نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : سختر شدن شرایط اعطای شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قرار نیست قانون شهروندی از طریق تولد حذف بشه. تمام صحبت فقط اینه که شامل کسانی که با ویزای توریستی میان و بچه هاشون رو اونجا بدنیا میارند نشه.
    از منظر خقوقی یک دانشجو خارجی مزیت قابل توجهی با یک توریست ندارد و هر دو ویزا موقت است
    تصور من اینه که در حالت خوشبینانه کانادا هم از الگوی استرالیا تبعیت خواهد کرد یعنی فرزندان افراد داری ویزای موقت ( توریستی - دانشجویی و .... ) سیتزن نخواهند شد ولی افراد دارای pr ممکنه سیتزن شوند. در حالت بدبینانه هم افراد دارای pr هم از این حق محروم خواهند شد. به هر صورت در حال حاضر دولت کانادا ثابت کرده خیلی تمایلی به سیتیزن کردن افراد ندارد وگرنه بهانه هایی مثل کمبود نیرو و بوجه مضحک و مسخره است. کافی است هزینه دریافتی از متقاضیان افزایش یابد تا جبران کمبود بوجه شوند فکر کنم ملت از خداشونو 2 برابر پول بدنو جونشون خلاص بشه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    از منظر خقوقی یک دانشجو خارجی مزیت قابل توجهی با یک توریست ندارد و هر دو ویزا موقت است
    تصور من اینه که در حالت خوشبینانه کانادا هم از الگوی استرالیا تبعیت خواهد کرد یعنی فرزندان افراد داری ویزای موقت ( توریستی - دانشجویی و .... ) سیتزن نخواهند شد ولی افراد دارای pr ممکنه سیتزن شوند. در حالت بدبینانه هم افراد دارای pr هم از این حق محروم خواهند شد. به هر صورت در حال حاضر دولت کانادا ثابت کرده خیلی تمایلی به سیتیزن کردن افراد ندارد وگرنه بهانه هایی مثل کمبود نیرو و بوجه مضحک و مسخره است. کافی است هزینه دریافتی از متقاضیان افزایش یابد تا جبران کمبود بوجه شوند فکر کنم ملت از خداشونو 2 برابر پول بدنو جونشون خلاص بشه
    از منظر حقوقی در کانادا دانشجوی خارجی کاملا متفاوت با یک توریست است و اینکه قانون جدید هر گروه را چگونه بررسی خواهد کرد هنوز اعلام نشده.درنتیجه هر نوع پیش فرضی در این خصوص نادرست است. احتمال اینکه افراد دارای اقامت دائم از این امر محروم شوند هم نزدیک به محال است.
    ویرایش توسط ghlobe : January 26th, 2014 در ساعت 08:01 PM

Junior Member

از منظر حقوقی در کانادا دانشجوی خارجی کاملا متفاوت با یک توریست است و اینکه قانون جدید هر گروه را چگونه بررسی خواهد کرد هنوز اعلام نشده.درنتیجه هر نوع پیش فرضی در این خصوص نادرست است. احتمال اینکه افراد دارای اقامت دائم از این امر محروم شوند هم نزدیک به محال است.
    مهمترین اشتراک ویزای توریستی و دانشجویی در موقت بودن آن است یعنی حتی شرط اعطای آنها این است که ثابت شود فرد متقاضی فقط قصد فعالیت توریستی یا تحصیلی دارد و دارنده قبل از انقضای آن خاک کانادا را ترک می کند یا برای ویزای دیگری اقدام خواهد کرد. در مورد امکان محرومیت فرزندان افراد دارای اقامت دائم از شهروندی بله درست میفرمایید در شرایط نرمال این احتمال نزدیک به محاله ولی دولت فعلی دولت نرمالی نیست . تمام دولتها برای افراد دارای اقامت دائم خقوق تقریبا برابر با شهروندان در نظر میگیرند ولی این دولت با طولانی کردن نامتعارف پروسه شهروندی گروهی از متقاضیان عملا حقوق افراد دارای اقامت دائم را نقص میکند و مصادق کامل تبعیض است دقیقا مثل این است شما در ایران برای پاسپورت اقدام کنید و به شما بگویند ببخشید نیرو کم داریم برو 6 سال دیگه بیا شاید نوبتت بشه!! معنی این حرف با اینکه بهت شهروندی نمیدهیم یکیه .

