صفحه 25 از 161 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سختر شدن شرایط اعطای شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط pariisan نمایش پست ها
    دوستان من اخر اگست لند ميكنم
    سوال من اينجاس كه بايد ٦ ماه متمادي رو در كانادا بمونم ؟ و اين ٦ ماه چند ماهش در سال ٢٠١٦ ميوفته اين ٦ ماه حساب ميشه يا از اول ژانويه بايد ٦ ماه بمونم تا حساب بشه ؟
    من واقعا گيج شدم
    همین بالا لینک دادم و توضیح دادم که فرقی نمیکنه. شما لازم نیست حتما شش ماه اول راکانادا باشید. برای سیتیزن شیپ باید در مدت شش سال چهارسالش را حداقل 183 روز در سال کانادا باشید و جمعا 1460 روز در شش سال حضور فیزیکی داشته باشید. اگر آگوست لند کنید سال 2015 جزو آن چهار سال حساب نمیشه ولی روزهایی که در سال 2015 کانادا بوده اید جزو آن 1460 روز لازم حساب میشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    https://eservices.cic.gc.ca/rescalc/resCalcStartNew.do

این لینک سایت اداره مهاجرت الان آپدیت شده و مساله حضور شش ماه در سال برای اپلای برای شهروندی را کاملا روشن کرده است. اگر امتحان کنید میبینید که لندینگ در شش ماه دوم هیچ فرقی با شش ماه اول نخواهد داشت. (مثلا تاریخ ورود را جولای 2011 بزنید).

بعبارت دیگر اگر شما در جون 2011 وارد کانادا شده باشید (بفرض ترک نکردن کانادا از آن زمان) در جون 2015 میتوانید اپلای کنید و چهار سال 2011، 2012، 2013 و 2014 سالهایی هستند که در آنها شش ماه را پرکرده اید.

اگر در جولای 2011 (یعنی نیمه دوم سال) وارد کانادا شده باشید باز در جولای 2015 میتوانید اپلای کنید و چهار سال 2012، 2013، 2014 و 2015 سالهایی خواهند بود که در آنها شش ماه را پر کرده اید.
    فقط تفاوتی که به نظر میرسد اینکه اگر در نیمه دوم سال وارد کانادا شده باشید به نظر میرسد برای پرکردن فرم های مالیاتی سال آخر و ارائه آن زمان ارسال اپلیکیشن در انتهای دوره نخواهد بود و قدری به تاخیر خواهد افتاد. با این نظر موافقید؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    فقط تفاوتی که به نظر میرسد اینکه اگر در نیمه دوم سال وارد کانادا شده باشید به نظر میرسد برای پرکردن فرم های مالیاتی سال آخر و ارائه آن زمان ارسال اپلیکیشن در انتهای دوره نخواهد بود و قدری به تاخیر خواهد افتاد. با این نظر موافقید؟
    لزوما نه. شما در سال اول که کمتر از 183 روز در کانادا بوده اید هم میتوانید فرم مالیاتی پر کنید. قانون تصریح نکرده که چهار سال مالیاتی باید بر چهار سال رزیدنسی منطبق باشد.

Junior Member

سلام

توی صفحه زیر نوشته که برای اقدام جهت گرفتن کارت PR باید دست کم ۱۲ ماه سابقه کار داشته باشیم:

http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp

با این شرایط چگونه میشه در حین تحصیل برای گرفتن این کارت اقدام کرد؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط GIran نمایش پست ها
    سلام

توی صفحه زیر نوشته که برای اقدام جهت گرفتن کارت PR باید دست کم ۱۲ ماه سابقه کار داشته باشیم:

http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp

با این شرایط چگونه میشه در حین تحصیل برای گرفتن این کارت اقدام کرد؟؟؟
    این سوال شما مربوط به مهاجرت میشه نه سیتیزن شیپ. ولی بطور خلاصه باید سابقه کار رااز قبل داشته باشید. سابقه کار ایران هم با مدارک کافی قابل قبول است.

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به صراحت چنین چیزی در قانون بیان نشده. شرط قصد اقامت در کانادا در زمان اقدام برای شهروندی ذکر شده ولی اینکه بعدا به چه نحوی در مورد شهروندانی که بهر دلیل کانادا را ترک میکنند اعمال شود هنوز روشن نیست.

سلام

این قانون عطف به ماسبق هم میشه؟

Member sahar964 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری/غیرانتفاعی

سلام دوستان قضیه اعطای شهروند درجه دو چیه؟
    میشه یه توضیح کلی بدید دوستان عزیز
    ممنون
    ارسال مدارک: 1/05/2010 دریافت مدارک: 03/05/2010 صدور فایل نامبر:13/06/2010
    تاریخ مصاحبه :10/02/2011 صدور فایل نامبر فدرال :13/02/2011 مدیکال:
    ده ماه گذشت....

