صفحه 39 از 161 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : دريافت شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما.
    یه سوال دیگه داشتم:
    کسی که در دانشگاه های کانادا درس میخونه بعد از فارغ التحصیلی، نامینی اون ایالت رو میگیره و میتونه از امتیازش (همون 600 امتیاز) استفاده کنه؟
    یا فقط تنها امتیازی که فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا واسش داره طبق این لینک نهایتا 30 امتیاز هست؟
    بعضی ایالتها فارغ التحصیلان خودشون رو نامینیت میکنند ولی نه همه شون. باید شرایط نومینشن آن ایالت را چک کنید.
    در ضمن توجه بفرمایید این تاپیک مربوط به شهروندی کاناداست. سوالات مربوط به مهاجرت را در تاپیکهای مربوط به خودشون بپرسید.

Junior Member

درصورت تصویب قوانین جدید شهروندی،این قوانین عطف به ماسبق خواهند بود؟ مثلاً افرادی که در دورهء قوانین فعلی (4سال از 6 سال) سیتیزن شده اند و شهروند درجه دو حساب می شوند، شامل قانون جدید شده و شهروند عادی و درجه یک خواهند شد؟
    یا در مورد بند 10 فرم فعلی سیتیزن شیپی:
    10: Intention
    I intend, if granted citizenship,
    -to continue to reside in Canada
    - To enter into, or continue in, employment…
    - To reside with my spouse,
    که می بایست حتماً گزینهء بله را انتخاب کرد و در پیش نویس قانون جدید محذوف است، شامل کسانی که درقانون فعلی سیتیزن شده اند، می شود و یا اتوماتیک وار حذف می شود؟
    بنده در حال حاضر 4 سال اقامتم تکمیل شده است و مجاز به درخواست شهروندی می باشم،
    منتظر بمانم تا قانون جدید تصویب شود و بعد درخواست بدهم، یا اینکه هم اکنون درخواست نمایم؟ اگر الان درخواست بدهم و کانادا را ترک کنم، و بعداً قانون جدید تصویب بشه، تابعیت من رو می گیرن یا نه؟
    کلاً بهتره چه کار کنم؟ الان درخواست بدهم یا صبر کنم؟ اصلاً این قانون جدید تصویب می شود یا نه همان قانون دولت هارپر پابرجا خواهد ماند؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط d3oo نمایش پست ها
    درصورت تصویب قوانین جدید شهروندی،این قوانین عطف به ماسبق خواهند بود؟ مثلاً افرادی که در دورهء قوانین فعلی (4سال از 6 سال) سیتیزن شده اند و شهروند درجه دو حساب می شوند، شامل قانون جدید شده و شهروند عادی و درجه یک خواهند شد؟
    یا در مورد بند 10 فرم فعلی سیتیزن شیپی:
    10: Intention
    I intend, if granted citizenship,
    -to continue to reside in Canada
    - To enter into, or continue in, employment…
    - To reside with my spouse,
    که می بایست حتماً گزینهء بله را انتخاب کرد و در پیش نویس قانون جدید محذوف است، شامل کسانی که درقانون فعلی سیتیزن شده اند، می شود و یا اتوماتیک وار حذف می شود؟
    بنده در حال حاضر 4 سال اقامتم تکمیل شده است و مجاز به درخواست شهروندی می باشم،
    منتظر بمانم تا قانون جدید تصویب شود و بعد درخواست بدهم، یا اینکه هم اکنون درخواست نمایم؟ اگر الان درخواست بدهم و کانادا را ترک کنم، و بعداً قانون جدید تصویب بشه، تابعیت من رو می گیرن یا نه؟
    کلاً بهتره چه کار کنم؟ الان درخواست بدهم یا صبر کنم؟ اصلاً این قانون جدید تصویب می شود یا نه همان قانون دولت هارپر پابرجا خواهد ماند؟
    این دقیقا سوال منم هست ولی فکر میکنم حتی اگه ما همین الانم اقدام کنیم فکر نکنم زودتر از 8 9 ماه دیگه به مرحله نهایی سوگند و دریافت شهروندی برسیم. تا اون موقع هم یا بالاخره قانون جدید تصویب شده که خوش به حالمون یا اصلا تصویب نمیشه. منطقی نیست دیگه بیشتر از این طول بکشه بالاخره که باید تکلیفش روشن شه. پس خودتونو درگیرش نکنین. به نظرم شما همون روال معمول اقدام و برنامه ریزیتونو داشته باشین تا ببینیم سرنوشت برامون چی داره. منم مشتاقم نظر دوستان صاحبنظر رو بشنوم.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

