نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: بحث در مورد اقتصاد جهان و مقایسه ی آن با اقتصاد آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض بحث در مورد اقتصاد جهان و مقایسه ی آن با اقتصاد آمریکا

کاربرانی که قصد دارند در مورد اقتصاد کشورها و مقایسه آن با اقتصاد آمریکا بحث و تبادل نظر داشته باشند، میتوانند نظراتشونو در این تاپیک اعلام بفرمایند.
    ویرایش توسط shabgard66 : January 23rd, 2014 در ساعت 10:25 PM

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد اقتصاد جهان و مقایسه ی آن با اقتصاد آمریکا

خیلی از شرکتها هم تغییر ماهیت های عمده ای میدهند. مثلا شرکت معروف هواپیماسازی لاکهید-مارتین که الان در بیزینس دیتا سنتر و دیتا آنالیتیک بصورت غولی درآمده. یا مثلا همین کتاب فروشی آمازون که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سرویس cloud computing شده و غیره. بسیاری از این شرکتهای بزرگ خودشون رو به یک بیزینس محدود نمیکنند. همین سامسونگ قبل از اینکه بزرگترین موبایل ساز جهان بشه از یخچال فریزر و کشتی تا فولاد تولید میکرد.

در نتیجه بعید هم نیست تا قبل از اینکه نفت تموم بشه مثلا فرضا اکسون شاخه تولید چیپس رو گسترش بده و شل بیزینس لوازم آرایش راه بندازه!

بله کاملا درسته . ولی من منظورم روی صنعت نفت بود نه صرفا شرکت های نفتی .
    یعنی میخوام بگم شرکت های فن آوری بسیار جای رشد دارند و هرچقدر این فن آوری جدیدتر باشه به همون نسبت رشد شرکت افزایش پیدا میکنه و میشه گفت یک شبه ره صد ساله میره!

اما مثلا تو ایران شما به جدیدترین فناوری توی یک رشته دست پیدا کنید ، میگن نه برو فعلا اون قبلی هارو بیار بومی سازی کن حالا بعدا اگر فناوری تورو یکی دیگه تو غرب ساخت و استفاده کرد و تایید شد و مال تو از اونها بهتر بود و ساختش به وارداتش ارزید و یا بهمون نفروختن ، باشه بیا یه فکری میکنیم!!

انگار توی ایران همیشه باید دست چندم باشی و تکرار مکررات کنی . نمیدونم درسته یا غلط و یا چه اهدافی پشت این تفکر هستش ولی باعث میشه خیلی ایده های نو و ناب از ایران برند (که متاسفانه میبینیم نمونه اش رو در بزرگترین شرکت های دنیا)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    بله کاملا درسته . ولی من منظورم روی صنعت نفت بود نه صرفا شرکت های نفتی .
    یعنی میخوام بگم شرکت های فن آوری بسیار جای رشد دارند و هرچقدر این فن آوری جدیدتر باشه به همون نسبت رشد شرکت افزایش پیدا میکنه و میشه گفت یک شبه ره صد ساله میره!

اما مثلا تو ایران شما به جدیدترین فناوری توی یک رشته دست پیدا کنید ، میگن نه برو فعلا اون قبلی هارو بیار بومی سازی کن حالا بعدا اگر فناوری تورو یکی دیگه تو غرب ساخت و استفاده کرد و تایید شد و مال تو از اونها بهتر بود و ساختش به وارداتش ارزید و یا بهمون نفروختن ، باشه بیا یه فکری میکنیم!!

