صفحه 28 از 161 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1606

موضوع: دريافت شهروندی کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

پیش فرض پاسخ : سختر شدن شرایط اعطای شهروندی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط memberi نمایش پست ها
    زندگی در کانادا یعنی قسم خوردن به اینکه برای کانادا مفید باشی کار کنی به اقتصاد کانادا کمک کنی .. امریکا امریکاست کانادا کاناداست . این قانون واسه همین گذاشته شده که کسی ول نکنه بره جای دیگه. مگر اینکه شما تکس بدی به دولت کانادا. اون موقع فرق داره و یک جورایی کمک به دولت کاناداست.
    البته فکر کنم کار کردن برای یک شرکت کانادایی خارج از کانادا با چیزی که شما می فرمایید کاملا" فرق می کنه. چون شما دارید برای اقتصاد کانادا کار می کنید حالا در یک کشور دیگه بعبارتی صادرات برای کانادا دارید و مامور هستید. مثل اینکه سفیر کانادا در ایران بگیم که داره برای ایران کار می کنه اما اینطور نیست.

Senior Member fanta آواتار ها

یک سوال:

من الان داشتم شرایط دریافت پاسپورت کانادایی رو میخوندم و نوشته بعد از سیتیزن شدن، باید یک گارانتور و دو تا رفرنس برای درخواست پاسپورت معرفی کنیم. مشکل اینه که ما تمام دوستامون رو میتونیم برای رفرنس بودن معرفی کنیم اما هیچکدوم شرایط گارانتور بودن رو ندارن. از طرفی هم نمیتونم از اون آیتم قسم خوردن رفرنس سوم بجای گارانتور استفاده کنم. راه حلی داره؟ ظاهرن کارت پی آر رو هم بعد از شهروندی میگیرن! اینجوری باشه فکر کنم باید همین پی آر بمونیم.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    یک سوال:

من الان داشتم شرایط دریافت پاسپورت کانادایی رو میخوندم و نوشته بعد از سیتیزن شدن، باید یک گارانتور و دو تا رفرنس برای درخواست پاسپورت معرفی کنیم. مشکل اینه که ما تمام دوستامون رو میتونیم برای رفرنس بودن معرفی کنیم اما هیچکدوم شرایط گارانتور بودن رو ندارن. از طرفی هم نمیتونم از اون آیتم قسم خوردن رفرنس سوم بجای گارانتور استفاده کنم. راه حلی داره؟ ظاهرن کارت پی آر رو هم بعد از شهروندی میگیرن! اینجوری باشه فکر کنم باید همین پی آر بمونیم.
    کارت پی آر رو بعد از شهروندی میگیرن.
    گارانتور هر کسی میتونه باشه که شرایط زیر رو داشته باشه:
    - حداقل دو سال بشناستتون.
    - پاس کانادایی داشته باشه!
    دوست ، همسایه ، همکارر، دکتر خانواده هر کدون اینا میتونن گارانتور باشن. چیز خاصی لازم نداره. ما من دوستهام بودن واسه رفرنس و گارانتور.
    انگار اگه گارنتور پیدا نکردید ( من بعید میدونم پیدا نکنید! ؟!) یه فرم اضافه انگار باید پر کنید.
    http://www.cic.gc.ca/english/passpor...-reference.asp

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    یک سوال:

گارانتور که شرایط خاصی نداره. هر سیتیزن کانادا میتونه گارانتور باشه. میتونید بدید دکتر خانوادگی‌تون امضا کنه.

در ضمن اگر متاهل هستید همسرتان هم میتواند بعد از دریافت سیتیزن شیپ گارانتور شما برای دریافت پاسپورت باشد. تنها محدودیت در مورد گارانتور اینست که پدر و مادر نمیتوانند گارانتور بچه زیر 18 سال خودشان باشند(چون در این حالت اپلیکنت هستند و اپلیکنت و گارانتور نمیتواند یک شخص باشد)
    ویرایش توسط sepehr_5566 : September 22nd, 2015 در ساعت 06:31 PM دلیل: ترکیب

