صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

پیش فرض پاسخ : تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

از آنجا که دوستان گفتن برای دانشگاه و استاد مشکل ساز نیست زیاد اما برای سفارت هست! آیا نمیشه تو رزومه ای که برای دانشگاه میفرستیم بنویسیم اما صداش رو تو سفارت در نیاریم؟!!!
    آیا دانشگاه رزومه رو برای سفارت میفرسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک، امیرکبیر

سلام دوستان
    من بهمن 92 از پایان نامه ارشدم دفاع کردم. امسال شهریور میخوام اپلای کنم (واسه ترم پاییز 2015) . شرایط پذیرش بدون کنکور دکتری از طریق استعداد درخشانی در یکی از دانشگاه های تهران شریف یا امیرکبیر برای مهر 93 رو دارم. به نظرتون گرفتن این پذیرش برای رزومه من نکته مثبت به حساب میاد یا منفی؟ یعنی میخوام محض احتیاط شانس دکتری مستقیم اینجا رو از دست ندم (البته تا دو سال دیگه هم وقت داره) از طرفی هم قصد اپلای دارم.اینکه به عنوان دانشجوی دکتری ترم اول یه دانشگاه خوب ایران باشی و بخوای وسط کار ول کنی، بده یا خوبه؟ اینکه شرایط پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور رو داشته باشی نکته مثبتشه ولی بی اعتمادی استاد (همونجور که بقیه دوستان گفتن) نکته منفیشه!!! حالا به نظرتون با این اوصاف من برای دکتری مستقیم امسال اقدام کنم یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط beheshte_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بهمن 92 از پایان نامه ارشدم دفاع کردم. امسال شهریور میخوام اپلای کنم (واسه ترم پاییز 2015) . شرایط پذیرش بدون کنکور دکتری از طریق استعداد درخشانی در یکی از دانشگاه های تهران شریف یا امیرکبیر برای مهر 93 رو دارم. به نظرتون گرفتن این پذیرش برای رزومه من نکته مثبت به حساب میاد یا منفی؟ یعنی میخوام محض احتیاط شانس دکتری مستقیم اینجا رو از دست ندم (البته تا دو سال دیگه هم وقت داره) از طرفی هم قصد اپلای دارم.اینکه به عنوان دانشجوی دکتری ترم اول یه دانشگاه خوب ایران باشی و بخوای وسط کار ول کنی، بده یا خوبه؟ اینکه شرایط پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور رو داشته باشی نکته مثبتشه ولی بی اعتمادی استاد (همونجور که بقیه دوستان گفتن) نکته منفیشه!!! حالا به نظرتون با این اوصاف من برای دکتری مستقیم امسال اقدام کنم یا نه؟
    دوست عزیز پیشنهاد می کنم یک بار تصمیم رفتن یا ماندنتان را مشخص کنید و فقط به یکی عمل کنید. اگر در دوره دکتری ثبت نام کنید با شروع کلاس ها بخش زیادی از وقتتان هدر خواهد رفت ضمن اینکه انصراف دادن هم ممکن است بعدا مسائلی برایتان پیش بیاورد. چه بسیارند کسانی که نمی خواستند بمانند و الکی الکی ثبت نام کردند ولی در نهایت ماندگار شدند !!

Junior Member

سلام دوستان ، در صوزت امکان راهنمایی بفرمائید :
    1- من دکتری مدیریت دانشگاه آزاد قبول شدم ، اما بهیچ عنوان قائل به ادامه تحصیل در ایران نیستم و در حال آماده سازی برای تحصیل در آمریکا هستم برای تقویت cv سوالاای دارم که اگه راهنمایی بفرمائید ممون میشم
    2- آیا دوره دکتری برم تا موقع اپلای و بعد انصزاف بدم
    3- اصلا ثبت نام نکنم
    4- آیا این قبولی ویا حضور در دوره دکتری برای cv نقطه مثبتی به حساب میاد یا خیر
    ازاینکه محبت میکنین و برای پاسخ وقت میگذارید صمیمانه سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samandana نمایش پست ها
    1- من دکتری مدیریت دانشگاه آزاد قبول شدم ، اما بهیچ عنوان قائل به ادامه تحصیل در ایران نیستم و در حال آماده سازی برای تحصیل در آمریکا هستم برای تقویت cv سوالاای دارم که اگه راهنمایی بفرمائید ممون میشم
    3- اصلا ثبت نام نکنم
    1- اگر مدت زمانی که می توانید برای آماده سازی مدارک و اپلای در نظر بگیرید کوتاه است بهتر است گرفتار این مدت کوتاه و دردسرهای ثبت نام و تحصیل نشوید ولی اگر حداقل یک دوره یکساله و بیشتر است می توانید دوره را شرکت کنید.
    2- بله
    3- عدم ثبت نام و صرفا قبولی فاکتور مثبتی در رزومه نخواهد بود
    4- لزوما نه . می تواند در برخی کیسها مثبت و در برخی با توجه به شرایط منفی باشد. با توجه به اینکه در ابتدای دوره دکتری اقدام میکنید می تواند برای کیس شما توصیه بیشتری به همراه داشته باشد
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام
    من دانشجوی دکتری هستم و الان توی نامه میخوام این را ذکر کنم. اولا به خاطر اینکه خط کاری که توی دوره دکتری شروع کردم مناسب این positon هست نه کار ارشدم بعدم چون یکی از استادهای اینجا بهم توصیه نامه داده که آدم نسبتا معروفیه. به نظرتون چطور توی نامه cover letter دانشگاه این موضوع را بیان کنم که سریع نامه را زمین نذارن؟
    الان توی پاراگراف دوم (بعد از پاراگرافی که توضیح دادم برای position باز شده روی سایت با عنوان... تمایل دارم) این موضوع را بیان کردم

