صفحه 159 از 161 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دريافت شهروندی کانادا

درود بر دوستان

سوال من اینه که در حالی که در کانادا هستین، اگر در طول مدتی که پروسه پی آر در حال بررسی هست ویزا دانشجویی شما اکسپایر بشه آیا مشکلی برای پروسه پی آر بودجود میاد؟ خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_2015 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، من شرایطم رو میگم شاید بهتر متوجه بشید: من 23 اکتبر 2015 لند کردم تا اگوست 2017 موندم بعدش کانادا رو ترک کردم به دلایل کاری و شخصی دوباره ژانویه 2020 امدم، تا تاریخ اکتبر 2020 که 5 سالم تموم میشه تقریبا 2 سال و 5 ماه رو پر میکنم، و اگر بخوام درخواست سیتزن شیپی بدم باید تا 2023 باز تو کانادا بمونم که 5 سال که به عقب برگردن 3 سال رو پر کرده باشم. عملا 1 سال و 9 ماهی که مونده بودم اولش از بین میره.
    You might wanna check the exact dates with their online
    presence calculator on CRA..best resource to figure out when ull become eligible to apply

نقل قول نوشته اصلی توسط aljalaiean نمایش پست ها
    درود بر دوستان

سوال من اینه که در حالی که در کانادا هستین، اگر در طول مدتی که پروسه پی آر در حال بررسی هست ویزا دانشجویی شما اکسپایر بشه آیا مشکلی برای پروسه پی آر بودجود میاد؟ خیلی ممنون

بله قطعا . ارسال فایل برای اقامت دایم به شما هیچ استتوسی نمیدهد و شما موظف هستید که همیشه استاتوس قانونی خود در کانادا حفظ کنید . استثنایی در خصوص فایل های اسپانسرشیپ همسر در خاک کانادا وجود داره

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر خارج از كانادا هستم و كارت pr من هم ٢ ماهه ديگه باطل ميشه در حاليكه ٢ سال از ٥ سال را پر نكردم
    اگر يكماهه ديگه به كانادا بيام ممكنه نگذارند داخل خاك شوم يا خير؟
    ممنون ميشم اگه پاسخ بدين خيلي نگرانم

نقل قول نوشته اصلی توسط bloor نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر خارج از كانادا هستم و كارت pr من هم ٢ ماهه ديگه باطل ميشه در حاليكه ٢ سال از ٥ سال را پر نكردم
    اگر يكماهه ديگه به كانادا بيام ممكنه نگذارند داخل خاك شوم يا خير؟
    ممنون ميشم اگه پاسخ بدين خيلي نگرانم
    متاسفم بابت این مشکل.

از ورود شما جلوگیری نمیکنند. اما برای شما ریپورت inadmisibility بر اساس ماده ۴۴ صادر میکنند که با conditional departure order همراه است
    ۳۰ روز وقت دارید که نزد IAD اعتراض کنید و امیدوار باشید که عذر شما رو بپذیرند.

یک درصد افسر مرزبانی ممکنه متوجه نشه و شما بدون دریافت دستور خروج وارد شید، در اون حالت هرزمان که کارت و بخواید تمدید کنید بهرحال این موضوع مشخص میشه مگر اینکه حداقل ۵ سال در کانادا بمونید و بعدش تمدید کنید یا به شهروندی برسید یا ،..

