صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71

موضوع: بستن پرونده کلیرنس در یک سفارت و اقدام مجدد از سفارت دیگر

پیش فرض پاسخ : بستن پرونده کلیرنس در یک سفارت و اقدام مجدد از سفارت دیگر

خب من دو شب پیش زنگ زدم به واشنگتن برای پیگیری کنسل شدن کیس دبی و قضیه ایمیل ها و البته جواب بی ربط اون ها رو گفتم. خود اپراتوره خندش گرفته بود )))
    خلاصه تو سیسنم نگاه کرد کفت اینجا آخرین ایمیلی که از تو رسیده به تاریخ 11 دسامبره (آخرین ایمیلایی بوده که من زده بودم و درخواست تسریع در پروندمو کرده بودم). خلاصه گفت اصلا تاریخی که تو می گی 24 و 28 دسامبر از تو ایمیلی نرسیده که بخواد حالا مبنی بر در خواست کنسل کردن باشه یا نباشه( لازم به ذکره که همه این مکاتبات از طریق دبی وارد سیستم می شه چون وقتی من بهش گفتم بابا این ایمیلی که به من زدن در جواب ایمیل 28 دسامبر من بوده، چطوری ممکنه ندیده باشن. ممکنه اونا وارد سیستم نکرده باشن؟ گفت ممکنه نمی تونم جواب قطعی به این سوالت بدم)
    من 9 ژانویه از طریق اون ویسایتشون که بهتر جواب می دن دوباره ایمیل زدم و اینو به اپراتوره هم گفتم. گفت کار خوبی کردی ولی در کل هم نگران نباش. تو مصاحبه آنکاراتو رفتی و سندی که بتونی ثابت کنی که پروندرو بستی هم بردی. پس هیچ مشکلی نیست. خیلی تاکید می کرد رو این قضیه که جای نگرانی نیست.
    دیگه نتونستن واسش توضیح بدم که بابا ابن دبی کاراش حساب کتاب نداره، فردا یه ریجکت می کنه پرونده آنکارامم می ره رو هوا :/

Junior Member

سلام دوستان. من فاند صنایع داشتم. مدرکم مکانیک هست. الان 7 ماهو رد کردم تو کلیرنس. مصاحبم تو آنکارا بود. موضوع حساس نبود و همه چیز روتین بود. می خواستم ببینم کیسو ببیندم از ازبکستان یا ارمنستان اقدام کنم بهتر نیست؟ ایمیل نزنم کیسمو ببندید مثل دبی بگن ریجکت شدی!
    کلا برای کیسای مجدد فرم DS 160 از اول باید پر بشه؟ توش جایی باید اشاره بشه که قبلا از یجای دیگه اقدام کردی؟ بعد من درخواست I-20 ندادم ولی نامه پذیرش مجدد رو از دانشگاه دارم. همین فرم کافیه یا باید درخواست I-20 بدون فاند بدم!(چون اول ترمه فاند توی I-20 نمی زنن، تکلیفش معلوم نیست)

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

فعلا دست نگه دارید

از دو هفته پیش چندین نفر به من پیام دادن که کیس های دوبی رو بسته یا نبسته به آنکارا رفتن.

یا 214 خوردن درجا و گفتن برید دبی یا کیس دوبی رو دنبال کنید (چه بسته چه نبسته).

یا بعد از 2 هفته تا 2 ماه نامه اومده براشون که کیس دوبی رو دنبال کنند و دیگه منتظر جواب از آنکارا نباشند.

موارد دیگه هم بود که پرونده بسته بوده و طرف رفته آنکارا و دوباره به طور همزمان تو واشنگتن کیس آنکارا و سفارت قبلی با هم آپدیت می شدند و مشخص بوده که تو سفارت مبدا هم داره یه کارایی انجام میشه.

گویا این قضیه بستن یا نبستن هم خیلی تاثیر نداشته.

کلا خیلی حساس شدن رو قضیه کسایی که از دبی پناه میبرن به آنکارا.

خلاصه از دست دست عقرب جراره دبی به مار غاشیه آنکارا پناه نبرید که بد نیشتون میزنه.