انگار توی ایران همیشه باید دست چندم باشی و تکرار مکررات کنی . نمیدونم درسته یا غلط و یا چه اهدافی پشت این تفکر هستش ولی باعث میشه خیلی ایده های نو و ناب از ایران برند (که متاسفانه میبینیم نمونه اش رو در بزرگترین شرکت های دنیا)
    مارکت خودش رو با نیازهای مردم تظبیق میده. یک سری کالاها هستن که نیاز مردمند و تو ایران هم با کیفیت خوب تولید میشه و مارکت هم دارن. اما اینکه انتظار داشته باشید هر فن آوری و محصولی به صرف ایرانی بودنش مورد حمایت قرار بگیره اشتباهه. حتی کشورهایی که اقتصاد غول هم دارن این کار رو نمی کنن. مثلا آمریکا نمیره تو هاوایی قهوه بکاره قهوه ی خوب یک قهوه ی ارزان و با کیفیته، نه یک قهوه ی ملی گران و بی کیفیت!!!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    مارکت خودش رو با نیازهای مردم تظبیق میده. یک سری کالاها هستن که نیاز مردمند و تو ایران هم با کیفیت خوب تولید میشه و مارکت هم دارن. اما اینکه انتظار داشته باشید هر فن آوری و محصولی به صرف ایرانی بودنش مورد حمایت قرار بگیره اشتباهه. حتی کشورهایی که اقتصاد غول هم دارن این کار رو نمی کنن. مثلا آمریکا نمیره تو هاوایی قهوه بکاره قهوه ی خوب یک قهوه ی ارزان و با کیفیته، نه یک قهوه ی ملی گران و بی کیفیت!!!
    منم چیزهای خیلی پرت رو نگفتم . مثلا طرحی که با اجراش هیچ خودرو یا موتورسیکلتی نتونه حتی یک تخلف انجام بده! یا طرحی برای جلوگیری از حرکات مارپیچ و یا چند لاین ایستادن جلو خروجی ها و مسدود کردن اتوبان .
    و خیلی طرح ها کاربردی دیگه که هزینه ی زیادی هم نداره اجراشون و اگر نسبت به منافع درنظر بگیریم ، مفت هم نبود اجراشون . و طرح های دیگه ای که به خاطر نو و ناب بودن ایده شون نمیتونم بگم .

اما اگر هرکدوم این طرح ها توی اروپا یا آمریکا اجرا بشه ، بعدش ایران میره با چندین برابر قیمت میخره میاره! و تازه بعدشم منت کشی باید کنه برای خدمات پس از فروش و .............

همین دوربین های ترافیکی تو خیابون رو چند سال پیش بچه های دانشگاه امیرکبیر میگفتن میتونن تو ایران بسازن ولی خب رفتن با کلی هزینه وارد کردن . شاید الان از هر 10 تاش (به دلیل ناسازگاری با محیط ایران و ...) 1 دونه اش کار نمیکنه (به گفته یکی از مامورین راهنمایی که یکبار تو جاده سوارش کردم) . تازه که به بن بست رسیدن تصمیم گرفتن پروژه بدن به امیرکبیر و فکر میکنم تازه دارند سری جدید داخلیش رو نصب میکنن .

از این موارد تا دلتون بخواد موجوده.

ضمنا اگر آمریکا نمیره هاوایی قهوه بکاره لابد رشته قهوه کاری هم نمیاره تدریس کنه . یا اگر میاره محدود و بسته به نیاز مخاطب هستش . نه مثل ما هر سال چندصد هزار مهندس برق و کامپیوتر و .... بده بیرون که برن آب هویج فروشی باز کنن!
    ویرایش توسط shabgard66 : January 25th, 2014 در ساعت 10:16 PM

Member

دوستان؛من یه سوال حیاتی برام پیش اومده؛اگه کسی هست بتونه جواب بده؛ تکثر افراد میگن کار نیست؛چه ایران و چه خارج از ایران؛یا اینکه درس خوندن بی فایده است؛یا اینکه دنیا یه دفعه تموم شده؛ولی من همیشه فکر می کنم؛دارن دروغ میگن؛چون فک می کنم با مهارت و سواد همیشه میشه پولدار شد؟البته خیلی هاشون میگن که مثلا چون پشتوانه ی مالی نداری؛نمیشه اصلا زندگی کرد و باید قید خارج رفتن و پولدار شدن و غیره رو بزنی؛یعنی واقعا واسه کسی که پشتوانه مالی نداره؛واقعا زحمت کشیدن مثلا 5 ساله؛8 ساله؛نمی تونه به یه شغل خیلی خوب تو یه رشته ی مهندسی ختم میشه(البته خارج از ایران,منظورمه حتما؛چون اوضاع داخل که کاملا می دونم و حق دارن گفته هاشون تا حدی.میشه کمی من رو راهنمایی کنید.ممنون میشم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)