من خودم ترجیح می‌دم چند ماه بیشتر صبر کنم و اون فرم intend to reside رو امضا نکنم
    کلن اگه عطف به ماسبق هم‌ بشه نمی‌خوام این فرم توی سوابقم باشه چون خیلی خیلی احمقانه‌ست و هربار بهش فکر می‌کنم خونم به جوش میاد

وگرنه آخر ژانویه ۴ سال من پرمی‌شه و می‌تونم اپلای کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    من خودم ترجیح می‌دم چند ماه بیشتر صبر کنم و اون فرم intend to reside رو امضا نکنم
    کلن اگه عطف به ماسبق هم‌ بشه نمی‌خوام این فرم توی سوابقم باشه چون خیلی خیلی احمقانه‌ست و هربار بهش فکر می‌کنم خونم به جوش میاد

مگه چى وقتى ابن فرم رو بايد امضا كرد ؟!
    اگر موقع سوگند خواندن باشه يا كمى قبلش باشه ، خوب ميشه اقدام كرد ، چونكه تا ان زمان تكليف اين قانون روشن ميشه
    يه ريدينگ مونده !
    اگر هم نشد شما اينجورى اقدام كردين واز وقت استفاده كردين
    اما اگر زمان پر كردن اپلكيشن بايد اون فرم رو امضا كنيم ، صبر كنيم بهتره !
    من حتى يه جاىى خوندم كه تا اخر امسال تكليف روشن ميشه

Senior Member
    رشته و دانشگاه

شما اگه آخر ژانویه اپلای کنین یا ما حدودا همون اوایل ژانویه، الان که موقع اپلای نباید اون فرم رو امضا کنیم؟ درسته؟ تازه وقتی در خوشبینانه ترین حالت بعد 6 7 ماه برای امتحان و بعدش چند ماه دیگه برای سوگند فراخونده شیم، تازه موقع سوگند و انجام پروسه مربوطه به مرحله امضا اون فرم میرسیم. لطفا تصحیح کنین اگه اشتباه میکنم. بنابراین تصور من اینه که تا اون موقع واقعا دیگه تکلیف قانونه مشخص شده.

ولی اینحالتم در نظر بگیرین که اگه وایسیم تا قانون اول تکلیفش روشن بشه که لزوما ممکنه تصویب نشه، اون موقع با خیل عظیم متقاضی ها و برخورد با یه بک گلاگ بزرگ مواجه میشیم که این خودش دردسر بزرگیه.

بنابراین من ترجیح میدم سر موعد که هنوز بک لاگ انچنانی نیست اپلای کنم. به شخصه ضررهای زیادی سر همین بک لاگهای پروسه مهاجرت دیدم و واقعا دیگه قدرت صبر دوبله ندارم.

شدیدا به پاس کانادایی برای مسافرت هامون نیاز داریم و چند ماه زودتر هم برامون غنیمته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    شما اگه آخر ژانویه اپلای کنین یا ما حدودا همون اوایل ژانویه، الان که موقع اپلای نباید اون فرم رو امضا کنیم؟ درسته؟ تازه وقتی در خوشبینانه ترین حالت بعد 6 7 ماه برای امتحان و بعدش چند ماه دیگه برای سوگند فراخونده شیم، تازه موقع سوگند و انجام پروسه مربوطه به مرحله امضا اون فرم میرسیم. لطفا تصحیح کنین اگه اشتباه میکنم. بنابراین تصور من اینه که تا اون موقع واقعا دیگه تکلیف قانونه مشخص شده.

ولی اینحالتم در نظر بگیرین که اگه وایسیم تا قانون اول تکلیفش روشن بشه که لزوما ممکنه تصویب نشه، اون موقع با خیل عظیم متقاضی ها و برخورد با یه بک گلاگ بزرگ مواجه میشیم که این خودش دردسر بزرگیه.