مگر این که سفارت دیگه ای مثل ایروان عشق آباد یا باکو برید که اونا هم همه ایرادای خودشون رو دارند.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    فعلا دست نگه دارید

از دو هفته پیش چندین نفر به من پیام دادن که کیس های دوبی رو بسته یا نبسته به آنکارا رفتن.

یا 214 خوردن درجا و گفتن برید دبی یا کیس دوبی رو دنبال کنید (چه بسته چه نبسته).

یا بعد از 2 هفته تا 2 ماه نامه اومده براشون که کیس دوبی رو دنبال کنند و دیگه منتظر جواب از آنکارا نباشند.

موارد دیگه هم بود که پرونده بسته بوده و طرف رفته آنکارا و دوباره به طور همزمان تو واشنگتن کیس آنکارا و سفارت قبلی با هم آپدیت می شدند و مشخص بوده که تو سفارت مبدا هم داره یه کارایی انجام میشه.

گویا این قضیه بستن یا نبستن هم خیلی تاثیر نداشته.

کلا خیلی حساس شدن رو قضیه کسایی که از دبی پناه میبرن به آنکارا.

خلاصه از دست دست عقرب جراره دبی به مار غاشیه آنکارا پناه نبرید که بد نیشتون میزنه.

مگر این که سفارت دیگه ای مثل ایروان عشق آباد یا باکو برید که اونا هم همه ایرادای خودشون رو دارند.
    اینم اضافه کنم که کیس رو اصا کنسل نمی کنند و مجبوری صبر کنی که یا ویزا بگیری یا ریجکت حالا این ممکنه سالها طول بکشه (کیس من بیش از ۲۰ ماه هست به همین حالت مونده)
    اینم جواب کنسول دبی در مورد درخواست کنسل کردن کیس من :

Thank you for your inquiry. It is not possible to administratively close your case at this time. Furthermore, re-applying may simply delay the visa process if the administrative process has to be started from the beginning. While we sympathize and understand your frustration at the protracted nature of the processing we request your continued patience in awaiting the outcome.

Consular Section
    U.S. Consulate General, Dubai
    too much love will kill you

در تایید صحبت اساتید جا داره که داستان خودم رو هم بگم.
    من 30 دسامبر مصاحبه داشتم در آنکارا. تا 50 روز بعد مصاحبه هنوز کیس من توسایت آنکارا No Info Found می زد. تو این مدت دو بار هم ایمیل زده بودم و پرسیده بودم که چرا نمی تونم استاتوسم رو چک کنم تو سایت آنکارا. و هر بار تمپلیت جواب دادن که پروندت تحت بررسی روتین هست و دیگه زنگ و ایمیل نزن تا خودمون خبرت کنیم. اما بعد 50 روز واسه بار سوم که ایمیل زدم و یه کم قضیه رو مفصل تر توضیح دادم. جواب دادن که:
    Your visa application at the Consulate General in Dubai, UAE is still under administrative processing. We have to wait for it to be completed. That is why we do not have an administrative processing for your application here in Ankara, Turkey. You can check your status with the Consulate General in Dubai.

منم در جواب به صورت شوکه ای گفتم یه کم غیر عادیه که من تو آنکارا هیچ پراسسینگی نداشته باشمو چون case number پرونده آنکارای من از روز اول تو سایت ceac فعال بوده و حتی 14 ژانویه آپدیت شده. پس قضیه این آپدیت چیه ؟
    جواب:

The link you sent to us belongs to the Consular Electronic Application Center database of the Department of State. Once an application is in any Embassy/Consulate’s system and touched by a Consular officer, it is in that database with an automated message saying your case is under process. Therefore, you can check your latest status with the Consulate General in Dubai.

یعنی به نوعی گفتن که اون آپدیت هم از طرف دبی بوده و جالبه که پرونده آنکارا توسط دبی آپدیت شده.
    همون روز ایمیل آنکارا رو واسه دبی فوروارد کردم و گفتم واسه بار 4 م می خوام که کیس منو ببندید که حداقل پروسه ی آنکارام تحت تاثیر قرار نگیره. جواب :

We are working on that, will need sometime, sorry to say we don’t know how long it will take.

