صفحه 88 از 161 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

پیش فرض پاسخ : دريافت شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ali744 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    سوالی داشتم در مورد کیسی که دو سال از لندینگ و اخذ pr را گذرانده و طبیعتا با تکمیل اقامت ۳ ساله برای سیتیزن شیپی اقدام خواهد کرد. سوال برای اقدام جهت تغییر اسم کوچک می باشد که بنا بدلایلی ترجیح می دهد اسم کوچک را تغییر بدهد. همانطور که مطلع هستید این پروسه در ایالت اونتاریو با داشتن اقامت کانادا و حداقل اقامت ۱۲ ماهه در ایالت براحتی امکانپذیر است و پس از آن باداشتن گواهی تغییر اسم مربوطه باید درخواست تغییر سایر مدارک مانند PR ، کارت بیمه درمانی ، گواهینامه و .... را داد. اما سوال این است آیا بهتر است این کار قبل از پروسه اخذ شهروندی انجام شود و یا بعد از آن؟ آیا شنیده ها مبنی بر تبدیل پرونده سیتیزن شیپی از حالت نرمال به کیس خاص و بطبع آن احتمال تاخیر و حتی در مواردی مصاحبه و خلاصه گرفتاری های دیگر در صورت تغییر اسم وجود دارد؟ شایعاتی مبنی بر عدم همکاری اداره مهاجرت در تعویض کارت pr و اصرار بر نگه داشتن کارت با نام قبلی تا اقدام جهت شهروندی نیز شنیده می شود هرچند که واضح است منطقی بنظر نمی آید!
    اصولا توصیه شما چیست آیا قبل از اقدام برای شهروندی آن را منطقی و کم دردسرتر می دانید یا بعد از آن. در واقع با اینکه این تغییر برای شخص بسیار مهم است ولی بهیچ وجه حاضر بقبول ریسک احتمالی در مورد پروسه شهروندی نیست (حتی به اندازه تاخیر بیشتر نسبت به پرونده های عادی) و واقعا نگران این عدم تطابق احتمالی در مدارک از برگه لندینگ و کارت pr گرفته تا سابقه عدم سوء پیشینه وجود دارد (حتی با ارائه برگه تغییر اسم ایالتی در پرونده)
    یادآوری می کنم اطلاعات لازم جهت اقدام برای دریافت PR کارت جدید پس از تغییر نام کاملا در وب سایت اداره مهاجرت ذکر شده ولی جنبه تجربی و دردسرهای احتمالی (از مدت زمان صدور کارت جدید گرفته تا تاخیر و دردسرهای احتمالی در حین اقدام برای شهروندی و ... مورد سوال است).
    باز هم از وقتی که برای پاسخگویی میگذارید کمال تشکر را دارم.
    من خودم اسم کوچیکم یه ایراد تایپی داشت که اینجا محبور شدم برم رسمن عوضش کنم... حدود ۴ سال پیش
    هیچ مشکلی برای هیچ‌کدوم از مراحل شهروندیم پیش نیومد... اصلن سوال هم ازم درموردش نکردن. من همیشه فقط یه کپی از Certificate of Name Change ضمیمه‌ی مدارکم می‌کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    نمی دونم منبع این اطلاعات از کجاست. آیا واقعا هیچ موردی را دیدید که مشکلی براش پیش آمده باشه؟ مصاحبه را که همه دارند. من خودم چند ماه قبل از اقدام برای سیتیزنی اسمم را کوتاه کردم. تا بحال که روند عادیش را طی کرده. عدم تطابقی وجود نداره. روی فرم های درخواست سیتزنی اسم قدیمی را می نویسید که در کارت پی آر هست بعد مدارک تغییر نام را ضمیمه می کنید و در فرم ها توضیح می دید. اول که فایل نامبر گرفتم وقتی وضعیت را آنلاین چک می کردم اسمم قدیمی و کاملم بود. بعد از چند هفته که به in process تغییر کرد اسم من هم آپدیت شد به اسم جدید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    من خودم اسم کوچیکم یه ایراد تایپی داشت که اینجا محبور شدم برم رسمن عوضش کنم... حدود ۴ سال پیش
    هیچ مشکلی برای هیچ‌کدوم از مراحل شهروندیم پیش نیومد... اصلن سوال هم ازم درموردش نکردن. من همیشه فقط یه کپی از Certificate of Name Change ضمیمه‌ی مدارکم می‌کنم
    خیلی ممنونم از پاسختون ،
    فقط اگر درست متوجه شده باشم کارت PR تون همچنان کارت قدیمی باقیمانده و تعویض نمی شود تا پروسه شهروندی. هرچند که پروسه درخواست برای تغییر اسم در کارت PR و صدور کارت جدید در سایت اداره مهاجرت توضیح داده شده ولی شاید اگر مشکلی پیش نمی آورد صلاح در عدم اقدام برای کارت PR جدید باشه تا حداقل تا دریافت شهروندی، نام درج شده روی PR با نام گذرنامه ایرانی مطابقت داشته باشد تا در ورود و خروج از کشور مشکلی پیش نیاید. موافقید؟

خیلی ممنونم از پاسختون ،
    فقط اگر درست متوجه شده باشم کارت PR تون همچنان کارت قدیمی باقیمانده و تعویض نمی شود تا پروسه شهروندی. هرچند که پروسه درخواست برای تغییر اسم در کارت PR و صدور کارت جدید در سایت اداره مهاجرت توضیح داده شده ولی شاید اگر مشکلی پیش نمی آورد صلاح در عدم اقدام برای کارت PR جدید باشه تا حداقل تا دریافت شهروندی، نام درج شده روی PR با نام گذرنامه ایرانی مطابقت داشته باشد تا در ورود و خروج از کشور مشکلی پیش نیاید. موافقید؟
    من کارت PRم رو هم عوض کردم همون موقع... خیلی راحت بود
    مدارک رو پست می‌کنی و کارت رو برات می‌فرستن

