صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: نظر سنجی: شانس پیدا کردن کار با ویزای گرین کارت

پیش فرض نظر سنجی: شانس پیدا کردن کار با ویزای گرین کارت

دوستانی که ویزای گرین کارت گرفتن و الان در دانمارک تشریف دارند لطفا در نظرسنجی زیر شرکت کرده و اطلاعات خود را بیان کنند تا افرادی که می خواهند برای گرین کارت اقدام کنند با دید بازتری تصمیم گیری کنند.

رشته تحصیلی:
    گرایش کاری:
    سابقه کار قبلی بر حسب سال:
    زمان صرف شده تا پیدا کردن کار در دانمارک بر حسب ماه:
    کار مرتبط یا غیر مرتبط:

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك - آزاد تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : نظر سنجی: شانس پیدا کردن کار با ویزای گرین کارت

دوتا گزارش از کپنهاگ پست دانمارک که به زبان انگلیسی هست و در مورد گرین کارت می باشه:

http://cphpost.dk/news/so-many-clean...ains.8420.html

http://cphpost.dk/news/a-green-card-...zone.7567.html

از دوستانی که تو دانمارک هستن هیچ کس به این فروم سر نمیزنه که بخاد اطلاعات بالا رو بنویسه تا بچه ها استفاده کنن.

Junior Member

من چند تا از مقاله های کپنهاگ پست در مورد مهاجران گرین کارتی را خواندم در جدیدترینشان ه در ماه مارس به چاپ رسیده بود ذکر شده بود که حتی فوق لیسانس کامپیوتر هم اکنون در دانمارک با ساعتی کمتر از 50 کرون به شستن ماشین مشغول است. چون حداقل دستمزدها طبق قانون دانمارک باید ساعتی 100 کرون باشد یعنی معادل 18.5 دلار در حالی که گرین کارتی های دارای مدرک دکترا مشغول کار نظافت با کمتر از ساعتی 25 کرون هستند(4.63دلار) با توجه به مالیات 50% درصدی که از حقوق ها کم می شود و اجاره ارزان ترین . کوچکترین مسکن که حداقل 4000کرون در ماه هست دیگه حساب کنید که چه زندگی می شود در آنجا داشت. البته در این مقاله ذکر شده بود که 28% کار مرتبط پیدا کرده اند اما جز این 28% کارهائی مثل فروش سیم کارت در خیابان هم جز مارکتینگ و کار مرتبط حساب شده است. 43% کار غیر مرتبط مثل نظافت و 29% هم بعد از 8 ماه موفق به یافتن هیچ کاری حتی نظافت هم نشده بودند. اکثر مهاجران گرین کارتی که به کار نظافت اشتغال داشتند طبق گفته این مقاله دلیل رد درخواست کارشان را علی رغم داشتن مدرک دکترا و فوق لیسانس ندانستن زبان دانمارکی و یا روان نبودن در زبان دانمارکی اعلام کرده اند. پس به این نتیجه می رسیم که دانستن زبان دانمارکی برای ورود به دانمارک و جذب بازار کارش شدن اکنون خیلی خیلی مهم است . طبق آمار رسمی 25000 کارگر گرین کارتی غیر قانونی دارند که با چادر نشینی و سختی در مشاغل سخت و پر خطر با حداقل دستمزد (1 دلار در ساعت) مشغول به کارند البته آمار غیر رسمی این رقم را تا 50000 هزار نفر نیز اعلام می کند. من هنوز برای گرین کارت دانمارک اقدام نرده ام اما 2 سال پیش در دانشگاه بین المللی که درس می خواندم یک استاد دانمارکی داشتم که وقتی از وی در مورد زندگی دردانمارک پرسیدم گفت که آمار بیکاری در دانمارک اکنون بسیار زیاد است. تازه حتی برای کسانی که انگلیسی زبان مادری شان هم هست مثل آمریکائی ها کار نیست چه برسد به شما ایرانی ها و خارجی هایی که زبان انگلیسی زبان مادری تان نیست و دانمارکی را هم بلد نیستید تقریبا غیر ممکن است که بتوانی در دانمارک کار پیدا کنی من خودم برای تدریس به آمریکا رفتم . چون در زمینه مربوطه در کشور خودم دانمارک کاری برایم در پست استادی دانشگاه وجود نداشت. خلاصه که این استاد دانمارکی نظر خیلی منفی نسبت به بازار کار دانمارک داشت و من شدیدا تو این زمینه دو دل شده ام. حالا از دوستانی که با ویزای گرین کارت دانمارک هستند سوالی داشتم و آن اینکه ایا می شود با ویزای گرین کارت وارد دانمارک شد ولی مثلا در یک کشور دیگر اروپائی اقامت کرد و در آنجا مشغول کار شد ؟ مثلا در آلمان؟!! (البته منظورم از راههای قانونی است نه غیر قانونی ). ممنون می شوم اگر پاسخم را بدهید چون شدیدا دو دل هستم که آیا برای ویزای گرین کارت دانمارک اقدام کنم و بی جهت وقت و هزینه برای صرف نکنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Doctor in Veterinary Medicine