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    کارت پی آر رو بعد از شهروندی میگیرن.
    گارانتور هر کسی میتونه باشه که شرایط زیر رو داشته باشه:
    - حداقل دو سال بشناستتون.
    - پاس کانادایی داشته باشه!
    دوست ، همسایه ، همکارر، دکتر خانواده هر کدون اینا میتونن گارانتور باشن. چیز خاصی لازم نداره. ما من دوستهام بودن واسه رفرنس و گارانتور.
    انگار اگه گارنتور پیدا نکردید ( من بعید میدونم پیدا نکنید! ؟!) یه فرم اضافه انگار باید پر کنید.
    http://www.cic.gc.ca/english/passpor...-reference.asp
    درسته اون فرم رو دیده بودم. دوستامون همه مثل خودمونن و هنوز سیتیزن نشدن

Member sahar964 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری/غیرانتفاعی

پیش فرض پاسخ : دريافت شهروندی کانادا

سلام به همگي
    من بالاخره نفهميدم تفاوت قانوني اين دو شهروندي رو يكي از دوستان كه در صفحات قبل توضيح داده بودند... يه جا گفتند گرفتن شهروندي فقط در مورد افراد تروريست و ... است در جايي ديگه گفتن شهروندي يك كانادي-هندي رو ازش گرفتن كه اون حتي نمي دونسته هند كجاست و بايد بر ميگشته انجا
    الان سوال من اينه كه :
    ١- اين لفظ شهروند درجه دو چه خفت هايي(ببخشيد اينجوري ميگم به شخصه از همه چيز و همه كس در زندگيم براي رسيدن به كانادا و گرفتن شهرونديش گذشتم) براي امثال ما داره؟
    ٢- اگر بعد از گرفتن شهروندي من اصلا و يا براي مدت طولاني در كانادا نخواهم زندگي كنم چه اتفاقي براي شهروندي و پاسپورتم ميفته؟
    ٣- آيا بعد از گرفتن پاس كانادايي من مي تونم به جاهايي كه كانادايي ها بدون ويزا و براحتي مسافرت ميكنند،به راحتي و بدون ويزا مسافرت كنم يا بازهم يك و دو بودنمون مطرح ميشه؟
    ممنون
    ارسال مدارک: 1/05/2010 دریافت مدارک: 03/05/2010 صدور فایل نامبر:13/06/2010
    تاریخ مصاحبه :10/02/2011 صدور فایل نامبر فدرال :13/02/2011 مدیکال:
    ده ماه گذشت....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar964 نمایش پست ها
    سلام به همگي
    من بالاخره نفهميدم تفاوت قانوني اين دو شهروندي رو يكي از دوستان كه در صفحات قبل توضيح داده بودند... يه جا گفتند گرفتن شهروندي فقط در مورد افراد تروريست و ... است در جايي ديگه گفتن شهروندي يك كانادي-هندي رو ازش گرفتن كه اون حتي نمي دونسته هند كجاست و بايد بر ميگشته انجا
    الان سوال من اينه كه :
    ١- اين لفظ شهروند درجه دو چه خفت هايي(ببخشيد اينجوري ميگم به شخصه از همه چيز و همه كس در زندگيم براي رسيدن به كانادا و گرفتن شهرونديش گذشتم) براي امثال ما داره؟
    ٢- اگر بعد از گرفتن شهروندي من اصلا و يا براي مدت طولاني در كانادا نخواهم زندگي كنم چه اتفاقي براي شهروندي و پاسپورتم ميفته؟
    ٣- آيا بعد از گرفتن پاس كانادايي من مي تونم به جاهايي كه كانادايي ها بدون ويزا و براحتي مسافرت ميكنند،به راحتي و بدون ويزا مسافرت كنم يا بازهم يك و دو بودنمون مطرح ميشه؟
    ممنون
    شهروندی از نظر قانونی فقط یک نوع است. شما وقتی شهروند شدید از نظر حقوق شهروندی تفاوتی با بقیه کانادایی ها ندارید. یک و دو هم ندارد.
    مساله اینست که قانون جدید اجازه میداد در مورد کسانیکه بخاطر فعالیتهای تروریستی محکوم میشدند سیتیزن شیپ شون پس گرفته بشه، که از نظر قوانین بین المللی این مساله فقط برای افراد دارای تابعیت دوگانه امکان پذیره.هنوز این موضوع در دادگاه مورد بررسی است و معلوم نیست شدنی باشد یا نه.

