صفحه 23 از 161 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سختر شدن شرایط اعطای شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    شرمنده پس.
    پس این لینک هم قدیمیه؟
    https://eservices.cic.gc.ca/rescalc/resCalcStartNew.do
    بله. احتمالا در جولای که قانون جدید اجرایی میشود آپدیت میشه.

متشکرم امیر جان. بله اگر من هیچگونه خروجی از اینجا نداشتم حرف شما درست است و من شامل ۱۸۳ نمیشوم. ولی من تا اون تاریخ۱ بار دیگه میرم ایران برای یک ماه . یعنی برای من بجای از سپتامبر ۲۰۱۳ از ژانویه ۲۰۱۴ حساب می کنند.خدا آخر عاقبت ما را بخیر کند اینجا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق ليسانس صنايع-اميركبير

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای محاسبه CALANDAR YEAR گفته شده یعنی سال تقویمی. اما به نظر میرسه منطقی هم باشه به این ترتیب:
    1- شما در سال اول تو شش ماهه دوم لند میکنید و این سال جزو سالهای شما محسوب نمیشه. سه سال بعدش هم کامل میمونید . سال پنجم که میخواهید اپلای کنید برای شهروندی هنوز 1460 روزتون پرنشده و باید صبرکنید تا تاریخ لندتون و بعد اقدام کنید که چون لندتون تو سال اول شش ماهه دوم بوده حتما تو این سال هم 183 روز را پرمیکنید و سال پنجم براتون حساب میشه (سال دوم و سوم و چهارم و پنجم بیشتر از 183 روز هست و حساب میشه )
    2- شما در سال اول تو شش ماهه اول لند میکنید و این سال اول حذف نمیشه برای محاسبه سالها، سه سال کامل میمونید و سال پنجم که اقدام برای شهروندی را انجام میخواید بدید باید صبرکنید تا تاریخ لندتون که 1460 روز را پرکنید(یعنی سال پنجم را احتیاج ندارید برای 183 روزش ولی برای پرشدن چهارسال و 1460روز باید صبرکنید) به این ترتیب سالهای اول و دوم و سوم و چهارم حساب و سال پنجم حذف میشه براتون
    به نظر میرسه با این روش محاسبه هردو تاریخ لندینگ سال اول چه شش ماهه اول و چه دوم در زمان خودشون با توجه به لندینگ میتونند درخواست بدند. و فقط اگر کسی تو سالهای میانی یک سالش کمتر از شش ماه بوده باشه اون مدتی را که بوده (مثلا سه-چهارماه) این مدت محسوب نمیشه.
    با این حال اگر دوستان نظر دیگری دارند بفرمایند چون به نظر میرسه تاریخ لندینگ در هر دو مورد شش ماهه اول یا دوم سال در سال اول تاثیری در تاریخ امکان اقدام برای شهروندی در حالت روتین نداره.

خیلی ممنون از پاسخ ارایه شده. فکر می کنم باید منظور از CALANDAR YEARبطور واضح بیان گردد. در دیکشنری هم به معنای سال تقویمی (از ژانویه تا دسامبر) و هم به معنای مدت زمان یکسال (با تاکید برمدت زمان بجای تاکید بر نقاط شروع و پایان معین) آمده است. حال باید دید در عمل به چه صورت تفسیر خواهد شد. طبق روال سابق، سالها با توجه به زمان اپلای کردن برای شهروندی مشخص می شدند. در واقع نقطه انتها فیکس شده و سالها بصورت roll back تعیین می شدند. مثلا اگر کسی فوریه 2015 برای شهروندی اقدام کرده باشد، سال آخر از فوریه 2014 تا فوریه 2015 بوده و به همین ترتیب به عقب برمیگردد تا سال اول نیز مشخص گردد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط javad_m نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ ارایه شده. فکر می کنم باید منظور از CALANDAR YEARبطور واضح بیان گردد. در دیکشنری هم به معنای سال تقویمی (از ژانویه تا دسامبر) و هم به معنای مدت زمان یکسال (با تاکید برمدت زمان بجای تاکید بر نقاط شروع و پایان معین) آمده است. حال باید دید در عمل به چه صورت تفسیر خواهد شد. طبق روال سابق، سالها با توجه به زمان اپلای کردن برای شهروندی مشخص می شدند. در واقع نقطه انتها فیکس شده و سالها بصورت roll back تعیین می شدند. مثلا اگر کسی فوریه 2015 برای شهروندی اقدام کرده باشد، سال آخر از فوریه 2014 تا فوریه 2015 بوده و به همین ترتیب به عقب برمیگردد تا سال اول نیز مشخص گردد.
    Calendar year در قوانین کانادا همیشه سال تقویمی است یعنی از اول ژانویه تا آخر دسامبر.