با سلام اول از همه کمی می خوام در مورد این نوشته شما توضیح بدم بعد هم پاسخ سئوال شما رو میدم .هزینه زندگی اینجا خیلی بالاست اما این هم بستگی داره کجا و در چه شهری خونه بگیری و مجرد باشی یا متاهل اگه مجرد باشی و به شهر کوچک بری می تونی با 3000 تا هم اتاق خوب پیدا کنی .اما تو کپنهاگن با 4000 تا هم خیلی سخته. در مورد کار هم عمیقا به رشتتون و سرعت یادگیری زبان و شانستون بستگی داره من اینجا دوستانی داشتم که در عرض 3 هفته کار پیدا کردن اون هن کار مرتبط با حقوق خوب اما چند نفر هم بودن که یک سال بعد برگشتن به ایران و 30-40 میلیون هم خرج رو دستشون موند. به هر حال اگه رشتتون رو بخوان کار پیرا می کنین اگر نه خیلی سختی میکشین .در مورد سوالتون هم بگم شما با ویزای کار اینجا حق کار در هیچ کجا حتی گرینلند رو ندارین اما اگه یه شرکت تو یه کشور دیگه بگه شما رو برای کار اسپانسر میکنه میتونید اونجا کار کنید شما بعد از امدن به اینجا ریگه برای سفر به اتحادیه اروپا ویزا لازم ندارین پس راحت میتونین برای مساحبه کاری برین و بیایین .باز هم به رشتتون و سابقه و سطح زبانتون ربط داره که شرکتی شمارو اسپانسر کنه یا نه .یه مطلب رو هم بگم اگه بنیه مالی قوی ندارین به نظر من اینجا آمدن ریسک بزرکیه ممکنه 30-35 میلیون هم از دست بدین و دست خالی برگردین .موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران سازه باهنر کرمان

سلام به دوستان عزیز
    امیدوارم با توجه به مشکلات فراوان الان در دانمارک در شرایط مناسبی قرار گرفته باشید. لطفا اگه وقتی پیدا می کنید با اطلاعات مفیدتون به ما که در راه گرفتن گرین کارت هستیم کمک کنید. من ارشد عمران-سازه دارم و پایانامم در مورد مقاوم سازی تیرهای بتنی پیش تنیده بوده می خواستم ببینم شرایط کاری واسه من قبل و بعد از یادگیری دانمارکی الان چطوره؟ تو چه شهرهای بهتره؟ و اینکه امکان ادامه تحصیل هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

