نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: تفاوت های آزمون های جی آر ای CBT و iBT

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

پیش فرض تفاوت های آزمون های جی آر ای CBT و iBT

سلام،

با توجه به اینکه ظاهراً در حال حاضر آزمون GRE در ایران با فرمت iBT برگزار می شه، ممنون می شم دوستانی که قبلا تجربه آزمون GRE iBT رو داشتن در مورد فرمت آزمون و تفاوت هایش با آزمون CBT توضیح بدن.

ممنون،
    موفق باشید
    ویرایش توسط Simon : January 19th, 2014 در ساعت 11:54 AM
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

Junior Member s_n_shahrouzi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- KNTU

پیش فرض تفاوت های آزمون های جی آر ای CBT و iBT

منظورم مردادماه سال 92 بود نه 93. GRE CBT رو prometric برگزار می کنه سنتراش و امکاناتش حرف نداره و سکیوریتیشم بسیار بالاست. CBT برخلاف iBT تو خود کامپیوتر و سوالت با سوال بغل دستی کاملان متفاوت هست , چنین چیزی تو ایران امکان برگزاری پیدا کرده جالبه. الان چک کردم دیدم امکان ثبت نام CBT همین الان تو تهران هست ولی وقت نداره. موفق باشید.
    New B.jpg
    ویرایش توسط nilo0far : January 19th, 2014 در ساعت 04:51 AM دلیل: حذف نقل قول

پیش فرض پاسخ : تجربیات شرکت در امتحان GRE CBT (امتحان، نحوه مسافرت، هزینه ها و مسائل مربوطه)

نقل قول نوشته اصلی توسط s_n_shahrouzi نمایش پست ها
    منظورم مردادماه سال 92 بود نه 93. GRE CBT رو prometric برگزار می کنه سنتراش و امکاناتش حرف نداره و سکیوریتیشم بسیار بالاست. CBT برخلاف iBT تو خود کامپیوتر و سوالت با سوال بغل دستی کاملان متفاوت هست , چنین چیزی تو ایران امکان برگزاری پیدا کرده جالبه. الان چک کردم دیدم امکان ثبت نام CBT همین الان تو تهران هست ولی وقت نداره. موفق باشید.
    New B.jpg
    دوست عزیز بنده که نفهمیدم شما چی می گین یعنی چی که CBT بر خلاف iBT تو کامپیوتر برگذار می شه؟!‌ خوب دقیقا iBT تافل هم تو کامپیوتره و سوالت با بغل دستیت فرق داره! بعدش prometric یعنی چه من نفهمیدم منظورتون چی هست! بحث سر این هست که GRE کامپیوتری در ایران داره برگذار می شه و چند دورش هم گذشته و کاغذی رو هم جمع خواهند کرد و این رو هممون می دونیم و جای تعجب هم نداره حالا شما چرا می فرمایید تا مرداد امتحان gre تو ایران نداریم؟‌این اطلاعات از کجا داره میاد؟!
    Doubt Kills More Dreams Than Failure Ever Will

Junior Member s_n_shahrouzi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- KNTU

پیش فرض پاسخ : تجربیات شرکت در امتحان GRE CBT (امتحان، نحوه مسافرت، هزینه ها و مسائل مربوطه)

