صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

hadibigdely
    Guest

پیش فرض تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

Salam
    I am a PhD student in iran.
    Does it make any problem to mention this point in my CV?
    Is it a negative point in my application decision to tell that i am a PhD student in iran?
    In one of my recommendations it is stated. Is it good or bad?
    Thanks

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تو رزومه بنویسم الان دانشجوی دکترا هستم؟

به نظر من که بد نيست. نشون مي ده که شما قابليت اينو داشتين که اينجا واسه phd درس بخونين و استاداي ايران شما را از اين جهت قبول دارن و توانايي علمي و تحقيقاتيشو دارين. ولي خوب از طرفي بايد توي SOP دلايل خوبي واسه اينکه مي خواين درخواست پذيرش بدين داشته باشين.

Junior Member

سلام
    امیدوارم کارت پایان خدمت داشته باشین.
    من آشنایی داشتم که با آنکه دانشجوی سال چهارم دکتری بود برای فرصت مطالعاتی رفت کانادا و پذیرش گرفت و دیگه نیومد.
    اگر بتونین دلیل قانع کننده ارائه بدین برای رها کردن دکتری در ایران، فکر میکنم اینکه دانشجو دکتری هستین نکته مثبت باشه. دلیل من هم اینه که من تو فرم توصیه نامه بعضی دانشگاهها دیدم که میپرسه که آیا شرایط قبولی دکتری در همان دانشگاه را دارید یا نه. پس خوبه که دکتری میکنین.
    این موضوع صرفا نظر بنده هست و دلیل من ممکنه صحیح یا قانع کننده نباشه.
    التماس دعا.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام بچه ها

اگه کسی اینجا دانشجوی phd باشه ( و بخواد ول کنه بره اون ور) حتماً باید توی CV بیاره؟ اگه نیارم ممکنه که بد بشه؟ اگه پرسیدن بعد از فارغ التحصیلی چیکار میکردی چی بگم؟
    در ضمن اگه کسی در ضمن تحصیل کار هم کرده باشه باید بگه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط sm1982
    سلام بچه ها

اگه کسی اینجا دانشجوی phd باشه ( و بخواد ول کنه بره اون ور) حتماً باید توی CV بیاره؟ اگه نیارم ممکنه که بد بشه؟ اگه پرسیدن بعد از فارغ التحصیلی چیکار میکردی چی بگم؟
    در ضمن اگه کسی در ضمن تحصیل کار هم کرده باشه باید بگه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    این سوال منهم هست. لطفا اگه میدونین جواب بدید. البته خوب بود یه تاپیک مرتبطتر با سوالتون انتخاب میکردین.

البته یه مساله هم هست که اگه نگی دانشجوی دکتری بودی باید یه جوری بتونی گپ زمانی ایجاد شده بین فوق لیسانس و دکترات (مثلا 4 سال یا بیشتر با احتساب سربازی) توجیه کنی که معمولا این قضیه مشکل بیشتری ایجاد میکنه.

Junior Member

یک فارغ التحصیل دکترا از آمریکا به من گفت که بهتره نگید که دانشجوی دکتری هستید بعد این تصور برای استاد آینده اتون پیش می آید که شما آدم متعهدی نیستید و یک استاد راهنمای دیگه رو دارید قال می ذارید پس ممکن است بعدا هم این کار رو تکرار کنید. چون استاد راهنما روی کار شما حساب می کند و این که نصفه کار رو ول کنید به نظرشون اصلا نکته مثبتی نیست.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

اين مساله يه جاي ديگه هم تو فروم بحث شده بود و من يادمه اونجا هم گفته بودم كه به احتمال زياد، ذكر اين نكته كه شما دانشجوي دكتري هستي و مي خواي اينجا رو از وسط ول كني و بري يه جاي ديگه، نكته منفي مي تونه باشه.
    الان تعداد افرادي كه مي رن خارج و درساشونو بعد از يه ترم يا يه سال يا ... ول مي كنن، كم نيست. بدي آب و هواي محل تحصيل، مشكلات دوري از خانواده، پيدا كردن يه دانشگاه بهتر در همون كشور يا يه كشور ديگه و ... از دلايل اين كاره.
    استادا هم رو اين موضوع خيلي حساسند و حتي اگه يه كم احساس كنند كه ممكنه دانشجويي سركارشون بذاره، حتي در مقايسه با يه دانشجوي ضعيف تر اونو كنار ميذارن.
    اينكه شما دكتراتو به راحتي اينجا ول كردي مي تونه نشانه اين باشه كه شما براي يه بار ديگه ممكنه اين كار رو بكني. و اين يه نكته منفيه.
    گپ اين سالها رو هم مي توني اين طوري پر كني:
    مسلما شما به عنوان يه دانشجوي دكتري تو اين مدت چندتا مقاله دادي. مي توني بگي كه تو اين مدت با يه استادي كار علمي مي كردم. ولي چون شرايط (مثلا مالي/ خانوادگيم) مناسب نبود، تو اين سالها اپلاي نكردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SBR
    البته یه مساله هم هست که اگه نگی دانشجوی دکتری بودی باید یه جوری بتونی گپ زمانی ایجاد شده بین فوق لیسانس و دکترات (مثلا 4 سال یا بیشتر با احتساب سربازی) توجیه کنی که معمولا این قضیه مشکل بیشتری ایجاد میکنه.
    می تونی هم بگی استاد حل تمرینی چیزی تو دانشگاه بودی که ارتباطت با دانشگاه هم حفظ شده باشه!!

Hamid1980
    Guest

I think it will do you great. You can easily say that you are not satisfied with the quality of the University, although you may got your M.S. there. As you know, the oppurtunity to get good chances in finding satisfactory jobs after graduation, would be the university which you had graduated in. They understand it.However it's my advice

.Today, be a little bolder,reach a little higher,be a little kinder,be a bigger dreamer

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)