شما که رشته عمران خوندین احتمالا بایستی با استاندادها و قوانین رشته خودتون تو کشور دانمارک آشنا بشین و حتی کتاب برخی از دروس را که در دانمارک در رشته عمران در دانشگاه درس داده می شه را احتمالا مرور کنید. من خودم در هند درس می خوندم و هم خونه ایم دانشجوی ارشد فوق بود و می گفت چقدر همه چیز اینجا فرق می کنه، احتمالا وقتی می روید برای مصاحبه بر اساس قوانین و اصولی که در ایران آموخته اید و یا بکار برده اید پاسخ می دهید و از مصاحبه رد می شوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjid نمایش پست ها
    با سلام اول از همه کمی می خوام در مورد این نوشته شما توضیح بدم بعد هم پاسخ سئوال شما رو میدم .هزینه زندگی اینجا خیلی بالاست اما این هم بستگی داره کجا و در چه شهری خونه بگیری و مجرد باشی یا متاهل اگه مجرد باشی و به شهر کوچک بری می تونی با 3000 تا هم اتاق خوب پیدا کنی .اما تو کپنهاگن با 4000 تا هم خیلی سخته. در مورد کار هم عمیقا به رشتتون و سرعت یادگیری زبان و شانستون بستگی داره من اینجا دوستانی داشتم که در عرض 3 هفته کار پیدا کردن اون هن کار مرتبط با حقوق خوب اما چند نفر هم بودن که یک سال بعد برگشتن به ایران و 30-40 میلیون هم خرج رو دستشون موند. به هر حال اگه رشتتون رو بخوان کار پیرا می کنین اگر نه خیلی سختی میکشین .در مورد سوالتون هم بگم شما با ویزای کار اینجا حق کار در هیچ کجا حتی گرینلند رو ندارین اما اگه یه شرکت تو یه کشور دیگه بگه شما رو برای کار اسپانسر میکنه میتونید اونجا کار کنید شما بعد از امدن به اینجا ریگه برای سفر به اتحادیه اروپا ویزا لازم ندارین پس راحت میتونین برای مساحبه کاری برین و بیایین .باز هم به رشتتون و سابقه و سطح زبانتون ربط داره که شرکتی شمارو اسپانسر کنه یا نه .یه مطلب رو هم بگم اگه بنیه مالی قوی ندارین به نظر من اینجا آمدن ریسک بزرکیه ممکنه 30-35 میلیون هم از دست بدین و دست خالی برگردین .موفق باشین
    دوست عزیز
    با تشکر از پاسخ شما
    آیا شخصا کسی رو مشناسید که با ویزای کار به دانمارک اومده باشه و بعد در کشورهای دیگه اروپایی کار پیدا کرده و ویزای اون کشور رو با کاری که پیدا کرده گرفته باشه؟
    با توجه به آمارهای منفی که در مورد کاریابی دانمارک بیان شده و اینکه خود من شخصا اگر بخوام یه زبان جدید یاد بگیرم ترجیح میدم آلمانی یاد بگیرم و این نکته که آلمان صنعتی تره و احتمال کار پیدا کردن برای من با رشته مکانیک اونجا بیشتره این مساله خیلی برام مهمه.من مدارکم رو تحویل سفارت دادم و الان بلاتکلیفم که زبان آلمانی بخونم یا دانمارکی؟
    میدونم که اگر تو آلمان کار پیدا شه میتونم بلوکارت بگیرم اما نمیدونم شرکتها برای فرد دارای اقامت دانمارک به قول شما اسپانسر میشن یا نه؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام و احترام
    از دوستان کسی درباره وضعیت کار رشته آبیاری و مهندسی آب اطلاعاتی دارد؟
    بنده فوق لیسانس آبیاری و زهکشی با سابقه کار در مشاور و پیمانکار دارم و الان دانشجوی دکتری هستم.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط omid1355 نمایش پست ها
    سلام و احترام
    از دوستان کسی درباره وضعیت کار رشته آبیاری و مهندسی آب اطلاعاتی دارد؟
    بنده فوق لیسانس آبیاری و زهکشی با سابقه کار در مشاور و پیمانکار دارم و الان دانشجوی دکتری هستم.
    اینجا کلا آبیاری که ندارن! تو زمینه مهندسی آب یه کارهایی هست. ولی کلا نه زیاد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)