Junior Member

سلام به همه دوستان،
    برای اپلیکیشن سیتیزن شیپ، کسی میدونه که مدرک دانشگاهی (برای اثبات زبان)، باید نسخه اوریجینال باشه یا کپی هم قابل قبوله؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    بله قطعا . ارسال فایل برای اقامت دایم به شما هیچ استتوسی نمیدهد و شما موظف هستید که همیشه استاتوس قانونی خود در کانادا حفظ کنید . استثنایی در خصوص فایل های اسپانسرشیپ همسر در خاک کانادا وجود داره
    من یه کامنت اضافه روی جواب دوستمون بذارم:
    اگر در طول مدتی که پروسه پی آر در حال بررسی هست، استادی پرمیت یا ورک پرمیت (و معمولابه تبعشون، ویزا) اکسپایر بشه، اگه امکان تمدیدشون براتون هست، باید هر چه سریعتر تمدیدشون کنین. اگر امکانش نیست (مثل ورک پرمیت بعد از تحصیلات که فقط یه دوره سه ساله هست و تمدید نمیشه)، شما قانونا میتونین بمونین توی کانادا و قانونا میتونین کار کنین یا درس بخونین، مادامی که از کانادا خارج نشین. البته دیگه هیچ بیمه ای بهتون تعلق نمیگیره و برای هر کار قانونی، باید مدرک نشون بدین از اینکه برای پی آر اقدام کردین. این حالت implied status گفته میشه و میتونین در موردش بیشتر بخونین توی سایت cic . و این شرایط تاثیری روی پروسه پی آر شما نداره.
    من خودم حدود ۱۴ ماه implied status داشتم قبل از گرفتن پی آر، و تو این مدت کار هم میکردم، ولی بیمه ویزیتور برای خودم خریده بودم.
    میدونم خیلی وقته از پست شما گذشته، ولی امیدوارم به درد شما یا دوست دیگه ای بخوره این توضیحات.

نقل قول نوشته اصلی توسط Joojak نمایش پست ها
    من یه کامنت اضافه روی جواب دوستمون بذارم:
    اگر امکانش نیست (مثل ورک پرمیت بعد از تحصیلات که فقط یه دوره سه ساله هست و تمدید نمیشه)، شما قانونا میتونین بمونین توی کانادا و قانونا میتونین کار کنین یا درس بخونین، مادامی که از کانادا خارج نشین. البته دیگه هیچ بیمه ای بهتون تعلق نمیگیره و برای هر کار قانونی، باید مدرک نشون بدین از اینکه برای پی آر اقدام کردین. این حالت implied status گفته میشه و میتونین در موردش بیشتر بخونین توی سایت cic . و این شرایط تاثیری روی پروسه پی آر شما نداره.
    من خودم حدود ۱۴ ماه implied status داشتم قبل از گرفتن پی آر، و تو این مدت کار هم میکردم، ولی بیمه ویزیتور برای خودم خریده بودم.
    میدونم خیلی وقته از پست شما گذشته، ولی امیدوارم به درد شما یا دوست دیگه ای بخوره این توضیحات.
    با سلام، لطفا اطلاعات نادرست منتشر نکنید

ایمپلاید استتوس در فاصله زمانی ای که استاتوس فعلی رو به انقضا است (اما هنوز معتبره ) و درخواست تمدید داده شده، تا زمانی که تصمیمی برای آن تمدید گرفته بشه بوجود میاد. برای مثالی هم که زدید ورک پرمیت ۳ ساله بعده تحصیلات ، در برخی کتگوری های مهاجرت مثلا زیر مجموعه های اکسپرس اینتری، امکان Bridge کردن وجود داره و به شرط بریج کردن هست که فرد میتونه همچنان به کار کردن ادامه بده.

یه سری نکات دیگه هم هست در پیام شما “ مادامی که از کانادا خارج نشین “ و بیمه و .. که اونها هم لزوما صفر و یک نیستند و استثنائاتی وجود داره،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    با سلام، لطفا اطلاعات نادرست منتشر نکنید

ایمپلاید استتوس در فاصله زمانی ای که استاتوس فعلی رو به انقضا است (اما هنوز معتبره ) و درخواست تمدید داده شده، تا زمانی که تصمیمی برای آن تمدید گرفته بشه بوجود میاد. برای مثالی هم که زدید ورک پرمیت ۳ ساله بعده تحصیلات ، در برخی کتگوری های مهاجرت مثلا زیر مجموعه های اکسپرس اینتری، امکان Bridge کردن وجود داره و به شرط بریج کردن هست که فرد میتونه همچنان به کار کردن ادامه بده.