Senior Member

قانون جدید سیتیزن شیپ از 11 جون اعمال میشه:

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=985259

http://www.cic.gc.ca/english/citizenship/become.asp
    Culture lives in everything we do

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق ليسانس صنايع-اميركبير

وب سایت مربوط به محاسبه زمان اقامت (به آدرس ذیل) هم احتمالا 11 جون بر اساس قانون جدید آپدیت خواهد شد. اون موقع می تونیم تاریخهای فرضی بر اساس سناریوهای مختلف بدیم و ببینیم مدت زمان اقامت چگونه محاسبه شده و اون شرط اقامت 183 روز در سال چگونه اعمال می شود:
    https://eservices.cic.gc.ca/rescalc/startBasicCalc.do

ApplyAbroad Superstar

یعنی با این حساب منی که در هفته اول جولای 2013 لند کردم و از کانادا خارج نشدم، اون سال صد و هفتاد و خورده ای روز در کانادا بودم. یعنی سال 2013 برای من جزو سنوات محاسبه نمی شه؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

الان دقیقا من هم همین مشکل رو دارم :

من 8 جولای امسال وارد میشم (PR دارم ولی کلا 10 روز کانادا بودم ) و در واقع الان میام که بمونم ولی نمیدونم با بحث 183/سال داستان من چی میشه <موقع اقدام واسه سیتیزن شیپی > که تو سال 2015 کمتر از 183 روز کانادا بودم ؟

اگه بحث سال تقویمی باشه که خوب عملا سال 2015 رو از دست میدیم ولی چیزی که عقلانی تر به نظر میرسه اینه که زمانی که شما اقدام میکنین واسه سیتیزن شیپی از اون تاریخ یک سال یک سال به عقب برگردن و شما تو هیچ کدوم از اون بازه های زمانی یک ساله بیشتر از 183 روز بیرون از کانادا نبوده باشین و در مجموع هم شرط 1460 روز رو طی 6 سال داشته باشم.

Junior Member

اگه این برداشت از 183 روز در سال درست باشه با احتساب اینکه ( جولای - اگوست - اکتبر و دسامبر 31 روزه ) و ( سپتامبر و نوامبر 30 روزه ) هستند پس از اول جولای تا اخر سال 2015 عملا میشه 184 روز. یعنی اخرین شانس برای کسی که تو سال 2015 فعلا کانادا نبوده برای ورود اول جولای 2015 هست البته اگه بخوان که این 6 ماه جز. سوابقشون برای گرفتن پاسپورت به حساب بیاد !!!!

Junior Member

من امروز رفتم دفتر یکی از کسایی که کار مهاجرتی انجام میده و قویا میگفت سال تقویمی منظورشون نیست تو این قانون !!
    میگفت وکیل ما تو کانادا تحقیق کرده و مطمئن شده .
    البته منطقیش هم همینه :
    فرض کنین یه نفر ویزاش اگوست 2015 اومده و بدونه هیچ تاخیری سپتامبر اومده کانادا لند کرده و فرضا نوامبر هم کارت PR'esh اومده .
    حالا این شخص چون کمتر از 183 روز تو سال 2015 کانادا بوده نباید این چند ماه براش حساب بشه ؟!!!!
    این شخص بدون هیچ تاخیری رفته پس قطعا این fare نخواهد بود که فقط به این دلیل که ویزاش نیمه ی دوم سال اومده < چیزی که از دست خود ادم خارج کاملا > اون چند ماه رو براش حساب نکنن !!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)