.Currently, I am a second year PhD student in solid state physics with the potential major of X in Y university , Iran.
    I have already finished the educational part of my PhD study and I have also done part of the computational study during the last year.
    میترسم به این پاراگراف که میرسند دیگه بقیه را بیخیال بشن یا خیلی سرسری نگاه کنند

Junior Member

میتونید بلافاصله بعد از ذکر این موضوع که دانشجوی دکتری هستید بگید که متاسفانه امکانات لازم برای شروع تز در لاباراتوری دانشگاه من فراهم نیست و از آن جهت که ایده های زیادی درباره این موضوع دارم به پیشنهاد استادم تصمیم به اپلای برای دانشگاههای دیگه رو گرفتم. یا هر دلیل دیگه ای. مهم اینه واسه شرایطتتون دلیل منطقی بیارید. در عین حال اون استاد فکر نکنه شما آدم بی مسئولیتی هستید که به سادگی دارید دوره دکتری رو رها میکنید. یا اینکه کلا به عنوان فرصت برید و اونجا شرایط رو برای خودتون هموار کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hope123 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری هستم و الان توی نامه میخوام این را ذکر کنم. اولا به خاطر اینکه خط کاری که توی دوره دکتری شروع کردم مناسب این positon هست نه کار ارشدم بعدم چون یکی از استادهای اینجا بهم توصیه نامه داده که آدم نسبتا معروفیه. به نظرتون چطور توی نامه cover letter دانشگاه این موضوع را بیان کنم که سریع نامه را زمین نذارن؟
    الان توی پاراگراف دوم (بعد از پاراگرافی که توضیح دادم برای position باز شده روی سایت با عنوان... تمایل دارم) این موضوع را بیان کردم

.Currently, I am a second year PhD student in solid state physics with the potential major of X in Y university , Iran.
    I have already finished the educational part of my PhD study and I have also done part of the computational study during the last year.
    میترسم به این پاراگراف که میرسند دیگه بقیه را بیخیال بشن یا خیلی سرسری نگاه کنند
    به نظر من اگه واقعا تصمیم به رفتن دارید به هیچ عنوان دوره دکتری ایران رو شروع نکنید. البته میتونید این عنوان رو در رزومتون بیارید که پذیرفته شده در دوره دکتری داخل بودید. در غیر اینصورت انصراف از دوره دکتری فقط امتیاز منفی حساب میشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط samandana نمایش پست ها
    3- اصلا ثبت نام نکنم
    ویرایش توسط maxi1 : January 11th, 2018 در ساعت 06:46 PM دلیل: ترکیب پست

Junior Member

سلام
    من کارشناسیم مهندسی ای تی بوده و ارشدم مهندسی ای تی گرایش شبکه های کامپیوتری، میخوام برا ارشد شبکه های کامپیوتری تو کانادا اقدام کنم. از زمان فارق التحصیلی ارشدم 6سال میگذره و من 5سال سابقه کار مرتبط دارم.
    سوالم اینه که من برای cv که مینویسم قید کنم که ارشد شبکه دارم خوبه؟ نمیپرسن شما که این مدرک رو داری برا چی دوباره میخوای همینو بخونی؟ اینم بگم که من خیلی به رشته م علاقمندم و هدف اصلیم از خوندن دوباره علاوه بر علاقم کار و اقامت هست.
    کلا نوشتن این قضیه چه تاثیر مثبت یا منفی داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید با توجه به تجربه ای که دارین.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)