس ارائه می دید یک فرق هایی داشته باشه و کامل تر شده باشه.
    شماره 2 را درست می گید.
    شرکت در کنفرانس ها مزایای زیادی می تونه داشته باشه. یکی اش همون هدف از کنفرانس یعنی آشنا شدن با مسائل روز دنیاست و مورد دیگه اینکه کسانی که دارن روی موضوعات مشترک کار می کنن همدیگه را می بینن و با هم آشنا می شن. این آشنایی ها گاهی بسیار به درد آدم می خورن و کلا هر دانشجو یا استاد موفق باید همکاران خودش را در دنیا ببینه و بشناسه و اونها هم باید اون را بشناسن. این طوری همکاری های بعدی شکل می گیره. گاهی برای یک دانشجو استاد پیدا می شه و گاهی شانس برای pst doc پیدا می شه. اصلا در جلوی یک عده رفتن و از کار علمی خود دفاع کردن یک نوع ایجاد اعتماد به نفس می کنه. این فنیه که همه ما باید اونو یاد بگیریم و فن presentation دادن حقیقاتا در همین کنفرانس دادن ها به دست میاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)