صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    hadibigdely
    Guest

پیش فرض تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

Salam
    I am a PhD student in iran.
    Does it make any problem to mention this point in my CV?
    Is it a negative point in my application decision to tell that i am a PhD student in iran?
    In one of my recommendations it is stated. Is it good or bad?
    Thanks

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

به نظر من که بد نيست. نشون مي ده که شما قابليت اينو داشتين که اينجا واسه phd درس بخونين و استاداي ايران شما را از اين جهت قبول دارن و توانايي علمي و تحقيقاتيشو دارين. ولي خوب از طرفي بايد توي SOP دلايل خوبي واسه اينکه مي خواين درخواست پذيرش بدين داشته باشين.

Junior Member

سلام
    امیدوارم کارت پایان خدمت داشته باشین.
    من آشنایی داشتم که با آنکه دانشجوی سال چهارم دکتری بود برای فرصت مطالعاتی رفت کانادا و پذیرش گرفت و دیگه نیومد.
    اگر بتونین دلیل قانع کننده ارائه بدین برای رها کردن دکتری در ایران، فکر میکنم اینکه دانشجو دکتری هستین نکته مثبت باشه. دلیل من هم اینه که من تو فرم توصیه نامه بعضی دانشگاهها دیدم که میپرسه که آیا شرایط قبولی دکتری در همان دانشگاه را دارید یا نه. پس خوبه که دکتری میکنین.
    این موضوع صرفا نظر بنده هست و دلیل من ممکنه صحیح یا قانع کننده نباشه.
    التماس دعا.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام بچه ها

اگه کسی اینجا دانشجوی phd باشه ( و بخواد ول کنه بره اون ور) حتماً باید توی CV بیاره؟ اگه نیارم ممکنه که بد بشه؟ اگه پرسیدن بعد از فارغ التحصیلی چیکار میکردی چی بگم؟
    در ضمن اگه کسی در ضمن تحصیل کار هم کرده باشه باید بگه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط sm1982
    سلام بچه ها

اگه کسی اینجا دانشجوی phd باشه ( و بخواد ول کنه بره اون ور) حتماً باید توی CV بیاره؟ اگه نیارم ممکنه که بد بشه؟ اگه پرسیدن بعد از فارغ التحصیلی چیکار میکردی چی بگم؟
    در ضمن اگه کسی در ضمن تحصیل کار هم کرده باشه باید بگه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    این سوال منهم هست. لطفا اگه میدونین جواب بدید. البته خوب بود یه تاپیک مرتبطتر با سوالتون انتخاب میکردین.

البته یه مساله هم هست که اگه نگی دانشجوی دکتری بودی باید یه جوری بتونی گپ زمانی ایجاد شده بین فوق لیسانس و دکترات (مثلا 4 سال یا بیشتر با احتساب سربازی) توجیه کنی که معمولا این قضیه مشکل بیشتری ایجاد میکنه.

Junior Member

یک فارغ التحصیل دکترا از آمریکا به من گفت که بهتره نگید که دانشجوی دکتری هستید بعد این تصور برای استاد آینده اتون پیش می آید که شما آدم متعهدی نیستید و یک استاد راهنمای دیگه رو دارید قال می ذارید پس ممکن است بعدا هم این کار رو تکرار کنید. چون استاد راهنما روی کار شما حساب می کند و این که نصفه کار رو ول کنید به نظرشون اصلا نکته مثبتی نیست.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط t_g_a نمایش پست ها
    یک فارغ التحصیل دکترا از آمریکا به من گفت که بهتره نگید که دانشجوی دکتری هستید بعد این تصور برای استاد آینده اتون پیش می آید که شما آدم متعهدی نیستید و یک استاد راهنمای دیگه رو دارید قال می ذارید پس ممکن است بعدا هم این کار رو تکرار کنید. چون استاد راهنما روی کار شما حساب می کند و این که نصفه کار رو ول کنید به نظرشون اصلا نکته مثبتی نیست.
    اصلا بحث قال گذاشتن نیست. من که خودم نوشتم و هیچ مشکلی هم نداشتم و ندارم. توی SOP توضیح خواهی داد که به دلیل کمبود امکانات و ...نتونستی بمونی. یا دلایل دیگه. اما مهم ترین بحثی که من میخوام بهتون بگم اینه که معمولا شما بعد از یک ترم و نهایتا دو ترم دکترا خوندن شرایطت جوره و میری خارج و اون موقع استادی هم به صورت رسمی نخواهی داشت که بحث قال گذاشتن مطرح بشه. کمتر کسایی هستن که امتحان جامع رو بدن و بعد برن خارج. معمولا در حین درس خوندن اول دکترا میرن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    اصلا بحث قال گذاشتن نیست. من که خودم نوشتم و هیچ مشکلی هم نداشتم و ندارم. توی SOP توضیح خواهی داد که به دلیل کمبود امکانات و ...نتونستی بمونی. یا دلایل دیگه. اما مهم ترین بحثی که من میخوام بهتون بگم اینه که معمولا شما بعد از یک ترم و نهایتا دو ترم دکترا خوندن شرایطت جوره و میری خارج و اون موقع استادی هم به صورت رسمی نخواهی داشت که بحث قال گذاشتن مطرح بشه. کمتر کسایی هستن که امتحان جامع رو بدن و بعد برن خارج. معمولا در حین درس خوندن اول دکترا میرن.
    سلام آقا رضا
    من از اول مهر دانشجوي دكتري دانشگاه اميركبير ميشم كه اي كاش نميشدم. احتمالا برا apply هيچ استادي به من recom نميده. فكر كنم اگه بگم recom ميخوام در جا اعدامم كنن. احساس ميكنم حالا كه دكتري قبول شدم apply كردن يه جور خيانت به استاد هست.
    راهي برا گرفتن recom مد نظرتون هست؟
    با تشكر

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralty نمایش پست ها
    سلام آقا رضا
    من از اول مهر دانشجوي دكتري دانشگاه اميركبير ميشم كه اي كاش نميشدم. احتمالا برا apply هيچ استادي به من recom نميده. فكر كنم اگه بگم recom ميخوام در جا اعدامم كنن. احساس ميكنم حالا كه دكتري قبول شدم apply كردن يه جور خيانت به استاد هست.
    راهي برا گرفتن recom مد نظرتون هست؟
    با تشكر
    راهش اینه که بگی برای فرصت مطالعاتی ریکام میخوای از الان. بگو از الان میخوام درخواست هامو شروع کنم. همچنین هر نمره ای که گرفتی سریع از استاد نامه تائید بگیر. موفق باشی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)