بنابراین من ترجیح میدم سر موعد که هنوز بک لاگ انچنانی نیست اپلای کنم. به شخصه ضررهای زیادی سر همین بک لاگهای پروسه مهاجرت دیدم و واقعا دیگه قدرت صبر دوبله ندارم.

شدیدا به پاس کانادایی برای مسافرت هامون نیاز داریم و چند ماه زودتر هم برامون غنیمته.
    گویا شما اصلاً نرفتید 1 نگاه به فرم درخواست شهروندی بکنید.
    شما در قدم اول، به خاطر اینکه پروندهء درخواستتون به جریان بیفته، باید گزینهء قصد ماندگاری در کانادا رو بزنید، وگرنه اصلاً درخواستتون وارد پروسه بررسی نمی شه.
    من اون بالا بند ده فرم اپلای برای شهروندی رو فرستادم.
    خودتون نگاه کنید:
    http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...CIT0002E-2.pdf

اصلاً بحث 8 ماه و 10 ماه و موقع قسم خوردن و ... نیست. همون اول بسم الله شما مجبوری این تیک رو بزنی.

بازهم کسی نمی دونه بالاخره تصویب میشه این قانون یا نه؟ و وضعیت عطف به ما سبق چی میشه؟ اگر قانون جدید، عطف به ما سبق بشه، منم با خیال راحت می رم اپلای می کنم، ولی اگر نه، 2 سال دیگه بخوان گیر بدن چرا از کانادا رفتی دبی؟ این مشکله....

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط d3oo نمایش پست ها
    گویا شما اصلاً نگاهی به بخش اپلای برای شهروندی نینداختید.
    شما باید در فرم مربوطه، همون اول بسم الله، گزینهء قصد اقامت در کانادا رو تیک بزنید، در غیر این صورت اصلاً درخواستتون بررسی نمیشه.
    بحث زمان قسم خوردن و... نیست.
    بند 10 فرم درخواست برای شهروندی (برای بزرگسال)، همین امر رو می گه.
    سوال من از عطف به ماسبق و وضعیت قانون جدید همینه. اگر بحث 8 ماه و 1 سال دیگه بود، منم همین الان درخواست شهروندی و مدارکم رو می فرستادم، ولی تا من اون گزینه رو تیک نزنم، درخواستم اصلاً وارد فاز بررسی نمیشه.
    کسی نمی دونه بالاخره پیش نویس قانون جدید چی میشه؟

پ.ن: لینکش درخواست شهروندی رو 2 دقیقه پیش فرستادم، پستم رو نشون نداد و گفت باید مدیر تأیید کنه، برید توی سایت سی آی سی، بخش شهروندی، خودتون می بینید.....
    خیلی خیلی عذر میخوام از اینکه نگاهی به اون بخش نینداختم. واقعا خطای بزرگمو ببخشین. در ضمن من از خانم هدی پرسیدم که سابقه طولانی در این فروم دارن و با صبر و حوصله به سوالات جواب میدن. در واقع شما هم اگه نگاهی درست و دقیق به نوشته ام میانداختین متوجه سوالی و ابهامی بودن نوشته ام میشدین. اوایل ماه بعد که وقت اپلای من رسید به موقع اپلای میکنم و اون موقع در هر حال مجبورم با دقت کلیه جوانب رو بخونم ولی همانطور که گفتم بنده قصد اپلای سر وقت رو دارم.

پی نوشت: برای من پیدا کردن لینک بسیار آسونه محض اطلاع اگه نمیدونین!

The bill has finally been referred to the committee...

http://www.parl.gc.ca/LEGISInfo/Bill...billId=8117654

The bill has finally been referred to the committee...

http://www.parl.gc.ca/LEGISInfo/Bill...billId=8117654
    اينگار اين كميته ديگرى اس !
    شما اطلاع دارين كه بايد به اين كميته ميرفت يانه كه ، اگر تغيير اتى در سنا بهش اضافه نميكردن بايد به فرماندار كانادا ارجاع ميشد ! ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)