یه سری نکات دیگه هم هست در پیام شما “ مادامی که از کانادا خارج نشین “ و بیمه و .. که اونها هم لزوما صفر و یک نیستند و استثنائاتی وجود داره،
    ممنون از توضيحاتتون،
    من اگه خودم توي اين شرايط نبودم، اين توضيحات رو نمينوشتم به هيچ وجه. من اطلاعي از بريج كردن ورك پرميت نداشتم واقعيتش تاهمين الان كه شما گفتين. براي همين من هيچ تمديدي روي ورك پرميتم نداشتم. اما همونطور كه گفتم، من توي اون مدت كار ميكردم، قانوني، بدون هيچ مشكلي و تمام مدارك مالياتيم هم توي اون مدت ثبت شده در CRA، با اينكه ورك پرميت نداشتم و سين نامبرم هم باطل شده بود. من مارچ ٢٠١٧ اپلاي كردم براي پي آر. مي ورك پرميتم باطل شد، و جولاي ٢٠١٨ پي آر شدم. از جون ٢٠١٧ هم كارمو شروع كردم.
    در مورد خروج از كانادا، من با دفتر امور مهاجرت توي فرودگاه تماس گرفتم و اونا اين جواب رو به من دادن.
    در مورد بيمه، من با healthcare چندين بار تماس گرفتم، اونا به من گفتن كه امكان تمديد بيمه ام نيست. با blue cross هم تماس گرفتم(من يه داروي خاص استفاده ميكنم)، كه اونا از همين آپشن بريج براي تهيه داروم استفاده كردن.
    قبول دارم حرفتون رو كه بعضي نكات صفر و يك نيست. من فقط ميخواستم تجربه خودمو گفته باشم. شايد بهتر بود فقط تجربه ام رومينوشتم، بدون اينكه بخوام كامنت كلي بدم روي چيزي.
    روزتون خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط Joojak نمایش پست ها
    ممنون از توضيحاتتون،
    من اگه خودم توي اين شرايط نبودم، اين توضيحات رو نمينوشتم به هيچ وجه. من اطلاعي از بريج كردن ورك پرميت نداشتم واقعيتش تاهمين الان كه شما گفتين. براي همين من هيچ تمديدي روي ورك پرميتم نداشتم. اما همونطور كه گفتم، من توي اون مدت كار ميكردم، قانوني، بدون هيچ مشكلي و تمام مدارك مالياتيم هم توي اون مدت ثبت شده در CRA، با اينكه ورك پرميت نداشتم و سين نامبرم هم باطل شده بود. من مارچ ٢٠١٧ اپلاي كردم براي پي آر. مي ورك پرميتم باطل شد، و جولاي ٢٠١٨ پي آر شدم. از جون ٢٠١٧ هم كارمو شروع كردم.
    در مورد خروج از كانادا، من با دفتر امور مهاجرت توي فرودگاه تماس گرفتم و اونا اين جواب رو به من دادن.
    در مورد بيمه، من با healthcare چندين بار تماس گرفتم، اونا به من گفتن كه امكان تمديد بيمه ام نيست. با blue cross هم تماس گرفتم(من يه داروي خاص استفاده ميكنم)، كه اونا از همين آپشن بريج براي تهيه داروم استفاده كردن.
    قبول دارم حرفتون رو كه بعضي نكات صفر و يك نيست. من فقط ميخواستم تجربه خودمو گفته باشم. شايد بهتر بود فقط تجربه ام رومينوشتم، بدون اينكه بخوام كامنت كلي بدم روي چيزي.
    روزتون خوش
    درود مجدد،

کار کردن قانونی به معنی ثبت مدارک مالیاتی در اداره درامد کانادا یا داشتن سین معتبر نیست. شما باید از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مجوز کار معتبر داشته باشید .
    شما با کار کردن بدون مجوز، استتوس خودتون رو از دست دادید و اساسا inadmissible شده و باید درخواست restore کردن استاتوس میدادید و خوشبختانه شانس با شما همراه بود و مچ شمارو نگرفتند .

علت پاسخ من روی این تاپیک همین بود که این نسخه قابل پیچیدن برای بقیه نیست چون اصلا همچین قانونی وجود نداره و تمام زحمت متقاضی در به دست اوردن پی آر با همچین اشتباهی دود بر هوا میشه

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)