صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: معدل لیسانس یا ارشد، کدوم مهمتره؟

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معدل لیسانس یا ارشد، کدوم مهمتره؟

شرط معدل همه جا هست اما اگر استادي از شما و كارهاي ديگه شما خوشش بياد مي تونه دانشگاه را متقاعد كنند كه به شما پذيرش بدهند ولي در هر حال هم معدل ليسانس و هم فوق مهم است
    HAPPINESS

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    درود
    من امروز از يكي دو نفر از بچه هاي اميركبيري كه caltech مي خونند راجع يه اين قضيه معدل ليسانس و فوق پرسيدم . اونها مي گفتند اتفاقا اين طوري نيست كه اهميت معدل ليسانس خيلي زياد باشه و معدل فوق خيلي كم! اميدوارم حرف اونها صحت داشته باشه و معدل فوق و ليسانس به يك اندازه اعتبار داشته باشه. ( بابا ما 40 واحد عمومي و پاسكال و... پاس كرديم. 20-30 واحد فيزيك مغناطيس و مكانيك و رياضي 1 و 2 و ...70-80 واحد كلا تخصصي بود.
    اگه معدل فوقتون خوب باشه کمبود معدل لیسانس کاملا جبران میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory
    آقا من کسی رو میشناسم که با معدل لیسانس 13 و فوق 18و GRE 99 درصد و تافل 620 رفت به یه دانشگاه TOP Ten
    Can you tell us the name of his/her University? o
    thanks
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

پیش فرض معدل کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟

با سلام.
    دوستان اگر کسی بخواد برای Ph.D اپلای کنه، آیا معدل دوره کارشناسی ملاک هستش یا دوره کارشناسی ارشد برای جاهایی که GPA واسشون مهمه؟ و کدوم میتونه اثرگذارتر باشه و مهمتره؟
    پیشاپیش ممنونم.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معدل کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟

نمرات کارشناسی مهمه چون شامل تعداد واحدهای بیشتری هم میشه. به خصوص 2 سال آخر که درسها تخصصیه (junior + senior GPA) ولی اگر کسی نمرش تو لیسانس کم باشه نمره بالای ارشد جبرانش میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

با سلام و تشکر.
    حقیقتش من میخواستم بدونم که مثلا وقتی میگن حداقل 3.7 از 4 میخوان، منظورشون معدل کارشناسیه یا ارشد؟ برای کسی مثل من که الان دانشجوی ارشده.
    ممنون.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

سلام. تا جاییکه من تو admission requierments دیدم تو اکثر دانشگاه ها minimum gpa همراه با کلمه undergraduate اومده. ولی به نظرم فرقی نمیکنه، هر کدوم که بهتره میتونه نمره دیگه رو جبران کنه.

در ضمن، معمولا حداقل GPA رو 3 یا 3.2 دیدم. ولی average accepted gpa رو 3.6 تا 3.85 دیدم. تا حالا ندیدم بگن مینیموم 3.7 باشه. کجا مینیموم رو 3.7 گذاشته؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان گلم یه سوال داشتم من که معدل کارشناسیم 13 هست یعنی GPA من چنده؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    سلام. تا جاییکه من تو admission requierments دیدم تو اکثر دانشگاه ها minimum gpa همراه با کلمه undergraduate اومده. ولی به نظرم فرقی نمیکنه، هر کدوم که بهتره میتونه نمره دیگه رو جبران کنه.

در ضمن، معمولا حداقل GPA رو 3 یا 3.2 دیدم. ولی average accepted gpa رو 3.6 تا 3.85 دیدم. تا حالا ندیدم بگن مینیموم 3.7 باشه. کجا مینیموم رو 3.7 گذاشته؟
    ممنونم.
    نه، فقط برای مثال عرض کردم اون عدد رو.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

كلا اگه واسه دكترا ميخوايد اقدام كنيد و معدل ليسانس پايينه ميتونيد با معدل بالا در مقطع فوق و داشتن GRE بالا و مقالات به راحتي جبران كنيد ....

ولي اگه واسه فوق ميخوايد اپلاي كنيد و معدل ليسانس پايينه و ميخوايد فاند هم بگيريد تقريبا هيچ راه روتيني نيست ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)