صفحه 14 از 161 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سختر شدن شرایط اعطای شهروندی کانادا

شاید اشتباه می کنم ولی اگر در زمان انقضای پی ار دو سال از پنج سال رو نبوده باشید که دیگه نمی تونید در کانادا بمونید چون پی ار اعتبارش تموم میشه پس چجوری میخواهید دوباره واجد شرایط تمدید پی ار بشید؟ روی این مساله خیلی حساس هستند
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

شايد خوب توضيح ندادم
    فرض كنيد شما ٤ سال پس از اخذ پي ار براي هميشه در كانادا اقامت كنيد. يك سال بعد كارت پي ار شما منقضي خواهد شد. ولي شما اقدام به تمديد پي ار نمي كنيد تا شرط ٧٣٠ روز اقامت تامين بشه، بعد اپلاي مي كنيد. طبق قانون ( خودم در سايت سي اي سي ديدم) افيسر بايستي ٥ سال گذشته شما رو بررسي كنه و در مورد تمديد كارت شما تصميم بگيره. در اينجا تصريح كرده افيسر حق نداره هر ٥سالي كه خوش مي حواهد رو مبناي تصميم گيريش قرار بده. او بايد فقط و فقط ٥ سال منتهي به تاريخ اپليكيشن رو مبنا قرار بده.

ApplyAbroad Superstar

جالبه. نمی دونستم اینطوری هم میشه ولی هیچ مشکلی پیش نمیاد؟ چون فرض کنیم بخواهید سفری به خارج از کانادا برید با کارت باطل شده که نمی تونید؟ یا اصلا وضعیت با اداره مالیات چطور میشه؟ این مثل اقامت بیشتر از حد اعتبار ویزا می مونه، مطمنید غیرقانونی نیست؟

ApplyAbroad Guru

اینطور که از سایتهای مختلف بنظر میرسه ماندن در کانادا با PR کارت باطل شده بخودی خود غیر قانونی نیست. اقامت شما وقتی بطور رسمی باطل میشود که اداره مهاجرت پرونده شما را بررسی کند و نتیجه گیری کند که شما شرایط رزیدنسی را تامین نکرده اید.
    http://canadianimmigrant.ca/immigrate/pr-card-myths-2

از طرف دیگر اگر در هنگام ورود به کانادا افسر مهاجرت فرودگاه متوجه شود که شما شرایط حفظ رزیدنسی را نخواهید داشت (مثلا همانطورکه خودتان گفتید چهارسال بیرون کانادا بوده باشید) میتواند شما را به اداره مهاجرت گزارش کند که پروسه لغو رزیدنسی شما را شروع کنند. اینکه پروسه چقدر طول بکشد و آیا شما امکان این را داشته باشید که در این مدت دو سال را پر کنید و مجددا تقاضای PR کارت جدید کنید را نمیدانم عملی هست یا نه.

اداره مالیات یا کارفرماها فقط به sin نامبر شما کار دارند و از شما کپی کارت PR را نمیخواهند.

بله در فروم هاي هندي هم نكته ورود به كشور و كنترل افسر مهاجرت بحث شده. ولي نكته اي كه به هر حال قطعي هست، اون افسر نمي تونه مانع از ورود شما بشه و فقط مي تونه پرونده شما را به دادگاه ارجاع بده. نكته مبهم براي من اينه كه افسر مهاجرت در مرز ورودي بر چه اساسي مي تونه به اين نتيجه برسه كه من ايا قبلا به ميزان كافي توي كانادا موندم يا نه. اونها كه مهر خروج توي پاس نمي زنن.

ApplyAbroad Superstar

مهر ورود هم نمی زنن. من یک سفر کوتاه رفتم ایران و هفته قبل برگشتم فقط کارت پی آر رو در یک دستگاه می زنید و خلاص.
    ویرایش توسط uxmal09 : July 11th, 2014 در ساعت 01:42 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Accounting نمایش پست ها
    بله در فروم هاي هندي هم نكته ورود به كشور و كنترل افسر مهاجرت بحث شده. ولي نكته اي كه به هر حال قطعي هست، اون افسر نمي تونه مانع از ورود شما بشه و فقط مي تونه پرونده شما را به دادگاه ارجاع بده. نكته مبهم براي من اينه كه افسر مهاجرت در مرز ورودي بر چه اساسي مي تونه به اين نتيجه برسه كه من ايا قبلا به ميزان كافي توي كانادا موندم يا نه. اونها كه مهر خروج توي پاس نمي زنن.
    ایران پاس رومهر ورود و خروج میزنند. ممکنه از اون معلوم بشه.

مهر ایران به زبان فارسی هست و اون چطور می تونه در اون لحظه که صد نفر از همه جای دنیا پشت سر منه، بشینه روزهای من رو بشمره. ولی موافقم که شاید در پرس و جوی با مهاجر به این نتیجه برسه که کیس بایستی در دادگاه مورد بررسی بیشتر قرار بگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دقیقا! پدر یکی از آشناهای من من برای شهروندی تقاضا داده بود ولی تاریخ ها رو دروغ گقته بود و ازش کپی پاس رو خواسته بودند ( که بتونن از رو مهر ایران و بقیه کشورها خروج و ورودش رو پیدا کنن ) اونم اعلام کرده بود که پاسش گم شده که دورغش معلوم نشه. بعد از دوسال اداره مهاجرت ثابت کرد که در مورد بودنش تو خاک و دیکه بهش شهروندی نمیدن!
    البته ااینو آشنای من تعریف کرد راشت و دروغش پای خودش!

ApplyAbroad Superstar

این اتفاقا همیشه سوال من بوده. یعنی با این همه سیستم و دم و دستگاه نمی دونن هر کس کی وارد و خارج شده و چند روز اینجا بوده که موقع تمدید کارت پی آر یا اقدام برای سیتیزنی بعضی وقتها کپی پاس ها رو می خوان؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)