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar964 نمایش پست ها
    سلام دوستان قضیه اعطای شهروند درجه دو چیه؟
    میشه یه توضیح کلی بدید دوستان عزیز
    ممنون
    Second Class citizen: در صورتی که شخصی دارای تابعیت دوگانه باشد به طور مثال اگر کسی بتونه هم شناسنامه و پاس ایرانی داشته باشه و هم بعدا شهروند کانادا بشه، شهروند درجه دو محسوب می شه..به عبارتی کلیه مهاجرین را شامل می شود...نکته جالب اینجاست که حتی اگر کسی در کانادا به دنیا بیاد (مثلا بچه یک مهاجر ایرانی که در کانادا بدنیا می یاد) چون طبق قانون ایران، ایرانی هم محسوب می شه و می تونه شناسنامه ایرانی بگیره (حتی اگر هرگز برای اینکار اقدام نکنه) چون به طور بالقوه امکانش رو داره که دوال ستی زن باشه ، یک شهروند درجه دو محسوب می شه..چند ماه پیش دولت کانادا شهروندی یک جوونی رو که پدر و مادر هندی داشت ولی در کانادا متولد شده بود رو لغو کرد و ازش خواست که بره هند!!! بنده خدا پسره تو تلویزیون می گفت من اصلا این هند رو تا حالا ندیدم ..هیچ کس رو ندارم اونجا!!
    طبق قانون جدید در صورتی که یک شهروند درجه دو مرتکب جرمی مثل عضویت در گروه های تروریستی، یا فعالیت علیه منافع و امنیت کشور کانادا بشه، شهروندی خودش رو از دست می ده و باید برگرده به اون یکی کشورش!
    شهروند درجه یک، کسی هست که تنها و تنها شهروند کانادا باشه و امکان بالقوه این که شهروندی کشوری دیگه رو هم بگیره براش وجود نداشته باشه..
    من شخصا از این اصطلاح first class و Second class خوشم نمیاد..ولی در واقع از نظر حقوق و مسئولیت ها هیچ فرقی بین این دو گروه نیست..فکر می کنم اکثر مردم کانادا جزو همین Second class باشند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط someone2009 نمایش پست ها
    Second Class citizen: در صورتی که شخصی دارای تابعیت دوگانه باشد به طور مثال اگر کسی بتونه هم شناسنامه و پاس ایرانی داشته باشه و هم بعدا شهروند کانادا بشه، شهروند درجه دو محسوب می شه..به عبارتی کلیه مهاجرین را شامل می شود...نکته جالب اینجاست که حتی اگر کسی در کانادا به دنیا بیاد (مثلا بچه یک مهاجر ایرانی که در کانادا بدنیا می یاد) چون طبق قانون ایران، ایرانی هم محسوب می شه و می تونه شناسنامه ایرانی بگیره (حتی اگر هرگز برای اینکار اقدام نکنه) چون به طور بالقوه امکانش رو داره که دوال ستی زن باشه ، یک شهروند درجه دو محسوب می شه..چند ماه پیش دولت کانادا شهروندی یک جوونی رو که پدر و مادر هندی داشت ولی در کانادا متولد شده بود رو لغو کرد و ازش خواست که بره هند!!! بنده خدا پسره تو تلویزیون می گفت من اصلا این هند رو تا حالا ندیدم ..هیچ کس رو ندارم اونجا!!
    طبق قانون جدید در صورتی که یک شهروند درجه دو مرتکب جرمی مثل عضویت در گروه های تروریستی، یا فعالیت علیه منافع و امنیت کشور کانادا بشه، شهروندی خودش رو از دست می ده و باید برگرده به اون یکی کشورش!
    شهروند درجه یک، کسی هست که تنها و تنها شهروند کانادا باشه و امکان بالقوه این که شهروندی کشوری دیگه رو هم بگیره براش وجود نداشته باشه..
    من شخصا از این اصطلاح first class و Second class خوشم نمیاد..ولی در واقع از نظر حقوق و مسئولیت ها هیچ فرقی بین این دو گروه نیست..فکر می کنم اکثر مردم کانادا جزو همین Second class باشند.
    ممنون از توضیح.
    دوست عزیز این قانون اجرایی شده یا قراره اجرا بشه؟ از کِی؟
    یعنی تنها فرقشون در همینی هست که گفتید و از نظر حقوق و سایر موارد فرقی با شهروندان درجه 1 ندارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    ممنون از توضیح.
    دوست عزیز این قانون اجرایی شده یا قراره اجرا بشه؟ از کِی؟
    یعنی تنها فرقشون در همینی هست که گفتید و از نظر حقوق و سایر موارد فرقی با شهروندان درجه 1 ندارن؟
    بله این قانون اجرایی است و داره اجرا می شه ولی همین طور که قبلا گفتم هیچ جای نگرانی وجود نداره، هیچ فرقی بین درجه یک و درجه دو نیست..فقط کسی باید نگران باشه که خلاف کاره ..اون هم خلاف کار خیلی جدی..همون طور که گفتم عضو و یا در رابطه با یک گروه تروریستی یا گنگستری یا یه هم چین چیزی..در غیر این صورت هیچ جای نگرانی وجود نداره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)