یا بستن سفارت ایران علارغم تعداد زیاد ایرانی در کانادا تنها موجب مشکلات عدیده برای مردم عادی شده. به نظر میرسد دولت فعلی مشغول ساخت تعریف جدیدی برای افراد دارای اقامت دائم است یه چیزی مثل رفتار امارات متحده با خارجیها. بهترین کار شکایت به دادگاه است. ( هر چند اگر پارلمان موضوعی را تصویب کند کار زیادی نمیتوان کرد)
    ویرایش توسط Sam33 : January 27th, 2014 در ساعت 01:30 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    مهمترین اشتراک ویزای توریستی و دانشجویی در موقت بودن آن است یعنی حتی شرط اعطای آنها این است که ثابت شود فرد متقاضی فقط قصد فعالیت توریستی یا تحصیلی دارد و دارنده قبل از انقضای آن خاک کانادا را ترک می کند یا برای ویزای دیگری اقدام خواهد کرد. در مورد امکان محرومیت فرزندان افراد دارای اقامت دائم از شهروندی بله درست میفرمایید در شرایط نرمال این احتمال نزدیک به محاله ولی دولت فعلی دولت نرمالی نیست . تمام دولتها برای افراد دارای اقامت دائم خقوق تقریبا برابر با شهروندان در نظر میگیرند ولی این دولت با طولانی کردن نامتعارف پروسه شهروندی گروهی از متقاضیان عملا حقوق افراد دارای اقامت دائم را نقص میکند و مصادق کامل تبعیض است دقیقا مثل این است شما در ایران برای پاسپورت اقدام کنید و به شما بگویند ببخشید نیرو کم داریم 6 سال باید در نوبت باشید !! . یا بستن سفارت ایران علارغم تعداد زیاد ایرانی در کانادا تنها موجب مشکلات عدیده برای مردم عادی شده. به نظر میرسد دولت فعلی مشغول ساخت تعریف جدیدی برای افراد دارای اقامت دائم است یه چیزی مثل رفتار امارات متحده با خارجیها. بهترین کار شکایت به دادگاه است. ( هر چند اگر پارلمان موضوعی را تصویب کند کار زیادی نمیتوان کرد)
    نکاتی که در بالا میفرمایید همه نظرات شخصی است و نه لزوما آنچه در عمل اتفاق میفتد یا تا بحال در مطبوعات جدی مطرح شده است. بر اساس حدس و گمان های شخصی نمیشود شایعه پردازی کرد. برخلاف چیزهایی که یکعده وکلای سودجو مطرح میکنند سیاستهای مهاجرتی کانادا لااقل در سی سال گذشته هیچوقت وابسته به حزب در قدرت نبوده است. بعنوان مثال تمام تغییراتی که بعد از 2008 در نحوه پذیرش مهاجر انجام شد در زمان قدرت دولت قبلی هم صحبتهایش بود و قرار بود اجرایی شود. این سیاستها توسط بدنه اداره مهاجرت تدوین میشود و مستقل از احزاب است. بهمین دلیل به انتخابات آینده امید واهی نبندید چون اولا احتمال تغییر دولت کم است و ثانیا حتی اگر هم اتفاق بیفتد سیاستهای جدید مهاجرت و تابعیت تغییری نخواهد کرد.
    ویرایش توسط ghlobe : January 27th, 2014 در ساعت 01:47 AM

Junior Member

نکاتی که در بالا میفرمایید همه نظرات شخصی است و نه لزوما آنچه در عمل اتفاق میفتد یا تا بحال در مطبوعات جدی مطرح شده است. بر اساس حدس و گمان های شخصی نمیشود شایعه پردازی کرد. برخلاف چیزهایی که یکعده وکلای سودجو مطرح میکنند سیاستهای مهاجرتی کانادا لااقل در سی سال گذشته هیچوقت وابسته به حزب در قدرت نبوده است. بعنوان مثال تمام تغییراتی که بعد از 2008 در نحوه پذیرش مهاجر انجام شد در زمان قدرت دولت قبلی هم صحبتهایش بود و قرار بود اجرایی شود. این سیاستها توسط بدنه اداره مهاجرت تدوین میشود و مستقل از احزاب است. بهمین دلیل به انتخابات آینده امید واهی نبندید چون اولا احتمال تغییر دولت کم است و ثانیا حتی اگر هم اتفاق بیفتد سیاستهای جدید مهاجرت و تابعیت تغییری نخواهد کرد.
    در اینکه مساله مهاجرت در تمام کشورهای مهاجر پذیر همیشه مساله به شدت سیاسی بوده تردیدی نیست. ولی آنچه مهم است این است که پروسه سیتیزنی کانادا بسیار بسیار طولانی شده منابع خبری متعدد هم به این موضوع اذعان دارند. از طرفی خود دولت هم اعلام کرده قصد دارد سیتزنی را سخت تر کند . پس به اینها نمیشود بر چسب شایعه زد. اتفاقا این اطلاعان برای عده ایی میتواند بسیار مفید باشد:

فرض کنید شخصی همزمان از آمریکا و کانادا و استرالیا پذیرش دارد و فرض کنید اولویت این فرد دستیابی سریع تر به پاسپورت است مسلما برای این شخص کانادا گزینه مناسبی نیست
    در مقابل ممکنه این فرد عاشق علم و دانش باشد در این صورت بهترین دانشگاه از نظر رنکینگ گزینه اول میباشد

Junior Member

سلام به همه دوستان,

من اواخر اکتیر 2017 واسه سیتیزنشیپ اقدام کردم و ژانویه 2018 مدارکم این پروسس شد!
    الان تقریبا هشت ماه هست که میگذره و من هنوز دعوت به آزمون نشدم! با IRCC هم که تماس میگیرم میگن همه چیز خوبه و شما هنوز دوازده ماهت تموم نشده که نگران هستی!
    ترس من بیشتر به خاطر قضیه سکیوریتی چک هست که برای ایرانیهایی که واسه پی آر اقدام کردند خیلی طولانی شده.
    شما فکر میکنید که سکیوریتی چک سیتیزنشیپ هم انقدر طول بکشه؟
    نظرتون چی هست در این خصوص؟
    خیلی نگران هستم و نمیدونم باید با این شرایط چه کرد!
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط MSTO نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان,

من اواخر اکتیر 2017 واسه سیتیزنشیپ اقدام کردم و ژانویه 2018 مدارکم این پروسس شد!
    الان تقریبا هشت ماه هست که میگذره و من هنوز دعوت به آزمون نشدم! با IRCC هم که تماس میگیرم میگن همه چیز خوبه و شما هنوز دوازده ماهت تموم نشده که نگران هستی!
    ترس من بیشتر به خاطر قضیه سکیوریتی چک هست که برای ایرانیهایی که واسه پی آر اقدام کردند خیلی طولانی شده.
    شما فکر میکنید که سکیوریتی چک سیتیزنشیپ هم انقدر طول بکشه؟
    نظرتون چی هست در این خصوص؟
    خیلی نگران هستم و نمیدونم باید با این شرایط چه کرد!
    ممنون.
    ساکن کدام شهر هستید؟!
    PR : NOV 2013

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)