صفحه 7 از 154 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1539

موضوع: سوالات مرتبط با گرامر و معادل لغات و جملات زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد معادل لغات ، گرامر زبان انگلیسی و معادل انگلیسی جملات

نقل قول نوشته اصلی توسط learning67 نمایش پست ها
    سلام
    در جمله Bill's keen mind pleased all his teacher
    Pleased در اینجا چه نقش گرامری دارد
    آیا صفت است یا نه ؟
    باز هم سلام و باز هم تأکید می کنم این صرفاً نظر من است.
    mind هسته ی گروه اسمی، Bill صفت ملکی آن و keen صفت آن
    pleased در اینجا فعل جمله است
    all his teachers هم مفعول جمله.
    البته "all his teacher" (به معنای «تمام استادش را») غلط است. یا باید بگوید "all his teachers" (به معنای «تمام اساتیدش را»)، یا بگوید "all his teacher's family" (تمام اعضای خانواده ی استادش را). گفتم که نگید نفهمیدم جمله ی ناقص گذاشتید اینجا!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در مورد معادل لغات ، گرامر زبان انگلیسی و معادل انگلیسی جملات

سلام
    چه تفاوتی بین این دو جمله هست ؟
    They are nervous
    They nervous

Banned

سلام
    چه تفاوتی بین این دو جمله هست ؟
    They are nervous
    They nervous
    سلام

عبارت دوم جمله معیار نیست...
    درواقع بیانی محاوره ای از جمله اول هست که استفاده از اون چندان هم توصیه نمیشه..

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    در زمان حال ساده چه زمانی باید از فعل کمکی در جمله استفاده کرد ؟

مثلا وقتی می خواهیم بگوییم " آنها به کوهنوردی می روند" آیا فعل کمکی لازم است یا نه ؟

They are go mountain
    They go mountain

Banned

سلام

مثلا وقتی می خواهیم بگوییم " آنها به کوهنوردی می روند" آیا فعل کمکی لازم است یا نه ؟

They are go mountain
    They go mountain
    سلام

استفاده از فعل کمکی در هر زمان، فقط در مورد فعل کمکی خاص اون صحیح هست... در زمان حال ساده فعل کمکی do و does هستند... نه افعال to be...
    در واقع وقتی بگید:

They go to work یعنی آنها به سر کار میروند...
    ولی وقتی میگید They do go to work (استفاده از فعل کمکی در کنار فعل اصلی) نوعی تاکید رو به مفهوم جمله تزریق می کنید... به این معنی که مثلا همیشه سر کار می روند یا در روال سر کار رفتن آنها خللی وارد نمی شود...

جمله They are go mountain اساسا غلط هست... فعل اصلی در زمان حال استمراری باید در حالت gerund قرار بگیره: They are going mountain آنها دارند به کوه نوردی می روند.

پی نوشت: کتاب گرامر زبان انگلیسی تالیف عباس فرزام رو به شما توصیه می کنم.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    باز هم سلام و باز هم تأکید می کنم این صرفاً نظر من است.
    mind هسته ی گروه اسمی، Bill صفت ملکی آن و keen صفت آن
    pleased در اینجا فعل جمله است
    all his teachers هم مفعول جمله.
    البته "all his teacher" (به معنای «تمام استادش را») غلط است. یا باید بگوید "all his teachers" (به معنای «تمام اساتیدش را»)، یا بگوید "all his teacher's family" (تمام اعضای خانواده ی استادش را). گفتم که نگید نفهمیدم جمله ی ناقص گذاشتید اینجا!!!
    سلام

استنباط شما از نقش all در جمله بالا صحیح نیست... all در اینجا مفهوم قید رو داره... اگر بخوهیم قسمت all his teacher رو ترجمه کنیم میشه گفت: "تماما، ... معلمش را"
    مثلا:

He admires all his teacher: او از همه لحاظ معلمش را تحسین می کند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام
    They are go mountain
    They go mountain
    نمی دونم این پست من رو دیدید یا نه. آنجا شک کردم نکند شما دارید حال استمراری را با حال ساده در می آمیزید و به اشتباه می گیرید الآن دیدم شکم درست بوده.
    وقتی فعل را همراه با افعال be می آورید مانند are climbing زمان جمله را به «حال استمراری» می برید.
    زمان حال استمراری برای بیان «کاری» استفاده می شود که در نقطه ی معینی از زمان گذشته که خیلی هم دور نیست شروع شده است، و در نقطه ی معینی از زمان آینده که خیلی هم دور نیست تمام خواهد شد.
    مانند «دارم راه می روم»، که به این معناست که من الآن در حال راه رفتن هستم، اما تا دقایقی دیگر راه رفتن من تمام خواهد شد. اما اگر هر روز پیاده روی می کنید باید بگویید «من هر روز نیم ساعت راه می روم»، نمی توانید بگویید «من دارم هر روز نیم ساعت راه می روم» (که عامیانه است)
    همچنین اگر بگویید آنها کوه می روند، یعنی هفتگی به کوه می روند، اما اگر بگویید آن ها دارند کوه می روند، یعنی همین الآن در حال بالا رفتن از کوه هستند.
    They are climbing حال استمراری و They climb حال ساده است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

سلام، وقتی میخایم بگیم خیلی ذیگه از بحث فاصله گرفتیم، چی باید بگیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام
    استنباط شما از نقش all در جمله بالا صحیح نیست... all در اینجا مفهوم قید رو داره... اگر بخوهیم قسمت all his teacher رو ترجمه کنیم میشه گفت: "تماما، ... معلمش را"
    مثلا:
    He admires all his teacher: او از همه لحاظ معلمش را تحسین می کند...
    براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام. نه! ایشون واقعاً جمله رو ناقص کپی کرده اند. جستجوی گوگل نشون میده جمله مال کتاب 504 است. و در اون کتاب همون طور که حدس زدم teachers اومده.
    البته من توضیح شما رو هم قبول ندارم. قید نمی تونه اسم رو توصیف کنه. all که قبل از گروه اسمی باشه یک determiner به حساب میاد. اگر بخواد قید جمله یا قید فعل قبلش باشه یادمه باید قبل از یک گروه حرف اضافه ای یا یک قید دیگه بیاد.
    ممنون
    همچنین شما هم موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamrezayi نمایش پست ها
    سلام، وقتی میخایم بگیم خیلی ذیگه از بحث فاصله گرفتیم، چی باید بگیم؟
    سلام نمی دونم برای چه کاری می خواهید اما احساس می کنم کمی غیر آکادمیک باشه این جمله. به هر حال من اینجوری ترجمه ش می کنم:
    Now we are too far away from the main subject
    حالا دو تا پیشنهاد دیگه هم میدم شاید تصمیم گرفتید اصلاً اینطوری بنویسید:
    «... چرا که خواننده را از بحث اصلی دور می کند» "as it takes the reader away from the main subject"
    «به بحث اصلی برگردیم» Let's go back to the main subject
    باز هم اگر توضیح بیشتری بدهید یا جملات قبل و بعد رو بنویسید احتمالاً اساتید اینجا بتونن بهتون کمک بکنند، هر چند امیدوارم پیشنهاد خاور میانه ای من هم کمکتون بکنه!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)