خلاصه که قضیه شیر تو شیر شده حسابی.
    من دیگه هییییییییییییییییییچ ایده ای راجع به کیس خودم ندارم. نمی دونم اون آپدیت نشونه خوبیه یا فقط به دلیل ارجاع مجدد پرونده اتفاق افتاده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط g_jalilvand نمایش پست ها
    در تایید صحبت اساتید جا داره که داستان خودم رو هم بگم.
    من 30 دسامبر مصاحبه داشتم در آنکارا. تا 50 روز بعد مصاحبه هنوز کیس من توسایت آنکارا No Info Found می زد. تو این مدت دو بار هم ایمیل زده بودم و پرسیده بودم که چرا نمی تونم استاتوسم رو چک کنم تو سایت آنکارا. و هر بار تمپلیت جواب دادن که پروندت تحت بررسی روتین هست و دیگه زنگ و ایمیل نزن تا خودمون خبرت کنیم. اما بعد 50 روز واسه بار سوم که ایمیل زدم و یه کم قضیه رو مفصل تر توضیح دادم. جواب دادن که:
    Your visa application at the Consulate General in Dubai, UAE is still under administrative processing. We have to wait for it to be completed. That is why we do not have an administrative processing for your application here in Ankara, Turkey. You can check your status with the Consulate General in Dubai.

منم در جواب به صورت شوکه ای گفتم یه کم غیر عادیه که من تو آنکارا هیچ پراسسینگی نداشته باشمو چون case number پرونده آنکارای من از روز اول تو سایت ceac فعال بوده و حتی 14 ژانویه آپدیت شده. پس قضیه این آپدیت چیه ؟
    جواب:

The link you sent to us belongs to the Consular Electronic Application Center database of the Department of State. Once an application is in any Embassy/Consulate’s system and touched by a Consular officer, it is in that database with an automated message saying your case is under process. Therefore, you can check your latest status with the Consulate General in Dubai.

یعنی به نوعی گفتن که اون آپدیت هم از طرف دبی بوده و جالبه که پرونده آنکارا توسط دبی آپدیت شده.
    همون روز ایمیل آنکارا رو واسه دبی فوروارد کردم و گفتم واسه بار 4 م می خوام که کیس منو ببندید که حداقل پروسه ی آنکارام تحت تاثیر قرار نگیره. جواب :

We are working on that, will need sometime, sorry to say we don’t know how long it will take.

خلاصه که قضیه شیر تو شیر شده حسابی.
    من دیگه هییییییییییییییییییچ ایده ای راجع به کیس خودم ندارم. نمی دونم اون آپدیت نشونه خوبیه یا فقط به دلیل ارجاع مجدد پرونده اتفاق افتاده؟
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم هرچه زودتر کلییر شید.
    فکر می کنم رشته شما مواد است. می تونم ازتون بپرسم که شما ریسرچ پلن داشتید؟ تو چه زمینه ای قرار کار کنید؟ و یا استاد تون مشخصه؟ استادتون زمینه کاریشون چی هست؟
    من هم رشته مواد هستم. اگر جواب بدید ممنون می شم

سلام
    بله، من برای دکتری مواد می رم. rp داشتم. تو rp گفته شده بود که TA هستم و از سال دوم استادم مشخص می شه و البته گارانتی شده که به اطلاعات حساس و خطرناک دسترسی ندارم و امکان انتقال تکنولوژی هم ندارم.

سلام
    خوب من پیگیری هامو هم با آکارا و هم با دبی ادامه دادم. گفتم نتیجشو اینجا بذارم شاید به درد کسی بخوره
    بعد از جواب هایی که تو پست قلبیم گذاشتم، باز به دبی ایمیل زدم و به بیان دیگه ای با تغییر سابجکت ایمیل، موکدا خواستم که کیس منو ببندن. و گفتم آخه بستن کیس چرا انقدر باید طول بکشه. من کیسم اونور تو آنکارا معطل شماس. جواب:

We appreciate your continued patience. Please rest assured we will contact you as soon as the administrative processing is complete.