منتها چون اصل اسمم عوض نشده بود و فقط Spellingش بود، مشکلی برای ایران رفتم نداشتم... نمی‌دونم اون داستانش چطوری می‌شه
    چون بالاخره وقتی پاس کانادایی بگیرید PR رو ازتون می‌گیرن و پاسپورت کانادایی با اسم جدید خواهد بود

ApplyAbroad Superstar

خیلی ممنونم از پاسختون ،
    مشکلی نیست. یکی از دوستان اسمش را عوض کرد ولی پی آر را عوض نکرد چون در شرف اقدام برای شهروندی بود. با همراه داشتن گواهی تغییر نام براحتی سفر میکنه. نگران نباشید. این کار از اون چیزی که فکر میکنید خیلی رایج تره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام
    جمعه ایمیل گرقتم که دوم فوریه باید امتحان سیتیزن شیپ بدهم. هنوز نامه رسمی به خونم نرسیده. من اون تاریخ خارج کانادا هستم. بهشون زنگ زدم و بمن گفتند نامه بده و دلیل بیار. نامه سفارشی فرستادم به همراه کپی بلیط هواپیما که ثابت کنم من در اون تاریخ کانادا نیستم. آیا دوستان می دونند که اگر تا دو سه روز قبل امتحان جوابی بمن ندادند چی کار کنم؟ آیا باید سفرم را هر جوری هست بهم بزنم و برگردم برای امتحان؟ کسی در این مورد اطلاعات یا تجربه ای دارد؟
    ممنون از راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط kamranK نمایش پست ها
    سلام
    جمعه ایمیل گرقتم که دوم فوریه باید امتحان سیتیزن شیپ بدهم. هنوز نامه رسمی به خونم نرسیده. من اون تاریخ خارج کانادا هستم. بهشون زنگ زدم و بمن گفتند نامه بده و دلیل بیار. نامه سفارشی فرستادم به همراه کپی بلیط هواپیما که ثابت کنم من در اون تاریخ کانادا نیستم. آیا دوستان می دونند که اگر تا دو سه روز قبل امتحان جوابی بمن ندادند چی کار کنم؟ آیا باید سفرم را هر جوری هست بهم بزنم و برگردم برای امتحان؟ کسی در این مورد اطلاعات یا تجربه ای دارد؟
    ممنون از راهنمایی
    If I were you, I would have cancelled my trip rather than trying to re-schedule the test. you might end up to wait for an extended amount of time (I am talking about more than 4-6 months)t to be called again for a test! so, if you are not in hurry to get your citizenship, I would suggest you to try the webform to notify IRCC about re-scheduling the test.

here is the link to IRCC Webform

https://secure.cic.gc.ca/enquiries-r...e-cas-eng.aspx

you should receive a reply within 2 weeks via email:

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

اون قسمتی که نوشته هرچی اسم تا حالا داشتین بگین حتی nick name منظور چیه؟ مثلا من یه nick name برای خودم دارم که اسم فیسبوکمه یا تو یه سری سایتها برای ثبت نام آنلاین استفاده میکنم و خلاصه شده ی اسم اصلیمه. بیشتر جاهایی استفاده میکنم که غیر رسمی هست. تا بحال جایی که رسمی باشه یا با قانون سر و کار داشته باشه و ثبت شده باشه استفاده نکردم. باید اون رو هم بگم؟ مدرکی هم لازم داره؟ یا اینکه فقط اسمهای رسمی و ثبت شده منظورشونه؟
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    اون قسمتی که نوشته هرچی اسم تا حالا داشتین بگین حتی nick name منظور چیه؟ مثلا من یه nick name برای خودم دارم که اسم فیسبوکمه یا تو یه سری سایتها برای ثبت نام آنلاین استفاده میکنم و خلاصه شده ی اسم اصلیمه. بیشتر جاهایی استفاده میکنم که غیر رسمی هست. تا بحال جایی که رسمی باشه یا با قانون سر و کار داشته باشه و ثبت شده باشه استفاده نکردم. باید اون رو هم بگم؟ مدرکی هم لازم داره؟ یا اینکه فقط اسمهای رسمی و ثبت شده منظورشونه؟
    !!It means if your name is (masalan) Maryam, but everyone calls yo Mary or Mar Mar
    Mary or Mar Mar would be your Nickname

Junior Member

Hi everyone. I resent my stuff in December and they recieved them on January the 3th. I have not heard back from themyet. Noither online nor mail. I mean my file is not recognized when I put the info. in. Please let me know if documents are returned and resent again but to processing center not the first address , how much longer we will hear back from them

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Arrmin نمایش پست ها
    Hi everyone. I resent my stuff in December and they recieved them on January the 3th. I have not heard back from themyet. Noither online nor mail. I mean my file is not recognized when I put the info. in. Please let me know if documents are returned and resent again but to processing center not the first address , how much longer we will hear back from them
    ژانويه سه مداركتون دستشون رسيده و امروز بيست و چهارم هستيم، فكر كنم در خوش بينانه ترين حالت حداقل يك و ماه و نيم ديگه براتون فايل نامبر بفرستن.
    ما هم قبل از دريافت فايل نامبر نميتونستيم وضعيت خودمون را چك كنيم. نگران نباشيد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)