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranNZ نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده که نفهمیدم شما چی می گین یعنی چی که CBT بر خلاف iBT تو کامپیوتر برگذار می شه؟!‌ خوب دقیقا iBT تافل هم تو کامپیوتره و سوالت با بغل دستیت فرق داره! بعدش prometric یعنی چه من نفهمیدم منظورتون چی هست! بحث سر این هست که GRE کامپیوتری در ایران داره برگذار می شه و چند دورش هم گذشته و کاغذی رو هم جمع خواهند کرد و این رو هممون می دونیم و جای تعجب هم نداره حالا شما چرا می فرمایید تا مرداد امتحان gre تو ایران نداریم؟‌این اطلاعات از کجا داره میاد؟!
    اگه ibt بود می گفتن GRE IBT و نه GRE CBT. فرقی هست و همین فرقش بود که تا الان هم Prometric یه سنتر هم تو ایران نداره چون نتونستن ضوابطش رو مهیا کنن. اگه سنتر prometric رفته باشید تفاوتش رو با سنتر های تافل در ایران به وضوح دیدید. همین الانم که داره تو ایران برگذار میشه سنتر تافل داره برگذار می کنه. تو CBT سوالات با احتمال زیادی تکرار میشه در امتحانات متوالی و هر گونه نسخه برداری از اون عملن اون GRE رو می بره زیر سوال بهمین منظور کل کامپیوتر ها به صورت شبانه روزی مانیتور میشه.
    از نظر من جای تعجب داره که چطور CBT داره تو ایران برگزار میشه، چون سنتر های ایران و مجریاشون صلاحیت برگزاریه CBT رو ندارن. اینم واسه امنیت بالایی هست که نیاز داره.
    دوست عزیز من چی گفتم خلاف واقع؟
    آیا مرداد ماه سال 92 تو ایران CBT داشتیم؟ نداشتیم.
    بهتره به عکس پایین پست من توجه میکردید و کلن پست رو با عجله نمی خوندین.
    ضمنن بنده تافل IBT دادم و سوالاتم با بغل دستی یکی بوده فقط من یه سکشن Reading کمتر از اون داشتم و یه سکشن Listening بیشتر از اون داشتم.

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

امتحانی که ما دادیم جی ار ای IBT بود که طبق گفته مسول سنجش که سر جلسه با ما صحبت میکرد تازه داره برگزار میشه. یعنی تو دنیا جدیده. انگار از نظر سیستم امتحان با CBT مقداری تفاوت داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط s_n_shahrouzi نمایش پست ها
    اگه ibt بود می گفتن GRE IBT و نه GRE CBT. فرقی هست و همین فرقش بود که تا الان هم Prometric یه سنتر هم تو ایران نداره چون نتونستن ضوابطش رو مهیا کنن. اگه سنتر prometric رفته باشید تفاوتش رو با سنتر های تافل در ایران به وضوح دیدید. همین الانم که داره تو ایران برگذار میشه سنتر تافل داره برگذار می کنه. تو CBT سوالات با احتمال زیادی تکرار میشه در امتحانات متوالی و هر گونه نسخه برداری از اون عملن اون GRE رو می بره زیر سوال بهمین منظور کل کامپیوتر ها به صورت شبانه روزی مانیتور میشه.
    از نظر من جای تعجب داره که چطور CBT داره تو ایران برگزار میشه، چون سنتر های ایران و مجریاشون صلاحیت برگزاریه CBT رو ندارن. اینم واسه امنیت بالایی هست که نیاز داره.
    دوست عزیز من چی گفتم خلاف واقع؟
    آیا مرداد ماه سال 92 تو ایران CBT داشتیم؟ نداشتیم.
    بهتره به عکس پایین پست من توجه میکردید و کلن پست رو با عجله نمی خوندین.
    ضمنن بنده تافل IBT دادم و سوالاتم با بغل دستی یکی بوده فقط من یه سکشن Reading کمتر از اون داشتم و یه سکشن Listening بیشتر از اون داشتم.
    ... Cathedrals in my heart

پیش فرض پاسخ : تفاوت های آزمون های جی آر ای CBT و iBT

سلام دوستان.
    شما می دونید امتحان GRE IBT هر چند وقت یکبار توسط سنجش برگزار می شه؟
    در حال حاضر، آخریش آوریل برگزار می شه. می خوام بدونم دورۀ بعدی حدودا با چه فاصله ای ممکنه برگزار شه؟
    ضمنا شما که شرکت کردین می شه بگین با فرم کاغذیِ GRE چه فرقایی داره؟
    می دونین چه منابعی باید واسه آمادگی توی این امتحان خوند؟
    میزان اعتبار این نوع آزمون مثل دو نوع پیپر-بیست و کامپیوتر بیست هست؟
    ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    امتحانی که ما دادیم جی ار ای IBT بود که طبق گفته مسول سنجش که سر جلسه با ما صحبت میکرد تازه داره برگزار میشه. یعنی تو دنیا جدیده. انگار از نظر سیستم امتحان با CBT مقداری تفاوت داره.
    سلام دوست عزیز
    می شه بگین تو کدوم بخشِ ETS واسه جی.آر.ایِ آی.بی.تی، ثبت نام کردین؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)