به آنکارام ایمیل زدم گفتم دبی که درخواست اپلیکنت هاشو جدی نمی گیره. من تا حالا 5 بار ازشون خواستم ببندن کیس منو اما هیچ جواب منطقی ای نگرفتم. دلیل اصلی اقدام مجدد من از آنکارا همین بی توجهی های دبی بود. به عنوان اپلیکنت رسمیتون، بعد از 8 ماه انتظار و از دیت دادن 2 ترم الان هم احتیاج دارم هم ارتون انتظار دارم که این مشکل رو به صورت داخلی و بین سیستمی حل کنید و شما از دبی بخواید و پیگیری کنید که کیس منو ببنده تا پروسه ی من تو آنکارا زود تر شروع شه.
    جواب:

Dear Ms. Jalilvand,

The Consulate in Dubai is waiting for an update in order to close your processing in their system. Once they are able to close your process, we will be able to start your administrative processing here. We realize this is taking a long time, but we wanted to let you know that both Consular sections are working on your application. We will notify you as soon as we receive an update.

Regards,

دیگه تحلیلش با شما

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط g_jalilvand نمایش پست ها
    سلام
    خوب من پیگیری هامو هم با آکارا و هم با دبی ادامه دادم. گفتم نتیجشو اینجا بذارم شاید به درد کسی بخوره
    بعد از جواب هایی که تو پست قلبیم گذاشتم، باز به دبی ایمیل زدم و به بیان دیگه ای با تغییر سابجکت ایمیل، موکدا خواستم که کیس منو ببندن. و گفتم آخه بستن کیس چرا انقدر باید طول بکشه. من کیسم اونور تو آنکارا معطل شماس. جواب:

We appreciate your continued patience. Please rest assured we will contact you as soon as the administrative processing is complete.

به آنکارام ایمیل زدم گفتم دبی که درخواست اپلیکنت هاشو جدی نمی گیره. من تا حالا 5 بار ازشون خواستم ببندن کیس منو اما هیچ جواب منطقی ای نگرفتم. دلیل اصلی اقدام مجدد من از آنکارا همین بی توجهی های دبی بود. به عنوان اپلیکنت رسمیتون، بعد از 8 ماه انتظار و از دیت دادن 2 ترم الان هم احتیاج دارم هم ارتون انتظار دارم که این مشکل رو به صورت داخلی و بین سیستمی حل کنید و شما از دبی بخواید و پیگیری کنید که کیس منو ببنده تا پروسه ی من تو آنکارا زود تر شروع شه.
    جواب:

Dear Ms. Jalilvand,

The Consulate in Dubai is waiting for an update in order to close your processing in their system. Once they are able to close your process, we will be able to start your administrative processing here. We realize this is taking a long time, but we wanted to let you know that both Consular sections are working on your application. We will notify you as soon as we receive an update.

Regards,

دیگه تحلیلش با شما
    بازم که حرف خودشون رو میزنند . دبی که مثل همیشه میگه صبر کن .
    too much love will kill you

Junior Member

سلام دوستان،

من 23 آوریل رفتم دبی مصاحبه و تا الان هیچ آپدیت یا ایمیلی نداشتم. چندین بار هم زنگ و میل زدم و فقط بهم میگن صبر کن. من باید تا 8 سپتامبر دانشگاه باشم و امکان دیفر هم ندارم. به نظرتون کار درستیه که پروندم رو تو دبی ببندم و برم ارمنستان برای مصاحبه؟ اصلا ممکنه برسم؟ بستن پرونده چه قدر طول می کشه؟ من به ارمنستان میل زدم و بهم گفتن این کارو نکن چون پروسه بررسی ات از اول شروع میشه و بیشتر طول می کشه. ولی ظاهرا امسال ارمنستان خیلی سریعتر عمل کرده.
    در ضمن دختر هستم، کارشناسی و برای دکترای برق دارم میرم. بدون مقاله، سابقه کار و گپ تحصیلی. فاندم هم TA هست ( البته تو RP ام زمینه کاریم رو نوشتن computer vision). فقط یه دختر عمو تو آمریکا دارم. هیچ ایده ای ندارم چرا اینقدر طول کشیده. (البته هیچ کیسی تو روزای قبل و بعد من مدتهاست آپدیت نداشته) چی کار باید بکنم الان؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)