مورد ترک کانادا پس از گرفتن سیتیزنشیپ کاملا متفاوت است و ربطی به شهروندی درجه یک و دو ندارد. قانون جدید شهروندی میگوید در زمان اقدام شما باید "قصد اقامت در کانادا" داشته باشید. بخاطر همین بعضی نگران بوده اند که اگر بعد از گرفتن سیتیزنشیپ کانادا را ترک کنند متهم به "تقلب در کسب سیتیزنشیپ" بشوند و سیتیزنشیپ رو از دست بدهند. تا بحال این مساله اجرایی نشده و از نظر قانونی هم مشکل دارد. فعلا نگران این موضوع نباشید.

آن هندی هم همانطور که توضیح داده شد اصلا شهروندی نداشته تا ازش بگیرند. خیال میکرده شهروند بوده ولی بعد از بررسی پرونده معلوم شده که با وجود تولد در کانادا از اول هم شهروند نبوده چون پدر و مادرش دیپلمات خارجی بوده اند (یکی از موارد استثنایی که بچه متولد در کانادا سیتزنشیپ نمیگیرد).

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شهروندی از نظر قانونی فقط یک نوع است. شما وقتی شهروند شدید از نظر حقوق شهروندی تفاوتی با بقیه کانادایی ها ندارید. یک و دو هم ندارد.
    مساله اینست که قانون جدید اجازه میداد در مورد کسانیکه بخاطر فعالیتهای تروریستی محکوم میشدند سیتیزن شیپ شون پس گرفته بشه، که از نظر قوانین بین المللی این مساله فقط برای افراد دارای تابعیت دوگانه امکان پذیره.هنوز این موضوع در دادگاه مورد بررسی است و معلوم نیست شدنی باشد یا نه.

مورد ترک کانادا پس از گرفتن سیتیزنشیپ کاملا متفاوت است و ربطی به شهروندی درجه یک و دو ندارد. قانون جدید شهروندی میگوید در زمان اقدام شما باید "قصد اقامت در کانادا" داشته باشید. بخاطر همین بعضی نگران بوده اند که اگر بعد از گرفتن سیتیزنشیپ کانادا را ترک کنند متهم به "تقلب در کسب سیتیزنشیپ" بشوند و سیتیزنشیپ رو از دست بدهند. تا بحال این مساله اجرایی نشده و از نظر قانونی هم مشکل دارد. فعلا نگران این موضوع نباشید.

آن هندی هم همانطور که توضیح داده شد اصلا شهروندی نداشته تا ازش بگیرند. خیال میکرده شهروند بوده ولی بعد از بررسی پرونده معلوم شده که با وجود تولد در کانادا از اول هم شهروند نبوده چون پدر و مادرش دیپلمات خارجی بوده اند (یکی از موارد استثنایی که بچه متولد در کانادا سیتزنشیپ نمیگیرد).
    با اين برنده شدن ليبرالها توي انتخابات و شكست محافظه كارها فكر ميكنيد وضعيت دريافت شهروندي به حالت قبل برگرده يا نه؟ از اين جهت مي پرسم چون خبر ندارم اين 4 سال از 6 سال و هر سال حضور حداقل نصف سال به قانون تبديل شده يا نه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    با اين برنده شدن ليبرالها توي انتخابات و شكست محافظه كارها فكر ميكنيد وضعيت دريافت شهروندي به حالت قبل برگرده يا نه؟ از اين جهت مي پرسم چون خبر ندارم اين 4 سال از 6 سال و هر سال حضور حداقل نصف سال به قانون تبديل شده يا نه.
    پیش بینی اش مشکله. باید دید چی پیش میاد. بله 4 سال از شش سال الان قانون شده و تغییر این قانون جزو اولویت های حزب لیبرال اعلام نشده بود.

Junior Member

سلام عزیزان من تازه دفاع کردم دکتری ام رو و متولد 57 هستم یک بچه کوچیک هم دارم. میخوام برای مهاجرت اقدام کنم چون به دلیل مشکلات خانوادگی دیگه قادر به موندن در ایران نیستم. حالا سوالم ازتون اینه با این شرایط من و سن بالایی که دارم پیشنهادتون چیه عزیزان برام؟
    برای پست داک اقدام کنم یا برای پیدا کردن کار؟

اگر از استادی بتونم پست داک بگیرم بعدش میتونم برای اقامت هم اقدام کنم؟ خواهش میکنم واقعا کمکم کنید چون خیلی سردرگم هستم مرسی ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)